Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2007., 12:49   #1
Moje pravo ili nikakvo pravo?

dragi i ja se volimo, slazemo i nakon njegovog studija planiramo zajedno zivjeti i ono ostalo... eh sad, sitnica jedna koja mi smeta postoji, pa se pitam jeli se ja mjesam u nesto sto nije moja stvar ili sa punim pravom se bunim...

ja radim poprilicno puno, ponekad cak i subotom, stedim novac tj. gledam da usparam gdje god mogu, ne kupujem si nista vise (samo ono najnuznije), ne izlazim skoro uopce vani i cak sam si uskratila neke uzitke (htjela sam ici na neke kurseve) jer si planiramo ostvariti nesto zajedno. mislim, trenutno stvarno zivim ko hrcak, nije zabavno ali mislim da stedim za nasu zajednicku buducnost!

on istovremeno studira, tj. 3 dana u tjednu studira, a ostala 4 ima slobodna... ta 4 dana on provodi spavajuci do podne, izlazeci vani, izlazeci na ruckove i vecere, na pice (i to stvarno poprilicno se potrosi), svakim cetvrtkom ide na student-party (gdje se opet pije do nesvjestice) i ne radi nista. svaku subotu i nedjelju igra utakmice (iako nije nikakav igrac, ozbiljno sada, bolje bi igrala ja, koja je loptu zadnji put vidjela sa 2 godine i on to zna) tada se mi i ne vidimo (jer zivi daleko) ali on se buni sto ja skoro pa nemam vremena da se nadjemo.

ja sam mu predlozila da si potrazi neki half-time job i da radi nesto, a on se na to posteno naljutio. rekao je da se to mene ne tice jer on mora ostale dane ucit. ali je isto rekao, u drugom djelu svadje, da to kada on uci, ne uci ujutro od 7 pa navecer do 11-12 nego max. 2-3 sata dnevno i ostalo vrijeme se mora odmarat...

nekako mislim, u redu je sada, jer on zivi kod svojih, oni nose sve troskove, a ja se brinem za sebe... ali kako ce to biti kada mi odlucimo zivjeti zajedno... on ce gledati da odradi 2-3 sata dnevno i odmah ce zuriti u svoje selo da se moze sto prije zabavljati i opijati (tj. cijeli vikend sto je tamo gjde on zivi uobicajeno)... ja se zbrinjavam za stambeno stanje i za ostalo. pitam se, dali cemo onda kada budemo zivjeli zajedno opet tako zivjeti. on ce na party-e a ja cu na posao i raditi dok se ne srusim, sto mi nebi smetalo da znam da radim za nasu malu familiju... ali nije fer da ja radim i stedim, a on da ne radi nista i trosi i zabavlja se i onda prica kako zeli za par godina sa mnom nesto ostvariti? (pitam se kako? preko snova?? tko se to bez rada obogatio??)

mislim da momak od 24 godine mora nekako razmisljati ozbiljnije i da mora biti sposoban neke odgovornsti preuzesti, da mora bit sposoban zaraditi paru a ne ju od roditelja uzimati itd... razumijem da on studira, ali da mu bas trebaju 4 slobodna dana u tjednu? okay je kad uci, ali on ne uci toliko puno vremena... i osim toga sve njegove kolege sa faksa rade uz to sto studiraju (barem jednom sedmicno) i sve te kolege su iz "bolje stojecih familija" (imaju stvarno imucne roditelje) i ipak rade, a ne bi morali!

jeli se bunim sa pravom ili je to nesto sto me se ne tice?? kako vi gledate na to?? kako bi ste vi reagirali??

ajde da vas cujem! jeli razmisljam o glupostima??
Leylah is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 12:57   #2
pa , mozes vrlo jednostavno provesti experiment: kad pocnete zivjeti zajedno, zadrzi svoj novac i trosi ga samo za sebe
sve sto treba za zajednicu , stavljajte na kup pola-pola
jednako s podjelom poslova i zaduzenja u zajednici
tako ces najbolje vidjeti na nezajebivi matematicki nacin gdje si i sto si i na cemu si

uostalom , kakav je to "zajednicki" zivot u kojem je jedna strana magarac koji vuce , a druga vjecno igra depni biljar?
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 13:03   #3
Quote:
Leylah kaže: Pogledaj post
jeli se bunim sa pravom ili je to nesto sto me se ne tice?? kako vi gledate na to?? kako bi ste vi reagirali??

ajde da vas cujem! jeli razmisljam o glupostima??
vidi, čitajući ovo cijelo vrijeme razmišljam o tome kako ste uopće došli na ideju da idete živjeti zajedno?
tko će plaćati stanarinu? ti?
tko će plaćati hranu? ti?
tko će snositi osnovne i sporedne troškove života? ti?
tko će raditi kada odeš jednog dana na porodiljni? ti?????

ne znam, ali možda taj tvoj dečko još nije spreman na zajednički život, jer po svemu što si sama rekla (izlasci, večere, vikendi, nerad,
...) ne znam kako ti uopće misliš živjeti sa takvim čovjekom kome je samo to bitno.

mene bi malo bilo strah krenuti živjeti sa nekim tko je još tako nezreo.
__________________
advertising space
Fei is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 13:04   #4
Quote:
zg_sash kaže: Pogledaj post
pa , mozes vrlo jednostavno provesti experiment: kad pocnete zivjeti zajedno, zadrzi svoj novac i trosi ga samo za sebe
sve sto treba za zajednicu , stavljajte na kup pola-pola
jednako s podjelom poslova i zaduzenja u zajednici
tako ces najbolje vidjeti na nezajebivi matematicki nacin gdje si i sto si i na cemu si

uostalom , kakav je to "zajednicki" zivot u kojem je jedna strana magarac koji vuce , a druga vjecno igra depni biljar?
tu si u pravu, kad pocmemo zivit zajedno sve djelit napola znala bih, samo dok se mi zajedno uselimo ce potrajat... do tada cekat, prodje vrijeme.

a osim toga nije to moj stil, nekako sam naucila djelit sve, i djelila sam uvjek. moj san je da sve zajedno radimo i zajedno ulazemo...
Leylah is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 13:11   #5
Quote:
Fei kaže: Pogledaj post
vidi, čitajući ovo cijelo vrijeme razmišljam o tome kako ste uopće došli na ideju da idete živjeti zajedno?
tko će plaćati stanarinu? ti?
tko će plaćati hranu? ti?
tko će snositi osnovne i sporedne troškove života? ti?
tko će raditi kada odeš jednog dana na porodiljni? ti?????

ne znam, ali možda taj tvoj dečko još nije spreman na zajednički život, jer po svemu što si sama rekla (izlasci, večere, vikendi, nerad,
...) ne znam kako ti uopće misliš živjeti sa takvim čovjekom kome je samo to bitno.

mene bi malo bilo strah krenuti živjeti sa nekim tko je još tako nezreo.
mi smo pricali o tome, ali do toga trenutka (naseg zajednickog zivota) ce potrajati jer on jos studira (najmanje jos godinu i pol).

on je rekao kao da cemo onda zajedno radit i stedit itd, ali ja se pitam kad? zar on misli da ce se nakon studija probudit i imat cjelu banku novaca u ruci, tek tako bez rada i truda?? zasto ne sada raditi (barem malo) kad vec ima vremena? pitam se stvarno kako on to zamislja. kao sto sam rekla, sad jos prihvacam to i ne smeta mi toliko puno. ali sta poslje?

opet sa druge strane, mozda se sad i ne smijem mjesat u njegove navike?
Leylah is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 13:14   #6
Imaš pravo da mu grintaš, ali i on pravo da te ne posluša.

Daj se opusti malo. Koliko ti je godina? 22,23?

Live and let live
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 13:16   #7
Quote:
Zum-zum kaže: Pogledaj post
Imaš pravo da mu grintaš, ali i on pravo da te ne posluša.

Daj se opusti malo. Koliko ti je godina? 22,23?

Live and let live
malo starija thx!
Leylah is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 13:17   #8
Quote:
Leylah kaže: Pogledaj post
mi smo pricali o tome, ali do toga trenutka (naseg zajednickog zivota) ce potrajati jer on jos studira (najmanje jos godinu i pol).

on je rekao kao da cemo onda zajedno radit i stedit itd, ali ja se pitam kad? zar on misli da ce se nakon studija probudit i imat cjelu banku novaca u ruci, tek tako bez rada i truda?? zasto ne sada raditi (barem malo) kad vec ima vremena? pitam se stvarno kako on to zamislja. kao sto sam rekla, sad jos prihvacam to i ne smeta mi toliko puno. ali sta poslje?

opet sa druge strane, mozda se sad i ne smijem mjesat u njegove navike?
a gle, onda pusti to neko vrijeme da prođe.
ja isto ne znam kako si je on to sve zamislio, a ponaša se sada tako. nezainteresirano, jel da?

ne znam onda, jer dobro kažeš, neće kad završi faks odjednom postati skroz druga osoba, niti će odjednom postati bogat i imati brdo love.

a ti sama kažeš da štediš i da si uskraćuješ neke stvari već sada.
mislim da onda ti tu griješiš, jer si uskraćuješ. a zašto???
uživaj draga moja, pa kada se on malo uozbilji i stane na noge onda kreni štedjeti i misliti na to sve.

nije u redu da ti to tako radiš, a on onako...

pusti, možda vam jednostavno treba još malo vremena, ha?
__________________
advertising space
Fei is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 13:21   #9
Kamo vam se uopće žuri? Dečko ima 24 godine, naravno da mu je do izlazaka i da ne misli previše na štednju. Očito još nije uopće spreman za zajednički život. Čemu onda forsirati?
Burmanska mačka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 13:22   #10
Quote:
Leylah kaže: Pogledaj post
mi smo pricali o tome, ali do toga trenutka (naseg zajednickog zivota) ce potrajati jer on jos studira (najmanje jos godinu i pol).
Do tada još ima vremena. Pričekaj još neko vrijeme, vidi kako se stvari razvijaju i tada će sve biti lakše.
Sretna djevojka :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 13:23   #11
Quote:
Fei kaže: Pogledaj post
a gle, onda pusti to neko vrijeme da prođe.
ja isto ne znam kako si je on to sve zamislio, a ponaša se sada tako. nezainteresirano, jel da?

ne znam onda, jer dobro kažeš, neće kad završi faks odjednom postati skroz druga osoba, niti će odjednom postati bogat i imati brdo love.

a ti sama kažeš da štediš i da si uskraćuješ neke stvari već sada.
mislim da onda ti tu griješiš, jer si uskraćuješ. a zašto???
uživaj draga moja, pa kada se on malo uozbilji i stane na noge onda kreni štedjeti i misliti na to sve.

nije u redu da ti to tako radiš, a on onako...

pusti, možda vam jednostavno treba još malo vremena, ha?
da, ponasa se nezainteresirano na neki nacin. kao ono, imamo vremena za to, sutra cemo, jednog dana itd. a meni to sve zvuci nerealno, za sve sto sam do sada stekla sam se morala boriti i znam da je zivot takav. nista nema bez rada i truda.

on ima neke snove, da mu faks rjesava sve probleme i da cu ja (ili bilo koja druga) vjecno cekati dok se on sjeti da i on moze nesto raditi.

sad i mislim nesto se opustiti pa cemo vidjeti...
Leylah is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 13:25   #12
neka on prvo postane osoba sposobna za zivot u dvoje , pa tek tada o tome mozete raspravljati
kad zavrsi fax , kad se zaposli ,kad ...

a i onda prvo preporucujem detaljni razgovor i dogovor o tome kako zivot u dvoje treba izgledati
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 13:29   #13
OK, procitala sam sve do sada.
Ukoliko si odlucila stediti, OK.
Ali s obzirom na tvoju vezu, stedi za svoju buducnost, a ne za vasu.
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 13:33   #14
Quote:
zg_sash kaže: Pogledaj post
neka on prvo postane osoba sposobna za zivot u dvoje , pa tek tada o tome mozete raspravljati
kad zavrsi fax , kad se zaposli ,kad ...

a i onda prvo preporucujem detaljni razgovor i dogovor o tome kako zivot u dvoje treba izgledati
kratko i jasno. po meni on je još jako nezrela osoba.
jer misliti da će ti faks riješiti sve probleme je u današnje vrijeme apsurd.
a i mnogi su tako mislili...
__________________
advertising space
Fei is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 13:34   #15
Quote:
Burmanska mačka kaže: Pogledaj post
Kamo vam se uopće žuri? Dečko ima 24 godine, naravno da mu je do izlazaka i da ne misli previše na štednju. Očito još nije uopće spreman za zajednički život. Čemu onda forsirati?
da ali on prica o tome kako bi mi zajedno za godinu i pol, mogli kupit stan i za par godina kucu. pitam se od cega? samo od moje ustedevine??

jasno mi je da je njemu do izlazaka i da ne misli na stednju ali meni je prigovarao kad sam si htjela kupiti par cipela, to mu je smetalo, rekao je da mi moramo stediti! tu se nisam puno bunila, dala sam mu pravo i nastavila stediti. ali on ne stedi, i kad ja njemu kazem da bi on mogao stediti buni se i kaze da on nema gdje stediti, da i onako ima pre malo para na raspolaganje, a izlazit (tj. opijati) se mora...
Leylah is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 13:35   #16
to što tebe smeta nije sitnica, ali moraš shvatiti da tvoj dragi još nije spreman za zajednički život...
moj ti je savjet da ne odustaješ od svojih sitnih zadovoljstava i da ulažeš u sebe, jer ćeš u protivnom postati totalno nezanimljiva i jednolična, a tvoj će dragi pobjeći glavom bez obzira... što naravno ne znači da ne moraš štedjeti za sebe i za svoju bolju budućnost, a hoće li ona jednog dana postati vaša - odlučiti ćeš sama
zalutala is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 13:36   #17
Meni ovo jako sliči na moj život s cca toliko godina. Studirala, radila, štedila. On je za to vrijeme davao ispite svake prestupne i luftao. Ja sam se nervirala jer se nismo pomicali naprijed, njemu je bilo udobno i tako.

Onda sam srela nekog drugog.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 13:42   #18
Quote:
zalutala kaže: Pogledaj post
...nezanimljiva i jednolična, ...[/B] i za svoju bolju budućnost
pa tu si u pravu, vec donekle i jesam postala takva. stvarno kao hrcak stedim, izgled mi pati zbog toga, ne druzim se vise toliko (jer druzenje isto kosta) stedim na svojim gustima, i zbog cega sve to?

mislim da cu poceti gledati sebe, volim ga i lijepo mi je sa njim, ali postoje i neke stvari koje su isto dio zivota i ne moze biti da ja vucem kao magarac a da on istovremeno gleda gjde da se bolje zabavi...
Leylah is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 13:47   #19
postoji jedna veoma rasirena zabluda da ljudi ulaskom u zajednicu prestanu postojati kao jedinke i transformiraju se u neko vise , biseksualno bice

istina je da dvije jedinke suraduju i koegzistiraju , ali i dalje ostaju jedinke koje i dalje zadrzavaju vlastiti zivcani sustav i ostale funkcije
zivot u dvoje je cak jednu stepenicu nize od simbiotskog nacina zivota, outd ai cesto upotrebljavani naziv - partnerstvo
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 13:55   #20
Quote:
Leylah kaže: Pogledaj post
da ali on prica o tome kako bi mi zajedno za godinu i pol, mogli kupit stan i za par godina kucu. pitam se od cega? samo od moje ustedevine??

jasno mi je da je njemu do izlazaka i da ne misli na stednju ali meni je prigovarao kad sam si htjela kupiti par cipela, to mu je smetalo, rekao je da mi moramo stediti! tu se nisam puno bunila, dala sam mu pravo i nastavila stediti. ali on ne stedi, i kad ja njemu kazem da bi on mogao stediti buni se i kaze da on nema gdje stediti, da i onako ima pre malo para na raspolaganje, a izlazit (tj. opijati) se mora...
ne zelim biti zla vjestica, ali sad zivi na racun staraca, a nakon toga se misli prebaciti na tvoj racun... tzv. pijavica...
ulozi ti u svoje znanje i sve sto te raduje, a onda ce negdje usput naici i netko tko ce dijeliti tvoja razmisljanja...
__________________
Bio jednom jedan...
SrceOdGraffita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:38.