Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2017., 20:02   #81
Quote:
zelena truba kaže: Pogledaj post
Kod neodgojenih roditelja, koji su u svijet izbacili generaciju neodgojene djece.
O kojoj točno generaciji pričaš?

Kad sam ja bila mala, zdravstveni su se djelatnici roditeljima svojih malih pacijenata obraćali s "mama" i "tata". Nije to ništa novo.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 20:03   #82
Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
Rekla sam da je glupo naći se uvrijeđen ako ta susjeda ne pozdravlja tebe.
Pa nitko ovdje, koliko se sjećam, nije niti napisao da se nalaze uvrijeđeni. Svi koji su dosad pisali su samo napominjali kako to primjećuju i kako misle da to nije pristojno, ali ne i da ih vrijeđa.
Jack Daniel's is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 20:05   #83
Meni je jedna starija susjeda prije puno godina prestala odzdravljati.
Jednom sam ju pitala za razlog, pa mi je rekla da sta ja imam njezinog muza slat u kurac.

A uopce ga nisam POSLALA, nego nije htio zavezati svoja dva leonbergera (svaki od bar 60 kila)dok ih je setao, pa su mi navaljivali na Deu koja se tjerala (i bila na lajni) i rekla sam mu da koji kurac ih ne stavi na lajnu.
I na mene su naskakivali. . Jedva sam dosla doma, sa Deom na rukama, jer su ju cijelu zaslinili i izgazili.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 20:05   #84
Korigiram recimo na mom radnom mjestu, kad klinci počnu divljat i krenu trgat stvari.
Ili ako vidim da netko nateže i maltretira neku životinju, onda sam ko Hulk i nisam baš uračunljiva.
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 20:07   #85
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
O kojoj točno generaciji pričaš?

Kad sam ja bila mala, zdravstveni su se djelatnici roditeljima svojih malih pacijenata obraćali s "mama" i "tata". Nije to ništa novo.
Kad mi se sestra prvi put obratila sa 'mama' nakon poroda ostala sam u šoku. Do tog trena sam bila prezime. Ne znam zašto se to mijenja tada.

Sent from my ZTE BLADE A910 using Tapatalk
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 20:08   #86
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Kad mi se sestra prvi put obratila sa 'mama' nakon poroda ostala sam u šoku. Do tog trena sam bila prezime. Ne znam zašto se to mijenja tada.

Sent from my ZTE BLADE A910 using Tapatalk
Ja nikad, ali baš nikad na poslu ne govorim roditeljima "mama i tata".
Možda je to nekom simpa ili štajaznam, meni je debilno.
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 20:10   #87
Da, to sa "mama" je fakat debilno.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 20:12   #88
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
O kojoj točno generaciji pričaš?

Kad sam ja bila mala, zdravstveni su se djelatnici roditeljima svojih malih pacijenata obraćali s "mama" i "tata". Nije to ništa novo.
I dok sam ja bila mala, tako da bih rekla da je baš ta generacija (danas pred penziju ili već lagano u mirovini) prva koja je imala pristup besplatnom obrazovanju, ali ne i odgoju/manirima/bontonu/nazovi to kako god želiš, što je urodilo velikim brojem ljudi koji su samouvjereni i bahati jer su liječnici, profesori ili inženjeri, ali ne znaju se pristojno obratiti čovjeku.

I, nastavno na njih, generacija njihove djece.

Kad kažem "generacija", naravno da ne mislim na sve pripadnike, čisto da sve skupa ne ode u neku preglupu krajnost. Ali da je uočljivije nego ranije, je.

Quote:
Jack Daniel's kaže: Pogledaj post
Pa nitko ovdje, koliko se sjećam, nije niti napisao da se nalaze uvrijeđeni. Svi koji su dosad pisali su samo napominjali kako to primjećuju i kako misle da to nije pristojno, ali ne i da ih vrijeđa.
Ovo.

Vidiš, primijetiš u sebi, misliš si svoje, staviš osobu u svoju privatnu ladicu i to je to.

Ne želiš biti u nečijoj privatnoj ladici na kojoj piše "seljačina"? Pa nemoj se ponašati kao seljačina, onak, recept je stvarno jednostavan.

Ako ti nije bitno, zašto se živciraš oko toga što drugi primjećuju?
zelena truba is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 20:12   #89
Al onda si mama svakom doktoru i sestri s kojim dolazis u kontakt radi djeteta, pa onda i vrtic, pa radionice pa sta ja znam gdje sve ne. U školi to još nisam zamijetila, s druge strane možda sam oguglala...

Sent from my ZTE BLADE A910 using Tapatalk
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 20:12   #90
Smiješno je i kad u zdr. ustanovama pitaju stvari tipa: "Jeste li donijela uputnicu?", "Koji ste pila antibiotik?".
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 20:13   #91
Quote:
zelena truba kaže: Pogledaj post
Ali da je uočljivije nego ranije, je.
Kad ranije, prije Drugog svjetskog rata?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 20:14   #92
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Smiješno je i kad u zdr. ustanovama pitaju stvari tipa: "Jeste li donijela uputnicu?", "Koji ste pila antibiotik?".
Da, tak starije tete znaju govoriti.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 20:17   #93
Quote:
Hannah 3 kaže: Pogledaj post
Da, tak starije tete znaju govoriti.
Nisam sigurna da li je to fact, ali nisam čula da muškarce pitaju "jeste li bio" i "da li ste pio".
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 20:19   #94
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Nisam sigurna da li je to fact, ali nisam čula da muškarce pitaju "jeste li bio" i "da li ste pio".
Mislim da ne.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 20:20   #95
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Nisam sigurna da li je to fact, ali nisam čula da muškarce pitaju "jeste li bio" i "da li ste pio".
Ne, to je rezervirano samo za žene i oduvijek mi je to bilo misterija.
Kao da se ne možeš odlučiti jel bi nekom govorio ti ili vi, pa malo šaraš.
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 20:23   #96
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Nisam sigurna da li je to fact, ali nisam čula da muškarce pitaju "jeste li bio" i "da li ste pio".
Dođi u Istru, ovdje gotovo da nema doktora i sestre koji tako ne pričaju. I jeste bila i jeste bio. Neovisno o rodu. Nisam u Zagrebu primijetila da se to baš toliko koristi.
lyrabelacqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 20:24   #97
Quote:
lyrabelacqua kaže: Pogledaj post
Dođi u Istru, ovdje gotovo da nema doktora i sestre koji tako ne pričaju. I jeste bila i jeste bio. Neovisno o rodu. Nisam u Zagrebu primijetila da se to baš toliko koristi.
Stvarno?
Nisam nikad čula da muškima tako govore, ali viš ti vraga.
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 20:27   #98
Uredno to čujem i od ljudi koji nemaju veze s medicinom nego balansiraju između pristojnosti i familijarnosti.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 20:32   #99
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Uredno to čujem i od ljudi koji nemaju veze s medicinom nego balansiraju između pristojnosti i familijarnosti.
Ja to uglavnom čujem od ljudi koji imaju diplomu ali imaju lagano, erm, seljački background. Ne znam kako da se pristojnije izrazim. U Istri redovno ekipa sa sela. Ali njima je ionako hrvatski strani jezik koji su morali naučiti.
lyrabelacqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 20:33   #100
Ja sam negdje davno čitala o tome, koliko se sjećam, to je govor slabije obrazovanih ljudi iz ruralnih područja i time se iskazivalo postovanje prema gospodi, to jest damama. Samih pravila (bilo je objašnjeno) takvog govora se uopće ne mogu sjetiti, ali poante se sjećam. I sjecam se da je prvi čovjek od kojeg sam to cula soboslikar bio, ured mi je farbao, i to sam, radi teksta tada razumjela.

Pod razumjela mislim nisam imala užasnu potrebu trolat.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:22.