Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2017., 21:47   #1
Koliko sati je zaposlenik duzan odraditi po kolektivnom ugovoru?

Radim u skladistu i poslodavac trazi da ostajem raditi prekovremeno (dva sata prekovremeno, znaci 10 sati rada na dan) koje mi nikako ne odgovara, a koje potkrijepljuje kolektivnim ugovorom, mada u ugovoru o radu koji sam ja potpisao stoji da je tjedno radno vrijeme 40 sati nema nicega o tome jesam li ja duzan i koliko sati prekovremeno odraditi po tom kolektivnom ugovoru...

Moje pitanje je ako mi netko moze pojasniti jesam li ja i koliko tih prekovremenih sati po kolektivnom ugovoru dužan odraditi i gdje to pise? (ako moze link), ono sta sam citao odnosi se na drzavne sluzbenike i namjestenike...
Xonar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 21:54   #2
čl.61 i 65 je Zakon
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 21:59   #3
Ali i dalje ne vidim nista o prekovrmenim satima i duznosti da ih se odradi?

EDIT:

Sada sam bolje procitao, vidim pise max 50 sati rada tjedno u slucaju prekovremenog rada da je zaposlenik duzan odraditi, ali uz pisani zahtjev poslodavca, posto meni poslodavac nije urucio pisani zahtjev onda nisam duzan ni ostajati prekovremeno?

Zadnje uređivanje Xonar : 24.07.2017. at 22:24.
Xonar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 23:00   #4
Može ti i usmeno naložiti, ali mora odmah sutradan to poduprijeti i pisano.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 00:45   #5
I kad kreneš raditi prekovremene nikad nećeš prestati sve do otkaza. Postupno te izdresiraju da mijenjaš 2 radnika.
Pa ti onda ukinu slobodne dane....
Ako imaš sreće da ti uopće plate prekovremene super.
Robovi bez privatnog života i ikakvih prava, a onda se pitaju zašto i nitko neće da radi.
I onda odeš u Njemačku ili Irsku, a oni dovuku Rumune.

Pričam sa osobom koja radi vani kako je to kod njih. Kad ispuniš satnicu maksimalnu mjesečnu (koja sigurno nije 10 sati na dan i 8 dana u tjednu(kod nas bi navukli da mogu i 8 dana u tjednu)), dođe zaštitar i izbaci te iz firme i kaže da ne dolaziš do idućeg mjeseca.

Ali eto pazi se i bori se za svoja prava.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 17:56   #6
Quote:
Xonar kaže: Pogledaj post
Radim u skladistu i poslodavac trazi da ostajem raditi prekovremeno (dva sata prekovremeno, znaci 10 sati rada na dan) koje mi nikako ne odgovara, a koje potkrijepljuje kolektivnim ugovorom, mada u ugovoru o radu koji sam ja potpisao stoji da je tjedno radno vrijeme 40 sati nema nicega o tome jesam li ja duzan i koliko sati prekovremeno odraditi po tom kolektivnom ugovoru...

Moje pitanje je ako mi netko moze pojasniti jesam li ja i koliko tih prekovremenih sati po kolektivnom ugovoru dužan odraditi i gdje to pise? (ako moze link), ono sta sam citao odnosi se na drzavne sluzbenike i namjestenike...
A kako bi mi to moglo znati šta piše u kolektivnom tvoje firme?
O ljudi moji...
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:14.