Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2017., 14:27   #2761
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
nisu mi daleko ni militantni ateisti (ateistobani?) koji misle da oni znaju ISTINU, a svi vjernici su neupućene budale i glupani koji se bave nekim sumnjivim čarama-barama.
Osobno znam vrlo pametne i potpuno nebudalaste upućene ljude koji nisu ni najmanje glupani, a istovremeno su vjernici.
No, da se bave čara-barama je činjenica.
Njima je zbog toga u nekim životnim situacijama lakše, to im olakšava životne izazove, daje snagu, navedi nešto drugo.
Al je čara bara.
Ne znam zašto to uzimati za zlo...vrijeđati se na taj naziv nema smisla. Mrmljanje molitve, prebiranje krunice, sveta..."sveta" voda...to su još uvijek samo riječi i komadići drveta/plastike...ne čini ih ništa posebnijim to što netko vjeruje da nisu.
Ja vjerujem u horoskop. Ne čini ga magičnim to što vjerujem u njega.
Samo ja ispadam čudna, ali to ne bi trebao biti ničiji problem.
A nije ni moj.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 09:43   #2762
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post

za diejte od 8 godina:
ja zelim da i dalje vjeruje u djeda mraza (a ne da joj netko na vjeronauku kaze da ne postoji, a da istovremeno postoji BOG).

zelim da osjecaj ponos i radost na svoj uspjeh, zelju za ucenjem, kada nesto nauci ili uspije novo napraviit,a ne da zahvaljuje bogu sto je uspjela.
da osvjescuje svoje sposobnosti, da ima unutarnju motivaciju, a ne vanjskog potkrepljivaca u ime boga.

kada nesto krivo napravi, zelim da popravi stetu (pocisti, zalijepi, isprica se, napravi nesto novo umjesto toga), a ne da se moli za oprostenje grijeha i zivi u strahu od kazne i odradjuje pokoru. da zna da ima pravo grijesiti, da je to ljudski i da se toga ne treba bojati, ili sramiti (pa greske skrivati) samo da mora greske popravljati. i da se nije dovoljno ispricati i izmoliti pokoru, nego uciniti vidljivu promijenu. zelim da je vodjena unutarnjim porivom, a ne vanjskim potkrepljivacima
ne zelim da odrasta u strahu, strahopostovanju, osjecaja krivnje, bespomocnosti pred imaginarnim, ritualima koji tom djetetu,na tom nivou, imaju sasvim drugo znacenje nego odraslom covjeku.
prvi bold ti je kontradiktoran s drugim.
ne nagrađuje li ono djed mraz samo dobru djecu, nije li on imaginarni lik i ne osjeca li se klinac bespomocan vezano i uz djedicu?

i kako se to crkva i vjernici ponašaju prema pripadnicima drugih vjera, homoseksualcima i ženama?

isto tako, "ispravljati greške" u tvojoj interpretaciji i pokora nije li to isto
https://hr.wikipedia.org/wiki/Pokora

upisati klinca na vjeronauk ili ne, stvar je izbora u koji nema potrebe da se ulazi al, optuživati vjeronauk na temelju osobnog neznanja i dvolicnosti, pogotovo kad se to radi iz neke unutarnje mržnje prema razlicitosti stvarno nema smisla.

Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Što žešće sustav pokušava isprati mozak mom djetetu i nametnuti mu religiozne stavove to ću ja žešće braniti naše pravo na drugačije mišljenje. Nemam s tim nikakvih problema. Svaka akcija ima protureakciju.

Ja ne namećem djetetu mišnjenje nego ne dam da mu ga drugi nameću. Dokle god u udžbenicima pišu "činjenice" tipa "na Božić idemo na polnoćku" itekako ću se pobrinuti da dijete zna da ne idemo na polnoćku a ne da ću reći "ma nema veze, ako već tako piše u udžbeniku PID ajmo i mi na polnoćku". Što se mene tiče da nije pisalo da idemo na polnoćku ne bi je trebli ni spominjati. Ili kad iako ne ide na vjeronauk iz nekog razloga bude na satu pa se vrati s nekom pričom od tamo - naravno da ću prokomentirati što stvarno mislim o tome. Da nije sjedila na vjeronauku ne bi o tome morali ni pričati. Itd.

I da, svakom godinom ovog 25-godišnjeg maltretiranja od svih strana katoličanstvom i katoličkim vrijednostima su, ako ništa drugo, uspjeli u meni izazvati reakciju aposlutnog odbacivanja istog. Sve po zasluzi...
" na božic idemo na polnocku" u prirodi je stvar ucenja o narodnim obicajima. treba li klincima uskratiti puno tih "cinjenica" koje su danas više vezane uz obicaje zato što mi danas živimo drugacije?

uz dužno poštovanje, stavovi o vjeri i vjeronauku su iskljucivo osobni, narodni obicaji i tradicija usko povezana s crkvom je povijesna cinjenica (na našim prostorima) i svako uskracivanje informacija kod klinaca bi dovelo do intelektualnog hendikepa.

Zadnje uređivanje tanita : 11.01.2017. at 09:54.
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 10:10   #2763
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post

" na božic idemo na polnocku" u prirodi je stvar ucenja o narodnim obicajima. treba li klincima uskratiti puno tih "cinjenica" koje su danas više vezane uz obicaje zato što mi danas živimo drugacije?

uz dužno poštovanje, stavovi o vjeri i vjeronauku su iskljucivo osobni, narodni obicaji i tradicija usko povezana s crkvom je povijesna cinjenica (na našim prostorima) i svako uskracivanje informacija kod klinaca bi dovelo do intelektualnog hendikepa.
Tako nekako i ja razmisljam. Ne bas hendikep, (preteska rijec za nesto sto nema tak veliku vaznost i sto se moze pohvatati i bez vjeronauka) nego uskracivanje za informaciju da postoji polnocka i da smo mi neki malo "drugaciji". Da, ide se na polnocku, crkve su pune ljudi. Ali mi ne idemo jer nismo dio tog svijeta.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 10:18   #2764
ide se i idemo nije istoznacnica

Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
i kako se to crkva i vjernici ponašaju prema pripadnicima drugih vjera, homoseksualcima i ženama?
.
kako mislis kako?
ne razumijem bas pitanje, uz ovaj smajlic, smatras da je polozaj zene u katolickoj crkvi ravnopravan?
sluzbeni stav je da homoseksualcima treba omoguciti sklapanje braka?
zbunjujes me
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 11:05   #2765
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
Tako nekako i ja razmisljam. Ne bas hendikep, (preteska rijec za nesto sto nema tak veliku vaznost i sto se moze pohvatati i bez vjeronauka) nego uskracivanje za informaciju da postoji polnocka i da smo mi neki malo "drugaciji". Da, ide se na polnocku, crkve su pune ljudi. Ali mi ne idemo jer nismo dio tog svijeta.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
zapravo i nije preteška rijec jer spominjanje polnocke u prirodi nema nikakve veze s vjeronaukom i ulogom crkvom danas vec je iskljucivo vezano uz prošlost u kojem je ta crkva za naše pretke bila škola u kojoj su ucili citati i pisati (tko je želio), u kojoj su ucili o kulturama koje siju i sade, o domacim životinjama koje su im znacile život, svecenik nije držao samo mise vec je savjetovao ljude, bio je maticar, lijecnik, bilježnik itd...
i, samim tim polnocka nekada i danas nema isto znacenje.
i uskratiti klincima znanje o povijesti njihovih predaka i prostora na kojem žive (bar spomenom same polnocke), sorry al, za mene je želja za intelektualnim hendikepom klinaca

Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ide se i idemo nije istoznacnica
nije, al se cesto koristi u udžbenicima vezano uz određena vremenska/godišnja razdoblja.
isto ti piše i za spremanje drva za zimu a, masa klinaca doma ima centralno na plin...itd

Quote:
kako mislis kako?
ne razumijem bas pitanje, uz ovaj smajlic, smatras da je polozaj zene u katolickoj crkvi ravnopravan?
sluzbeni stav je da homoseksualcima treba omoguciti sklapanje braka?
zbunjujes me
nije tema al, ako modovi dopuste vrlo rado bi procitala
kakav je to položaj žene u katolickoj crkvi, molim te objasni mi jer ocito znaš više od mene koja sam vjernik i žena?

i,kakve veze ima sklapanje braka sa ponašanjem crkve i vjernika prema homoseksualcima?
sorry, ne kužim...
inace, procitaj uvjete za sklapanje braka na stranicama ministarstva uprave pa tek onda osuđuj vjernike i crkvu
https://uprava.gov.hr/print.aspx?id=815&url=print

Zadnje uređivanje tanita : 11.01.2017. at 11:50.
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 11:53   #2766
Prije nekoliko dana sam čula da jedan od vjeroučitelja na našoj školi, inače mlad čovjek, prije par godina je završio faks, jako voli učenike ispitivati vrlo osobna pitanja. Npr. jednu curu čiji je otac poginuo u saobraćajki je ispitivao kako se ona osjeća sad kad nema oca, kakvi su njeni osjećaji prema njegovoj smrti itd. Djecu rastavljenih roditelja ispituje o njihovim osjećajima prema rastavi, prema eventualnim novim partnerima roditelja... Naravno, sve to pod satom i pred drugim učenicima. Ako netko odbije odgovoriti, bude mu na neki način dato do znanja da je to neprihvatljivo, npr. mora sam sjediti u klupi i sl.

Roditelji znaju za to. I pizde. Ali potiho, da ne bi zatalasali. Ipak je važnija pripadnost krdu, klinci će preživjeti. 😜
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 11:54   #2767
ja ne znam jel se pravis da me ne razumijes ili me zbilja ne razumijes, tj znam ali eto, ipak odgovaram
uloga zene u katolickoj crkvi i katolickom nauku je uloga majke, njegovateljice. taj se aspekt slavi i promice. promice se poniznost spram muskarca pa spram boga. katolicki nauk podupire tradicionalni pogled na uloge u obitelji i drustvu.
zene cini mi se jos ne mogu biti svecenice, ili sam u krivu mozda? moze zena postati papa?

mozda sam takodjer u krivu, ako nisam popratila sto se desava u zadnje vrijeme, ali homoseksualnost (tj prakticiranje) je grijeh po katolickom nauku? ispricavam se ako je to revidirano
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 12:14   #2768
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
...

" na božic idemo na polnocku" u prirodi je stvar ucenja o narodnim obicajima. treba li klincima uskratiti puno tih "cinjenica" koje su danas više vezane uz obicaje zato što mi danas živimo drugacije?

...
Pa ajmo usporediti sadržaj 3 lekcije iz PID za 1. razred. Ovo su točni citati (imam i fotke ako treba priložiti):

Lekcija osobna čistoća: Ruke peremo prije jela, nakon igranja i obavljanja nužde.
Lekcija Božić: Navečer odlazimo u crkvu na misu polnoćku
Lekcija Uskrs: Tada slavimo Isusovo uskrsnuće... ujutro se ide na misu...

Ili je pranje ruku povijesni običaj ili se uče da se u crkvu ide jednako kako se uči da se peru ruke...
O ostalim tvojim neistinama o željenju intelektualnog hendikepima stvarno ne bih jer su ispod svakog nivoa.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 16:52   #2769
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
A ja se pak svaki put zabavim kad vidim kako neki redovito misle da je njihova religija iz nekog razloga bolja, pametnija, dubokoumnija i vrednija od drugih religija, pa sam tu bila optužena za govor mržnje jer sam rekla da mi je nadnaravnost škropljenja svetom vodom u rangu špricanja krvlju zaklane kokoši u santeriji.

I da - sve te religije su mi jedanko (ne)važne, i ne vidim niti jedan razlog zašto bi katolička bila išta pametnija, bolja, vrednija i sl od bilo koje druge. Je li to jednoumlje ili samo dosljednost je očito u očima promatrača. Ali u svakom slučaju ne dozvoljavam da mi se nameće iti jedna - no nekako mi se u praksi nameće samo katolička...
Pa svakom je njegova religija najvaznija....onome komw nije vazna makne se od te religije....
Cemu to ismijavanje?
Tebe nitko ne ismijava jer nevjerujes u nista.....ili?????

Poslano sa mog NOA_E1 koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 20:01   #2770
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Pa ajmo usporediti sadržaj 3 lekcije iz PID za 1. razred. Ovo su točni citati (imam i fotke ako treba priložiti):

Lekcija osobna čistoća: Ruke peremo prije jela, nakon igranja i obavljanja nužde.
Lekcija Božić: Navečer odlazimo u crkvu na misu polnoćku
Lekcija Uskrs: Tada slavimo Isusovo uskrsnuće... ujutro se ide na misu...

Ili je pranje ruku povijesni običaj ili se uče da se u crkvu ide jednako kako se uči da se peru ruke...
O ostalim tvojim neistinama o željenju intelektualnog hendikepima stvarno ne bih jer su ispod svakog nivoa.
u cijem udžbeniku iz prirode za prvi razred postoji lekcija božic i uskrs?
ili si možda zaboravila napomenuti da su lekcije vezane uz godišnja doba i obicaje, i da su božic i uskrs prezentirani na isti onaj nacin na koji je klincima prezentirano da ljudi u jesen pripremaju drva za zimu, oru zemlju.... itd?

i o kojim neistinama govoriš?

Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ja ne znam jel se pravis da me ne razumijes ili me zbilja ne razumijes, tj znam ali eto, ipak odgovaram
uloga zene u katolickoj crkvi i katolickom nauku je uloga majke, njegovateljice. taj se aspekt slavi i promice. promice se poniznost spram muskarca pa spram boga. katolicki nauk podupire tradicionalni pogled na uloge u obitelji i drustvu.
zene cini mi se jos ne mogu biti svecenice, ili sam u krivu mozda? moze zena postati papa?

mozda sam takodjer u krivu, ako nisam popratila sto se desava u zadnje vrijeme, ali homoseksualnost (tj prakticiranje) je grijeh po katolickom nauku? ispricavam se ako je to revidirano
ne, ja te stvarno ne kužim jer ovo što pišeš nema vezu s crkvom, vjernicima ili ucenjima na vjeronauku.
casne su žene u crkvi i nisu niti majke niti njegovateljice,
poniznost prema muškarcu ne postoji unutar crkve vec iskljucivo i samo, van nje i to kod osoba koje nemaju blage veze s vjerom.
inace crkva i da hoce nemre protiv isusovih rijeci "Kako želite da vam ljudi rade, radite i vi njima tako.
i ako žene vjernice ne smeta što nemru biti svecenice, ne kužim zašto to smeta osobe koje nemaju veze s vjerom.
inace, uloga žene kao majke nije nešto što crkva promice, za crkvu je važna obitelj, bez obzira ima li u toj obitelji klinaca ili ne.


homoseksulnost i prakticiranje istog nisu ista stvar i to što netko ne kuži razliku, ne znaci da je crkva protiv homoseksualnih osoba i da ima pravo prozivati crkvu ili vjernike.
u katekizmu sve lijepo piše, bilo bi dobro procitati ga, cisto da ne živimo u zabludi na temelju necijih rekla kazala.
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 22:19   #2771
pa napomenula sam prakticiranje.
no da, sve u svemu nemam ti kaj reci nego da su stvari u tvom svemitu drugacije nego u mom, ocito.
u svakom slucaju, buduci da mi je bitni da mi dijete odrasta bez ideja da je sex grijeh, bilo homosexualni bilo heterosexualni, nece ici na vjeronauk.
o polozaju i statusu zene zbilja necu jer kako sam rekla, ocito ne zivimo u istim svemirima
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 09:04   #2772
Ne vidim problem u postojanju tog jednog predmeta kojeg doma diskreditiramo i kojeg ce dijete kad zbroji 2i2 i sabere sve dojmove i utjecaje iz svoje okolime i samo diskreditirati.
Isto kao sto postoji sajt dnevno.hr odnosno pola weba je teski sund. Mediji. Tv. Pa prije je bilo krunski dokaz istinitosti "bilo je a teveu".
Reklame.
Isto kak doma pricamo o reklamama, cemu sluze i da nisu istinite. I da moram razmisliti da li je to bas tako il ns zele zeznuti da kupimo.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 09:35   #2773
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
pa napomenula sam prakticiranje.
no da, sve u svemu nemam ti kaj reci nego da su stvari u tvom svemitu drugacije nego u mom, ocito.
u svakom slucaju, buduci da mi je bitni da mi dijete odrasta bez ideja da je sex grijeh, bilo homosexualni bilo heterosexualni, nece ici na vjeronauk.
o polozaju i statusu zene zbilja necu jer kako sam rekla, ocito ne zivimo u istim svemirima
na srecu ili žalost mi ipak živimo u istom svemiru koji je statkan od razlicitosti i, po meni upravo ta razlicitost mu daje ljepotu a, neki ovdje svjesno ili nesvjesno tu razlicitost pokušavaju pretvoriti u jednoumlje neistinama i vrijeđanjem neistomišljenika.

vjeronauk je stvar izbora, svak od nas ima pravo izabrati dal ce mu dijete pohađati isti ili ne.
mene osobno ne zanimaju tvoji (niti iciji) razlozi zašto dijete ne šalješ na vjeronauk, to je tvoj izbor i meni je dovoljno... al to ne znaci da cu prešutjeti neistine kojima pokušavate opravdati sebe.

i sex za crkvu nije grijeh, ne uci krivo dijete, grijeh je zlouporaba istog,
kao roditelj, cisto sumnjam da je ikome svejedno kad ce i sa kim ce mu dijete stupiti u intimni odnos, kao i kakav ce stav imati prema njemu al, o tome kao i svemu drugome ne sudim, pa bi bilo fer da ni "ti" ne osuđuješ mene
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 10:04   #2774
meni ne treba opravdanje
to sto je iz tvoje perspektive sve uredu s navedenim stavovima, ne znaci da je iz moje.

katjes, pa ja ne dopustam djetetu niti da gleda sranja na tv. ne gleda violetu, ne gleda winxice, ne gleda horore, ne gleda vijesti, ne gleda akcione filmove, reklame koje su neizbjezne smo davno obradili i jasno joj je za sto sluze.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 10:09   #2775
Dobro ali dijete ce ti za godinu-2 imati mob, komp i pristup gotovo svemu. Morat ce nauciti kriticki razmisljati. Dominantna religija u svim svojim iskrivljenim oblicima, obicajima i tumacenjma samo kap u moru nebuloza...
Uvjerenja naspram raciju su prisutnija nego sto mislimo. Placeba ko u prici.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 10:25   #2776
svakako, zato i razgovaramo o svemu. ne trcim sumanuto vristeci i gasim tv kad pocne violeta, malo smo pogeldali skupa, iskomentirali ponasanje i nacin razgovora.
ne vidim smisao da ju stavljam da gleda violetu i onda joj poslje govorim da je to sranje.
jos davno, s winxicama, smo rijesili zasto smatramo losim da to gleda.
ista stvar s vijestima, zna da postoje ratovi, da se ljudi ubijaju, da se desavaju ruzne stvari, ali ne treba joj u sedmogodisnjem mozgu slika covjeka bez glave.
kako ce rasti tako cemo ici dublje u objasnjavanjima i izlaganjima takvim losim sadrzajima.
Ja ju ne stitim od pogleda na lose sadrzaje i svijesti o njima, samo ju ne zelim kontinuirano bez mog nadzora izlagati takvim sadrzajima.
a za godinu dvije sigurno nece imati komp a jos manje ga koristiti bez naseg nadzora
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 10:51   #2777
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
Dobro ali dijete ce ti za godinu-2 imati mob, komp i pristup gotovo svemu. Morat ce nauciti kriticki razmisljati. Dominantna religija u svim svojim iskrivljenim oblicima, obicajima i tumacenjma samo kap u moru nebuloza...
Uvjerenja naspram raciju su prisutnija nego sto mislimo. Placeba ko u prici.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
Moja gleda štošta na tv-u. Ali ni iz kojeg crtića, dječje serije i sl. nije dobila poruku da će oni koji misle drugačije završiti u paklu, na vječnim mukama i sl.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 17:21   #2778
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
u cijem udžbeniku iz prirode za prvi razred postoji lekcija božic i uskrs?
ili si možda zaboravila napomenuti da su lekcije vezane uz godišnja doba i obicaje, i da su božic i uskrs prezentirani na isti onaj nacin na koji je klincima prezentirano da ljudi u jesen pripremaju drva za zimu, oru zemlju.... itd?
...
Problemi s razumijevanjem? Napisala sam da je posve istim riječima u udžbeniku napisano da "peremo zube" i "idemo na polnoćku"
Prema tome udžbenik i autor ne rade ikakvu distinkciju između te dvije tvrdnje. Što si ti tvrdila da rade, ali nisi ičime dokazala (ja svoje tvrdnje jesam - točnim citatom teksta iz udžbenika).

Fraza "ljudi u jesen..." nije istoznačna s "(mi) u jesen..."

Zašto se u našim udžbenicima pišu laži i prezentira lažna slika da smo svi vjernici i idemo u crkvu prepuštam svakom na razmišljanje, moje je svakako da to nije slučajnost nego namjera, a nakon 25 godina takvih piz***ija sa svih strana moja tolerancija na iste i nepoštivanje mojih uvjerenja nepostojeća.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 21:25   #2779
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Pa ajmo usporediti sadržaj 3 lekcije iz PID za 1. razred. Ovo su točni citati (imam i fotke ako treba priložiti):

Lekcija osobna čistoća: Ruke peremo prije jela, nakon igranja i obavljanja nužde.
Lekcija Božić: Navečer odlazimo u crkvu na misu polnoćku
Lekcija Uskrs: Tada slavimo Isusovo uskrsnuće... ujutro se ide na misu...


Ili je pranje ruku povijesni običaj ili se uče da se u crkvu ide jednako kako se uči da se peru ruke...
O ostalim tvojim neistinama o željenju intelektualnog hendikepima stvarno ne bih jer su ispod svakog nivoa.
Ovo stvarno postoji?
smol is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 08:14   #2780
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Problemi s razumijevanjem? Napisala sam da je posve istim riječima u udžbeniku napisano da "peremo zube" i "idemo na polnoćku"
Prema tome udžbenik i autor ne rade ikakvu distinkciju između te dvije tvrdnje. Što si ti tvrdila da rade, ali nisi ičime dokazala (ja svoje tvrdnje jesam - točnim citatom teksta iz udžbenika).

Fraza "ljudi u jesen..." nije istoznačna s "(mi) u jesen..."

Zašto se u našim udžbenicima pišu laži i prezentira lažna slika da smo svi vjernici i idemo u crkvu prepuštam svakom na razmišljanje, moje je svakako da to nije slučajnost nego namjera, a nakon 25 godina takvih piz***ija sa svih strana moja tolerancija na iste i nepoštivanje mojih uvjerenja nepostojeća.
s moje strane nema problema s razumijevanjem s tvoje, ne znam i zato pitam u cijem udžbeniku iz pid-a za 1. razred postoji lekcija božic i uskrs?

i ne znam što si ti to dokazala, tvoja subjektivna interpretacija nije nikakav dokaz.

inace u udžbenicima ne postoji ni distrikcija kad je u pitanju obrada oranica u raznim godišnjim dobima, spremanju drva za zimu...itd, što isto ne radimo svi... i ne kužim, šta bi sve to trebalo izbaciti iz udžbenika, zakidati klince za znjanje jer eto netko se srami da su njegovi preci, rođaci, susjedi vjernici, ratari, stocari, nemaju centralno? jer u tome vidi teoriju zavjere?

i pošto ti toliko smeta spomen božica i uskrsa, nadam se da onda sukladno svojim uvjerenjima bojkotiraš i sve blagdane u rh koji su vezani uz vjeru
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:29.