Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2007., 11:44   #81
Quote:
BluesCat kaže: Pogledaj post
Zato što oni koji pljuju po njima nemaju o njima pojma.
Oh, it's alive!

Ali nije li to pomalo začaran krug?
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2007., 10:04   #82
Quote:
Tazika kaže: Pogledaj post
Evo, lučki radniče s dobrim i toplim očima (zubima bijedom uništenih),
Vjerojatnost da je to baš njegova slika teži prema nuli. Forumaš koji se potpisuje kao Izrail je vjerojatno na tu sliku naišao na nekom drugom forumu (baš kao i ja) - i učinilo mu se zgodnim staviti je kao svoj avatar. A onda mu se učinilo zgodnim pretvarati se da je to doslovno on.

Ima nešto privlačno u glumljenju nevjerojatno ružnog čovjeka. Onako oslobađajuće, u smislu 'vidiš, moglo je biti i puno gore'.
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2007., 10:16   #83


Dođi danas na Trsat popodne, bit ću u akciji (prošnja) pa mi to reci uživo ako simješ!

__________________
ne zaboravimo 9/11 ! Koko brat al nije svak, koko druže, jel ti cvetaju ruže?!!!!! God bless America! Koko legeda!!!
Izrail is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2007., 11:39   #84
Quote:
Tazika kaže:
Evo, lučki radniče s dobrim i toplim očima (zubima bijedom uništenih), ...
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Vjerojatnost da je to baš njegova slika teži prema nuli. Forumaš koji se potpisuje kao Izrail je vjerojatno na tu sliku naišao na nekom drugom forumu (baš kao i ja) - i učinilo mu se zgodnim staviti je kao svoj avatar. A onda mu se učinilo zgodnim pretvarati se da je to doslovno on.
Ima nešto privlačno u glumljenju nevjerojatno ružnog čovjeka. Onako oslobađajuće, u smislu 'vidiš, moglo je biti i puno gore'.
Koliko je tko "ružan" je možda tema za podforume tipa Zdravlje, Sex, i sl., a kako je ovo podforum Religija, onda bi bilo red da se ne zachatava tema vantematskim spamom.

"Dobre i tople oči" ovdje spominjanog, a koje meni više odaju odraz zamagljenosti zbog možebitne neispavanosti, napušenosti, predoziranosti opijatima, ... itd., ako ih sagledavamo iz perspektive Religije, i ako se pitamo u kojem to području religije postoje vatrene kočije, zlokobne i vrckave iskre, ... onda se ne može izbjeći zaključak da se te "topline" ponajprije vežu za Pakao.

Negdje bijaše zapisano (možda još i jest): "Ne sudi da ti ne bude suđeno!".

Daleko od toga da ovdje spominjanog uvrštavam u koktel Pakla,
a kojega ja podrazumijevam u ovozemaljskim problematičnim životnim stanjima
(fizičko, psihičko, narušeno zdravlje, neimanje hrane, odjeće, obuće, skloništa, ...),
samo nastojim usmjeriti (vratiti) temu u njeno tematsko područje.

P.S. Svaka sličnost sa stvarnim osobama i događajima je slučajna. (ma koliko god se malo zafrkavali)
 
Odgovori s citatom
Old 02.08.2007., 12:08   #85
Quote:
Izrail kaže: Pogledaj post


Dođi danas na Trsat popodne, bit ću u akciji (prošnja) pa mi to reci uživo ako simješ!

Jeeess... baš mi se ide na Trsat da se uvjerim vlastitim očima da to nisi ti na slici. Život će mi se stubokom promijeniti ako u to budem siguran 100% a ne 99.9% kao sada.

Ipak, da ne bude zabune - ti jesi trol, to je očito iz aviona, no ja osobno nemam ništa protiv trolova. Whatever turns you on, my friend. Ako je tebi gušt zamajavati ljude, navoditi ih na reakciju pa onda ih proučavati - samo ti daj. Bolje to nego pregaziti nekog na cesti mrtav pijan, bar po mom mišljenju.
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2007., 12:19   #86
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post

1. Ipak, da ne bude zabune - ti jesi trol, to je očito iz aviona, no ja osobno nemam ništa protiv trolova.
2. Whatever turns you on, my friend.
1. Ti si troll i to je više nego očito čim i nakon upozorenja ne prestaješ sa spamanjem ovog topica. Upravo zato što si troll i nemaš ništa protiv trollova.
Neću ti više ništa odgovoriti na tvoje spamove.

2. End ju, vot evr ju, ju ar maj frend end maj bradr!
__________________
ne zaboravimo 9/11 ! Koko brat al nije svak, koko druže, jel ti cvetaju ruže?!!!!! God bless America! Koko legeda!!!
Izrail is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2007., 13:10   #87
Quote:
Izrail kaže: Pogledaj post
1. Ti si troll i to je više nego očito čim i nakon upozorenja ne prestaješ sa spamanjem ovog topica. Upravo zato što si troll i nemaš ništa protiv trollova.
Nemam ništa protiv forumskih trolova jer su i trolovi ljudi. Stoga, samo ti trolaj i dalje, bez brige, meni ne smeta.
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 19:51   #88
Quote:
Duje kaže: Pogledaj post

Drugo, koliko su mene uputili sljedbenici islama Musliman se po Ku'ranu postaje rođenjem. Svatko rođenjem.


Da, i gdje se to u Kur'anu navodi???

Kako znam svi se mi rađamo kao muslimani, a roditelji nas naprave sljedbenicima druge religije!! Naravno ovo je moje uvjerenje, kao muslimana!! Ali da li mi ostajemo muslimani i imajuci ime muslimansko a ne obavljajuci osnove islama, to je vec pitanje!!!!!!
__________________
And say to My servants that they should say those words that are best...
KObi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 20:00   #89
x

Bok Katolici,
bok Pravoslavče-Kršćanine, brate Melkiore,
hvala Izraile na potvrdi da osjećaš pravu katolkinju u meni; i ja je osjećam u sebi, iako sam vrlo friška katolkinja, tek od 2003. Ali od prvoga dana nije bilo pitanja na koje nisam mogla odgovoriti, samo na osnovi par temeljnih ideja kršćanstva, recimo: osnova teorije i prakse kršćanstva, zato jer se to može.

Šteta da nisam prije vidjela tu, sada zatvorenu temu, o onim nepričešćenim djevojkama. Nemam vremena iščitati cijelu temu, ali mislim ovo: nismo bili tamo. Mogle su djevojke doći zakopčane do grla a da bude opravdano da ih se ukloni sa mise. Mogao ih je svećenik ne pričestiti i grubim riječima ukoriti, a da to učini sa takvom toplinom u glasu i ponašanju da čak i njima bude dobro od toga. Mogao je u njih ući Duh Sveti, zašto ne? A mogao je i demon propsovati kroz njih. Mogao je svećenik ne reći im ništa, ali ih tako ledeno pogledati da same izadju van. Nismo bili tamo, i točka. Na ono relativno malo misa na kojima sam bila desilo se više puta da mi je bilo žao što svećenik nije zamolio neke osobe da izadju, za dobrobit svih ostalih. Na posljednjoj misi, na kojoj je neka ... majka (da ne vrijedjam) držala preko sata dijete koje se raspadalo od kašlja, svećenik je tako diskretno rekao da po pričest prvo dodju oni s malom djecom, jer djeci je teško dugo biti na miru, da je to bilo divno.
Nego, nikako da nadjem tu "naizgled provokaciju a ustvari bodljikavu šalu na osnovu tog teksta iz vikipedije"-gdje to piše? Kojeg texta iz Vikipedije, baš me zanima? Ovdje nemam niti jedan etimološki rječnik, ali čini mi se da riječ "kršćanin" i riječ "kreten" nemaju baš nikakve veze? Kreten je čovjek rodjen sa oštećenom štitnom žlijezdom, i nepopravljivo doživotno oštećen, mislim da je naziv francuski kojeg neznam, a Kršćanin je kršten, Christ-alike ko što netko reče. Osim što obje riječi u našem jeziku počinju sa KR i završavaju, u ovom gramatičkom obliku, sa N, a takvih ima masu, ja nikakve druge veze ne mogu pronaći, a najmanje etimološke. Zar je ima???
Žurim, deca zovu, još samo ovo: otkad sam postala Kršćanka ljudi me stalno vrijedjaju i rugaju mi se, od mojih najbliskijih do nepoznatih, a i po forumima se izživljavaju nad Kršćanima i Kršćanstvom. U početku sam bila zapanjena, boljelo me, ali odmah sam u NZ pronašla na mnogo mjesta da će to upravo biti tako, otpočetka pa naovamo, i više me to ne boli. Žao mi je ljudi koji me napadaju zato jer sam Kršćanka, i koji napadaju Krista i Kršćanstvo, zato jer ga nemaju u sebi i zato se zatvaraju mogućnosti da budu ispunjeni Kristovim duhom. A to je, ljudi moji, divnije od svega ovozemaljskoga! Divnije od svega što novac može kupiti, i od novca samog; divnije od najdublje ljudske ljubavi, i od sexa, i od svake droge pa i one najskuplje
kad vam kažem
Tazika is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 20:25   #90
Quote:
Tazika kaže: Pogledaj post
Bok Katolici,
bok Pravoslavče-Kršćanine, brate Melkiore,
hvala Izraile na potvrdi da osjećaš pravu katolkinju u meni

...

Žurim, deca zovu, još samo ovo: otkad sam postala Kršćanka ljudi me stalno vrijedjaju i rugaju mi se, od mojih najbliskijih do nepoznatih, a i po forumima se izživljavaju nad Kršćanima i Kršćanstvom. U početku sam bila zapanjena, boljelo me, ali odmah sam u NZ pronašla na mnogo mjesta da će to upravo biti tako, otpočetka pa naovamo, i više me to ne boli. Žao mi je ljudi koji me napadaju zato jer sam Kršćanka, i koji napadaju Krista i Kršćanstvo, zato jer ga nemaju u sebi i zato se zatvaraju mogućnosti da budu ispunjeni Kristovim duhom. A to je, ljudi moji, divnije od svega ovozemaljskoga! Divnije od svega što novac može kupiti, i od novca samog; divnije od najdublje ljudske ljubavi, i od sexa, i od svake droge pa i one najskuplje
kad vam kažem
Hvala na iscrpnom i iskrenom odgovoru. Ne brini se Tazika tvoj braco Izrailjko je ovdje alergičan samo na ljudsku glupost i neznanje, a koje si vere il nevere, potpuno mi je svejedno. Budimo prvo ljudi pa onda sve ostalo.



Evo nađoh jednu katolkinju!
__________________
ne zaboravimo 9/11 ! Koko brat al nije svak, koko druže, jel ti cvetaju ruže?!!!!! God bless America! Koko legeda!!!
Izrail is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 22:08   #91
x

Da, katolkinju koja je priznala da poznaje sve što je navela prije nego se
Zašto ne, pa ko je reko da to ne ide uz katolicizam, s tim da mi je prisutnost Duha Svetoga u kategoriji iznad navedenog.
bar znam što pričam
Tazika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:18.