Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2007., 12:21   #1
Da li je danas pozeljno biti katolik, Hrvat?

citajuci po forumima,stvara se zakljucak,da se danas pokusava ismijati sve sto je hrvatsko,sve one koji se izjasnjavaju vjernicima i katolicima,jesu li to duhovi proslosti,oni isti,koji su htjeli da se sramimo svoje vjere,svog hrvatstva+evo jedan primjer,ovo mi nikako nije jasno,ekipa tamo nikog nije provocirala niti vrijedala,ali eto izgleda da index njeguje bratsvo i jedinstvo,pa im ne odgovara,da se neko izjasnjava kao Hrvathttp://www.index.hr/forum/default.as...=34&idt=139399zanima me sta vi mislite o tome
CROplayMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 13:08   #2
Što mislimo o čemu? Indeksu, katolicima, Hrvatima?

Meni je smiješno ovo povlačenje paralele katolik-Hrvat u kontekstu današnjeg vremena...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 13:25   #3
Quote:
CROplayMan kaže: Pogledaj post
citajuci po forumima,stvara se zakljucak,da se danas pokusava ismijati sve sto je hrvatsko,sve one koji se izjasnjavaju vjernicima i katolicima,jesu li to duhovi proslosti,oni isti,koji su htjeli da se sramimo svoje vjere,svog hrvatstva+evo jedan primjer,ovo mi nikako nije jasno,ekipa tamo nikog nije provocirala niti vrijedala,ali eto izgleda da index njeguje bratsvo i jedinstvo,pa im ne odgovara,da se neko izjasnjava kao Hrvathttp://www.index.hr/forum/default.as...=34&idt=139399zanima me sta vi mislite o tome
Svijet je ovaj tiran tiraninu,
a kamoli duši blagorodnoj.
U nj ratuje more s brijegovima
U nj ratuje duša sa tijelom."


citaj Pisma,
razumeces vreme.

nacija (bila ona i hrvatska), patriotizam (domoljublje?), brak, sve druge hriscanske vrednosti ce biti ismevane, relativizovane, prevazidjene... u poslednjim vremenima.

"ne brinite, ja sam pobedio svet." uci Hristos

ko se Hrista postidi,
postidece se i Otac njega na strasnom sudu...

ko te dirao,
ime, prezime, nik?
Osana is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 13:45   #4
Quote:
citajuci po forumima,stvara se zakljucak,da se danas pokusava ismijati sve sto je hrvatsko,sve one koji se izjasnjavaju vjernicima i katolicima...
Vjera i katolicizam su došli iz Hrvatske? Šta si ti pušija?
JATION is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 13:59   #5
Poželjno od strane koga? Koga uopće briga?
__________________
" I wanna stab you to death and play arround with your blood ". - Mr. Patrick Bateman
Supervillain_Outcast is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 14:29   #6
Koji brijač...
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 16:35   #7
nije li ovo perfidno reklamiranje tuđeg foruma???
__________________
ne zaboravimo 9/11 ! Koko brat al nije svak, koko druže, jel ti cvetaju ruže?!!!!! God bless America! Koko legeda!!!
Izrail is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 16:56   #8
Katolik Hrvat s ponosom treba da digne glavu jer je to njegov identitet i Hrvatska kao domovina koja je ugostila i druge dobronamjerne gradjane,a ne kao ove pojedince koji blate drzavu u kojoj zive.Budimo ponosni sto smo ugostili druge pripadnike raznih vjeroispovjesti,a to sto pojedini iskacu iz sklada etike i morala moramo im prastati.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 17:02   #9
Quote:
CROplayMan kaže: Pogledaj post
citajuci po forumima,stvara se zakljucak,da se danas pokusava ismijati sve sto je hrvatsko,sve one koji se izjasnjavaju vjernicima i katolicima
jedino što se ismijava su primitivci
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 17:22   #10
Quote:
dobaj kaže: Pogledaj post
bavis se pizdarijama seljacino...
Mir stobom,zasto se nadje pogodjenim.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 18:44   #11
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Katolik Hrvat s ponosom treba da digne glavu jer je to njegov identitet i Hrvatska kao domovina koja je ugostila i druge dobronamjerne gradjane,a ne kao ove pojedince koji blate drzavu u kojoj zive.Budimo ponosni sto smo ugostili druge pripadnike raznih vjeroispovjesti,a to sto pojedini iskacu iz sklada etike i morala moramo im prastati.
Lijepo je biti Hrvat katolik.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 21:03   #12
Quote:
brezovka kaže: Pogledaj post
Lijepo je biti Hrvat katolik.
I ponositi se kako bi i drugima uljepsali zivot...........
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 21:08   #13
trend vremena je zanemariv bitno je ono sto je vjecno, boli me briga sto su drugi povodljivi ili kvazi intelektualci
Klukas is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 21:12   #14
Bozanska slika prisutna je u svakom covjeku. Ona se odrazava u zajednistvu osoba, nalik sjedinjenju bozanskih osoba medju sobom.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 22:22   #15
imam jedno pitanje.... cudno mi je ponositi se s necim za sto apsolutno ni malo nisi zasluzan.... nit si birao u kojoj ces se drzavi roditi niti si izabaro da te krste kad se rodis...

jel manje lijepo biti irac protestant ... bosanac musliman .... zidov...

ne kuzim bas u cemu je poanta ovoga
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 22:50   #16
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
imam jedno pitanje.... cudno mi je ponositi se s necim za sto apsolutno ni malo nisi zasluzan.... nit si birao u kojoj ces se drzavi roditi niti si izabaro da te krste kad se rodis...

jel manje lijepo biti irac protestant ... bosanac musliman .... zidov...

ne kuzim bas u cemu je poanta ovoga

Odvratna zatucana spika
__________________
" I wanna stab you to death and play arround with your blood ". - Mr. Patrick Bateman
Supervillain_Outcast is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 23:50   #17
Quote:
brezovka kaže: Pogledaj post
Lijepo je biti Hrvat katolik.
Lijepo je biti Hrvat pastafarijanac.
Hello Operator is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 00:35   #18
Quote:
Supervillain_Outcast kaže: Pogledaj post
Odvratna zatucana spika
Ne. U pravu je oko svega šta je reka.

Nije pogtrebna neka sposobnost za bit Hrvat. Jedini uvjet koji si ti ispunija za bit Hrvat je taj šta si se rodija o hvratskih roditelja, a pošto to nisi ti izabra, nemaš se s čim ponosit.

Patriotizam je samo još jedno sredstvo manipulacije glupim ljudima. Zapravo, to je najbolje sredstvo manipulacije, uz religiju.

Neko pametan je reka(zaboravija san ko): "Svaki čovjek nezamislivo više duguje čovječanstvu u globalu nego samo jednoj državi."
JATION is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 08:04   #19
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
ne kuzim bas u cemu je poanta ovoga
Poanta je titranje nacionalnom i vjerskom biću u pozivanju na stare vrijednosti koje sad plutaju u moru raznih identifikacija. Jedno ide uvijek uz drugog i samo kao takvi se smatraju kao poželjna kombinacija. Sve ostalo se dočekuje na nišan jer je sumnjivo unaprijed.
Krv, tlo i vjera u današnje doba integracija i komunikacija čine se kao drvene tarabe ugrađene raketi koa topliski štit.
I aboriđin se može osjećati kao Hrvat i kao katolik, ali on to svoje hrvatstvo nije nasljedio genima kao što ga nisu gurnuli u katoličanstvo po tradiciji već je odabrao zbog vrijednosti koje to ima za njega.
Zato on ostaje aboriđin a ne postaje Hrvatom.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 09:47   #20
Dobro nam dosli i aboridjani i svi drugi dobre volje.....
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:20.