Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2007., 22:52   #61
Quote:
malosampukla kaže: Pogledaj post
Pa cinjenica je da ne znamo njen kut priče. Ja isto nisam presretna kad mm ide s jednim prijateljem van, ali mu ne branim i ne postavljam ultimatume, dapace trudim se ne razmisljat o tome. A ne volim tog tipa jer nema nimalo postovanja prema meni ni kao osobi ni kao tome da sam nesto bitno u zivotu njegovog prijatelja. Dapace nacula sam kako ga nagovara da me ostavi i da je on fizicki puno bolji od mene i da moze imat puno bolju picku (ispricavam se na vulgarnosti, ali to su navodno bile njegove rijeci), sad to mozda i nije istina jer dolazi iz rekla, kazala izvora, ali je istina da zove njega van i dvije, tri prijateljice, a mene ne zove, jer je to ko fol musko druzenje. U principu da me zove, vjerovatno pola puta i ne bi isla sa njima, ali kad me ne zove pretpostavljam da ima neke planove. Doduše mm ne ide bas cesto s njim, valjda je i sam svjestan koliko mu je ovaj u stvrari prijatelj, pa se trudim ne brinut previse, ali kad se potrefi da ide kad sam u pms ili kad sam zbog necega malo nesigurnija u sebe nije mi ni najmanje svejedno.

Pa sta tvoj muz kaze na to da ga ovaj nagovara da te ostavi?
Mene bi takav prijatelj isto smetao, jer ako su prijatelji i druze se i oce taj stav da budu izmedusebe onda nek pricaju o stvarima sta se tice njih i izmedu njih a ne o tebi i jos to iza leda. Sta ti ne dode i kaze u lice sta misli? Za mene je to neki licemjer i cakulas. Eto najbezveznija vrsta "prijatelja".
pajasamto1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2007., 23:37   #62
Quote:
pajasamto1 kaže: Pogledaj post
Pa sta tvoj muz kaze na to da ga ovaj nagovara da te ostavi?
Mene bi takav prijatelj isto smetao, jer ako su prijatelji i druze se i oce taj stav da budu izmedusebe onda nek pricaju o stvarima sta se tice njih i izmedu njih a ne o tebi i jos to iza leda. Sta ti ne dode i kaze u lice sta misli? Za mene je to neki licemjer i cakulas. Eto najbezveznija vrsta "prijatelja".
Ma on se nasmije tome i odmahne rukom i kaze da niko ne moze utjecati na njegovo misljenje o meni. Gle mislim da ne prica on nesto puno o meni, ali to je lik koji je probisvjet, bio je s puno zena, ni sa jednom dugo, ako je i s kojom bio u vezi isao je vanka i varao je, tako da bas nije neki uzoran lik sto se toga tice. Pricali smo jednom o tome, ja sam imala slicnu prijateljicu s kojom bi isla van pa me je isto tako nagovarala da ga ostavim, prevarim i sl., meni je to islo na zivce pa sam se prestala druzit sa njom, i kad sam to rekla ovom svom bilo je da on njega ne smatra nekim prijateljem ali da mu zna biti zanimljivo u njegovom drustvu, smjesan mu je. sva sreca pa ne idu bas cesto skupa van inace bi ispalila na zivcima, ili bi postavljala ultimatume
malosampukla is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 17:29   #63
kužim te

moj ima jednog frenda koji me već dvije godine koliko ga znam, zove "treba" ili "pička" (pardon na rječniku) i kad ga nešto zanima ne pita mene (iako stojim s njima), nego pita "ej, jel tvoja treba, bla bla"

tenkre! hvala bogu da se ovaj moj, sve manje i manje druži s njim. nisam mu htjela pametovat, odrastao je čovjek, al je sam skužio da mi se ne sviđa taj frend i kad bi me pitao, ja bi mu rekla da mi nije drag...
Velandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 14:29   #64
imas glupu zenu...ak oni imaju zene klaj ih ne dovedu pa nek se ona prica s njima....uostalom kak mozes mrzit nekog jer nemate zajednickih tema...uh ne podnosim takve ljude
kayla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 15:40   #65
Quote:
tiare kaže: Pogledaj post
Jako nekorektno od nje. Je li i inače tako isključiva? Je li nekad ona naletila na zid tvoje isključivosti, da kopiraš njeno ponašanje i pokažeš joj kako je to, da osjeti na svojoj koži?
Npr.: ovaj ultimatum "ili oni- ili ja"...reci joj "draga, izabrao sam tebe... i stoga molim te - želim da je svaki dan točno u 15 h topli ručak na stolu, ne zanima me jesi li do tad gotova s poslom i molim te da ne kasniš...Ne želim viđati nikoga od tvoje familije. Molim te da mi ih ne spominješ, a ni telefonom nemoj razgovarati s njima u mojoj prisutnosti, jer me to nervira"..."Nemoj se ljutiti, nije ništa osobno, ali od tvoje mame (oca, brata, sestre, svejedno) dobivam crvene plikove po koži...Znaš kako je to kad te netko nervira...slično onome što ti osjećaš kad, jadna, moraš slušati moje glupe i prizemne prijatelje".

Postavi se i ti iracionalno i opako, ali onako - ne u afektu, ne agresivno, nego joj to reci mirno i razložno, sve uz slatko "draga" (kao da si dobro promislio i odlučio) i kao da si istinski poludio. Da vidi novo lice svoga muža. Pa neka odvagne - jel bolje da ste i jedno i drugo ludi, isključivi i bezobrazni - ona rospijetina, ti živčana egoistilčna muškarčina...ili bi gospođa možda bila spremna na malo kompromisa i razumnog, civiliziranog ponašanja.
pre dobro da bih rezala


@malizare - dvije različite stvari su ne imanje zajedničkih tema s pojedincima iz partnerove ekipe (rješenje - solo kava) i inzistiranje da izabereš između njih i nje. Razgovaraj s njom (možda nju pati nešto drugo), a ako ne ide - poslušaj savjet Tiare (dooobaaaaaar ).
Ukratko, ako tako lako poklekneš sada, za godinu dana bi te mogla šetati na lancu..
 
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 20:37   #66
Quote:
Shatra kaže: Pogledaj post
Ukratko, ako tako lako poklekneš sada, za godinu dana bi te mogla šetati na lancu..
Ako smijem... VEĆ ga šeta s ovim zahtjevima na lancu... Za godinu dana bi mogla samo - skratiti još koju kariku
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 15:35   #67
Quote:
daru kaže: Pogledaj post
Ako smijem... VEĆ ga šeta s ovim zahtjevima na lancu... Za godinu dana bi mogla samo - skratiti još koju kariku
Da, to i ja mislim. Ako ti postavlja ovakve zahtjeve radi ono što muški zlostavljači rade svojim ženama - pokušava te odvojit i izolirat od društva kako bi bio vezan samo za nju.
Žena ti je ful sebična. Razvedi se.
Marmelada4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 10:55   #68
Sasvim smireno joj reci da biras prijatelje. Ako te zbog toga ostavi- definitivno ti je bolje bez nje.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 10:58   #69
Quote:
daru kaže: Pogledaj post
Ako smijem... VEĆ ga šeta s ovim zahtjevima na lancu... Za godinu dana bi mogla samo - skratiti još koju kariku
Figurativno rečeno - u pravu si!!

Ja sam mislila - doslovno!
 
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 18:39   #70
moj dečko ima jednog frenda koji meni nije drag. "problem" "rješavamo" tako da nikad ne idemo sve troje na kavu.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 20:11   #71
Quote:
malizare kaže: Pogledaj post
Evo ovako. Oženjen sam već godinu i pol. Sretno! Ali konstantno se pojavljivao jedan problemčić. Naime moja žena mrzi moje prijatelje. Ono ne da negoduje tu i tamo nego ih mrzi. Do sad sam to nekako i trpio, ali danas je prešla onu zadnju granicu. Rekla je da biram između nje i prijatelja. Naravno izabrat ću nju. Al nisam sretan.

Al da vam nešto kažem o tim mojim prijateljima da ne dobijete krivu sliku. Naime radi se o dečkima koji nisu neki probisvjeti, ne izlaze svaki dan, ne loču, ne varaju svoje žene. Sasvim normalni dečki, ujutro se dignu odu na posao, dođu kući i rade neke hobije, niš posebno. Ona ih ne voli jer nemaju zajedničkih tema. Oni vole aute i kompjutere, i uglavnom o tome pričamo. Ustvari o tome samo pričamo. Za nju su oni plitki i neotesani jer ne znaju pričat o književnosti, umjetnosti, problemima na svjetskoj razini. Oni su obični dečki koji se žele odmoriti kada dođu s posla i ne žele se umarati teškim temama. Njoj se to čini zatucano i misli da oni meni kradu vrijeme i navlače me na svoj način života.

Dali netko od vas ima kakav savjet, uputu, pomoć molim.... kako da je uvjerim da moji prijatelji nisu opasni za našu vezu i način života. Razgovorom ne ide.
A jadničak mali
Čikolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 07:06   #72
Quote:
Velandra kaže: Pogledaj post
kužim te

moj ima jednog frenda koji me već dvije godine koliko ga znam, zove "treba" ili "pička" (pardon na rječniku) i kad ga nešto zanima ne pita mene (iako stojim s njima), nego pita "ej, jel tvoja treba, bla bla"
hahaha koji primjer
Odličan primjer!


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 14:25   #73
Quote:
malizare kaže: Pogledaj post
Dali netko od vas ima kakav savjet, uputu, pomoć molim.... kako da je uvjerim da moji prijatelji nisu opasni za našu vezu i način života. Razgovorom ne ide.
Ne dozvoli joj da te razdvoji od prijatelja. Izgubiš li njih izgubit ćeš vrlo vrijedan dio svog života. Pokušaj sve likove u svojoj životnoj priči posložiti na pravo mjesto u pravo vrijeme ali ne dozvoli da ostaneš bez tebi dragih ljudi. Kajat ćeš se. Ako te žena iskreno voli prihvatit će kompromis.
__________________
Negdje u meni tvoj je znak
J, I U!
VirtualBaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 09:33   #74
Niti su svi prijatelji "naj" i vrijedni čuvanja, a niti su to sve žene/muškarci. Poanta je u tome da se prepoznaju oni pravi.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 21:25   #75

Je l se to meni samo čini ili je autor topika dobio i - zabranu prilaska kompu od kad je otvorio temu? Samo pitam...
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:41.