Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2017., 18:12   #461
ni ja nisam nešto oduševljena, potrošila sam upola manje novaca i kupila upola manje naslova nego prošle godine (16:34 )
najzadovoljnija sam s Plutarhovim Usporednim životopisima za 300 kn (dva debela toma, s milijunima fusnota). baš sam prije mjesec i pol ničim izazvana pomislila da bih jednom to mogla nabaviti za svoju knjižnicu (davno sam ih pročitala), kad ono, knjiga na akciji

je li vam se dogodilo da kupite knjigu koju već imate doma?
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 18:25   #462
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Hangar 7 je oživio hrvatsku SF&F scenu, a nema ih ni dvije-tri godine (kao što rekoh, ne znam koliko dugo posluju), i imaju odlične knjige domaćih autora i tu im se nemre što prigovoriti.
Pa, ne, ne baš, nisu je oživili. Slažem se da ulažu trud i sve, ali jedna do dvije gnjige godišnje ne znači renesansu hr. sf književnosti. I naslovi koje objavljuju su... upitne kvalitete, barem koliko čitam recenzije, među domaćim čitateljstvom. Također, iako sam ih pohvalio zbog otvorene komunikacije, sad opet ulažem prigovor na to jer godinu dana držati rad nekog autra i ne jaiti barem jedno veliko NE je isto šlamperaj. Što se tiče Interlibera, nisam išao, ali sam rekao frendu da mi baci pogled i kupio mi je danas ova dva prevedena Coreyja (Buđenje Levijathana i Kalibanov Rat) - cijena 110 kuna, ali kako je uzimao obje, dobio ih je za 200 kuna, što je meni čisto okej s obzirom da je Kalibanov Rat potpuno friška stvar.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 18:25   #463
Ja sam ostala bez 1000 kn, sebi sam uzela 4 od toga sam jednu bas imala namjeru a ove 3 su uletile, a klincima sam uzela 21 knjigu tj. ciheli komplet Pet prijatelja za 735 kn. Na svoje knjige sam potrosila 240 kn. Nesto sitno sam potrosila na Kašmir prometu na predivne biljeznice i jos neke sitnice.
Buđet sam premasila dobrano, a zao mi je jedino sto nisam kupila neke sa wish liste ali to je samo zbog smijesnog popusta pa cu cekati iduci Interliber ili da knjige padnu sa kamiona pa mi budu ponuđene.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 20:33   #464
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Pa, ne, ne baš, nisu je oživili. Slažem se da ulažu trud i sve, ali jedna do dvije gnjige godišnje ne znači renesansu hr. sf književnosti. I naslovi koje objavljuju su... upitne kvalitete, barem koliko čitam recenzije, među domaćim čitateljstvom. Također, iako sam ih pohvalio zbog otvorene komunikacije, sad opet ulažem prigovor na to jer godinu dana držati rad nekog autra i ne jaiti barem jedno veliko NE je isto šlamperaj. Što se tiče Interlibera, nisam išao, ali sam rekao frendu da mi baci pogled i kupio mi je danas ova dva prevedena Coreyja (Buđenje Levijathana i Kalibanov Rat) - cijena 110 kuna, ali kako je uzimao obje, dobio ih je za 200 kuna, što je meni čisto okej s obzirom da je Kalibanov Rat potpuno friška stvar.
Pa što ti šalješ da ti se baš nitko ne javlja.

Objavili su u protekle dvije godine puno više od četiri knjige. Među odličnim moram izdvojiti Izgane, Kad tama zavlada, Prodavač snova, Imago ultima, jedna njihova (Noćni vlak za Dukku) mi je bila bezveze, a jedna (Dublje od bezdana) ima jako loše recenzije, pa je nisam čitala. Prodavač snova je malčice dosadan, ali nije to veliki problem, a Kad tama zavlada je na momente malo repetitativna, ali je svejedno super.
Također su obećali da će objaviti Kaos Milene Benini, a za tri najnovije knjige (Kaleidoskop, Samo igraj, Eshaton TV) nisam čitala recenzije... Ali su mi na to-read popisu.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 21:08   #465
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Pa, ne, ne baš, nisu je oživili. Slažem se da ulažu trud i sve, ali jedna do dvije gnjige godišnje ne znači renesansu hr. sf književnosti. I naslovi koje objavljuju su... upitne kvalitete, barem koliko čitam recenzije, među domaćim čitateljstvom. Također, iako sam ih pohvalio zbog otvorene komunikacije, sad opet ulažem prigovor na to jer godinu dana držati rad nekog autra i ne jaiti barem jedno veliko NE je isto šlamperaj. Što se tiče Interlibera, nisam išao, ali sam rekao frendu da mi baci pogled i kupio mi je danas ova dva prevedena Coreyja (Buđenje Levijathana i Kalibanov Rat) - cijena 110 kuna, ali kako je uzimao obje, dobio ih je za 200 kuna, što je meni čisto okej s obzirom da je Kalibanov Rat potpuno friška stvar.
Hangar me razoćarao s cijenam ( bar ono što sam ja gledao) ,nađoh kod njih Tad Williamsa ,dakle algoritmovo izdanje po punoj cijeni ,kunu nije sniženo.
Što mi za sajam i nije neka ponuda .Kada sam pitao za cijenu( jer nije bila posebno otisnuta osim orgigi algoritmove ) malo su se dogovarali ,pregovarali i nakon toga ispalili punu cijenu .
Nisam je kupio ..

Što se tiče Coreyja , pretpostavljam da znaš da je u serijalu još dvije knjige ( ako ne i više ) ,baš me zanima kojim tempom će ići prevod .

Teoretski,odlično da postoji i takva izdavačka kuća tj s tom tematikom no s cijenam nisam oduševljen a baš me zanima i tempo izdavanja pojednih nastavaka .
__________________
Zatvori su odlučili; želimo Milana!
djemba is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 21:52   #466
Pa, Hangar 7 ima u pripremi gomilu knjiga - koje još nisu objavili, a promoviraju ih na koricama knjiga... Dosta su spori... što se tiće sajma, mislim da su na njemu bili studenti koji u H7 inače ne rade, iako svakako to nije isprika...
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 21:58   #467
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Pa što ti šalješ da ti se baš nitko ne javlja.
Vrhunske stvari

Iako, iskreno, jedino sam Horaku to poslao zbog žanrovske pripadnosti, i glupo mi je sad to nekud dalje nuditi dok ne dobijem jasan odgovor.

Quote:
Objavili su u protekle dvije godine puno više od četiri knjige. Među odličnim moram izdvojiti Izgane, Kad tama zavlada, Prodavač snova, Imago ultima, jedna njihova (Noćni vlak za Dukku) mi je bila bezveze, a jedna (Dublje od bezdana) ima jako loše recenzije, pa je nisam čitala. Prodavač snova je malčice dosadan, ali nije to veliki problem, a Kad tama zavlada je na momente malo repetitativna, ali je svejedno super.
Također su obećali da će objaviti Kaos Milene Benini, a za tri najnovije knjige (Kaleidoskop, Samo igraj, Eshaton TV) nisam čitala recenzije... Ali su mi na to-read popisu.
Drum je dobar, Noćni vlak rastegnut i bezveznjikav, iako kužim ideju. Ostale nisam čitao, tek poneku recenziju i onako, srednja žalost. Koliko vidim, još uvijek nisu napravili pravi proboj s nekim naslovom koji će biti nešto kao uspjeh, iako dobro je što se barem trude oko svega.

Quote:
djemba kaže: Pogledaj post
Što se tiče Coreyja , pretpostavljam da znaš da je u serijalu još dvije knjige ( ako ne i više ) ,baš me zanima kojim tempom će ići prevod .
Što to nije došlo već d nekih 7,8 ili čak 9 knjiga? Znam da ima nastavaka, ali cijena od 100 kuna je sasvim okej. Što se tiče Algoritmovih izdanja, njih je bolje tražiti po antikvarijatima i fejs grupama, cijene su puno niže (kod mene je sad sve išlo za 10 kuna kroz otpis - ulovio savršenog Vernona Vingea). Tu je i sam Algoritam popušio. Prije dvije godine sam tražio knjigu koja je izdana još tamo 2001 ili 2002 i još uvijek su, 2015 imali cijenu od 130 kuna. U antikvarijatu sam je pronašao za 20, isto odlično stanje.

Quote:
Teoretski,odlično da postoji i takva izdavačka kuća tj s tom tematikom no s cijenam nisam oduševljen a baš me zanima i tempo izdavanja pojednih nastavaka .
Tempo im je spor, nažalost.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 09:34   #468
Quote:
Drezga Makljavn kaže: Pogledaj post
Fibra u krizi pa je vjerojatno sada prilika da se spuste malo cijene i da se dogodi veća prodaja.
Zakasnio si, ta rasprodaja (zbog Algoritma), dogodila se prija pola godine:

http://www.fibra.hr/vijesti/akcija/34/

Doduše, iz teksta je vidljivo da popust nije bio veći nego na Interliberu, dakle, ako si na njemu bio i kupovao - nisi ništa propustio.

Također, iz činjenice da su u tih 6 mjeseci poizdavali sijaset novih izdanja, vidi se da su i tu krizu najvjerojatnije prebrodili.
__________________
Rat je mir. Sloboda je ropstvo. Neznanje je moć.

Navijanje protiv reprezentacije je navijanje za reprezentaciju.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 13:23   #469
JUčer išla na Interliber, zapravo me iznenadilo, ali imam dojam da je proteklih godina bila veća gužva nedjeljom iako nije da nije bilo ljudi.

Kupljeno:

"I slon iščeznu" od Murakamija u izdanju Šahinpašića kod Dominovića
"Brodeckov izvještaj", "Zoološki vrt zimi" i četvrti "Sandman" u Fibri
neke knjige mozgalica da me malo inspiriraju poslovno
"Tajne kodova" u izdanju Novog libera

Jedino mi je žao što nisam kupila "Nordijsku mitologiju"
Kela is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 21:35   #470
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Zakasnio si, ta rasprodaja (zbog Algoritma), dogodila se prija pola godine:

http://www.fibra.hr/vijesti/akcija/34/

Doduše, iz teksta je vidljivo da popust nije bio veći nego na Interliberu, dakle, ako si na njemu bio i kupovao - nisi ništa propustio.

Također, iz činjenice da su u tih 6 mjeseci poizdavali sijaset novih izdanja, vidi se da su i tu krizu najvjerojatnije prebrodili.
Ako su doista prebrodili krizu, nitko sretniji od mene !
__________________
Bellum omnium in omnes – Rat sviju protiv svih __N.B.F.
Drezga Makljavn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 21:42   #471
Quote:
Kela kaže: Pogledaj post
JUčer išla na Interliber, zapravo me iznenadilo, ali imam dojam da je proteklih godina bila veća gužva nedjeljom iako nije da nije bilo ljudi.

Kupljeno:

"I slon iščeznu" od Murakamija u izdanju Šahinpašića kod Dominovića
"Brodeckov izvještaj", "Zoološki vrt zimi" i četvrti "Sandman" u Fibri
neke knjige mozgalica da me malo inspiriraju poslovno
"Tajne kodova" u izdanju Novog libera

Jedino mi je žao što nisam kupila "Nordijsku mitologiju"
U pravu si...Ova nedjelja je bila osrednje posjecena.
Bio sam na Interliberu u srijedu, subotu i nedjelju.
Definitvno subota je bila smak svijeta..Krcato.

Obnovio sam privatnu biblioteku sa nizom naslova sto me izuzetno raduje.
I moram priznati da je bilo znacajnih popusta.
I to svesrdno pozdravljam.

Kao i uvijek Interliber me nanovo raduje, ali ocekujem da se pokrene i pitanje vise predstavljanja autora i knjiga..Potrebno je vise interakcija uzivo.
Nadam se da se slazes ?
__________________
Bellum omnium in omnes – Rat sviju protiv svih __N.B.F.
Drezga Makljavn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 13:12   #472
Quote:
Drezga Makljavn kaže: Pogledaj post
Ako su doista prebrodili krizu, nitko sretniji od mene !
Evo što su napisali na FB nakon sajma:

Hvala svima koji su nas posjetili na netom završenom Interliberu. Bilo je lijepo vidjeti toliko poznatih lica, ali i puno novih, jedino je šteta što je zbog neopisive gužve i opsade našeg štanda bilo malo vremena za ćakulanje. Hvala vam na lijepim riječima i podršci, zaista je ugodno osjetiti toliku pažnju i pregršt dobrih namjera i pozitivnih vibracija. Iako je Interliber bio užasno naporan, takve pozitivne vibracije vraćaju entuzijazam natrag na uobičajno visoke razine. Stoga, nema odmora dok traje obnova!

Quote:
Drezga Makljavn kaže: Pogledaj post
U pravu si...Ova nedjelja je bila osrednje posjecena.
Bio sam na Interliberu u srijedu, subotu i nedjelju.
Definitvno subota je bila smak svijeta..Krcato.

Obnovio sam privatnu biblioteku sa nizom naslova sto me izuzetno raduje.
I moram priznati da je bilo znacajnih popusta.
I to svesrdno pozdravljam.

Kao i uvijek Interliber me nanovo raduje, ali ocekujem da se pokrene i pitanje vise predstavljanja autora i knjiga..Potrebno je vise interakcija uzivo.
Nadam se da se slazes ?
Da, čula sam da je subota (i petak) bila katastrofa što se tiče gužvanja. Kažu da je općenito ovaj Interliber najposjećeniji dosad.

Što se tiče predstavljanja autora, slažem se s tim, iako posljednjih godina sam bila osuđena na to da odem ciljano po ono što me zanima i da moram begat, tako da nisam mjerodavna za mišljenje - stvarno ne znam kako je što se tiče toga
Dok sam radila na Interliberu par godina, bila su predstavljanja, sa strane naše izdavačke kuće također, a pored je bilo potpisivanje koje je bilo dobro posjećeno
Kela is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 13:44   #473
Užasna gužva i ljudi koji se ne snalaze. Nisma baš ništa ekstra si kupila... Nordijsku mitologiju nisam našla štand, za Balaševića nisam znala ali nisam ni naletila. Dominović nije imao nijednog od 7 naslova koje sam trebala i tako. Sve u svemu duplo manje sma kupila nego preklani, lani nisam bila
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
inazuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 13:54   #474
Quote:
inazuma kaže: Pogledaj post
Nordijsku mitologiju nisam našla štand
Ni ti?
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 15:01   #475
inazuma i Lyanna Stark, mislim da oni nisu ni imali štand već su prodavali knjige u sklopu predstavljanja u nedjelju koje je bilo u 5 popodne ako se ne varam, to je bilo blizu Balaševićevog potpisivanja.
Kela is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 15:44   #476
A ja bila u utorak. Baš šteta.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 15:58   #477
Quote:
Kela kaže: Pogledaj post
Evo što su napisali na FB nakon sajma:

Hvala svima koji su nas posjetili na netom završenom Interliberu. Bilo je lijepo vidjeti toliko poznatih lica, ali i puno novih, jedino je šteta što je zbog neopisive gužve i opsade našeg štanda bilo malo vremena za ćakulanje. Hvala vam na lijepim riječima i podršci, zaista je ugodno osjetiti toliku pažnju i pregršt dobrih namjera i pozitivnih vibracija. Iako je Interliber bio užasno naporan, takve pozitivne vibracije vraćaju entuzijazam natrag na uobičajno visoke razine. Stoga, nema odmora dok traje obnova!
Superdobro !
Drago mi je da je sve prošlo ok i da su krenuli naprijed, da su uhvatili vjetar u jedra !!
Njihov uspjeh je i moj uspjeh !

Quote:
Kela kaže: Pogledaj post
Da, čula sam da je subota (i petak) bila katastrofa što se tiče gužvanja. Kažu da je općenito ovaj Interliber najposjećeniji dosad.

Što se tiče predstavljanja autora, slažem se s tim, iako posljednjih godina sam bila osuđena na to da odem ciljano po ono što me zanima i da moram begat, tako da nisam mjerodavna za mišljenje - stvarno ne znam kako je što se tiče toga
Dok sam radila na Interliberu par godina, bila su predstavljanja, sa strane naše izdavačke kuće također, a pored je bilo potpisivanje koje je bilo dobro posjećeno
O, da gužva..Ali to je ustvari dobro, iako osobno pokušavam odraditi svoju zadanu turneju po meni interesantnim štandovima.

Drago mi je da ima ljudi, drago mi je da ljudi kupuju, vole, čitaju i štuju knjigu.
U tome vidim veliku utjehu.

Ono što je po meni neobično, što određen broj zahtjeva gotovinu kao način plaćanja..Ipak, budimo realni, danas postoji prijenosni uređaj za provođenje računa.
__________________
Bellum omnium in omnes – Rat sviju protiv svih __N.B.F.
Drezga Makljavn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 18:24   #478
Quote:
Drezga Makljavn kaže: Pogledaj post
Ono što je po meni neobično, što određen broj zahtjeva gotovinu kao način plaćanja..Ipak, budimo realni, danas postoji prijenosni uređaj za provođenje računa.
to je i mene neugodno iznenadilo. učinilo mi se da su prošle godine na više mjesta primali kartice nego ove.
kaže meni prodavačica, pa za ovako niske cijene nije potrebno (kupovala sam knjigu za 30 kn), a ja njoj - pa kupili bi više knjiga da se može plaćati karticom
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 19:06   #479
Meni nije ni palo na pamet plaćati gotovinom...
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 20:26   #480
Quote:
Lizzie M kaže: Pogledaj post
to je i mene neugodno iznenadilo. učinilo mi se da su prošle godine na više mjesta primali kartice nego ove.
kaže meni prodavačica, pa za ovako niske cijene nije potrebno (kupovala sam knjigu za 30 kn), a ja njoj - pa kupili bi više knjiga da se može plaćati karticom
Meni se zbilo to na dva štanda..Hrvatski povijesni institut ne radi sa karticama, i morao samo na bankomat.
Sa druge strane, na drugom sam štandu, od drugog izdavača, uzeo knjigu i ispunio obrazac preko kojeg će mi na kućnu adresu stići račun ?!

Nisam mogao vjerovati..
Postojala je opcija da mi knjigu pošalju na adresu, ali ja sam odmah uzeo knjigu, a oni će mi odmah poslati račun..
Ustvari, ja samo mogao napisati pogrešno ime, pogrešan OIB i slično i nikome ništa..Ali naravno da nisam..
Prodavačica je bila fer i sama kaže da rade na povjerenje što je mene ozarilo kao vjerovatelja u bolje sutra i pristao da bude kako oni to već rade..

Ono čemu se nadam da će čitav kompleks velesajma konačno doći u fazu rekonstrukcije.
I tada se može očekivati bolja ventilacija jer zamislite zbijeno nekoliko tisuća ljudi koji cirkulira u prostoru koji ima otvor za zrak veličine seoskog okna..
__________________
Bellum omnium in omnes – Rat sviju protiv svih __N.B.F.
Drezga Makljavn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:40.