Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2007., 22:49   #1
Cool To važno ime

koje je vase misljenje? treba li popustiti pritisku i dati djetetu ime koje zele drugi ili udovoljiti sebi...
glavno pitanje je uvijek...a kako cete dati ime djetetu,...ponovit cete didu i babi? a zasto? jeste li i vi ponovili ime?
MATEA is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 22:57   #2
Quote:
MATEA kaže: Pogledaj post
koje je vase misljenje? treba li popustiti pritisku i dati djetetu ime koje zele drugi ili udovoljiti sebi...
glavno pitanje je uvijek...a kako cete dati ime djetetu,...ponovit cete didu i babi? a zasto? jeste li i vi ponovili ime?
A o djetetu koje će to ime nositi cijeli život ili barem do punoljetnosti (mislim da ga prije ne može promijeniti) ne mislite ?

Zato nipošto nemojte davati neka egzotična imena jer će dijete već u vrtiću postati predmet ismijavanja, a u biti bi to trebali biti roditelji.
Profesor. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 23:09   #3
i onda kad djetetu ne ponovite ime svi vas gledaju kao da ste pali s marsa,...kao vi nikoga ne postivate....svako malo netko pita a zar niste ponovili ime,a odakle vam to ime ,...pa nitko se u nasoj obitelji tako ne zove,...a najbolje kad vas pitaju a jeste li vi dali ime djetetu ili vas muz
MATEA is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 01:11   #4
Pa normalna je stvar kako će djetetu roditelji dati ime, ono i tako ne zna reći kada se rodi kako bi se htjelo zvati, zar ne? Pa je onda logično kako će mu oni koji su ga stvorili i donijeli na ovaj svijet nadjenuti ime. A te pritiske treba ignorirati ili im reći neka si rode jedno, pa nek se zove kako god oni žele!
To je teški oblik primitivizma! Katastrofa! Kao srušit će se svijet, koje sramote ako ne nosi pra pradjedino ime!
I kao time bi valjda trebao poručiti svima kako poštuješ i voliš nekoga, jer si djetetu dao njegovo/njeno ime!? O, Bože...
EmaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 01:51   #5
Ja sam odabrala ime ,moj se muž složio.I to je to.Mi smo napravili to dijete i baš me briga da li se nakom drugom sviđa ili ne(bitno da je mom mužu ok).
Ako se djetetu ne bude sviđalo,neka ga promijeni kad odraste......
sretnodijete is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 02:16   #6
Quote:
sretnodijete kaže: Pogledaj post
Ja sam odabrala ime ,moj se muž složio.I to je to.Mi smo napravili to dijete i baš me briga da li se nakom drugom sviđa ili ne(bitno da je mom mužu ok).
Ako se djetetu ne bude sviđalo,neka ga promijeni kad odraste......
EmaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 14:25   #7
Quote:
MATEA kaže: Pogledaj post
treba li popustiti pritisku i dati djetetu ime koje zele drugi
da se bar šališ.

Quote:
MATEA kaže:
a odakle vam to ime ,...pa nitko se u nasoj obitelji tako ne zove
"zvao se moj pas"



smišljaj kreativne odgovore, dobro se zajebavaj i nek te boli k za idiote.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 14:28   #8
Naravno da treba popustiti!

Pa nije to samo tvoje dijete. Okupite susjede i nek se lijepo glasa!
Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 14:46   #9
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post

"zvao se moj pas"



smišljaj kreativne odgovore, dobro se zajebavaj i nek te boli k za idiote.
zašto bi im se uopće trebala opravdavati i smišljati odgovore?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 14:47   #10
Naravno da apsolutno i svakako, ne treba NIKOG slušat, a ponajmanje najužu obitelj (mama, ćaća, sestra). Već samo po svome. Lijepo date npr. ime djetetu Abrakadabra ili Top Shop jer su to mjesta gdje su se vaši pogledi prvi put susreli.

Mislim, kome ne krene suza na oko kad čuje za imena Raul, Luna, Lu, Taisha (lokalni primjeri) ili Brooklyn, Moses Apple, Suri, @ (globalno).

To su pravi junaci, a ne mekušci koji kod određivanja imena idu gledati obiteljsku tradiciju, običaje i slične trice.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 14:49   #11
ja cu svog klinca nazvati po sebi narocito ako bude musko
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 15:34   #12
moram se pohvalit da imam razumna muza pa smo svom djetetu dali ime koje smo mi zajedno odabrali,....ali tome je prehodilo mnostvo pitanja,a zasto,a po kome a zar nece se ponovit didu i babi,...nosis to djete 9mj.i onda ti drugi sole pamet kako da mu das ime.puno je onih koje se niti nepita...dogovore jedno a oni odu i upisu ime koje oni zele,....jer kao vazno je sta ce narod rec.
MATEA is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 15:41   #13
Svom djetetu sam dala ime koje sam izabrala, zajedno sa svojim suprugom, nije mi padalo napamet nazvat ga po djedu, tetku, stricu..niti me je itko mogao natjerati na to.
Monica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 15:52   #14
ali moj dragi djever vec je svima najavio kako ce on ponovit imena svojih roditelja,....sad je on fin i krasan i povrh svega pun postivanja , a mi naravno nevaljamo,..osobno me nije briga i opet gonim po svom ali nemozes na neke stvari ostat ni imun...
MATEA is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 16:12   #15
Quote:
crtica kaže: Pogledaj post
Naravno da apsolutno i svakako, ne treba NIKOG slušat, a ponajmanje najužu obitelj (mama, ćaća, sestra). Već samo po svome. Lijepo date npr. ime djetetu Abrakadabra ili Top Shop jer su to mjesta gdje su se vaši pogledi prvi put susreli.

Mislim, kome ne krene suza na oko kad čuje za imena Raul, Luna, Lu, Taisha (lokalni primjeri) ili Brooklyn, Moses Apple, Suri, @ (globalno).

To su pravi junaci, a ne mekušci koji kod određivanja imena idu gledati obiteljsku tradiciju, običaje i slične trice.
crtice, gledaš crno-bijelo
samostalno odlučit o imenu svog djeteta nije isto što i bit tvrdoglavo magare, zar ne?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 16:21   #16
Quote:
MATEA kaže: Pogledaj post
ali moj dragi djever vec je svima najavio kako ce on ponovit imena svojih roditelja,....sad je on fin i krasan i povrh svega pun postivanja , a mi naravno nevaljamo,..osobno me nije briga i opet gonim po svom ali nemozes na neke stvari ostat ni imun...

Tebe stvarno brinu nevjerojatne stvari.
trailer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 16:28   #17
Quote:
MATEA kaže: Pogledaj post
,..osobno me nije briga
toliko te nije briga da otvaraš topike o tome na forumu i razbijaš glavu time.

nauči slat ljude u kurac il ćeš dobit čir.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 16:29   #18
nomen est omen
nije se za zajebavati s imenima
kćeri smo suprug i ja odabrali ime koje nije iz obitelji, da je bila dečkić zvala bi se kao moj otac koji mi silno nedostaje otkad je otišao s druge strane stvarnosti
dok je bio živ to mi nije padalo na pamet, dapače bila sam posve sigurna da nikad ne bi koristila neko obiteljsko ime
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 16:44   #19
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
crtice, gledaš crno-bijelo
samostalno odlučit o imenu svog djeteta nije isto što i bit tvrdoglavo magare, zar ne?
Moj odgovor je u skladu sa ostalima i općenito načinima crno-bijelog gledanja na svijet kojeg većina na ovom podforumu voli upotrebljavati.

Svi su odgovori ovdje od reda isključivi u stilu "tko ih jebe", a da otvaračica teme nije ni specificirala o kome se to radi, već je rekla "drugi".

U posljednje vrijeme što privatno, što u novinama vidim da su ljudi odlučili pokazati koliko su plitki kad daju imena djeci, naravno, odlučujući posve samostalno, te prepuštajući bakama i djedovima da žive s tim užasima

Nemrem iz glave izbacit Nives i njenu Taishu, te eventualno dozivanje baka i rodbine...da li će biti Tajša, Ta-i-ša...u svakom slučaju, pretpostavljam da su oni su bili baš kak ste i vi Mateu svjetovali - odlučni i nisu se obazirali na nikog.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 19:02   #20
Quote:
MATEA kaže: Pogledaj post
ali moj dragi djever vec je svima najavio kako ce on ponovit imena svojih roditelja,....sad je on fin i krasan i povrh svega pun postivanja , a mi naravno nevaljamo,..osobno me nije briga i opet gonim po svom ali nemozes na neke stvari ostat ni imun...
il se djever nada kak ce dobiti vise novaca od roditelja klinci bi trebali biti miljenici djeda i bake a to bi ovi pak iskazivali novcima.il nekretninama.ima i toga.
studentica21 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:29.