Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 25.08.2017., 13:43   #11
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Novac se ne posuđuje od prijatelja i rodbine.
Ako mu banka ne želi posuditi, to znači da je rizičan.
Ako onda posudbu traži od prijatelja, to znači da financijski iskorištava prijateljstvo.

To je ista situacija kao da primjerice na tržištu ne može prodati svoj truli auto za više od 2k eura, pa ga onda uvali prijatelju za 3k na račun prijateljstva i nužde.
Zanimljivo je da za ovu drugu situaciju nitko ne bi imao razumijevanja, dok je prva sasvim normalna.
U pravu si.

Nažalost, uvriježeno je da se "u ime prijateljstva" često treba pružiti financijska ruka, ali samo u jednom smjeru.

Svatko tko je ikad prodavao neka tražena znanja (instrukcije za djecu, prijevodi, web-dizajn i sl.) dobro zna da mu se svako malo dođe s prijedlogom da "obavi posao besplatno, brzo ćeš ti to, to je čas posla" ili barem za dio realne cijene, jer, "frendovi smo". Nikom ne pada na pamet reći "frendovi smo, pa ću ti zbog toga platiti više".

On topic, imala sam vrlo sličan slučaj, ali muž nije bio od frendice, nego od poznanice, od žene koju sam doslovce vidjela dva ili tri puta u životu. Javio mi se na mail (adresu je uzeo s njezinog maila), objasnio tko je i kaj hoće. Odgovorila sam mu da nažalost ne bi išlo, a nju sam stavila u cc.

Nakon toga smo prekinuli kontakte.
zelena truba is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:04.