Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2007., 15:24   #21
pozdrav svima
mia69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 15:35   #22
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
momak se iz nekog razloga boji zajedničkog života...
boji se mamine reakcije
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 15:36   #23
Quote:
mia69 kaže: Pogledaj post
pa to sam i mislila, vrijeme je da ja nešto promijenim.
a sad molim jedno iskreno mišljenje.

jel ima nešto loše u tome da želim živjeti sa dečkom do kojeg mi je jako stalo i sa kojim sam u vezi dulje vrijeme.

pogotovo ako imamo sve što nam je potrebno za zajednički život????

no dobro.
nema tu nista lose.niti ima nista lose da nadjes nekoga tko zeli ziviti s tobom ako ovaj nece
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 16:04   #24
Quote:
mia69 kaže: Pogledaj post
vec jesam...
i njegov odgovor je da se vidi samnom do kraja života.
na kraju krajeva veza traje vec 5 godina, zašto duljiti ako nemamo zajedničkih interesa za budučnost
zato mi ništa i nije jasno
mozda zeli da se i njegova mama useli k vama al nezna kak ti reci???
__________________
Potpis!
HappyBirthday is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 16:48   #25
Poznajem dečke koji u srednjim 30-ima žive s mamom. Za to uvijek imaju neki razlog zašto. Poznajem dečke koji su u stabilnoj vezi i imaju stan sa curom, ali ipak često prespavaju kod mame. Također imaju razne razloge zašto. Jednom sam svog dobrog frenda pitala zašto to radi, pod utjecajem alkohola se podosta izblebetao, a da nije bio toga ni svjestan. Strah ga je odrasti. Podsvjesno ga je strah izgubiti takvu vrstu "sigurnosti". Obično takvi tipovi traže mame u partenricama.
baloncic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 17:10   #26
A zašto bi ti u zajednički život? Mislim, imaš li planove za djecu, ili je to tek da ne budeš sama? Treba to dobro odvagati prije nego što otkantaš tipa s kojim se inače dobro slažeš, i koji će se jednog dana također zasititi života kod mame. Valjda.
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 22:00   #27
Osobno ne vjerujem u preduga "hodanja", posebno u tim godinama.
Iskreno, meni takvo ponašanje ne bi odgovaralo i ja bih se od takvog tipa počela polako hladiti i gledati dalje.
Ali to je samo moje mišljenje.
__________________
Denial is not a river in Egypt
IsadoraW is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 22:09   #28
Quote:
IsadoraW kaže: Pogledaj post
Osobno ne vjerujem u preduga "hodanja", posebno u tim godinama.
Iskreno, meni takvo ponašanje ne bi odgovaralo i ja bih se od takvog tipa počela polako hladiti i gledati dalje.
Ali to je samo moje mišljenje.
Potpisujem.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 22:32   #29
Covjek zeli s njome zajednicki zivjeti ali mu se malo tesko odviknuti, odnosno otici od mame - s njome zna na cemu je a s curom je vec nesto novo i drugacije i on to odgada sto je moguce dalje...I racuna s njome zivot i sve sto uz to ide ali cijeni na neki nacin svoju "slobodu" i da ga pitas zasto ne zivite skupa, vjerojatno ne bi znao odgovoriti - odnosno, bojao bi se tvoje reakcije kada bi rekao svoju istinu...jer malo koji muski zeli priznati svoju slabost i problem s necim.
Nadam se da to pomaze - znam kako bi sigurno pristao na zajednicki zivot u roku 10 dana ali mi je zao covjeka pa radije to necu iznijeti
Stvar je u tome da zenske na neki nacin su te koje "stiscu" a muski ti koji imaju prividno siroki obruc, sve do jednog dana
Po meni su gluposti prekidi nakon par godina veze s izlikom da se ne poznaju dobro ili sto vec - jer sto li su to vrijeme radili...
Slazem se da svatko treba iznijeti svoj problem na nacin kako si ovdje to napisala mirno mu to reci pa se popricajte o tome - o svemu se moze dogovoriti...
Zjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 14:05   #30
Quote:
za početak da opišem situaciju!
imam vlastiti stan, posao, dečka s kojim sam u vezi 5 godine i koj je jednom riječju mamin sinčić. napominjem da je on taj koj je započeo temu "zajednički život" i da je od tog razgovora prošlo 3 godine a ja još uvijek živim sama!!!!!!!!!
nas dvoje se odlično slažemo, sex je super, zajedno ljetujemo, obilazimo rodbinu, imamo zajedničke prijatelje (moram li spomenuti da nijedan njegov prijatelj ne živi sa curom), uvijek pričamo naš stan, kupili smo ovo kupili smo ono a na kraju kad dođem doma i kad zatvorim vrata tog "našeg stana" ja ostanem sama.
je povremeno ona spava kod mene ali to nije zajednički život!!!!!!!!!!!
gdje je zapelo????
Na ovo pitanje moze da ti odgovori jedino i iskljucivo tvoj decko.
Sto ti tako insistiras na zajednickom zivotu? Godine? Starah?
Pitaj ga otvoreno. Od nacina kako ga pitas, zavisi i kako ce ti odgovoriti.

Ma, gluposti pisem, jedino vas dvoje znate kako vam je i ko zbog cega koci.
E, priznaj to sebi, pa si pred resenjem problem.
my_way is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 15:21   #31
nisu u pitanju strah, ni godine,
niti je bilo ikakvog inzistiranja.
pitanje je postavljeno isključivo iz razloga da vidim kako muški dio razmišlja.

između ostalog problem je rješen razgovorom i točka.
mia69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 15:41   #32
Quote:
nisu u pitanju strah, ni godine,
niti je bilo ikakvog inzistiranja.
pitanje je postavljeno isključivo iz razloga da vidim kako muški dio razmišlja.

između ostalog problem je rješen razgovorom i točka.
Svako je jedinka za sebe i svako razmislja drugacije.
Mnogo stvari utice na nase izbore kasnije, pocevsi od porodice u kojoj smo rasli pa nadalje.
Ja sa svojim deckom zivim od druge nedelje nase (sada vec) duge veze.
Ja sam zivela sam i to je doslo tako logicno da on nije isao kuci, nego je ostajao kod mene.
Nakon pola godine je preselio i sve stvari.
Drugima treba mnogo godina da se odluce na to, verovatno zato sto ih porodica nesvesno ne pusta da se osamostale.
Najbitnije je da ti shvatis da li on odugovlaci zato sto nije siguran sta hoce sa tobom, ili zbog frke da napusti porodicu i pocne da stvara svoju.
Imas li sumnje da moze da bude ovo prvo?
my_way is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 17:16   #33
Ja sam godinu dana živjela sama i bila sam usamljena i ovaj moj bi samo prespavao kod mene i to preko vikenda jer mu mama nije dala preko tjedna
Sada živimo zajedno i ja sam ta koja kuha, pere, pegla, čisti, prati stanje zaliha itd... a on? jedva se naučio da si ponekad sam pripremi jelo... čišćenje i pospremanje su mu nepoznati pojam..
a ko mi kriv kada sam bila usamljena

Zato uživaj dok živiš sama jer si sve možeš organizirat onako kako tebi paše, jer kada budete živjeli skupa bit će borbe...
Wonder Woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 10:16   #34
Quote:
Wonder Woman kaže: Pogledaj post
Ja sam godinu dana živjela sama i bila sam usamljena i ovaj moj bi samo prespavao kod mene i to preko vikenda jer mu mama nije dala preko tjedna
Sada živimo zajedno i ja sam ta koja kuha, pere, pegla, čisti, prati stanje zaliha itd... a on? jedva se naučio da si ponekad sam pripremi jelo... čišćenje i pospremanje su mu nepoznati pojam..
a ko mi kriv kada sam bila usamljena

Zato uživaj dok živiš sama jer si sve možeš organizirat onako kako tebi paše, jer kada budete živjeli skupa bit će borbe...
heh,bojim se da svaki ovakav slučaj na kraju završava sličnim scenarijem...
jednostavno,takvi dečki su očito prevelike mamine maze da bi se kao prvo odvojili od mame (barem ne dok im definitivno ne bude vrijeme-iliti u prijevodu 30 god. da imaju)....to znam iz dovoljno primjera takvih maza....
a drugo jer im je popriličan problem prstom maknuti u kući...jednostavno jer su tako odgojeni da to nikad ne moraju...

i znaju oni jako dobro koliko im je dobro kod mama koje im sve kuhaju,spremaju,peglaju,pa čak i pakiraju kofere kad odlaze na more...taj komfor znaju da neće imati drugdje ...

i onda ako im se cura pokaže kao neka koja drži do sebe i neće tolerirati parazita koji neće ništa raditi,pobjegnu...a ako pokaže da će ih paziti i maziti e onda se dosele...
a to je tek početak problema za njihovu curu....
ako je dečko doista takav...bježi...ili živite ovako stalno...
alanis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 10:31   #35
Quote:
mia69 kaže: Pogledaj post
nisu u pitanju strah, ni godine,
niti je bilo ikakvog inzistiranja.
pitanje je postavljeno isključivo iz razloga da vidim kako muški dio razmišlja.

između ostalog problem je rješen razgovorom i točka.

...mislim...ima neki feeling da joj više ne trebaju naši savjeti. Zna Žena Znanje!
__________________
MDMA kućanica
SadAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 10:36   #36
Quote:
mia69 kaže: Pogledaj post
pa to sam i mislila, vrijeme je da ja nešto promijenim.
a sad molim jedno iskreno mišljenje.

jel ima nešto loše u tome da želim živjeti sa dečkom do kojeg mi je jako stalo i sa kojim sam u vezi dulje vrijeme.

pogotovo ako imamo sve što nam je potrebno za zajednički život????

no dobro.
Ti si zena i to je sasvim normalno. Isto tako, on je muskarac i sasvim je normalno da to ne zeli.
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:55.