Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2007., 19:12   #21
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Ako još nema živih bića, tko je sretan?
Hvala na pitanju!
Evo citirat ću sada samog sebe:

Quote:
Dan (3): Neka bude radost!

Trećeg dana sve stvoreno je zahvatila neopisiva radost. Radost zbog toga što je sve stvoreno iz neopisive Božje dobrote, što sve stvoreno slavi Boga i što će sve stvoreno kroz cijelu vječnost biti znak neizrecive božje dobrote.
Dakle, sve stvoreno!



Quote:
Imaš pramateriju, imaš glazbu, imaš sreću. ( Tri dana.)
Tak je brate!
Samo mala ispravka, nemam ja to, već to je sastavni dio ove znanstvene teorije.

Quote:
Materijalni svijet si stvorio idejom Star Worsa (4. dan)
Trostruko netočno. Nisam ja svijet stvorio već Bog. Zatim, taj kreativni prijedlog je usvojen na prijedlog jednog vrlog člana ekspertnog tima. I konačno, kad kažeš da je svijet stvoren po ideji Star Worsa, griješiš jer izokrećeš uzrok i posljedicu. Evo ponovo ću to pojasniti, citiranje, a koga drugog nego samog sebe:

Quote:
stvoren je materijali svijet i savršeno organiziran u ustrojstvu Star Worsa,
za one koji ne znaju, Star Wars je serija koja u mnogim elementima prikazuje idealiziranu stvarnost putem refleksija o određenom društvu na nekom planetu. Pošto je dokazano da se ne može zamisliti nešto što već ne postoji u kolektivnoj ljudskoj svijesti a što je pohranjeno u onih 98% neistraženog mozga, to je i više nego naučni dokaz da je Apemant u pravu.
Dakle, svijet je tako nastao a serija Star Wors je to samo prikazala.

Quote:
Za sada je, u svojoj igri, sretan jedino Bog.
Djelomično si u pravu. Ako promatraš iz kuta osoba, onda si potpuno u pravu.
Ali, vjerujem da si već mogo puta čuo izraze u kojima se antropomorfizira svijet. Tako ovdje vrijedi npr. : I nebo se radovalo, vjetar se slatko nasmijao, more je ujednačeno šumilo i hihotalo i radovalo se životu, planine su plakale od sreće (rijeke su potekle)...

Jako me dirnulo što si napisao "U svojoj igri". Mislim da ta riječ igra najbolje objašnjava samu BIT kako je Bog stvarao svijet. Naravno pojam igra samo u njenim pozitvnim aspektima značenja: nesputano, slobodno, spontano, radosno, uvijek novo i sviježe, neprisilno, dobro, drago, lijepo...

Pozdrav i hvala na konkretnim i kreativnim opaskama!
Izrail is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 19:22   #22
Quote:
skribby kaže: Pogledaj post
ja se oštro protivim ovom topicu, jer bi isti, postane li previše popularan, mogao rezultirati devetnaestodnevnim tjednom, a što bi vikende učinilo skoro 3 puta rjeđom pojavom!
Ne trebaš se bojati toga, jer ova znanstveno utemeljena i dokazana teorija nije naručena od državne vlasti kao što je bila ta svećenička predaja koja i danas vrijedi u današnjem mjerenju vremena. Niti joj je cilj išta ikome nametati, već samo prenijeti radost i jednostavnost istine o stvaranju svijeta.
Izrail is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 19:35   #23
Quote:
Izrail kaže: Pogledaj post
???
hmm, kak da ti pojasnim... ja -><- ti i tebi slicni
jasnije?
Ethan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 19:39   #24
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Dan 4: Neka bude Star Wars: Knights of the Old Republic!

care
Cypress Hill is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 13:44   #25
Quote:
Ethan kaže: Pogledaj post
hmm, kak da ti pojasnim... ja -><- ti i tebi slicni
jasnije?
A to si mislio, evo ti onda po zasluzi:

__________________
ne zaboravimo 9/11 ! Koko brat al nije svak, koko druže, jel ti cvetaju ruže?!!!!! God bless America! Koko legeda!!!
Izrail is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 13:47   #26
a da malo maknem one zagradice [IMG] i [/IMG] i da vidimo tko si ti ustvari:

Quote:
Ethan kaže: Pogledaj post
hmm, kak da ti pojasnim... ja ->[IM.]http://www.gay.hr/web/smilies/ripley.gif[/IM.]<- ti i tebi slicni
jasnije? [IM.]http://www.gay.hr/web/smilies/treptrep.gif[/IM.]
__________________
ne zaboravimo 9/11 ! Koko brat al nije svak, koko druže, jel ti cvetaju ruže?!!!!! God bless America! Koko legeda!!!
Izrail is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 19:27   #27
Ethan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 12:10   #28
Quote:
eventualan kaže: Pogledaj post
toliko o tvojoj objektivnosti. od kud ti ideja da možeš suditi sve katlike prema meni?
i oprosti ali jednostavno ne vidim svrhu ovog topica. mislim, hoće li ikome pomoći ako ti nabrajaš tu nekakve izmišljene dane?

Evo ti filozofski jer znam da tak nećeš shvatit. Ti si jedinica u statističkom skupu. Dakle jedinica je pojedinac, a skup katolici. takvih jedinica u skupu ima jako puno.
__________________
Our greatest glory is not in never falling, but in rising every time we fall.
Confucius
Incorporated is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 13:17   #29
Quote:
Incorporated kaže: Pogledaj post
Evo ti filozofski jer znam da tak nećeš shvatit. Ti si jedinica u statističkom skupu. Dakle jedinica je pojedinac, a skup katolici. takvih jedinica u skupu ima jako puno.
Legendo sad si ga totalno zatiltao.
__________________
ne zaboravimo 9/11 ! Koko brat al nije svak, koko druže, jel ti cvetaju ruže?!!!!! God bless America! Koko legeda!!!
Izrail is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:26.