Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2017., 16:16   #121
Quote:
Upordown kaže: Pogledaj post
Meni je najbolje od svega ovo: protivimo se korištenju vode iz rijeka u koje se ispušta kanalizacija
To je mudrost.
Ali, bez zafrkancije, najviše mi se sviđa ono poštivanje prirode, šume, rijeka...
U KC nema spomena zaštiti prirode. Bog je propustio bitnu stvar.
Nije on ništa propustio - lijepo je rekao Adamu i Evi da mogu vladati svim tim divotama kako im se sprdne. Zagađenje je zapravo bilo dio njegovog plana. U lijepom i čistom svijetu ljudi bi imali mnogo manje razloga da s nestrpljenjem iščekuju nekakav glupavi afterlife iz kojeg se nitko nije vratio da bi posvjedočio da je raj išta više od predizbornog obećanja.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 17.10.2017., 20:37   #122
Quote:
samoodbrana kaže: Pogledaj post
http://delminium.yolasite.com/


Ordo Delminium vjerska zajednica - dalmatinska etnička religija
Delminizam je etnička religija Dalmatinaca , jedan oblik religije prastanovnika europe.

Evo ukratko naših virovanja:

1. Vodan je vrhovni bog stvoritelj predak europskih naroda.
2.Dalmatinci su potomci starih Dalmata , koji su dio etničke grupe Vandala koji su se doselili iz Silezije u Njemačkoj
3.Stari Dalmatinci koji su naši pretci su bili pripadnici nordijske germanske bijele rase
4.Stari dalmatinci su pisali runskim pismom koje je izumio bog Vodan i koje ima magična svojstva
vrhovni bog stvoritelj vodan je ukraden iz germanske religije,riječ je o wotanu.
dalmati nemaju veze s vandalima i dalmatinci nisu vandali.kakva nordijska germanska bijela rasa? a što je s dinarskom rasom? da ne spominjem i mediteransku. kakvo runsko pismo?ovo nema smisla.
benedeiktus is offline  
Old 18.10.2017., 13:37   #123
Quote:
benedeiktus kaže: Pogledaj post
vrhovni bog stvoritelj vodan je ukraden iz germanske religije,riječ je o wotanu.
dalmati nemaju veze s vandalima i dalmatinci nisu vandali.kakva nordijska germanska bijela rasa? a što je s dinarskom rasom? da ne spominjem i mediteransku. kakvo runsko pismo?ovo nema smisla.
A ni link više ne radi. Mislim da nas to netko sve skupa zajebava.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 18.10.2017., 13:57   #124
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
A ni link više ne radi. Mislim da nas to netko sve skupa zajebava.
on(samoodbrana)je otvorio neku temu i na stormfront srbija i tamo je bulaznio da srbi pripadaju nordijskoj rasi a da mediteranska i dinarska rasa ne postoje(po njemu dinarid izgleda kao mješavina turčina i ciganina),da su pravi srbi plavokosi i plavooki. onda je netko napisao da je on po nacionalnosti albanac i da radi kao informator tajnih službi.
benedeiktus is offline  
Old 18.10.2017., 15:07   #125
Quote:
benedeiktus kaže: Pogledaj post
on(samoodbrana)je otvorio neku temu i na stormfront srbija i tamo je bulaznio da srbi pripadaju nordijskoj rasi a da mediteranska i dinarska rasa ne postoje(po njemu dinarid izgleda kao mješavina turčina i ciganina),da su pravi srbi plavokosi i plavooki. onda je netko napisao da je on po nacionalnosti albanac i da radi kao informator tajnih službi.
Hoćeš reći da ni te idiote nije uspio zašprehati a ovdje i dalje otvara teme?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 18.10.2017., 15:55   #126
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Hoćeš reći da ni te idiote nije uspio zašprehati a ovdje i dalje otvara teme?
nije on tamo uspio,brzo su ga banirali.
benedeiktus is offline  
Old 18.10.2017., 16:03   #127
na stormfrontu je otvorio temu "dalminizam-europski odgovor na islam".tamo tvrdi da je glavni cilj dalminizma očuvanje nordijskog genotipa u europi a ne spasenje duše kao kod kršćanstva i sličnih religija.hahaha!kaže da svi bijeli ljudi potječu iz dalminiuma odnosno s balkana(iz srbije!).to je on bulaznio na stormfront srbija. "ljudi mešane krvi se u budućem životu mogu roditi kao čistokrvni ako nemaju decu u ovom životu". ma idiot totalni.:klap:
benedeiktus is offline  
Old 18.10.2017., 23:51   #128
Quote:
benedeiktus kaže: Pogledaj post
na stormfrontu je otvorio temu "dalminizam-europski odgovor na islam".tamo tvrdi da je glavni cilj dalminizma očuvanje nordijskog genotipa u europi a ne spasenje duše kao kod kršćanstva i sličnih religija.hahaha!kaže da svi bijeli ljudi potječu iz dalminiuma odnosno s balkana(iz srbije!).to je on bulaznio na stormfront srbija. "ljudi mešane krvi se u budućem životu mogu roditi kao čistokrvni ako nemaju decu u ovom životu". ma idiot totalni.:klap:
Znao sam da je to u pitanju. Znao sam.
__________________
And how can man die better than facing fearful odds, For the ashes of his fathers, And the temples of his Gods.
Alyosha is offline  
Old 19.10.2017., 00:07   #129
Quote:
benedeiktus kaže: Pogledaj post
na stormfrontu je otvorio temu "dalminizam-europski odgovor na islam".tamo tvrdi da je glavni cilj dalminizma očuvanje nordijskog genotipa u europi a ne spasenje duše kao kod kršćanstva i sličnih religija.hahaha!kaže da svi bijeli ljudi potječu iz dalminiuma odnosno s balkana(iz srbije!).to je on bulaznio na stormfront srbija. "ljudi mešane krvi se u budućem životu mogu roditi kao čistokrvni ako nemaju decu u ovom životu". ma idiot totalni.:klap:
Nadam se da će se opet pojaviti ovdje, taman mi je postao simpatičan. Jest da idiota ovdje ne manjka, ali rijetkost je susresti tako šarmantni i elaborirani oblik idiotizma. Sad mi je krivo što nisam kopipejstala stranicu prije nego što je nestala.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 19.10.2017., 13:30   #130
pogledajte samo blog regija dalmacija.to je skandalozno što tamo piše.bulazne o dalmatinskoj naciji o dalmatinskom jeziku(romanskom)koji bi trebao biti službeni jezik.
benedeiktus is offline  
Old 19.10.2017., 13:31   #131
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Nadam se da će se opet pojaviti ovdje, taman mi je postao simpatičan. Jest da idiota ovdje ne manjka, ali rijetkost je susresti tako šarmantni i elaborirani oblik idiotizma. Sad mi je krivo što nisam kopipejstala stranicu prije nego što je nestala.
Meni je isto to full zabavno . Lipo smo mogli čavrljat. A onda je prestao odgovarat.
Upordown is offline  
Old 19.10.2017., 16:08   #132
Quote:
Upordown kaže: Pogledaj post
Meni je isto to full zabavno . Lipo smo mogli čavrljat. A onda je prestao odgovarat.
Ništa nas ne priječi da na ruševinama ove teme podignemo još stariju i poganiju crkvu. Svinja nam može ostati sveta životinja. Imam štelu za one turopoljske, možda i slavonske (one su više za mast i čvarke). Možda nabavim i koju djevicu koja se je voljna klanjati kurcu, pa ih sve potrpam u kamion da malo zaorgijamo i konačno oberemo tu vašu maslinu.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 19.10.2017., 16:10   #133
Quote:
benedeiktus kaže: Pogledaj post
pogledajte samo blog regija dalmacija.to je skandalozno što tamo piše.bulazne o dalmatinskoj naciji o dalmatinskom jeziku(romanskom)koji bi trebao biti službeni jezik.
To su ljudi koji misle da su ljudi sa područja dalmacije starosjedioci na ovom području. Problem je što nisu.
__________________
And how can man die better than facing fearful odds, For the ashes of his fathers, And the temples of his Gods.
Alyosha is offline  
Old 19.10.2017., 16:34   #134
Quote:
Alyosha kaže: Pogledaj post
To su ljudi koji misle da su ljudi sa područja dalmacije starosjedioci na ovom području. Problem je što nisu.
Neki od njih možda i imaju ilirske korijene (Dalmati su bili Iliri, baš kao i Albanci). Ali fizičke karakteristike koje samoodbrana navodi ne uklapaju se u tu sliku, baš kao ni povezivanje s nordijskom mitologijom.

Quote:
Važnija božanstva starih Dalmata prikazana su na više reljefa po stijenama srednje Dalmacije, a ruševine njihova kamenog hrama nađene su u Imotskom polju. Glavno i najviše štovano božanstvo njihov je stočni bog Silvan (Silvanus) i njegova božanska družica Thana. Ona je bila zaštitnica izvora i često se prikazuje u društvu košute, pa približno odgovara rimskoj Dijani (Diana). Treće važno dalmatsko božanstvo bio je ratni bog Armatus koji odgovara rimskom Marsu i grčkom Aresu. Četvrti bog zla bio je crni nebeski zmaj koji je po njihovu vjerovanju za vrijeme pomrčina proždirao Sunce ili Mjesec, a njegovi reljefi su prikazani pri ulazu pećine na Braču (Mužić, 2002.).

Najčešći grobovi Dalmata obredne su gomile tipa kurgan od nabacanog kamenja, koje se i danas često nalaze u Dalmaciji. U nomadsko-patrijarhalnom obrednom kultu pri pokopu Dalmata prilagalo se obilno oružje koje je puno rjeđe u grobovima susjednih Liburna i Japoda. Po rimskim zapisima, Dalmati su bili krajnje praznovjerni i kao neki današnji Dinarci imali su paničan strah od raznih nebeskih pojava (Mužić, 2002.). Bojali su se pogledati zvijezde na nebu da ne umru, a za vrijeme pomrčina bi padali u kolektivni delirij popraćen zvjerskim urlanjem da bi otjerali crnoga nebeskog zmaja koji proždire Sunce ili Mjesec. Pritom su bučno lupali u razne metalne kante, a mnogi bi počinili i kolektivna samoubojstva zbog vjerovanja u skori smak svijeta.
Zvuče kao zabavna ekipa.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 19.10.2017., 16:40   #135
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Neki od njih možda i imaju ilirske korijene (Dalmati su bili Iliri, baš kao i Albanci). Ali fizičke karakteristike koje samoodbrana navodi ne uklapaju se u tu sliku, baš kao ni povezivanje s nordijskom mitologijom.



Zvuče kao zabavna ekipa.
Zato kaj to povezuju sa muškom haplogrupom koja najveću frenkventnost doseže na više-manje tom području pa pretpostavljaju da su ti ljudi starosjedioci. Već sam ranije pretpostavio da se radi o tome, mislim da ima na prošloj stranici.
__________________
And how can man die better than facing fearful odds, For the ashes of his fathers, And the temples of his Gods.
Alyosha is offline  
Old 19.10.2017., 17:03   #136
Quote:
Alyosha kaže: Pogledaj post
Zato kaj to povezuju sa muškom haplogrupom koja najveću frenkventnost doseže na više-manje tom području pa pretpostavljaju da su ti ljudi starosjedioci. Već sam ranije pretpostavio da se radi o tome, mislim da ima na prošloj stranici.
Ono što mi se čini jest da se do nekakvih "ugrađenih" religijskih/duhovnih sklonosti dolazi preko mitohondrijske DNK, tako da je insistiranje na muškim haplogrupama svojevrsno pišanje u vjetar. Nekakva banalna manifestacija tog principa mogla bi se povezati s frazom "materinji jezik".
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 19.10.2017., 17:04   #137
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ništa nas ne priječi da na ruševinama ove teme podignemo još stariju i poganiju crkvu. Svinja nam može ostati sveta životinja. Imam štelu za one turopoljske, možda i slavonske (one su više za mast i čvarke). Možda nabavim i koju djevicu koja se je voljna klanjati kurcu, pa ih sve potrpam u kamion da malo zaorgijamo i konačno oberemo tu vašu maslinu.
mislim da je ovca puno bolji kandidat za dalmatinsku svetu životinju od svinje.uostalom i ime dalmacije potječe od ilirske riječi koja znači ovca.
benedeiktus is offline  
Old 19.10.2017., 17:08   #138
Quote:
benedeiktus kaže: Pogledaj post
mislim da je ovca puno bolji kandidat za dalmatinsku svetu životinju od svinje.uostalom i ime dalmacije potječe od ilirske riječi koja znači ovca.
Meh, nju su već Kršćani isfurali.

Nego, jel zna tko odgovor na ovu drevnu dalmotsku zagonetku:

Šest nogu
dvije vise
dvije glave
isto misle.


Što je to?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 19.10.2017., 20:47   #139
Znaci ilirski korjeni, nordijska mitologija, neonazi ideologija i romanski jezik (dalmatski valjda?)?

Da, zvuci genuine i izvorno
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Old 19.10.2017., 20:48   #140
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Znaci ilirski korjeni, nordijska mitologija, neonazi ideologija i romanski jezik (dalmatski valjda?)?

Da, zvuci genuine i izvorno
O, heretiče! Želiš li i ti u lonac?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:54.