Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2007., 16:57   #21
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Danasnju sliku stari uvelike odredjuju mediji, a DalaiLama je medijski popularniji i zna se bolje svidjet kameri i peru, a i mora jer mu je u ovom trenutku to jedini nacin diplomatske borbe s kinom.

A pacifizam maj ass, pacifisti su uvijek slabiji (koji nemaju drugog izbora). Indijci su bili nesto puno pacifisticniji kad su bili sacica nenaoruzanih engleskih slugu nego sada kad su nuklearna vojna sila.

Tibetanci su postali Gandhievski pacifisticni nakon sto je oruzani otpor (u koji su se cak i monasi ukljucivali) sacice naivaca s predhistorijskim puskama propao ako me sjecanje ne vara kao i diplomatski pokusaju.

Bilo je osobito u mahayani vrlo ratobornih monaha koji su cak cinili nalik Templarima svojevrsne elitne vojne postrojbe i bili vrlo bitan faktor u odnosu snaga svog vremena.

No ipak sve to na stranu u globalu vise iskazuju pacifizma nego abrahamske religije, kao sto DalaiLama pokazuje vise univerzalizma (a i to je od osvajanja, prije su se trudili bit jako izolirani i zabranjivati ulazak stranaca u svoju zemlju, kamoli siriti vlastitu religiju medju njima ili nesto slicno) medjutim ne mislim da je bas tako crno-bijelo i da je cisti idealizam iza toga.. uostalom kolko prosjecni njemac/hrvat/bilo ko zna i o vlastitoj religiji, o Racingeru (evo ja pojma nemam o njegovim stavovima i djelovanju kroz zivot), kamoli o Dalai Lami? Znaju da je to neki simpa cicisca, zrtva agresije (a zrtve se uvijek blagonaklono gledaju po prirodi stvari) sa miroljubivom filozofijom. Ako ocemo nesto realno bolje uzet neki statisticki relevantan uzorak (raznih slojeva drustva), dati im da iscrpno kroz vise mjeseci prouce DalaiLamin zivot i rad kao i Papin te povijest tibetanskog budizma i politickog djelovanja kao i onog katolickog, doktrine, unutarreligijske sukobe itditd... pa onda dat neku ocjenu. Ovo je skroz bezvrjedno.
Sve si dobro napisao.

Stvar je da je nekaj trendi, a nekaj nije. Sada je trendi biti budist i slusati Dalaj Lamu ili barem ici na Jodu i isto tako je trendi pljuvati po RC i stalno spominjati pedofiliju u njoj, sve to jako dobro vidimo na forumu.
Klukas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 08:10   #22
Quote:
Klukas kaže: Pogledaj post
Sve si dobro napisao.

Stvar je da je nekaj trendi, a nekaj nije. Sada je trendi biti budist i slusati Dalaj Lamu ili barem ici na Jodu i isto tako je trendi pljuvati po RC i stalno spominjati pedofiliju u njoj, sve to jako dobro vidimo na forumu.

Ići na Jodu...kaj je to
Inače je "joda" duplo starija od kršćanstva, pa je onda to dugotrajni trend.
Sve je trend a psi koji su u trendu i sad se nose po našim ulicama zovu se trend seteri.
No, ipak kraće je to od trenda pedofilije u sva manje trendovskoj ustanovi sa monopolom na boga.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 08:20   #23
Mene čudi kako taj Ratzi ima uopće toliko simpatija.
Ah da, Nijemac je.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 08:25   #24
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Mene čudi kako taj Ratzi ima uopće toliko simpatija.
Ah da, Nijemac je.
Onaj tko hoda u crvenim cipelicama i hermelinom na kapi mora izazvati simpatije zbog silnog neukusa ....
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 08:31   #25
Quote:
Onaj tko hoda u crvenim cipelicama
Devil wears Prada.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 08:40   #26
Quote:
Klukas kaže: Pogledaj post
Stvar je da je nekaj trendi, a nekaj nije. Sada je trendi biti budist i slusati Dalaj Lamu ili barem ici na Jodu i isto tako je trendi pljuvati po RC i stalno spominjati pedofiliju u njoj, sve to jako dobro vidimo na forumu.
AE, zna se i sam DalaiLama zalit na te vikend "budhiste"
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 08:42   #27
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
No, ipak kraće je to od trenda pedofilije u sva manje trendovskoj ustanovi sa monopolom na boga.
Istina.. kao i od puno rasirenijeg trenda pedofilije u budhistickim samostanima i hindu ashramima.. samo se tamo ne pravi tolko buke.. il mozda ne dolazi do nas jer nam nije tolko relevantno.

A ipak je najveci trend pedofilije oduvjek bio medju svjetovnjacima i u prosjeku je vise u obiteljima nego crkvi.. nije problem pedofilija u crkvi, probem je nacin na koji je to crkva "rjesavala".
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 09:07   #28
.. nije problem pedofilija u crkvi, probem je nacin na koji je to crkva "rjesavala"

Misliš sustavno zataškavala?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 09:13   #29
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
.. nije problem pedofilija u crkvi, probem je nacin na koji je to crkva "rjesavala"

Misliš sustavno zataškavala?
da..
ma nije ni zataskavanje problem.. tj ne bi bio da su svecenike povukli u neku izoliranu (samostansku? ) sredinu.. ali premjestanje na mjesta gdje moze ponoviti isto... mislim.. znam da je manjak svecenika i da je coek uvijek subjektivnan prema pripadnicima vlastitog plemena/sekte/obitelji itd.. al nevalja im politika
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:40.