Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2007., 12:06   #21
dan kakav sam maštala, ne znam da li sam ikada prije maštala o tome, budući da vjenčanje nije ni u crkvi.
malo prije sam skočila do krojačice i pitala šta se desi ako slučajno se otkaže i počela plakati ko kišna godina, jer jdnostavno znam da je to možda najbolja solucija, ali tako mi je teško od toga svega odustati. osjećam se totalno poraženo i znam da nakon ovoga moj dragi nikad neće htjeti imati neku nazovi svadbu, već samo sa kumovima, a to je ono što ja nisam htjela, nego sam htjela da se taj dan proslavi.
i ne znam kako da to sada prihvatim, teško mi je skroz. i znam da kome god budem rekla i objašnjavala zašto, samo će mi se suze liti...
znam da je najbitnije da smo skupa i da smo sretni. i to i je tako.
ali već godinu dana si tako želimo taj dan...
i sad mi je nekako najteže samo početi to otkazivati, jer možda ću si jednog dana misliti da smo ipak mogli, a možda ćemo si biti sami sebi zahvalni.
colorblind is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 12:33   #22
Priprema vjenčanja manjeg ili većeg vjenčanja (osim intimne večerice s 20-tak
ljudi) zahtjeva gotovo jednaki trud.. Razlika je u količini nabavljenog i cijeni (s obzirom na količinu) - tako da razumijem da imaš 1000 obaveza..

Barca ti je dobro rekla - stisni zube i od limuna napravi limunadu...
Znam, znam..lakše reći nego napraviti, ali improviziraj..
Razgovor s frendicama/susjedama od 2 sata ti može donijeti 5-10 pari ruku
spremnih na pomoć+ideje gdje možeš ciljano kupiti cipele+osobu spremnu da
pokupi par kataloga iz zlatarnica (onda izabrereš i u 10 mni. ti u zlatarni uzmu
"mjeru")..
Starci mogu preuzeti podjelu ostatka pozivnica...
Bilo bi OK da idete njegovom burazu u svatove, ali ako ne ide-NE IDE!!
Ionako je dernek na proljeće, pa se iskupite u pripremama i dizanju atmosfere
na istome (ah, sladak li zadatak)..
Promijeniti situaciju s dragim ne možeš..
Na tvom mjestu otkazivala ne bih..Pokušaj podijeliti dio poslova i ne živirati
se zbog nečega na šta ne možeš utjecati..
Bitni ste ti i tvoj dragi..
Držite se i sretno!
 
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 12:40   #23
colorblind - al ja jednostavno ne kužim zašto bi vi otkazali vjenčanje!

ne kužim, jebi ga.
vjenčanica je pri kraju,
platili ste sve napola već,
uzvanici će doć....

u čemu je problem?
absoluta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 14:03   #24
Kao prvo, postavi si realna očekivanja (u vezi s mužem, poslom i vjenčanjem).
kao drugo, svadbe su ionako ljepše intimne, od velikih se samo napatiš i malo zabaviš na koncu.
Consigliamo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 14:39   #25
Quote:
absoluta kaže: Pogledaj post
u čemu je problem?
Problem je u tome što se neke stvari ne naprave same, nego treba malo zasukati rukava i sve napraviti. A očito se to njima ne da. Sva vjenčanja su stresna i zahtjevna.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 14:44   #26
Quote:
colorblind kaže: Pogledaj post
ostala sam sama pri apsolutno svakoj organizaciji, sama moram djeliti pozivnice, sve sama. ja radim jedan posao, gdje sam cijele dane zauzeta i stvarno nemam vremena. ne mogu pitati slobodno sada mjesec dana.
ispada da sada neće moći imati ni momačku
Ne mogu vjerovati šta ljudi još uvijek kod nas izvode od tih svadbi, cijeli cirkus. Ti si sad napravila cijeli "posao" od tog dijeljenja pozivnica. Za tako nešto bi valjda trebalo uzimati mjesec dana slobodno?! I on neće moći imati momačku večer - big deal, pa šta!!???
Žao mi je što je ostao bez posla i držim fige da ga što prije nađe. Sve su to životni problemi, na žalost kod nas jako česti. No, sigurna sam da će se snaći, evo za početak je ipak do 11. mjeseca našao posao. Ali nemojte sad raditi toliku priču oko svadbe: sve je to nevažno, to dijeljenje pozivnica, hoće li biti momačka ili djevojačka večer. Okanite se suvišnog kompliciranja (tako ćete se samo spasiti suvišnog stresa) i radije napravite intimniju svadbicu. SRETNO!!!
__________________
faraway paradise
Tiare Flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 15:11   #27
kao prvo molim gospodina Vekya da se suzdrži od svojih komentara...


svadba se neće odgoditi, a naravno da sam bila spremna na stres, kao što sam i pisala...
naravno da me ulovila panika, kao i svakoga.
i naravno da nešto mora poći po zlu...
kad bi ljudi mogli svoj stres i osjećaje kontrolirati, svijet bi bio presavršen.
što se tiče brata, ako budemo dobili slobodno, ćemo otić...
samo treba to sve laganini prihvatiti, a nije jednostavno.
vidjet ćemo kako će ići dalje...
colorblind is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 15:38   #28
inače, rijeć iskrsnuće mi je preprepresmiješna (zato sam i otvorila ovu temu). urnebesna!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 15:45   #29
pa i smješna je koliko i tragično.... šta ćeš ili se smijat ili plakat...
naravno da stalno nešto mora iskrsnuti, pa onda nastane iskrsnuće...
a stvarno neki ljudi ne bi trebali baš sve ovdje komentirati, nego malo se i suzdržati...

inače hvala na vašim dragocjenim mišljenjima...
pomogli ste.
ako ništa drugo, pa i oni sa ultraglupim komentarima, toliko su me iživcirali, da je napokon sve šta me mučilo napokon izašlo iz mene.
colorblind is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 19:49   #30
ti ne samo da si paničarka, razmažena i bezobrazna još si i turbo glupa.

nazivat nas ovdje koji ti pokušavamo pomoć (da, da, čak i oni ultraglupi), glupima samo govori o tebi.

pokušavamo ti smirit paniku, objasnit da je vjenčanje jedna jebena večer, da tek onda počinju sranja i svakodnevica, al ne, mlada tupi i dipli o uroti cijelog svijeta i bačenom uroku na njen zamišljeni datum.

e pa koka, nadam se da ćete cipele žuljat, da će kuma zakasnit, da će bit prolom oblaka, da će se torta izvrnut na pod....

buuuuuuu, kako bi to bilo strašno - po tvom shvaćanju takav scenarij bi vjerojatno značio i loš brak. urok kažem ti, ja bi se zamislila na tvom mjestu.


(možda me i kazne moderatori - boli me briga. zla si i razmažena)
absoluta is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 08.08.2007., 08:57   #31
Quote:
Shatra kaže: Pogledaj post
Priprema vjenčanja manjeg ili većeg vjenčanja (osim intimne večerice s 20-tak ljudi) zahtjeva gotovo jednaki trud.
Točno!

Quote:
Razlika je u količini nabavljenog i cijeni (s obzirom na količinu) - tako da razumijem da imaš 1000 obaveza.
Netočno!

Količina komplikacija i stresa oko pripreme svadbe točno je onolika koliko si sami napravimo. Ako ne vjeruješ, idi na Vjenčanja i pogledaj što su sve udavače u stanju zamisliti i oko čega su u stanju napraviti drame.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 09:17   #32
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Netočno!

Količina komplikacija i stresa oko pripreme svadbe točno je onolika koliko si sami napravimo. Ako ne vjeruješ, idi na Vjenčanja i pogledaj što su sve udavače u stanju zamisliti i oko čega su u stanju napraviti drame.
Ne kontam šta je netočno u mojoj izjavi..
1000 obveza ne znači 1000 komplikacija i jednaku količinu stresa (pogotovo
ako pošteno podijeliš obaveze )...
Ne moram ići na "vjenčanja", bila sam na svom ..
Laganini sve odradili, podijelili poslove s ekipom koja je bila spremna pomoći
(najgluplje je misliti "mogu sve sam")..
Jedino je bilo malo gusto zadnji tjedan (veliki finish)..
Kako se postaviš prema tome - tako će ti biti - tu si potpuno u pravu!
Ako zamisliš da je to posao koji će ti popiti živce - baj, baj živci...
Treba sve shvatititi kao organizaciju dooobroog tuluma, jer se ionako sve svodi na to da su najbitniji ždera, cuga i glazba..
Hebe se nekome za boju ubrusa!!!
 
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 12:40   #33
ja bi se dogovorila da se vjenčanje odgodi za godinu dana.

big deal... pa ne gori nigdje, ako niste sad spremni i upali ste u te problemčiće, onda odgodite, pa neće nitko umrijeti ako se vjenčate nekoliko mjeseci kasnije potpuno spremni.
__________________
advertising space
Fei is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 12:51   #34
E ne može tako! Do tada će njegov brat već odraditi i obred i pir pa će oni ispasti samo jadna kopija sa samo 50 ljudi. Ona bi najradije vjenčanje pomaknula dva tjedna ranije da opet budu prvi, al ne može jer je sve 'kaparirano'.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 13:33   #35
što ste vi zapeli za tog brata, ajme meni....
ne kužim šta se palite toliko, a ona gđa ili gospođica sa tim vrijeđanjem, stvarno hvala...
znaš čitati ljude preko postova skroz, da nisi možda i vidovita???
napisala sam post, a nisam ni slutila da će ovolika svađa i vrijeđanja iz toga izać...
koja katastrofa.
ne mogu vjerovati...
absoluta, šta ti često govore da si glupa, kad si odmah na sebe pomislila???
dobro, dosta, mogli bi se do vječnosti vrijeđati, ali sigurno za to nisam tu.
colorblind is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 14:13   #36
ne, gotovo uvijek mi govore upravo suprotno.
a ti.. zamisli se malo nad odgovorima ovdje...
absoluta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 14:24   #37
ovako, draga absoluta, stvarno ne kužim koji ti je kurac da se tako ideš bahatiti i prepucavati na forumu. očito sam ja potpuno krivo shvatila taj forum, akako sam i već više puta napisala, fulala mjesto gdje ću išta ići pisati.
u totalnoj panici i depri napisala sam nešto misleći da ću doći do nekog rješenja ili ako ništa drugo kroz tuđa mišljenja malo svoju glavu sabrati. a došli smo do toga da me neko ne znam ko vrijeđa.
stvarno ne znam da li je to svrha foruma.
očito ovdje ima previše nabrijanih ljudi koji jedva čekaju da nekome poču srati i iskaljivati se na njima.
molim vas zaključajte ovaj topic jer ovo je nešto nevjerovatno.
colorblind is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 08.08.2007., 15:05   #38
Quote:
colorblind kaže: Pogledaj post
u totalnoj panici i depri napisala sam nešto misleći da ću doći do nekog rješenja
ali kakvo bit ti rješenje, draga, kad ti nijedno ne paše i nad svakim cviliš i kukaš?
rekli smo ti da odgodiš - neću, ne mogu, sve je dogovoreno, kapareno (tak se to kaže ), taj datum nam je poseban, ili tad ili nikad
rekli smo okej onda, izguraj i ne živciraj se nepotrebno - ali, buahahahhaha, morat ću sama kupovat cipele i dijeliti pozivnice, teško mi je, jao, avaj...

ne kužim što bi htjela, nema ti treće solucije.
još jednom - ili odgodi ili izguraj. točka.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 15:44   #39
Quote:
colorblind kaže: Pogledaj post
ovako, draga absoluta, stvarno ne kužim koji ti je kurac da se tako ideš bahatiti i prepucavati na forumu. očito sam ja potpuno krivo shvatila taj forum, akako sam i već više puta napisala, fulala mjesto gdje ću išta ići pisati.
u totalnoj panici i depri napisala sam nešto misleći da ću doći do nekog rješenja ili ako ništa drugo kroz tuđa mišljenja malo svoju glavu sabrati. a došli smo do toga da me neko ne znam ko vrijeđa.
stvarno ne znam da li je to svrha foruma.
očito ovdje ima previše nabrijanih ljudi koji jedva čekaju da nekome poču srati i iskaljivati se na njima.
molim vas zaključajte ovaj topic jer ovo je nešto nevjerovatno.
Sve si navela, samo to što si navela više bi se odnosilo na tebe. No pripisat ću ti to neuračunjivosti pred vjenčanje, a ne lošem odgoju i vulgarnosti.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 17:34   #40
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ali kakvo bit ti rješenje, draga, kad ti nijedno ne paše i nad svakim cviliš i kukaš?
rekli smo ti da odgodiš - neću, ne mogu, sve je dogovoreno, kapareno (tak se to kaže ), taj datum nam je poseban, ili tad ili nikad
rekli smo okej onda, izguraj i ne živciraj se nepotrebno - ali, buahahahhaha, morat ću sama kupovat cipele i dijeliti pozivnice, teško mi je, jao, avaj...

ne kužim što bi htjela, nema ti treće solucije.
još jednom - ili odgodi ili izguraj. točka.
mislim da bi najbolja ideja bila da nas sad sve kazni i pod prijetnjom sipke, dovede da joj mi pripremimo vjencanje. Mislim da bi to bilo rjesenje koje se trazi.
Zenska glavo, otidji u opstinu, potpisi sta imas potpisati, imaj ili nemaj rucka(nije bitno), i GOTOVO.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:23.