Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2016., 10:33   #1
Upis u katastar

Imam u zakupu nekoliko gradskih poljoprivrednih čestica.Da li se na osnovu ugovora o zakupu mogu upisati u katastru kao posjednik,koliko to košta i što mi je sve potrebno.
__________________
Kad tražite savjet, razmislite o mogućnosti njegova prihvaćanja.
Orion99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2018., 07:48   #2
vjerovatno trosim slova, ali ubrzo me ceka upis u katastar, pa me zanima ako neko zna sta se sve treba. Radi se o novogradnji, izvodac ce zgradu upisati sam u katastar a ja moram vlastiti stan iz te zgrade. Da li pored kupoprodajnog i osobnih podataka, trebam jos kakvu dokumentaciju i koliko okvirno bi me taj upis kostao?
ako ima koja upucena glavica cijenila pa da podijeli znanje , a ako ne, morat cu ici osobno tamo po info.
Gorgo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2018., 08:19   #3
Quote:
Gorgo kaže: Pogledaj post
vjerovatno trosim slova, ali ubrzo me ceka upis u katastar, pa me zanima ako neko zna sta se sve treba. Radi se o novogradnji, izvodac ce zgradu upisati sam u katastar a ja moram vlastiti stan iz te zgrade. Da li pored kupoprodajnog i osobnih podataka, trebam jos kakvu dokumentaciju i koliko okvirno bi me taj upis kostao?
ako ima koja upucena glavica cijenila pa da podijeli znanje , a ako ne, morat cu ici osobno tamo po info.
Upis u ZK mislim da je 250 kn. Ili tako nesto. Potreban kupoprodajni ugovor i tabularna izjava.
Kad prođe upis u ZK izvadiš ZK izvadak i s tim se možeš upisati u katastar. Ako ne želiš čekati možeš i u katastar odmah s kupoprodajnim ugovorom.

Bitniji je ZK (vlasništvo), u katastar se može upisati i sa ZK izvatkom.
2bic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2018., 09:28   #4
Quote:
2bic kaže: Pogledaj post
Upis u ZK mislim da je 250 kn. Ili tako nesto. Potreban kupoprodajni ugovor i tabularna izjava.
Kad prođe upis u ZK izvadiš ZK izvadak i s tim se možeš upisati u katastar. Ako ne želiš čekati možeš i u katastar odmah s kupoprodajnim ugovorom.

Bitniji je ZK (vlasništvo), u katastar se može upisati i sa ZK izvatkom.
puno hvala na odgovoru. Tabularna izjava moze biti dio kupoprodajnog, to je u biti samo dokaz da sam platila u potpunosti stan?
Gorgo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2018., 14:03   #5
Quote:
2bic kaže: Pogledaj post
Upis u ZK mislim da je 250 kn. Ili tako nesto. Potreban kupoprodajni ugovor i tabularna izjava.
Kad prođe upis u ZK izvadiš ZK izvadak i s tim se možeš upisati u katastar. Ako ne želiš čekati možeš i u katastar odmah s kupoprodajnim ugovorom.

Bitniji je ZK (vlasništvo), u katastar se može upisati i sa ZK izvatkom.
ZK nakon provedbe po službenoj dužnosti šalje katastru na provedbu, tako da nema potrebe da sama ide u katastar.
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2018., 15:15   #6
Točno, ZK šalje katastru rješenja u digitalnom obliku čim riješi predmet, a u papirnatom obliku kad im se nakupi određena količina. Uglavnom, ako upis ide u ZK, stranka ne treba ništa nositi u katastar, eventualno provjeriti da li je izvršen upis i u katastar, a to se može i online provjeriti.
everest is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2018., 18:45   #7
Živimo u HR. Pa bi točnije bilo: "ZK bi po službenoj dužnosti TREBAO obavijestiti katastar".

Neznam u zadnje vrijeme, ali do prije godinu-dvije ZK jao često to ne učini.
2bic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2018., 07:50   #8
ZK i katastar su povezani preko ZIS sustava tako da ako im i ne dostave u papirnatom obliku, u digitalnom bi morali.
everest is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:48.