Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2017., 07:59   #201
Quote:
Curiosum kaže: Pogledaj post
Izgleda da 37-13 ima i vodom hlađeni motor:

http://www.diy.com/departments/bosch...1043730_BQ.prd

Ak je tak, onda je po "građi" ekvivalentan Karcheru K5.
Malko me strah plastičnog kućišta za filtar na ulazu vode, al...za 1200 kn...

Jedino još nisam našao kako se regulira pritisak, ako se može.
Mislim da nema mogućnost reguliranja pritiska osim ako se okrene onaj vrh na postavku mješanje šampona onda je def manji pritisak na izlazu mlaznice.

Poslano sa mog Coolpad E501_EU koristeći Tapatalk
markotornic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 08:46   #202
Da, nema, ali nije velika razlika između toga i Karcher sistema.
Gledao sam video. Karcher ima jedan stupanj više, odnosno srednji tlak u odnosu na ova dva kod Boscha.
Vjerojatno bi moglo koristiti, ali mi se čini da mi je kutna mlaznica korisnije zbog kosilice.

Zadnje uređivanje Curiosum : 23.04.2017. at 09:08.
Curiosum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 08:59   #203
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Vele da je Kórcher merđo među tim peračima, a ostali su auti!
Je Mercedes, baš

Jučer sam se dao u potragu i raspitivanje.

Plastični motori i pumpe, kontakti pucaju lako i tako dalje.
To su primjeri iz susjedstva.
Kojeg god susjeda sam pitao za njegove perače (nekoliko njih ima veliki i mali), rekli su mi isto.
"Ne kupuj Karcher ispod K5."
To su prema svojim iskustvima rekli.
Danas je vjerojatno nešto drugačije pa bi mogao proći i K4 (vodom hlađeni motor i aluminijska glava pumpe, ali samo glava...), ali K2 i K3 su full plastika. I to ne baš kvalitetna, čini se.
Kaže to i striček u servisu kod kojeg susjed servisira i kupuje svoje perače. Susjed ima HDS 10, K7 i K5. Imao je i K3... Drvlje i kamenje po tom. Jest da je malo šlampav, ali...
Može to proći ako se dobro pazi. Kratko radi, postupaj ko s jajetom i tak to Tako će trajat godinama, al zar baš moram i na to tak pazit

A što se tiče Mercedesa...par frendova je u zadnje vrijeme prilično nezadovoljno svojim Mercedesima, a voze Mercedes desetljećima.
Ja sam odustao od premiuma među autima, zbog vlastitog vrlo lošeg iskustva.

Vele i meni da je Grundig jedina prava firma za televizore pa ga ipak nisam kupil, kao ni Gorenje kuhinju

Je, dobar je Karcher, al ne bih plastičnu pumpu i motor koji se pregrije za 15-ak minuta, a to kod Karchera ne mogu dobiti ispod 2500 kn pa...

Bit će dobar ovaj Bosch
Curiosum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 09:25   #204
https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...&postcount=150
https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...&postcount=152
https://www.forum.hr/showpost.php?p=3699847&postcount=6
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 09:49   #205
Po onom što sam pročitao i čuo od onih koji su ih koristili, K3 ne pripada kategoriji "na duge staze i bez brige".
K4 vjerojatno da, ali to je kategorija 2200 kn +, odnosno 1100 kn više od Bosch 37-13 i oko 700 kn izvan kategorije do 1500 kn.
A Bosch 37-13 plus (2200 kn) dojde s kutnom mlaznicom i četkom što K4 baca u kategoriju 2500+ kn.
Oba imaju vodom hlađene motore, Karcher K4 metalnu glavu na pumpi, a Bosch 37-13 kompletno metalnu pumpu, što ga već stavlja u kategoriju u kojoj je K5.

Rado bih kupio K5, ali ne mogu opravdati razliku u cijeni od oko 1500 kn, odnosno dva Boscha za jedan Karcher + par stotina kuna za počastit obitelj nakon kupovine .
Oba imaju 2 godine garancije i dobru servisnu podršku.
Valjda će dva Boscha izdržat ko jedan Karcher

Prema pročitanom i pronađenom, Bosch imak nije no name i jeftinjaker, a dijelova ima. Servisna podrška je navodno dobra, a do sad sam za Bosch dvaput trebao servis i sve je prošlo glatko i ugodno pa...

Btw, kupio sam Atmos
Curiosum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 10:38   #206
pred 6 mjeseci sam kupovao miniwash za pranje auta i nešo malo okućnice
buđžet je bio oko 2000kn,kaj bi rekli "ni vrit ni mimo"
u trgovini koja je meni pasala zbog načina plaćana je bio u toj cjeni
karcher k4 i neki boschov model BOSCH visokotlačni čistač AQT 42-13
bitnija razlika
bosch bi trebao imati metalnu pumpu,valjda kompletnu
karcher K4 home kit ima vodom hlađeni motor i aluminijsku glavu pumpe
E SADA zašto pišem ovaj post,nekada sam i ja bio trgovac i znam neke cake oko uređaja
kada sam uzeo bosch u ruke i podigao i nakon toga karcher
karcher je bio neusporedivo teži,osjetno teži i to je presudilo da kupim karchera sa kojim sam zadovoljan
vikend pranje auta,kosilice i nešto malo betona će sigurno izdržati mene jedan duži period
samo sam kupio još dodatno visokotlačno crijevo od 9metara,jer sve ispod cca8 metara je malo nekomotno za obilaziti oko auta dok se pere
sa ovim od 9metara je što se toga tiče čista komocija
snage za pranje auta ima dovoljno i količina i protok vode za ispiranje je isto dovoljna
znam da je K5 bolji ali braćo mila para za njega nije bilo
ovaj bosch je isto vjerujem jako dobar ali težina samog uređaja je prevagnula
po meni je ona "što teže znači da je i od nečeg napravljeno"
__________________
Lakše je postaviti glupa pitanja nego ispravljati glupe odgovore!!
mmiksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 13:09   #207
Jel duplo teži kad je već duplo skuplji?
Naravno da je bolji, iako mi se više sviđa skroz metalna pumpa kod Boscha, ali košta duplo više sa sličnim specifikacijama.
Da košta 1600-1700 možda bih drugačije odlučio, al uz istu garanciju i dobru servisnu podršku ipak ću kupiti duplo jeftinijeg Boscha koji mi odgovara tlakom i protokom, a dobijem i više priključaka.

Zadnje uređivanje Curiosum : 23.04.2017. at 13:24.
Curiosum is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 10:32   #208
Eeeeeee, sad se K4 pojavio za 1750 kn, plus 50 kn dostava.

Kutna prskalica košta 250 kn

Valjda ću odlučit do srijede
Curiosum is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 10:45   #209
Nisam htjeo ništa oko cijene komemtirati ali znam da su K4 i 45-ica od Boscha slične cijene
__________________
Lakše je postaviti glupa pitanja nego ispravljati glupe odgovore!!
mmiksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 11:00   #210
Quote:
Curiosum kaže: Pogledaj post
Eeeeeee, sad se K4 pojavio za 1750 kn, plus 50 kn dostava.

Kutna prskalica košta 250 kn

Valjda ću odlučit do srijede
di?
markotornic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 12:01   #211
Neki dućan u Osijeku.
U Zagrebu ih za 1800 kn ima u Elipsu i u Svijetu medija.
Metro 1699,99.

Ipak ću uzet K4 Full control i kutnu mlaznicu u Elipsu.
Elipso daje 5 godina garancije pa kad se tome pribroji puno bolja funkcionalnost kutne mlaznice, kojoj se može regulirati kut i pritisak prskanja, a to mi je korisno za pranje kosilice...

Ode preko 2000 kn

Al za 1200 kn je Bosch 37-13 plus, odlična kupovina.
Da nema ovih 5 godina garancija za Karcher kupio bih Bosch, unatoč boljoj (i puuuno skupljoj) mlaznici Karchera.
Curiosum is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 12:05   #212
Quote:
mmiksi kaže: Pogledaj post
Nisam htjeo ništa oko cijene komemtirati ali znam da su K4 i 45-ica od Boscha slične cijene
Jesu, al je po većini parametara K4 usporediv s 37-13 koji je dosta jeftiniji.
Curiosum is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 12:19   #213
Quote:
Curiosum kaže: Pogledaj post
Neki dućan u Osijeku.
U Zagrebu ih za 1800 kn ima u Elipsu i u Svijetu medija.
Metro 1699,99.

Ipak ću uzet K4 Full control i kutnu mlaznicu u Elipsu.
Elipso daje 5 godina garancije pa kad se tome pribroji puno bolja funkcionalnost kutne mlaznice, kojoj se može regulirati kut i pritisak prskanja, a to mi je korisno za pranje kosilice...

Ode preko 2000 kn

Al za 1200 kn je Bosch 37-13 plus, odlična kupovina.
Da nema ovih 5 godina garancija za Karcher kupio bih Bosch, unatoč boljoj (i puuuno skupljoj) mlaznici Karchera.
ja bih ovako:

novce koje si skupio za kupnju dao kao učešće i ostalo do K5 uzmeš na recimo 6 rata bez kamata na karticu i to je to, ne može bolje.

I dobiješ "Vuk sit i ovce na broju..."

Ovako ćeš se cijeli život klet što nisi tada dao 1000 kuna višw i kupio K5, znam po sebi ....

Ili nađi nekog privatnika da ti izbije PDV pa će K5 biti po cijeni K4.
VW BUG is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 13:26   #214
Ma mogu ja kupit K5. Mogu kupit i K7, al neću
Bio bi mi dovoljan i K3 za ono što mi treba, al vodom hlađeni motor i alu glava pumpe ipak opravdavaju razliku u cijeni pa...
Imat će 5 godina garanciju pa nek krepa ak baš mora

Bio bi meni dobar i Bosch 37-13 kojeg sam danas skoro kupio, al je jamstvo od 5 godina prevagnulo.

Za bilo što zahtjevno mogu posudit HDS 10 od susjeda

Za što ti je K4 pre slab da se proklinješ što nisi kupio K5?
Curiosum is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 14:48   #215
Quote:
Curiosum kaže: Pogledaj post
Ma mogu ja kupit K5. Mogu kupit i K7, al neću
Bio bi mi dovoljan i K3 za ono što mi treba, al vodom hlađeni motor i alu glava pumpe ipak opravdavaju razliku u cijeni pa...
Imat će 5 godina garanciju pa nek krepa ak baš mora

Bio bi meni dobar i Bosch 37-13 kojeg sam danas skoro kupio, al je jamstvo od 5 godina prevagnulo.

Za bilo što zahtjevno mogu posudit HDS 10 od susjeda

Za što ti je K4 pre slab da se proklinješ što nisi kupio K5?

to ti je metafora K4 vs K5, ako već pitaš.

Ja doma imam cca 10 godina star Karcher 5,55, ovakav:

https://www.amazon.de/K%C3%A4rcher-5.../dp/B001QF9I8I

nikad ništa, prošle godine na servisu u Bjelovaru zamjenjen kondenzator i plastični filter na ulazu u motor i to je sve....

5000 komada cigle je "ispjeskario" sa turbo mlaznicom prije ugradnje u sjenicu sa pecanom - u jednoj sezoni, oprao ne znam što sve nije, terasu 60m2, asfaltirano dvorište, rubnjake, fasadu, šahte, traktorsku kosilicu, malu kosilicu ....
VW BUG is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 16:37   #216
Dosta mi je 5 godina
Curiosum is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 20:49   #217
koristim karcher 5.520 već nekoliko godina (cca.4~5...) ,pere sve i švašta i aute i traktor i kosilice i alsfalt i beton i fasadu-koristi i običnu mlaznicu i onu sa rotirajučom kuglicom ,sad je počeo trokirati,ponekad neće startati,moram na mlaznici smanjiti pritisak na minimalno pa proradi te postepeno pojačavam pritisak da bi normalno nastavio raditi, nakon prekidanja mlaza na mlaznice motor pumpe se ugasi ali ponekad se ne želi ponovno upaliti,kao kada tlačna sklopka na hidroforskoj posudi zašteka pa neće pokrenuti pumpu,baš takve simptome ima,prije nekoliko godina je bio na servisu jer se nije htio ugasiti motor pumpe nakon prekida mlaza na mlaznici,ovo mu je druga bolest koju je dobio i ima je već neko vrijeme,kako i da li bi mogao izljećiti taj karscher 5.520 u ssm intervenciji,molim savjet

Zadnje uređivanje mbukal : 24.04.2017. at 21:11.
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 23:48   #218
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
koristim karcher 5.520 već nekoliko godina (cca.4~5...) ,pere sve i švašta i aute i traktor i kosilice i alsfalt i beton i fasadu-koristi i običnu mlaznicu i onu sa rotirajučom kuglicom ,sad je počeo trokirati,ponekad neće startati,moram na mlaznici smanjiti pritisak na minimalno pa proradi te postepeno pojačavam pritisak da bi normalno nastavio raditi, nakon prekidanja mlaza na mlaznice motor pumpe se ugasi ali ponekad se ne želi ponovno upaliti,kao kada tlačna sklopka na hidroforskoj posudi zašteka pa neće pokrenuti pumpu,baš takve simptome ima,prije nekoliko godina je bio na servisu jer se nije htio ugasiti motor pumpe nakon prekida mlaza na mlaznici,ovo mu je druga bolest koju je dobio i ima je već neko vrijeme,kako i da li bi mogao izljećiti taj karscher 5.520 u ssm intervenciji,molim savjet
mislim da je i kod tebe u pitanju kondenzator, on oslabi onda neće upaliti kad je pritisak jak na početku rada kad ga spojiš na hidrafor ili gradski vodovod, stvori pritisak dovoljno jak da ne može kondenzator motor okrenut, tada stisneš pištolj da curi voda i onda ga upališ i tada se pokrene. Jedan dan ti se više neće upaliti, tj. tada krepa skroz, promjeniš i život ide dalje.

Moj je pun kamenca, baš sam gledao, s vremenom se nataložio, morao bih ga rastaviti u djelove i sve očistiti i ponovo složiti...

Nemam brtvi i zato ću ga kontrolirano odvesti jedan dan u servis i biti s njima dok ga ne predihtaju.

Imaš na youtubu hrpa videa kako se i što rastavlja, nije problem samo su problem gumice koje bi trebale biti original
VW BUG is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 07:43   #219
Quote:
Curiosum kaže: Pogledaj post

Bio bi meni dobar i Bosch 37-13 kojeg sam danas skoro kupio, al je jamstvo od 5 godina prevagnulo.
U Pevecu su svi alati s 5 g akcije, s tim da su im karcher miniwash na akciji. Ne pratim cijene pa ne znam jel to isplativo ali ako je garancija glavni razlog, imaš i Bosch s 5g.
farfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 07:54   #220
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
...,sad je počeo trokirati,ponekad neće startati,moram na mlaznici smanjiti pritisak na minimalno pa proradi te postepeno pojačavam pritisak da bi normalno nastavio raditi, nakon prekidanja mlaza na mlaznice motor pumpe se ugasi ali ponekad se ne želi ponovno upaliti,kao kada tlačna sklopka na hidroforskoj posudi zašteka .......
Možda isto takva sklopka ne odradi!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:37.