Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2007., 22:25   #1021
Quote:
Jango Fett kaže: Pogledaj post
To je zaštita protiv toplinske radijacije za dio s osjetljivim instrumentima kojom se presvlače gotovo sve svemirske letjelice (sateliti i sonde).
Ne znam točno koji je materijal, ali reflektivna površina umanjuje toplinsku radijaciju Sunca, koja je u Svemiru ekstremna.
I mislio sam si da je za tak nešto...iako mi to tak bezveze, krhko i nezgrapno složeno izgleda.
Pretpostavljam da nisu štedili pa je vjerojatno od zlata.
__________________
"Ladies and Gentlemen, this is your Captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." by Captain Eric Moody
sinisa_7 is offline  
Old 05.07.2007., 22:59   #1022
mislim da je to Mylar folija.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 05.07.2007., 23:13   #1023
Quote:
KulinBan kaže: Pogledaj post
Ovakav nacin polemisanja, iznosenja "dokaza", osobnih misljenja i teorija ne vodi nicemu. Napucalo se desetine stranica; jedni iznijeli sluzbenu istinu i sluzbene dokaze dok su drugi iznjeli veoma veoma uvjervljive, prozirne a ponekad i nebulozne dokaze (ukljucujem i sebe) ali ni jedna strana nije uopste nista ni dokazala. Nije stvar u tome sto nije mogla vec sto je to jednostavno ne moguce ni za jednu stranu, jer se prava istina jos ne zna.

Pa bih onda za kraj, jer napustam ovu temu, zahvalio svima na raspravi a narocito Kumu za dobre dokaze i misljenja koja cu koristiti ubuduce na mjesetim gdje se bude kavga vodila kao ovdje o ovom predmetu.

Za kraj bi predlozio, ako mislite da je ok sa vama, da otvorimo anketu i da se obavijeste svih clanovi foruma da dodju i da glasaju i da nam daju svoje misljenje na to da li je spustanje bilo lazirano ili nije?
Koji si ti tipus, nevjerojatno!!!!

Glavni provokator, spamer i trol sada glumi UN-ove plave kacige i peacemakera!!! F***** anbelivibl!!! Ovoga ima samo ovdje. Jos ce mu netko i povjerovati.

Anketa ti inace vec stoji mjesecima, ako nisi primjetio.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Old 05.07.2007., 23:15   #1024
Quote:
Jango Fett kaže: Pogledaj post
Zaključuješ induktivno, bez dovoljnog broja premisa. Ja nisam rekao da Rusi nisu imali tehnologiju doći na Mjesec, nego da su imali slabiju tehnologiju od Amerikanaca. To je velika razlika.
Rusi su mogli jednako tako prestići Amere kao što su ovi njih, bilo je gusto i ne zove se to bezveze "svemirska utrka". Jedini motiv je bio prvi stići na cilj, pa je i jasno zašto Rusi poslije američkog osvajanja svemira nisu imali više motiva za takvo nešto.
Rusi nisu zaključili da je to neostvariv pothvat, već besmislen pothvat.
Zakljucujem indukativno -sorry ako sam pogresno shvatio ali bilo je u tom smjeru…bilo je gusto? Ma daj molim te, o cemu ti pricas? O nekoj tekmi? procjenu Ruskih strucnjaka (koji su radili na tim raketama…) smatras nebitnim? i uopce nije bilo govora o motivu (kao da su Rusi prestali zbog toga) i da su zakljucili da je to besmislen pothvat (Hladni rat nije tada prestao).

Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
da, na snimci se vidjelo slabo. no objasni onda ono što troll KulinBan ignorira - kako su fejkali prašinu u vakuumu i niskoj gravitaciji?
Na snimci se vidjelo slabo, samo je to tvoj odgovor? Zasto izbjegavas i mjenjas na nekakvu prasinu, procitaj ono do kraja, jer me bas zanima sto ti kazes na to. (#762)

Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
Pa posljedice suvelike 8recimo ovo s Irakom) ali smao laziranje je mala stvar u tom slucaju, sitna naprema ovome. Neki obavjestajci su izgovorili ili napisali nesto lazno, namjerno pogresno prpotumacili dostupne obavjestajne podatke, navukli to sve totalno, i to je to.Nije da su iskonstruirali da postoji Saddam Hussein, da je malo ćaknut, samu činjenicu da uopce postoji nuklearn onaoruzanej, AlQuaida itd. Sam su malo slagali i navukli (ali s katastrofalnim posljedicama) i to ej to. Bush je to "popio" jer je to htio popit. A ovo s putom na Mjesec je sasvim druga razina... Nesto tako veiko je zbog prirode stvari praktick nemoguce lazirati a da podnese iole ozbiljniju istragu.

Nek navede netko, ajde, nbas me zanima, primjer fejkanja neceg tako velikog u povijesti, pa da usporedimo... Vecinu slicnih pokusaja, i mnajih, svjetska javnost prokljuvila u roku odmah ili vrlo brzo.
O ovakvim stvatma mi ne mozemo raspravljat jer kao prvo se ne slazemo, kao drugo sta mi znamo sta sve nisu sjebali narod, vidim da ti znas kakva je istina o ubojstvu J.F.K. (jer tebi to nije cudno) daj znas koliko toga ima, ne samo u SAD-u, evo jedan mali primjer vidis kako su komunisticku rezimi prikrivali kakav je zivot na zapadu, ljudi su mislili da je kod njih raj, a ustvari je bio pakao. (Tito, Staljin i Co.) ''Covjekov let na Mjesec'' je jedno od najvecih dostignuca u novijoj povijesti i ti bi nesto usporedivao s tim?
I ajde mi reci kakvi su bili efekti kada je svjetska javnost ''skuzila'' u vezi Iraka? Evo ja cu t reci: Nikakvi!!
Sadam caknut? Vjeruj mi da je caknut ne bi bio tamo di je bio..

Quote:
KulinBan kaže: Pogledaj post
Pa bih onda za kraj, jer napustam ovu temu, zahvalio svima na raspravi a narocito Kumu za dobre dokaze i misljenja koja cu koristiti ubuduce na mjesetim gdje se bude kavga vodila kao ovdje o ovom predmetu.
,ima jos toga sto oni nikad nisu culi...sad si postao UN kako jedan veli, bar ja znam u BIH sta je UN dok je on bio na nekakvim planetama
__________________
Al Yankovic-heroj,a ne zlocinac
kumMarko is offline  
Old 05.07.2007., 23:19   #1025
Neosporivo je da su Apollo putnici nekoliko dana putovali, postavlja se pitanje, sto su radili kad su morali obavit nuzdu, kad su imali na sebi astonautsko odjelo. Astronuti ''na Mjesecu'' nisu imali toilette/WC, niti u LEM (radi malog prostora), niti u/na odjelima. Da, odjela su imali dio za urin, ali za nesto ''konkretnije'' tj. vece stvari nisu imali nista. U LEM-u nije bilo mjesta, dostupni prostor uopce nije bio u mogucnosti da ''dopusti'' da astronauti kratkotrajno skinu odjelo. Tek u Servicemodulu bilo je mogucnost da se na pravi nacin izbaci iz sebe. Apollo-17 astronauti su 75 sati - vise od 3 dana – u svojim odjelima nalazili na povrsini Mjeseca, prije nego sto su krenuli morali su imati odredeni pritisak u ''crijevima''. Mozemo sami zakljuciti da covjek dnevno bar jednom mora na wc, dobro mozda se moze to reducirat s posebnom hranom. Ali tri dana ne ici na toilette u svakom slucaju nastaju teski bolovi (nekakvo zacepljenje) - puno zabave su imali nasi astronauti. (o nitko ne spominje).
Glede opskrbe astronauta vodom, Dan Goldin (Chef NASA-e) javlja se sa zanimljivom procjenom: ''Cak i stedljivi covjeke treba dnevno 20l piti vode'' ("Selbst ein sparsamer Mensch braucht gut zwanzig Liter Wasser pro Tag"). Otkud njemu to? Jer svaki covjek u ekstremnim situacijama bi morao se snaci uz sto manje kolicine vode, bas je interesanto s kojim podacima NASA barata.
Ima jos ovakvih sitnih stvari koje se zboravljaju….
__________________
Al Yankovic-heroj,a ne zlocinac
kumMarko is offline  
Old 05.07.2007., 23:37   #1026
kumMarko, evo #762:

Quote:
Znamo za onaj eksperiment na mjesecu sa cekicem i perom…
Prvo: kod nevjerovatno losim snimkama eksperimenta Apollo 15 se ne moze prepoznati sto je pustio astronaut. Fotografije pokazuju cekic i orlovo pero na podu. Da li je pustio te stvari to ne moze niko sa sigurnoscu reci.
Drugo i najvaznije: ajmo reci da su pusteni ti predmeti, pero takve velicine i jedan cekic padaju cirka sa jednog metra (na nasoj Zemlji) i uistinu padaju na pod jednakom brzinom, sto svako moze provjerit. Zato ne trebamo vakuum. Naravo da pero padne nekoliko stotinki sporije, ali golim okom se to ne vidi.
Trece: oba dva predmeta padaju jednakom brzinom (na Zemlji i na Mjesecu), na Mjesecu su trebali biti sporiji zbog 1/6 gravitacije.
zar uistinu želiš reći da pero i čekić padaju istom brzinom na površini Zemlje?
ajde baš probaj to izvesti. ja jesam više puta. svaki put bi čekić pao znatno brže. ubrzavao bi, dok bi pero vrlo brzo dobilo maksimalnu brzinu v kojom bi se približavalo tlu.


inače, čovjeku ne treba dvadeset litara vode dnevno već je dvije litre ljeti neka količina koju bi bilo dobro poštivati, no nema veze ako popiješ i manje.
gdje si vidio da osoba popije 20 LITARA?? pa nismo slonovi
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 05.07.2007., 23:50   #1027
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
kumMarko, evo #762:
zar uistinu želiš reći da pero i čekić padaju istom brzinom na površini Zemlje?
ajde baš probaj to izvesti. ja jesam više puta. svaki put bi čekić pao znatno brže. ubrzavao bi, dok bi pero vrlo brzo dobilo maksimalnu brzinu v kojom bi se približavalo tlu.
inače, čovjeku ne treba dvadeset litara vode dnevno već je dvije litre ljeti neka količina koju bi bilo dobro poštivati, no nema veze ako popiješ i manje.
gdje si vidio da osoba popije 20 LITARA?? pa nismo slonovi
20 litara je izmislio tvoj chef NASA-e, ne ja. Pero i cekic, s jednog metra i jesi koristio barem predmete koje su slicne tim? jer ja sam vidio nesto drugo, mora da su privezali kamen za perom
__________________
Al Yankovic-heroj,a ne zlocinac
kumMarko is offline  
Old 06.07.2007., 01:09   #1028
20 litara vode ispijenih u jednom danu izaziva trovanje vodom, a ista količina vode ispijena u nekom kraćem vrem. razdoblju tokom dana sigurnu smrt.
__________________
Ja se NE uvaljujem ljudima u lice. Pa si vi mislite...
TomislavXP is offline  
Old 06.07.2007., 01:22   #1029
Quote:
KulinBan kaže: Pogledaj post
Ali ako su taj Armstrong i Buzz toliko bili ponosni sto su sletjeli na Mjesec zasto nikad eto recimo nisu skinuli kacige pa da se uslikaju zajedno da svijet stvarno vidi da su oni tamo bili?

Zasto su krili svoja lica? Mozda to nisu uopste bili oni! Mislim, tu stvarno ima puno stvari koje nikada niste uocili.
Nisam duže bio ovdje pa su mi promakli biseri.
Ovaj je jedan od top 10.
Ma ljudi on se samo zajebava, nema takvog da je pismen (i to informatički) koji može ovo izvaliti.

Zapravo, bio sam malo na religiji, sve je moguće.
__________________
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."
El Ninho is offline  
Old 06.07.2007., 01:24   #1030
ekipa, našao sam vam stereo anaglif slike apolla 16 i 17
http://astrogeology.usgs.gov/Projects/LunarAtlas/photos
ja imam crveno-cijan naočale, a vi koji nemate, je*ite se

tu ima još toga. panoramske slike, mape kretanja...


evo možda najbolji primjer:

gledam ovo kroz te naočale i baš vidiš kilometrima u daljinu. ne možeš ovakve stvari fejkati.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 06.07.2007., 03:18   #1031
Quote:
Kum Marko kaže:
O ovakvim stvatma mi ne mozemo raspravljat jer kao prvo se ne slazemo, kao drugo sta mi znamo sta sve nisu sjebali narod, vidim da ti znas kakva je istina o ubojstvu J.F.K. (jer tebi to nije cudno) daj znas koliko toga ima, ne samo u SAD-u, evo jedan mali primjer vidis kako su komunisticku rezimi prikrivali kakav je zivot na zapadu, ljudi su mislili da je kod njih raj, a ustvari je bio pakao. (Tito, Staljin i Co.) ''Covjekov let na Mjesec'' je jedno od najvecih dostignuca u novijoj povijesti i ti bi nesto usporedivao s tim?
I ajde mi reci kakvi su bili efekti kada je svjetska javnost ''skuzila'' u vezi Iraka? Evo ja cu t reci: Nikakvi!!
Sadam caknut? Vjeruj mi da je caknut ne bi bio tamo di je bio.
Nisi ti bas shvatio u potpunosti što sam ja govorio. Uglavnom, poanta je bila, puno je lakse prikriti bilo kakav dogadjaj, sto se desava non-stop, nego iskonstruirati *ili lažirati neki događaj, a pogotovo ovako velik i kompleksan, s opsežnim pripremama itd. To se onak meni čini zdravorazumski i mislim da je svakome ko ima nekog osjecaja za mjeru, i zna kako stvari uopce funkcioniraju u svijetu, organiziranju necega is vjetskoj politici, jasno da su price o laziranju puta na mjesec jedna od gorih teorija zavjere.

PS: A zavjera naranvo ima, svakojakih, par ljudi se nesto dogovore i nesto sfackaju ilis toja znam, ili malo vise ljudi (sto je vise ljudi to je vjerojatnije da ce zavjera biti raskrinkana), ili neka roganizacija itd. Dok god je nemoralnih ljudi bit ce i zavjera. Ali ja kontam da su te reealne zavjere nekoliko drugacije od ovih popularnih kojepredstavljaju razliciti teoreticari zavjera, od Domazeta Loše recimo pa na dalje. Mnogo su prozaičnije te zavjere, i naravno, buduci da su istinite, zivotnije.

Sto ja znam na svjetskoj razini, kao jednu od stvari koje bi se mogle nazvati realnim teorijama zavjere tj. realnim globalnimm zavjerama ili kako vec, bih se uputio na onu knjigu "Ekonomski ubojice"... Dakle to je nesto sasvim suvremeno, što i dalje traje, ne bih u povijest...

Zadnje uređivanje goranbo : 06.07.2007. at 03:56.
goranbo is offline  
Old 06.07.2007., 13:17   #1032
Jebate, ako je to istina ti Ameri su fakat mafija. Rusi takvo nešto ne bi napravili brijem. Oni bi poslali cijeli istraživački tim u Sibir u slučaju neuspjeha, to da, ali ne bi lažirali
__________________
Vlastoručni
shipka is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:07.