Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2007., 13:54   #1
Nova knjiga : Kur'an i Biblija Remix

Vec nekoliko mjeseci je u prodaji produkt bolesnih umova, knjiga po nazivu "The True Furqan". Ova knjiga je pokusaj "spajanja" dvije vjerske knjige Kur'ana i Biblije. Pisac je uzeo Kur'an kao uzor i pisao poglavlja kako mu je masta govorila. Sto se tice sura ni jedna ne pocinje Bismilom, vec rijecima :Reci " U ime oca, rijec, svetog spirita, jedan i samo jedan je istinski Bog" a kao prva sura umjesto El-Fatihe ubacena je sura "Basmala" .
U objasnjenju i opisu izdavaca ove knjige ispomenuto je sljedece: Opis knjige "Napisana je arapskim i engleskim na svakoj stranici. Proza i poezija najveceg kalibra clasicnog arapskog sa engleskom interpretacijom. Sardrzi 77 sura (umjesto 114 koliko ima u Kur'anu) objasnjavajuci mnogo subjekata sa prelijepim rukopisom i lahak za razumjeti. Ljubav, Svjetlo, Mir, Pokajanje, Zene, Brak, Post, Molitva, Zalog, Inspiracija, Dzennet, Stil i Ekselentna imena su djelovi prepisani u unikatnom stilu Kur'ana." Kaze jedan od komentatora kafirski: "Ako usporedite the True Furqan i Kur'an oni su obadva ista osim sto je the True Furqan mnogo ljubaznija i tolerantnija i mnogo je pribliznija modernom svijetu"

Tekst knjige predstavlja pokušaj oponašanja kur'anske stilistike, ali čitatelj pri prvom dodiru uočava da obiluje površnošću i nedostatnim izražajem. Dovoljna je samo prva rečenica : „I mi spuštamo istinski Furqan, svjetlo nad svjetlom, koji potvrđuje istinu i poništava neistinu...“

Termin 'El-Furqan' označava „onoga ko rastavlja istinu od neistine“, a ponavljanje riječi „El-Haqq“/Istina u ovom kontekstu je suvišno. Termin 'El-Furqan' je dostatan i sveoubuhvatan naziv za željeno značenje. Suvišno je i pojašnjenje „koji iznosi istinu i poništava neistinu“ koje je već sadržano u riječi El-Furqan.

Na samom početku rečenice se kaže: „Ve enzelna/I mi spuštamo“. Veznik 'vav' je stavljen na početak, a nema rečenice ili značenja koje mu prethodi, tako da je u ovom kontekstu besmislen. Riječ „enzelna“ se koristi sa spuštanje nečega sa visine, pa zašto je onda korišten taj izraz kada priznaju da je tekst pisan ljudskom rukom? Bilo bi pametnije da su rekli: mi iznosimo...nudimo...šaljemo....pišemo.

Imenice 'muhiqq' i 'muzhiq' (koji potvrđuje istinu i poništava neistinu) potječu od glagola koji su prelazni, pa zato nije potrebno koristiti česticu 'li': 'muhiqqan lil-haqqi ve muzhiqan lil-batili', već je ispravno reći: 'muhiqqul-haqqi ve muzhiqul-batili'.

Nema nimalo sumnje da je ova knjiga falsifikat, laž, potvora i negiranje istinskih činjenica kako bi se iskrivio Časni Kur'an, za muslimane neprikosnovena poslanica. Ovo nije ni prvi, a ni zadnji pokušaj, ali će i ovaj, kao i svaki, zasigurno, doživjeti kolaps. Allahova Knjiga će ostati sačuvana i u prsima i na listovima.

Pokušaji izmjene neće uspjeti bez obzira na obimnost zalaganja na tom putu. Allah Uzvšeni kaže: „Mi smo, uistinu, objavili Opomenu i mi ćemo je čuvati!“ „Oni žele da utrnu Allahovo svjetlo, a Allah će svoje svjetlo upotpuniti makar nevjernicima bilo krivo.“

"True Furqan" se moze pogledati na stranici www.islam-exposed.org a orginalni Kur'an http://www.quranm.multicom.ba/

Zalosno cim se sve ljudi zanimaju, al' ipak da je Kur'an iskvaren ne bi ga drugi pokusavali iskvariti..

"A teško onima koji svojim rukama pišu Knjigu, a zatim govore: "Evo, ovo je od Allaha" - da bi za to korist neznatnu izvukli. I teško njima zbog onoga što ruke njihove pišu i teško njima što na taj način zarađuju!" (2:79)
__________________
........
kam is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 03:36   #2
Ko god je to uradio zasluzuje Njegovu kaznu
Svasta ima u ovom danasnjem svijetu...
__________________
dijete sa sela
w.G is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 11:39   #3
selam dragi kam

meni nikako ne ide u glavu zašto si uopće otvorio ovaj topic i dodatno skrenuo pažnju na ovu budalastinu

mislim, dokazivati ionako očito... jasno je ko dan da ta knjiganije do koljenani Bibliji ni Kur'anu...
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 12:19   #4
Svaka cast brate! Znao sam za taj "The true Kur'an", ali nisam znao za detalje.. Da te Allah nagradi, drago mi je da imam link...
__________________
And say to My servants that they should say those words that are best...
KObi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 12:56   #5
Hvala ti brate, neka ti Allah u al-djanni udijeli dovoljan broj djevica za sve što činiš.
Jedino mi nije jasno zašto si u naslovu napisao ... i Biblije, jer osim implicitne povezanost preko uvoda "U ime ..." ne vidim nikakvu sličnost. Molim te brate da to malo pojasniš.

Neka tima ljudima bude kao što je prorok Muhamed rekao kad su neki neljudi mučili mačku do smrti u Meki: " Neka sudnjega dana neljudi te vrste požele seliti se u pakao."
Izrail is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 15:52   #6
Selam, htio sam upozoriti na fitnu zbog ove knjige iako ona nije prijetnja vjernicima koji poznaju svoju vjeru al ipak uvijek je "novih" ili manje upucenih vjernika kojima moze naskoditi..Ovaj falsikifat "The True Kur'an" se naveliko prodaje na amazon.com i jos nekim poznatim stranicama..
Komisija koja je Arapima i muslimanima sastavila 'Istinski Fuqan' u uvodu naglašava: „Arapskom narodu posebno, a islamskom svijetu općenito! Neka vam je mir i milost od Allaha koji je u mogućnosti sve učiniti. U dubinama ljudske duše nalazi se čežnja za čistim vjerovanjem, unutrašnjim mirom, duševnom slobodom, vječnim životom. Mi se uzdamo u Jedinoga Boga da će čitaoci i slušaoci naći puta do ispunjenja tih čežnji kroz 'Istinski Furqan'.

Neke od smicalica:

Poslaniku, s.a.v.s, daju ružne epitete poput 'lašca': „Upozorili smo naše robove vjernike na poslanika lašca kojeg će poznati po dokazima nevjere i spoznati po plodovima njegovih dijela. Otkrit će njegovu laž i jasnu čaroliju. To je prokleta sotona, poslanik ljudima nevjernicima.“ (Poglavlje Vjerovjesnici, 16/185)

Pokornost Poslaniku, s.a.v.s, povrat njemu prilikom razilaženja, vjerovanje u njega i korektan odnos prema njemu smatraju politeizmom/širkom.

Muslimane opisuju kao nevjernike, dvoličnjake i lašce: „Vi ste na nas iznijeli najgore laži. Teško li svakom lašcu grješniku!. Rekli ste: 'Vjerujemo u Allaha i ono što je dato Isau od njegovog Gospodara', a zatim se poričući okrećete.“

Namaz u džamijama i na javnim mjestima se u ovoj knjizi tretira kao pretvaranje: „Oni koji obavljaju namaz na ulicama i džamijama čine to iz pretvaranja kako bi ih ljudi vidjeli. Oni su licemjeri i u suštini oni ne klanjaju.“ (Poglavlje Molitva 3/203-204)


Za muslimane kažu da su mnogobošci: „Ima li većeg nevjernika od onoga ko izmisli laž i sebe pripiše nama tvrdeći da je monoteista, a da su naši robovi politeisti.“ (Poglavlje Trojstvo, 21-67)

Muslimanima su pripisana najogavnija djela: „Prepoznaju se po nevjerstvu, mnogoboštvu, bludu, ratovanju, krađi, nezananju i nepokornosti.“ (Poglavlje Veliki grijesi, 3/259-260)

Vjeru islam opisuju kao vjeru nahočeta: „Ne pretjerujte u vjeri nahočeta i o nama ne iznosite osim jasne istine.“ (Poglavlje Furqan 29-69)

Allaha Uzvišenog opisuju kao šejtana: „Vi spletkarite a i šejtan spletkari, a šejtan je najbolji spletkar! Šejtan se pojavio na vašim srcima, sluhovima i vidovima, pa ste vi narod koji ne shvaća.“ (Poglavlje Licemjeri)

itd itd.....

Selam....
__________________
........
kam is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 16:36   #7
Da ti se i ja zahvalim na ovoj vijesti...

Stvarno, rijetko zanimljivo štivo...možda se napokon riješimo tupljenja o Trojstvu

__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 16:45   #8


12.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 16:54   #9
HAHAHAHAHAHA!!!!
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:50.