Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2007., 15:40   #1
Iv. 1, 1

Iv. 1, 1 U početku bijaše Riječ, i Riječ, bijaše u Boga, i Bog bijaše Riječ.

Dakle, ovdje Biblija spominje: Boga i Riječ.

Uzmimo na primjer vodu (H2O) da bi se bolje razumjelo i pokušat ću na tom primjeru iznijeti što zapravo Biblija govori:
U početku bijaše led (koji u ovom primjeru predstavlja Boga), grijemo led da bi promjenio stanje i imamo led (Boga) i vodu (Riječ), i led postane voda (Riječ)! Dakle, više nemamo H20 (jedino vječno i svemoguće Biće) u obliku leda, nego vode (Riječi)! Sve što je bio led (Bog) sad je voda (Riječ)!

Iv. 1:2 -3 Ova bijaše u početku u Boga. Sve je po njoj postalo, i bez nje ništa nije postalo, što je postalo.
Ef. 3: 9 I da otkrijem svima, kako se je ostvarila tajna od vjekova skrivena u Bogu, koji je sve stvorio po Isusu Kristu;
Kol. 1: 13 – 17 Koji nas izbavi od vlasti tame i premjesti u kraljevstvo Sina ljubavi svoje, U kojemu imamo otkupljenje krvlju njegovom, oproštenje grijeha; Koji je slika Boga nevidljivoga, prvorođeni prije svakoga stvorenja; Jer je po njemu sve stvoreno, što je na nebu i na zemlji, vidljivo i nevidljivo, bilo prijestolja, ili gospodstva, ili poglavarstva, ili vlasti: sve je po njemu i za njega stvoreno. I on je prije svega, i sve postoji u njemu.

Dakle Biblija naziva Riječ (u ovoj uspredbi vodu) – i Sinom i Isusom Kristom (koji je bio prije svega - što nije Isus Krist čovjek). Isus Krist (ne čovjek, nego ono što je bilo prije svega) = Riječ = Sin.

Iv. 1: 14 I Riječ je tijelom postala i prebivala među nama. I vidjesmo slavu njegovu, slavu kao Jedinorođenoga od Oca, puna milosti i istine.

Dakle, kad se Riječ (voda) spustila u tijelo imamo prelazak vode u paru (Riječ postala tijelo). Dakle, cijelo vrijeme je to jedna te ista osoba - Bog koji je jedna osoba!

I nakon toga, taj Sin=Riječ=Isus Krist (ne čovjek iz Nazareta, nego Onaj koji je stvoren prije svega) prelazi u oblik Duha Svetoga i spušta se na apostole i ostale vjernike!

Što je dakle čovjek Isus Krist? Šator u koji se nastanio Bog u punini! Utjelovljenje božanstva! Punina božanstva tjelesno. Dakle, ja ne negiram Isusa kao boga - već ga upravo priznajem Bogom - međutim to se potpuno manifestiralo u trenutku kad se Bog nastanio u njemu u potpunosti - na krštenju! U tom trenutku je on bio punina božanstva tjelesno!

Što smo mi? Šatori u koje se nastanjuje Bog (u obliku Duha Svetoga) – ali ne punina božanstva – već određena mjera! Dakle, mi smo Božja djeca - a to se manifestira u trenutku kad smo kršteni Duhom Svetim - odnosno dio Boga (što je Duh Sveti) nastani u nama!

Ovo je nešto zbog čega su Jehovini svjedoci morali prepravljati prijevod Biblije, ali isto tako nešto što trojičarska doktirna ne može objasniti.

Detaljnije objašnjenje božanstva možete pogledati na: http://www.biblijski-krscani.com/GA/GA006.htm
ten is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 11:22   #2
znači po ovome, Bog je sada samo na zemlji u obliku Duha Svetoga?
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 11:35   #3
Quote:
-Daniel- kaže: Pogledaj post
znači po ovome, Bog je sada samo na zemlji u obliku Duha Svetoga?
Tako je!
ten is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 19:13   #4
Quote:
ten kaže: Pogledaj post
Tako je!
a vidiš ovo meni nema smisla jer Pavao u Hebrejima govori točno da se Isus sada nalazi u blizini Oca KOJI JE NA NEBESIMA...a da ne govorimo o tome o čemu govori Otkrivenje...itd.
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 19:23   #5
inače moj Duh mi govori da ovo što si ti napisao nije točno....Bog ne prelzai u oblike kao neki metamorf, nego je Osoba kao i čovjek, ali Tri Osobe u Jednom...
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 19:33   #6
Quote:
-Daniel- kaže: Pogledaj post
Bog ne prelzai u oblike kao neki metamorf, nego je Osoba kao i čovjek, ali Tri Osobe u Jednom...


Čovječe! Ti se sigurno šališ. I to tri osobe u jednom? Odakle ti ta ideja?
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 19:57   #7
Quote:
arna kaže: Pogledaj post


Čovječe! Ti se sigurno šališ. I to tri osobe u jednom? Odakle ti ta ideja?
zar ćemo opet o trojstvu????

extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 19:58   #8
Quote:
arna kaže: Pogledaj post


Čovječe! Ti se sigurno šališ. I to tri osobe u jednom? Odakle ti ta ideja?
Ti se čudiš nečemu što ne razumiješ, tako se i djeca čude onome što ne razumiju...pa onda narastu pa se opet čude onome što ne razumiju...

a najlakše je reći onome što se ne razumije da ne postoji ili da ne želi vjerovati u to...

ljudi prije nisu vjerovali da je zemlja okrugla pa su se čudili zašto Kolumbo ide s druge strane u Indiju...

ti bi i tad rekla, "čovječe Kolumbo, pa ti se šališ, od kud ti ta ideja!"
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 19:59   #9
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
zar ćemo opet o trojstvu????

A što ne? Strah te nečega? Extreme, uz dužno poštovanje prema tebi i tvojim vjerovanjima, ali morat ćeš se jednog dana suočiti s činjenicom da će sva lažna učenja tvoje religije izići na vidjelo...
 
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 23:33   #10
Quote:
-Daniel- kaže: Pogledaj post
a vidiš ovo meni nema smisla jer Pavao u Hebrejima govori točno da se Isus sada nalazi u blizini Oca KOJI JE NA NEBESIMA...a da ne govorimo o tome o čemu govori Otkrivenje...itd.
Pa upravo tako, s desna Ocu sjedi Isus Krist čovjek koji je uskrnuo i pokazao se Mariji, rekao joj da još nije bio kod Oca Svoga, Oca našega, Boga Svoga, Boga našega, a nakon toga taj čovjek Isus Krist uzlazi s desna Ocu i Stjepan vidi Boga i čovjeka Isusa Njemu s desna.

Inače, čak Biblija kaže da je čovjek Isus Krist jedini posrednik između Boga i ljudi!

Svi stihovi idu u prilog ovom objašnjenju! Dok nema stihova koji bi išli u prilog tome da je Bog tri osobe! Inače, otvorio sam temu o trojstvu i još nitko nije iznio stih koji bi osporio ovo objašnjenje i pokazao da je Bog tri osobe! Toga nema u Bibliji!
ten is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 23:35   #11
Quote:
-Daniel- kaže: Pogledaj post
Ti se čudiš nečemu što ne razumiješ, tako se i djeca čude onome što ne razumiju...pa onda narastu pa se opet čude onome što ne razumiju...

a najlakše je reći onome što se ne razumije da ne postoji ili da ne želi vjerovati u to...

ljudi prije nisu vjerovali da je zemlja okrugla pa su se čudili zašto Kolumbo ide s druge strane u Indiju...

ti bi i tad rekla, "čovječe Kolumbo, pa ti se šališ, od kud ti ta ideja!"
Brate, ako ti razumiješ da je Bog u tri osobe - uzmi Bibliju u ruke i objasni nam - pokaži koji to stihovi govore o tome! Ja sam evo pokazao da Biblija jasno govori o Bogu kao jednoj osobi koja mijenja svoje službe, odnosno manifestacije!

Dakle, ako razumiješ trojstvo - napiši post i izvadi stihove koji govore u prilog trojstva! Ja vjerujem da takvi stihovi u Bibliji ne postoje!
ten is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 00:54   #12
brate ili sestro, to je zato jer se ne moliš Duhu Svetom da ti pokaže vjerojajatno, a i ako ti pokaže, onda se moliš otvorena srca a zatvorena uma jer si u umu već načinio svoju verziju Boga koji je samo Jedna Osoba...to je idol...

ajmo na Bibliju:

Postanak 1:26 I reče Bog: "Načinimo čovjeka na svoju sliku, sebi slična, da bude gospodar ribama morskim, pticama nebeskim i stoci - svoj zemlji - i svim gmizavcima što puze po zemlji!"

zanimljivo je da Bog ponekad u Bibliji za Sebe govori kao MI, moje mišljenje je da to govori kada želi naglasiti Jedinstvenost Svoju u Svojim Odlukama...

Post 3:22 Zatim reče Bog: "Evo, čovjek postade kao jedan od nas - znajući dobro i zlo! Da ne bi sada pružio ruku, ubrao sa stabla života pa pojeo i živio navijeke!"

Post 11:7 Hajde da siđemo i jezik im pobrkamo, da jedan drugome govora ne razumije."

Iza 6:8 Tad čuh glas Gospodnji: "Koga da pošaljem? I tko će nam poći?" Ja rekoh: "Evo me, mene pošalji!"

ajmo dalje....

dobor da si spomenuo Ivan 1:1 ali idemo na sljedeći stih.

Ivan 1:1-2 U početku bijaše Riječ i Riječ bijaše u Boga i Riječ bijaše Bog.
Ona bijaše u početku u Boga.

inače King James ovo "u" prevađa kao "sa" iliti "with God"

dakle:

Ivan 1:1-2 U početku bijaše Riječ i Riječ bijaše u Boga i Riječ bijaše Bog.
Ona bijaše u početku sa Bogom.

zatim....

5:17 Isus im odgovori: "Otac moj sve do sada radi pa i ja radim."
5:18 Zbog toga su Židovi još više gledali da ga ubiju jer je ne samo kršio subotu nego i Boga nazivao Ocem svojim izjednačujući sebe s Bogom.
5:19 Isus nato odvrati: "Zaista, zaista, kažem vam: Sin ne može sam od sebe činiti ništa, doli što vidi da čini Otac; što on čini, to jednako i Sin čini.
5:20 Jer Otac Ljubi Sina i pokazuje mu sve što sam čini. Pokazat će mu i vea djela od ovih te ćete se čudom čuditi.
5:21 Uistinu, kao što Otac uskrisuje mrtve i oživljava tako i Sin oživljava koje hoće.
5:22 Otac doista ne sudi nikomu: sav je sud predao Sinu
5:23 da svi časte Sina kao što časte Oca. Tko ne časti Sina, ne časti ni Oca koji ga posla."

ovo je očiti primjer 2 Osobe kako međusobno surađuju, a Židovi bez Duha (za razliku od danšnjih oneness kršćana koji kao imaju Duha Svetog) su skužili da se Isus IZJEDNAČAVA S BOGOM ali ipak ne govori da je Ista Osoba kao Otac...jer sam sebe naziva Sinom, a Oca na Nebu naziva Ocem koji Ga je poslao...

znači Otac je poslao Sina, a Otac je na Nebu, a Sin je na zemlji, a ipak Sin se proglašava jednim s Ocem koji je na Nebu, dakle samim Bogom...

znamo da je Otac na Nebu jer se javlja Glas sa Neba TRI PUTA za vrijeme Isusove Službe, a to je pri krštenju koje je manifestacija Trojstva, zatim na Gori Preobraženja, i u Ivanu 12:28. pa ovome valjda možemo zaključiti da je Otac na NEBU, a Isus na zemlji...

isto tako znamo da se niti jednom čovjeku ne smijemo klanjati već samo Bogu, a Isusu su se klanjali svi koje je ozdravio, pa Pavao na cesti za Damask, Ivan u Otkrivenju itd. stoga možemo zaključiti da je Isus Bog JEDNAKO KAO I ČOVJEK stoga Osoba...

vama je nelogično Trojstvo kao da Boga možete objasniti...ne možete Mi ni misli znati a htjeli bi Ga ograničiti u Biti....

meni je nelogično da je Otac bio u čovjeku Isusu cijelo vrijeme Njegove Službe, pa onda se prebacio u Nebo kada je govorio s Neba, pa onda se valjda naizmjenično prebacujući iz Isusa na Nebo u Isusovoj Velikosvećeničkoj Molitvi, pa onda se pretvoriti u Duha svetoga koji je bio na Davidu i iliji i Elizeju, a Nebo ostaviti prazno da nitko ne sjedi na Prijestolju Slave....

da...

11:1 A vjera je već neko imanje onoga čemu se nadamo, uvjerenost u zbiljnosti kojih ne vidimo.
11:2 Zbog nje stari primiše svjedočanstvo.
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 00:58   #13
Quote:
Dakle, ako razumiješ trojstvo - napiši post i izvadi stihove koji govore u prilog trojstva! Ja vjerujem da takvi stihovi u Bibliji ne postoje!
i dobro si rekao ti VJERUJEŠ da takvi stihovi ne postoje...

mnogi vjeruju u puno stvari, neki štuju svece, neki rođake, neki padaju pred novi cosmo kada im dođe u ruke...

Trojstvo je Misterija, Tajna, kao mnoge stvari u Bibliji i ako sam Pavao govori o ujedinjenju muškog i ženskog u sexu vjerojatno kao TAJNI uspoređujući s tim Isusa sa Crkvom kada će se vjenčati s njom na Nebu...vjerojatno govori o tom ujedinjenju kao o tjelesnoj metafori duhovne buduće stvarnosti kada će Isus postati Jedno sa Crkvom...

inače ovo sam mislio ujedinjenju u braku kada Biblije govori da su se međusobno "upoznali" da ne bi bilo čudnih zaključaka...

Zadnje uređivanje -Daniel- : 18.07.2007. at 01:41.
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 01:11   #14
inače ovo pitanje obožaam pitat vama arijancima pa pitam i tebe...

reci mi koga je Bog volio u vječnosti prije stvaranja kao Jedan?
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 08:48   #15
Quote:
-Daniel- kaže: Pogledaj post
inače ovo pitanje obožaam pitat vama arijancima pa pitam i tebe...

reci mi koga je Bog volio u vječnosti prije stvaranja kao Jedan?
Besposleni pop Daniel i jariće krsti...

Sad mi samo pokaži dokaži na koji način ti spoznaješ emocije transcedenta kad se ono opire svakom opisu a kamoli opisu supstancije svojih emocija...?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 09:18   #16
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Besposleni pop Daniel i jariće krsti...

Sad mi samo pokaži dokaži na koji način ti spoznaješ emocije transcedenta kad se ono opire svakom opisu a kamoli opisu supstancije svojih emocija...?
tko kaže da se opire? upoznala si Boga pa nam možeš reći tko je On?
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 09:25   #17
Quote:
-Daniel- kaže: Pogledaj post
tko kaže da se opire? upoznala si Boga pa nam možeš reći tko je On?
Nešto što je odnosno tj. živi u i od relacije - kao ti i ja i svi ostali - ne može spoznati Apsolutno. A ako si ti spoznao Apsolutno ne temelju svoje relativnosti i njene nesavršenosti onda ti je i sama spoznaja relativna.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 09:32   #18
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Nešto što je odnosno tj. živi u i od relacije - kao ti i ja i svi ostali - ne može spoznati Apsolutno. A ako si ti spoznao Apsolutno ne temelju svoje relativnosti i njene nesavršenosti onda ti je i sama spoznaja relativna.
pa onda nemoj pričat o tome da Bog ne može voljeti...odnosno da je bez emocija
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 09:32   #19
inače više ti neću odgovarat jer s tobom su mu uvijek besmislene i beskorisne debate...
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 09:39   #20
Quote:
-Daniel- kaže: Pogledaj post
pa onda nemoj pričat o tome da Bog ne može voljeti...odnosno da je bez emocija
Ne pričam ja već ti o emocijama Apsolutnog.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:45.