Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2014., 12:33   #141
Quote:
nepostojeći kaže: Pogledaj post
plaće u javnom sektoru su premale. plaće u državnom sektoru su debelo previsoke s obzirom na dobiveno. kako je netko napisao - otima se puno i previše novaca preko poreza i davanja da bi se financirala loša, spora i neučinkovita usluga.

onoga trenutka kad se državni i javni sektor počnu zalagati za strogu evaluaciju vlastitog rada, kad sami počnu raditi na čišćenju uhljeba i korumpiranih djelatnika unutar svojih službi, kad počnu apelirati Vladi da smanje davanja i poreze, kad budu shvatili i aktivno radili na činjenici da svako nepotrebno radno mjesto SVIMA NJIMA direktno smanjuje plaću - tad će imati moje simpatije i solidarnost. dotad mi se živo jebe. ionako apsolutno sve što mogu plaćam privatno, jer a) meni je vrijeme puno vrjednija varijabla nego novac i b) ne zanima me koliko što košta, već da imam dojam da sam dobio ono što sam platio, bilo to puno ili malo.

ako plaćam Bentleya, hoću Bentleya. da sam htio Fiću toliko bih i platio. No plaćati Bentleya da dobijem Fiću...a-a.

na veliku žalost manje-više svih političara u RH te nekoliko stotina tisuća (duplo manje nego što ih je, ali neka) ljudi direktno vezanih za državnu sisu, koji bi bez te sise krepali od gladi jer su potpuno nesposobni funkcionirati u tržišnim uvjetima - EU je donio i jednu veliku prednost što se tiče odabira države, poduzetnika i birokrata koje odabirem hraniti svojim radom. i sve više poduzetnika to polako počinje shvaćati, pogotovo u mojoj branši. pa kad ne bude više love za isplatu njihovih "neotuđivih ljudskih i radničkih prava" možda (sumnjam, ali to ionako više nije moja briga) shvate da su sva ta prava neotuđiva samo i jedino dok ima nekoga tko će ih financirati. ja sigurno neću
Kvalitetan i potpun post. Lijepo rečeno!
novi88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 13:28   #142
mislim da je puno važniji standard kojeg omogučuje plaće i tu državne službe bolje stoje nego privatni sektor.
a taj standard država više i nego odlučno brani.
pravo je pitanje zašto država recimo tako ne želi želi stati iza malog i srednjeg poduzetništva.
dali imaju pametnijeg posla ili je kompliciranije braniti poduzetnštvo..

no mislim da su naviše plaće u javnom poduzećima, tako da oni koji rade za državu bi se trebali upitati zašto jedan HAC-ovac vrijedi više od srednjoškolskog profesora.

Zadnje uređivanje validusername : 09.12.2014. at 13:51.
validusername is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 13:46   #143
Quote:
Gravitacija kaže: Pogledaj post
Pitanje koje si trebamo postaviti je; Hoće li HDZ povisiti primanja državnoj službi ili će izgubiti biračko tijelo od 200 tisuća državnih službenika?
Sigurno neće.
Napravit će ono što ove kukavice nisuu stanju napraviti; konačno jednu učinkovitu reformu koja će sa sobom nositi smanjenje plaća, mirovina, povlastica i broja zaposlenih u države.
Da se razumijemo, neće to hdz napraviti jer su sposobni (daleko od toga, ne volim ih) nego zato jer će morati, jer neće biti izbora.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 13:52   #144
Quote:
nepostojeći kaže: Pogledaj post
plaće u javnom sektoru su premale. plaće u državnom sektoru su debelo previsoke s obzirom na dobiveno. kako je netko napisao - otima se puno i previše novaca preko poreza i davanja da bi se financirala loša, spora i neučinkovita usluga.

onoga trenutka kad se državni i javni sektor počnu zalagati za strogu evaluaciju vlastitog rada, kad sami počnu raditi na čišćenju uhljeba i korumpiranih djelatnika unutar svojih službi, kad počnu apelirati Vladi da smanje davanja i poreze, kad budu shvatili i aktivno radili na činjenici da svako nepotrebno radno mjesto SVIMA NJIMA direktno smanjuje plaću - tad će imati moje simpatije i solidarnost. dotad mi se živo jebe. ionako apsolutno sve što mogu plaćam privatno, jer a) meni je vrijeme puno vrjednija varijabla nego novac i b) ne zanima me koliko što košta, već da imam dojam da sam dobio ono što sam platio, bilo to puno ili malo.

ako plaćam Bentleya, hoću Bentleya. da sam htio Fiću toliko bih i platio. No plaćati Bentleya da dobijem Fiću...a-a.

na veliku žalost manje-više svih političara u RH te nekoliko stotina tisuća (duplo manje nego što ih je, ali neka) ljudi direktno vezanih za državnu sisu, koji bi bez te sise krepali od gladi jer su potpuno nesposobni funkcionirati u tržišnim uvjetima - EU je donio i jednu veliku prednost što se tiče odabira države, poduzetnika i birokrata koje odabirem hraniti svojim radom. i sve više poduzetnika to polako počinje shvaćati, pogotovo u mojoj branši. pa kad ne bude više love za isplatu njihovih "neotuđivih ljudskih i radničkih prava" možda (sumnjam, ali to ionako više nije moja briga) shvate da su sva ta prava neotuđiva samo i jedino dok ima nekoga tko će ih financirati. ja sigurno neću
Potpis ovog posta, do zadnje riječi!!!
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 14:16   #145
@nepostojeći: za post
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 14:48   #146
Quote:
nepostojeći kaže: Pogledaj post
onoga trenutka kad se državni i javni sektor počnu zalagati za strogu evaluaciju vlastitog rada, kad sami počnu raditi na čišćenju uhljeba i korumpiranih djelatnika unutar svojih službi, kad počnu apelirati Vladi da smanje davanja i poreze, kad budu shvatili i aktivno radili na činjenici da svako nepotrebno radno mjesto SVIMA NJIMA direktno smanjuje plaću - tad će imati moje simpatije i solidarnost.
A to će biti tek kada glad za bananom nadjača strah od napada preostalih majmuna (vidjeti prethodni post HvalaNaRibama)!
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 15:03   #147
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
A to će biti tek kada glad za bananom nadjača strah od napada preostalih majmuna (vidjeti prethodni post HvalaNaRibama)!
Ako i tada saurus.

Mi smo dubinski i sustavno psihološki gledano uništeno društvo.

Iz toga se ne možeš preko noći izvući sa nikakvim mjerama.
HvalaNaRibama is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 15:12   #148
Quote:
nepostojeći kaže: Pogledaj post
plaće u javnom sektoru su premale. plaće u državnom sektoru su debelo previsoke s obzirom na dobiveno. kako je netko napisao - otima se puno i previše novaca preko poreza i davanja da bi se financirala loša, spora i neučinkovita usluga.

onoga trenutka kad se državni i javni sektor počnu zalagati za strogu evaluaciju vlastitog rada, kad sami počnu raditi na čišćenju uhljeba i korumpiranih djelatnika unutar svojih službi, kad počnu apelirati Vladi da smanje davanja i poreze, kad budu shvatili i aktivno radili na činjenici da svako nepotrebno radno mjesto SVIMA NJIMA direktno smanjuje plaću - tad će imati moje simpatije i solidarnost. dotad mi se živo jebe. ionako apsolutno sve što mogu plaćam privatno, jer a) meni je vrijeme puno vrjednija varijabla nego novac i b) ne zanima me koliko što košta, već da imam dojam da sam dobio ono što sam platio, bilo to puno ili malo.
U vecini drzavne uprave vrlo je vjerojatno ovako kako opisujes. No mene stvarno nervira to generaliziranje jer postoje dijelovi javnog (ne drzavnog) sektora koji imaju vrlo strogu evaluaciju vlastitog rada, i ako ne zadovoljis - nema novog ugovora. Kod nas to ide toliko daleko da ce uskoro svaki zaposlenik imali preraspodijelu svoga vremena u skladu sa mogucnostima i znanjem. Istina, i tu ima vrlo velikih problema u nekim podsektorima koji se opiru promjenama jer su vec 20 godina iskljucenih iz svjetskih tokova, a najveci problem predstavljaju sindikati zbog kojih je svaki pokusaj reforme i otklanjanja uhljeba vec na pocetku propao. To se i ogleda u strukturi clanstva u sindikatu u kojem je vecina administrativno osoblje a ne strucnjaci iz tog resora, pa se cesto brane interesi administracije a ne struke.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 15:15   #149
Quote:
HvalaNaRibama kaže: Pogledaj post
Ako i tada saurus.

Mi smo dubinski i sustavno psihološki gledano uništeno društvo.

Iz toga se ne možeš preko noći izvući sa nikakvim mjerama.
Upravo tako. Javni sektor se konstantno unistavao 25 godina. Dobro je da uopce jos imamo koliko-toliko funkcionalnu drzavu. Stvari se nece tako brzo promijeniti. Kako drzava misli odgojiti novu generaciju radnika u javnom sektoru ukoliko ih uce i poducavaju ovi koji su svoja radna mjesta dobili preko veze, i koji su nesposobni obavljati svoj posao a kamo li prenijeti znanje mladima?
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 15:19   #150
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
A to će biti tek kada glad za bananom nadjača strah od napada preostalih majmuna (vidjeti prethodni post HvalaNaRibama)!
kad god oni hoće. meni je bitno da ja prestanem plaćati bananu. a dao sam si truda i istražio (i sproveo) kako POTPUNO LEGALNO I TRANSPARENTNO davanja parazitskoj i nesposobnoj državi svesti na minimum. ionako se trudim koristiti što manje od usluga državnog sektora jer taman da je i besplatno (a nije - jako je skupo) to itekako platim svojim vremenom i živcima, resursima koji su mi daleko dragocjeniji od novaca.
__________________
posljednje tri Vlade RH (uključujući ovu):"We came here to wreck everything and ruin your life. YOU sent us."

svakog "domoljuba" koji ne poznaje pravopis hrvatskoga jezika odbijam shvatiti zaozbiljno.
nepostojeći is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 15:43   #151
@HvalaNaRibama; El Tomo

Nisam ni ja rekla kada će to biti, ni da će biti brzo, ali i dalje mislim da će promjene nastupiti kada oni rijetki pojedinci koji se zalažu i kvalitetno rade od pustoga očaja podignu svoj glas. To će, možda, biti baš po scenariju koji predlaže Nepostojeći, kada banane više uopće ne bude.
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 15:47   #152
Quote:
El Tomo kaže: Pogledaj post
U vecini drzavne uprave vrlo je vjerojatno ovako kako opisujes. No mene stvarno nervira to generaliziranje jer postoje dijelovi javnog (ne drzavnog) sektora koji imaju vrlo strogu evaluaciju vlastitog rada, i ako ne zadovoljis - nema novog ugovora. Kod nas to ide toliko daleko da ce uskoro svaki zaposlenik imali preraspodijelu svoga vremena u skladu sa mogucnostima i znanjem. Istina, i tu ima vrlo velikih problema u nekim podsektorima koji se opiru promjenama jer su vec 20 godina iskljucenih iz svjetskih tokova, a najveci problem predstavljaju sindikati zbog kojih je svaki pokusaj reforme i otklanjanja uhljeba vec na pocetku propao. To se i ogleda u strukturi clanstva u sindikatu u kojem je vecina administrativno osoblje a ne strucnjaci iz tog resora, pa se cesto brane interesi administracije a ne struke.
ja sam također razdvojio javni i državni sektor u svom upisu. realno, ne znam tko uopće može očekivati da plati srednjoškolskog nastavnika ili asistenta na fakultetu 5 000 kn i da za to očekuje da oni više desetaka godina entuzijastično prenose znanje i oblikuju nove generacije ili k tome još i (asistenti, ali dijelom i srednjoškolski nastavnici) daju vlastiti doprinos razvoju znanosti i struke. a da i ne govorim o tome da, pogotovo u slučaju učitelja i srednjoškolskih nastavnika, nemaju praktički nimalo autoriteta i ovlasti kojima bi disciplinirali i/ili poticali učenike. ja njihov posao ne bih radio ni za dvostruko veću plaću.

i da, postoje dijelovi javnog sektora koji rade jednako (ili gotovo jednako, što je već dovoljno dobro) kao i privatni sektor: evaluacija rada, ugovori na ograničeno, stimulacije po učinku itd. ne pada mi napamet da to sporim. ono što jest problem da nitko ne pokazuje dovoljnu količinu volje da čisti korov u vlastitom dvorištu. u mojoj firmi itekako pazimo postoje li kolege koje obavljaju manje nego što su plaćeni, jer takvi SVIMA NAMA OSTALIMA izbijaju novce iz džepa. u državnom sektoru to rade tako da jednostavno povećavaju input sredstava dizanjem nameta. da ne bi - sve više mojih prijatelja i poslovnih kolega prelazi iz hrvatskog d.o.o-a u slovenski ili u GmbH, i ja ih svesrdno potičem u tome. radije odem do azila s par vreća hrane više ili kupim pošten obrok prodavačima Uličnih svjetiljki nego da hranim nesposobnu i bahatu bagru po raznim agencijama i uredima za istraživanje ruda i gubljenje vremena (A.F. referenca).
__________________
posljednje tri Vlade RH (uključujući ovu):"We came here to wreck everything and ruin your life. YOU sent us."

svakog "domoljuba" koji ne poznaje pravopis hrvatskoga jezika odbijam shvatiti zaozbiljno.
nepostojeći is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 15:55   #153
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
@HvalaNaRibama; El Tomo

Nisam ni ja rekla kada će to biti, ni da će biti brzo, ali i dalje mislim da će promjene nastupiti kada oni rijetki pojedinci koji se zalažu i kvalitetno rade od pustoga očaja podignu svoj glas. To će, možda, biti baš po scenariju koji predlaže Nepostojeći, kada banane više uopće ne bude.
Ništa od ovog poboldanog.

Takvi koje si navela su digli ruke od pokušavanja i sada uredno šalju CV-e po svijetu.

Od ove države smo svi digli ruke.
Jednostavno nema smisla trošiti vrijeme i trud na nešto uzaludno i čemu nema spasa.

Možda zvuči brutalno ovo što pišem, ali istina je vrlo često upravo takva -brutalna.
HvalaNaRibama is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 16:00   #154
Dobro, koje je, onda, tvoje predviđanje (i El Tomino)? Doći će neki stranci, kad sve propadne, i uvesti red po svojim pravilima, ili nešto treće...?
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 16:08   #155
Quote:
HvalaNaRibama kaže: Pogledaj post
Ništa od ovog poboldanog.

Takvi koje si navela su digli ruke od pokušavanja i sada uredno šalju CV-e po svijetu.

Od ove države smo svi digli ruke.
Jednostavno nema smisla trošiti vrijeme i trud na nešto uzaludno i čemu nema spasa.

Možda zvuči brutalno ovo što pišem, ali istina je vrlo često upravo takva -brutalna.
točno to. tko god zna kako živjeti od vlastitog rada polako, ali sigurno bježi van ili barem seli van poslovanje, pogone i centrale. a ostalima nek' bude kako si sami namjeste - MMF, rasprodaja svega, kolaps privatnog sektora ili reforme i napredak.
__________________
posljednje tri Vlade RH (uključujući ovu):"We came here to wreck everything and ruin your life. YOU sent us."

svakog "domoljuba" koji ne poznaje pravopis hrvatskoga jezika odbijam shvatiti zaozbiljno.
nepostojeći is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 16:19   #156
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
Dobro, koje je, onda, tvoje predviđanje (i El Tomino)? Doći će neki stranci, kad sve propadne, i uvesti red po svojim pravilima, ili nešto treće...?
Najbolje po one vrijedne, obrazovane i ambiciozne, a najgore po onu preostalu debelu vecinu (koja uopce ne mora biti lijena, vec samo nedovoljno obrazovana) je privatizacija javnih institucija, ili barem pojava konkurencije. Na zalost, toga jos uvijek nema osim u medicini, a i tu ima problema jer isti oni koji rade u javnom sektoru rade i u privatnom pa konkurencija izostaje. Kada se pojave prve prave i kvalitetne privatne skole (ovo sto danasi imami je smijurija), privatni fakulteti, prave privatne klinike i bolnice, mozemo ocekivati nekakvu promjenu. Ili ce najkvalitetniji otici u privatni sektor i dovesti do sloma javnog sektora, ili ce se drzava trgnuti i zapoceti pozitivnu selekciju uz odgovarajuce nagradivanje (ne mora to biti samo u placi). No, tesko je ocekivati bilo kakvu pozitivnu selekciju nakon 20 godina negativne, posebno ne od sefova i voditelja koji su svjesni svoje nesposobnosti i nedovoljne strucnosti pa im ne pada na pamet zaposljavati najbolje. Za pocetak, napredak bi bio kaznjavati one koji su ocito pocinili kaznena djela i narusili ugled institucije, ali niti to se ne radi. Evo dekana pravnog fakulteta u Osijeku, nagodio se za primanje mita (dakle, priznao krivnju) ali i dalje radi na fakultetu i prima placu od drzave. Slicno na ekonomiji u zagrebu koja je imala legalni reket i mito u obliku ljetne skole, pa se dekanu opet nista nije dogodilo. Potjeraj takve likove, zabrani im akademski rad na xy godina, i to ce biti nesto za pocetak. Neka drzava pocne nagradivati najbolje, ali niti to se nece dogoditi jer se takve stvari sruse na ustavnom sudu. I sto sada?

Nista, cekati da drzava rikne. Zato glas HDZ-u na iducim izborima da uslijedi nova metla i grabez, prije ce drzava krepati.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 16:23   #157
Državnih službenika ima zaposleno jedno tri puta više nego što je potrebno.
U mom malom rodnom gradu je prije rata bilo zaposleno 30-tak ljudi, a danas taj grad vodi njih 120. S tim da je prije rata u gradu cvjetala industrija, ali opet onda nije bilo kompjutera. Danas kad je sva industrija propala, a i većina privatnika, te je sve kompjuterizirano, stvarno ne razumijem odakle potreba za tolikim ljudstvom. Šta ti silni ljudi rade, Bog će znat

Nadalje, država i dalje štanca birokratski kadar nemilice kroz ekonomske i pravne fakultete, pa je tako ekonomiju 2009 godine upisalo 5 500 studenata i to samo na javnim ustanovama. Da dobro ste pročitali - 5 500!!!

Kad Hrvatska "bankrotira", državni službenici će bit prvi na udaru jer se u javnosti non-stop tupi o tome kako taj sustav treba racionalizirat i kako je upravo tromi, neorganizirani i preglomazni državni aparat omča oko vrata apsolutno svakoj grani gospodarstva u Hrvatskoj.
Tako da ćemo upravo državne službenike za koju godinu nazivat izgubljenom generacijom, baš kao što tako danas zovemo industrijske radnike odbačene i zaboravljene nakon privatizacije na hrvatski način.
dylan111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 16:25   #158
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
Nisam ni ja rekla kada će to biti, ni da će biti brzo, ali i dalje mislim da će promjene nastupiti kada oni rijetki pojedinci koji se zalažu i kvalitetno rade od pustoga očaja podignu svoj glas. To će, možda, biti baš po scenariju koji predlaže Nepostojeći, kada banane više uopće ne bude.
Pa imas takve rijetke pojedince. Ali sto ti to vrijedi kada ih nitko ne slusa, marginalizirani su i ridikulizirani. Na kraju ili totalno polude, ili shvate da im je trud uzaludan pa pobjegnu glavom bez obzira negdje drugdje, najcesce u inozemstvo. Evo jedan primjer, covjek galami ali nitko prstom nije mrdnuo, niti ikoga briga:
http://vinkovic.org/Projects/MindExercises/index_29.php
http://vinkovic.org/Projects/MindExercises/index_26.php
http://vinkovic.org/Projects/MindExercises/index_24.php
http://pollitika.com/sveucilisni-oz-...a-huga-chaveza

itd...
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 16:31   #159
Quote:
dylan111 kaže: Pogledaj post
Nadalje, država i dalje štanca birokratski kadar nemilice kroz ekonomske i pravne fakultete, pa je tako ekonomiju 2009 godine upisalo 5 500 studenata i to samo na javnim ustanovama. Da dobro ste pročitali - 5 500!!!
Upravo tako, ovo je jedan od najvecih problema hrvatskog drustva! Koliko je mladih upisalo STEM fakultete koji bi trebali biti motor postindustrijskog razvoja? Vec danas imamo izgubljenu generaciju mladih koji su nesposobni stvoriti ikakvu korisnu vrijednost u drustvu, ne zato jer ne zele, vec jednostavno ne znaju. Ti su mladi zavrsili gimnazije koje im nisu dale znanje i vjestine za rad u privredi, a onda su napravili navjecu gresku u zivotu zavrsivsi fakultete koji nikome u ovoj zemlji ne trebaju. Oni su promasena generacija, i to je izrazito tuzno. No, sami su si krivi...
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 17:19   #160
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
Dobro, koje je, onda, tvoje predviđanje (i El Tomino)? Doći će neki stranci, kad sve propadne, i uvesti red po svojim pravilima, ili nešto treće...?
Iskreno saurus ne znam ni sam što slijedi.
Ono čega se ja bojim i zbog čega možda i najviše osobno i intimno gledam gdje pobjeći je eskalacija nasilja.

Paradoks je da do eskalacije neće doći od strane ovih vrijednih i sposobnih (recimo čisto za blesavi primjer -štrajk ljudi u imunološkom neće eskalirati u nasilje iako bi upravo takav oblik pobune trebao eskalirati) nego upravo od parazita, koji će zahtijevati svoje a neće im se imati od kuda dati.

Ne priželjkujem takav scenarij. štoviše bojim ga se, ali od svih analiza i kalkulacija koje privatno sam sa sobom analiziram i računam to mi ispada najizvjesnije.

A tek to će onda proizvesti sveopću bježaniju svih preostalih sposobnih bilo kuda , bilo kako,pod bilo kojim uvjetima samo da ne moraju biti ovdje.
Nas egzodus tek čeka, u zadnjih pola godine što znam i pratim je otišlo duplo više ljudi van nego u zadnjih 3 godine sve zajedno, i koga god sretnem razmišlja o odlasku i gleda prema van jer ovdje više nitko ne vidi budućnost.

Bojim se da smo prešli odavno granicu i moment propadanja sa kojeg je bilo povratka i gdje se trend mogao promjeniti.

Mislim da sljedećih 10 godina ovdje nema niti će biti normalnog života.
A nakon toga...tko preživi pričati će.
Ako itko ostane...


A da se sada nešto promjeni i preokrene trend....treba bukvalno sutra ispedalirati 100 000 ljudi iz javne uprave, sniziti ukupno porezno opterećenje za najmanje 50% i promjeniti 100-tinjak zakona.
Nemoguća misija za bilo koga a kamoli za nas.

Sa svime što se moglo napraviti a nije da se promjeni trend smo zakasnili brat bratu 3 godine. A mi više nemamo 3 godine da sada krenemo mijenjati.

Mi više nemamo ni 6 mjeseci. Mark my words.
HvalaNaRibama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:03.