Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2007., 21:15   #1
Pitanje za apokaliptičare.

Zamislite udari asteroid u Zemlju i pomru svi ljudi.
Svemir će i dalje postojati kao da se ništa nije desilo.
Nema Isusa na oblaku, nema Sotone i lažnog proroka.
Wft?

Da li bi ovo potpuno pomelo plan spasenja?
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 21:45   #2
Kako ne kužiš, Isus će doći na oblaku i zaustaviti asteroid.



__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 21:49   #3
Quote:
Kako ne kužiš, Isus će doći na oblaku i zaustaviti asteroid.
To ne piše u Otkrivenju koje je vrlo detaljno.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 23:27   #4
Ma što ti znaš...
Isus će doći na oblaku i onda će ispucavati nekakve svjetlosne kugle ili zrake iz očiju ili ruku. To će biti pravi vatromet. :klap:
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 02:25   #5
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Zamislite udari asteroid u Zemlju i pomru svi ljudi.
Svemir će i dalje postojati kao da se ništa nije desilo.
Nema Isusa na oblaku, nema Sotone i lažnog proroka.
Wft?

Da li bi ovo potpuno pomelo plan spasenja?
A upravo mi je pala jedna interesantna ideja na pamet:

Možda Isus JEST meteor, koji usmrćivanjem svih tih ljudi zapravo
provodi plan spasenja njihovih duša iz ralja zemaljske egzistencije
__________________
Dole prepotentne snobističke tuđmanistice!
Dole tendenciozne samovoljne moderatorice!
Dole nesposobna administratorska bagra!
LNP20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 04:26   #6
zato je jahve nedavno stvorio još planeta pa će se čovjek i njegov pali anđeo moć tamo preselit a sukladno tome počet će vrijedit plan spasenja B.
bilo bi se dobro što prije počet pakirat kad je jahve već bio tako velikodušan i stvorio nam lijepi crveni mars u blizini (kad bi još tamo poslao jedan onako pravi biblijski potop da malo promijeni klimu i malo mane po površini maa ) jer lako se šalit s nekad vrlo ljubomornim a danas prilično cool isusovim tatom al s manituuom iz yellowstona koji kažu popizdi svakih 600 000 godina bi moglo bit malo više frke,pogotovo jer se zadnji put kažu dimio od bijesa prije 630 000 godina.
evo i meni upravo pala jedna interesantna ideja na pamet možda je lucifer u stvari manitu iz yellowstona a ovi iz palestine su samo malo fulali što se tiče godina kad je okinuo na zemlju tj. pod zemlju yellowstonsku.

p.s.
vi što znate da je jahve prije nego posta svjetski poznata faca bio kananski bog rata i vulkana nemojte slučajno napisat da mu je manitu možda i nešto u rodu.

Zadnje uređivanje ursamajor : 14.08.2007. at 05:11.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 07:33   #7
Smaknuca svijeta nece biti.Znaci teorija meteora pada u vodu.Isus dolazi,budimo spremni svakoga trenutka.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 08:18   #8
Quote:
Smaknuca svijeta nece biti. Znaci teorija meteora pada u vodu.
Da, baš si mi oborio "teoriju".
Ponizio si me argumentima.
Sad me je stid.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 08:39   #9
... smak svijeta je kad rikneš
Mano is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 09:51   #10
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Smaknuca svijeta nece biti.Znaci teorija meteora pada u vodu.Isus dolazi,budimo spremni svakoga trenutka.
Da, spremni smo ko ona vježba iz općenarodne obrane i zaštite "Ništa nas ne smije iznenaditi" koja se odgađa zbog kiše....
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 12:26   #11
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Da, baš si mi oborio "teoriju".
Ponizio si me argumentima.
Sad me je stid.
A kako oboriti nešto za što nema dokaza sa dokazima?
eleseus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 13:21   #12
Dokaza da su nas meteoroidi gađali imamo i previše. Evo sinoć sam ih nabrojao 23.
Kratera po planetu ima. Našli su i jedan koji je posljedica toliko velikog asteroida da je vrlo vjerojatno odgovoran za istrebljenje dinosaura.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 13:32   #13
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Dokaza da su nas meteoroidi gađali imamo i previše. Evo sinoć sam ih nabrojao 23.
Kratera po planetu ima. Našli su i jedan koji je posljedica toliko velikog asteroida da je vrlo vjerojatno odgovoran za istrebljenje dinosaura.
Zamislite udari asteroid u Zemlju i.......obrati pažnju na prvu riječ....
eleseus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 13:49   #14
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Dokaza da su nas meteoroidi gađali imamo i previše. Evo sinoć sam ih nabrojao 23.
Kratera po planetu ima. Našli su i jedan koji je posljedica toliko velikog asteroida da je vrlo vjerojatno odgovoran za istrebljenje dinosaura.
Osim naravno ako se tvoje promatranje i brojanje meteora i razmišljanje o njima.... automatski ne uzima kao dokazni materijal za smak svijeta meteorom.....
eleseus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 14:00   #15
Pa gle, zato imamo matematiku i fiziku. Možeš izračunati što bi se dogodilo kad bi udarala tijela veća od zrnca promjera milimetar. Takvi izgore u atmosferi.
Ovi od par metara ili čak par desetaka metara detoniraju i mogu uništiti ogromno područje bez da su dotakli tlo (Tunguska), a što su veći, lakše im je doći do površine planeta.
Stvar od pet kilometara bi sasvim sigurno porušila ogroman dio Europe, izdubla ogroman krater, razbacala kubne kilometre rastaljenog materijala po planetu (nešto bi čak otišlo i u orbitu) koji bi izazivali daljnje požare na drugim kontinentima (globalni požari) i zastrla nebo prašinom pa bi imali nekakav sumrak par godina.
Biljke ne mogu bez svjetla. Životinje jedu biljke. Prirodna ravnoteža bi se drastično pomakla što bi rezultiralo velikim promjenama u svijetu. Čovjek bi definitivno preživio, samo bi ogroman broj poumirao.
Mislim, to su ti poznati scenariji.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 14:09   #16
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Pa gle, zato imamo matematiku i fiziku. Možeš izračunati što bi se dogodilo kad bi udarala tijela veća od zrnca promjera milimetar. Takvi izgore u atmosferi.
Ovi od par metara ili čak par desetaka metara detoniraju i mogu uništiti ogromno područje bez da su dotakli tlo (Tunguska), a što su veći, lakše im je doći do površine planeta.
Stvar od pet kilometara bi sasvim sigurno porušila ogroman dio Europe, izdubla ogroman krater, razbacala kubne kilometre rastaljenog materijala po planetu (nešto bi čak otišlo i u orbitu) koji bi izazivali daljnje požare na drugim kontinentima (globalni požari) i zastrla nebo prašinom pa bi imali nekakav sumrak par godina.
Biljke ne mogu bez svjetla. Životinje jedu biljke. Prirodna ravnoteža bi se drastično pomakla što bi rezultiralo velikim promjenama u svijetu. Čovjek bi definitivno preživio, samo bi ogroman broj poumirao.
Mislim, to su ti poznati scenariji.

Pošto imamo matematiku i fiziku i sve to....sad nam još samo treba jedan ogromni meteor da nas udari.... Pa i sam znam da ako izađem na ulicu i da mi sa prozora padne ogromna tegla sa cijećem na glavu da ću... ne treba mi neka posebna matematika i fizika, fali samo tegla sa cvijećem....Dokazi Edmininone! Tvoja omiljena rečenica bdw....
eleseus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 15:12   #17
Quote:
eleseus kaže: Pogledaj post
Pošto imamo matematiku i fiziku i sve to....sad nam još samo treba jedan ogromni meteor da nas udari.... Pa i sam znam da ako izađem na ulicu i da mi sa prozora padne ogromna tegla sa cijećem na glavu da ću... ne treba mi neka posebna matematika i fizika, fali samo tegla sa cvijećem....Dokazi Edmininone! Tvoja omiljena rečenica bdw....
kako ti znaš da je to moja omiljena rečenica? znate, pun mi je ku*ac vas klonova.

dakle, fali ti asteroid? jesi čuo za Višnjan? pitaj ih koliko su ih otkrili, a koji su "opasniji" zbog svoje putanje.
inače, na Zemlju svaki dan padaju komadi veličine auta. sastavljeni od leda.

nije mi jasno, što želiš za dokaz? želiš li da ti dokažem postojanje asteroida? jesu tebi svi doma?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 15:21   #18
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
kako ti znaš da je to moja omiljena rečenica? znate, pun mi je ku*ac vas klonova.

dakle, fali ti asteroid? jesi čuo za Višnjan? pitaj ih koliko su ih otkrili, a koji su "opasniji" zbog svoje putanje.
inače, na Zemlju svaki dan padaju komadi veličine auta. sastavljeni od leda.

nije mi jasno, što želiš za dokaz? želiš li da ti dokažem postojanje asteroida? jesu tebi svi doma?

znači Višnjan i slični meteori i njihove opasne putanje su dokaz da nam kraj života na zemlji slijedi od nekog meteora?
Jendaki je dokaz postojanje tegle za cvijeće, da se nadovežem na ono gore, (da ti malo pojasnim, one kaj Ti može past na glavu, a također zna imat opasne putanje) Pa svi znamo da postoji, jel to dokaz da će mi past na glavu dok se šećem po ulici?
eleseus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 16:10   #19
Quote:
eleseus kaže: Pogledaj post
znači Višnjan i slični meteori i njihove opasne putanje su dokaz da nam kraj života na zemlji slijedi od nekog meteora?
Jendaki je dokaz postojanje tegle za cvijeće, da se nadovežem na ono gore, (da ti malo pojasnim, one kaj Ti može past na glavu, a također zna imat opasne putanje) Pa svi znamo da postoji, jel to dokaz da će mi past na glavu dok se šećem po ulici?
Višnjan nije meteor za boga Isusa djevice Marije!
To je zvjezdarnica, jedna od stvari po kojima je Hrvatska poznata u svijetu. Kako to ne znaš? To je kao da ne znaš tko je Janica Kostelić.

Uglavnom, to nije dokaz da će nas meteoroid pobiti, nego je dokaz da meteoroidi i asteroidi udaraju u planete i da, ako su dovoljno veliki, izazivaju ogromne promjene na njima.
Dakle, ako nas nešto veliko udari, ne ginu nam teške posljedice.
Problematično je to što malih ima strašno puno i vidiš ih par dana prije nego dođu dovoljno blizu, a tada je prekasno.
Takvi, ako detoniraju iznad grada, uništavaju ih.
Veliki koji su kadri drastično izmijeniti stanje na planetu, lakše se vide, godinama prije potencijalnog udara. No i to je premalo. Čisto sumnjam da bi nam i deset godina bilo dosta za obranu.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 18:19   #20
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Dokaza da su nas meteoroidi gađali imamo i previše. Evo sinoć sam ih nabrojao 23.
Kratera po planetu ima. Našli su i jedan koji je posljedica toliko velikog asteroida da je vrlo vjerojatno odgovoran za istrebljenje dinosaura.
Hmm, možda je onda Isus Zemljina atmosfera u kojoj sagore većina
potencijalno opasnih nebeskih tijela, štiteći tako čitav ljudski rod od
eventualne propasti?

Ako je tako, sram nas bilo, ON se izlaže da bi mi mogli živjeti, a mi mu
uzvraćamo ispuhom raznoraznih zagađivačkih tvari !
__________________
Dole prepotentne snobističke tuđmanistice!
Dole tendenciozne samovoljne moderatorice!
Dole nesposobna administratorska bagra!
LNP20 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:53.