Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2008., 14:54   #101
ja čitam da nabasam na neku djeticu za skidanje 3-4 kila..


tip je stvarno car

ne da vam jest,i vi mu još plaćate za to?

jel diplomu kupio u Posušju??

i ja sam prošle godine imala 15 viška.ova 3 stoje....
donedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 12:26   #102
Mislim da do zdravstvenih problema kod provođenja dijete dođe zato što, uz to što je to kako kaže Galijun bolesno malo hrane i energije, stanoviti dr. ne uzima u obzir vaše individualno zdravstveno ni opće stanje. Ne prepisuje individualnu dijetu, nego je ima naštampanu i kopiranu, dakle svi dobiju istu(osim vegetarijanaca koji imaju svoju vege). A baš mislim da nije isto ako nekoga od deset kila viška ili nekoga sa npr. četrdesetak viška stavite na istu dijetu.
florita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 21:17   #103
Thumbs up dr.car

Ono što vi nikako NE SMIJETE učiniti je naglo to prekinuti jer je 'teško'. Pa ljudi moji svaka dijeta je teška, svako prilagođavanje novim navikama je teško ma koliko god suprotno vi mislili. Tijelu treba šok. Samostalne dijete i pokušaji da se raznim neprovjerenim Mila dijetama dođe do 'savršene težine' u tjedan dana su opijum za mase (a one ih bogu hvala puše). Ovu dijetu je propisao internist koji već duži niz godina ima posao, odlične reference, klijentelu. To što je njegova klijentela svojeglava, nije njegov problem. On ima režim koji je dugotrajan, koji zahtjeva trud i odricanje. Priznajem, ja se istog nisam držao dulje od tjedan i pol, no moja kilaža je polučila lijepe rezultate bez obzira. Ja sam imao potporu u svojoj psihi koja me tjerala da skidam, skidam i skidam. I nisam požalio niti osjetio neke zdravstvene poteškoće.

Ne tvrdim da je njegova dijeta jedna jedina na svijetu, ali da mnogi ljudi samo po onom što vide na papiru donose prosudbe koje nekad nemaju veze sa zdravom pameti.
galijun je u pravu što bi rekli sto ljudi sto čudi ja osobno sam kod dr.cara 2005 g. skinuo 15 kg. i evo nakon tri godine kile su se vratile i sada imam namjeru poslije tri kralja krenut opet.za cara se čovijek mora psihički pripremit idame i gospodo NEMA ODUSTAJANJA OD DOGOVORA DOK NISTE POSTIGLI ZACRTANU KILAŽU.ZNAČI AKO STE S CAROM DOGOVORILI 3,5,10 ...KILA SKINUT TO SE MORA ISPOSLOVAT.napominjem da sam poslije prekida bio na sistematskom i bilo je sve ok.vjerujem da će tako biti i ubuduće
brkabr is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 14:12   #104
zanima me kolko otprilike dana, mjeseci treba ić kod njega da se skine 10 kg i kolko to košta?
nina 55555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 14:00   #105
Za skinuti 10 kg kod dr. Cara ti treba oko mjesec dana, ali nakon toga trebaš biti disciplinirana jer kao i kod svake druge dijete, kile se vrate ako nastavimo sa starim navikama.
Ja sam kod Cara skinula 17 kg, a nakon toga još 7 kg sama i to držim već 10 godine uz blagdanska i kojekakva druga odstupanja (+- 1-3 kg).
Nije Car za svakoga, pogotove ne za one koji nemaju minimim samokontrole jer kad se u kratkom roku izgubi puno kila, u kratkom se roku te iste kile+još koja vrate ako se barem malo ne pazi, a iz osobnog iskustva zanam da ne treba puno odricanja. Ja sam samo prestala jesti poslije 18h i upisala se na aerobic 3x tjedno.
kozmopolitka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 14:06   #106
nemam pojma kolko košta tretman kod dr. cara, zaboravila sam, ali znam da je to meni kao studentici bilo relativno jeftino, čini mi se nekih 200-300 kn za 5-6 dolazaka, ali ja sam bila prije 10 god. pa to više nije relevantan podatak.
kozmopolitka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 20:08   #107
moj kolega je išao kod njega svako malo i sve što bi skinuo - u rekodrnom roku bi vratio...
ali kao što je netko gore rekao - sve je to stvar samokontrole ali onda možete i bez Cara kaj ne?
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 17:48   #108
Molila bih da neko ovde postavi kompletnu dijetu od dr Cara, znaci sa svih sedam dana. Nisam iz Hrvatske, i nikako ne mogu doci do te dijete, a ovde je neko na forumu spominjao da se mora proci svih 7 dana dijete i svega sto je napisao.Moja drugarica iz Hrvtaske je sa tom dijetom jako puno smrsala, ali je negde zagubila, i ne zna gde je, i jso uvek ima istu tezinu.

Pozdrav svima
tatjana35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 11:26   #109
Quote:
tatjana35 kaže: Pogledaj post
Molila bih da neko ovde postavi kompletnu dijetu od dr Cara, znaci sa svih sedam dana. Nisam iz Hrvatske, i nikako ne mogu doci do te dijete, a ovde je neko na forumu spominjao da se mora proci svih 7 dana dijete i svega sto je napisao.Moja drugarica iz Hrvtaske je sa tom dijetom jako puno smrsala, ali je negde zagubila, i ne zna gde je, i jso uvek ima istu tezinu.

Pozdrav svima
nemoj se u to upuštati, nema koristi... možeš si samo zdravlje narušiti
florita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2009., 18:55   #110
Dijeta ti se svodi na komadić nemasnog mesa i zelenu salatu bez ulja za ručak i večeru, a za doručak ne znam...sve u svemu do 500kcal dnevno. Btw mojoj frendici je rekao da se ne mršavi od iglica, nego od dijete.
Happy_Day is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 15:29   #111
Dr. Car i njegova dijeta

Pozdrav svima,
probala sam sa dijetom dr. Cara i moram priznati da je bila uspješna dok sam se pridržavala svih pravila. Vidjela sam u nekim postovima da se spominje doktor koji nešto slično radi u Zagrebu u Gajnicama a kako mi je to puno bliže nego Novi Zagreb, bila bih vrlo zahvalna za ime ili kontakt broj dotičnog doktora.

Hvala!
Celined is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 18:51   #112
Dr Car i njegova dijeta

Upravo sam pri kraju dijete dr Cara, a moj muž je u sredini.
Želim samo reći da sam prezadovoljna.
Pročitala sam većinu postova na ovu temu, i hoću samo upozoriti ljude na sljedeće: Careva dijeta funkcionira u kombinaciji s akupunkturnim tretmanom. Dakle, teško da ćete uspjeti održavati njegovu stvarno minimalističku dijetu (400-500 kalorija dnevno) bez iglica.
S iglicama izgubite apetit i metabolizam vam se adaptira na to malo hrane koju jedete.
Ako se držite jelovnika i rasporeda jela, moći ćete čak i uživati u onome što jedete (od bijele ribe na roštilju do salate od mahuna, graška s šampinjonima. Ima čak i kruha, goveđe juhe, puno voća...
Za usporedbu, dijetu sam počela s UN-režimom. Patila sam se ko Isus Krist tri tjedna, gladna do boli. "Dan vode " je bio noćna mora. Izgubila sam kilu i pol.

Onda sam otišla k Caru. S iglicama sam u četiri tjedna izgubila šest kila (što je za mene, budući da sam mala osoba, bilo oko 10 posto težine). Moj muž je u tri i pol tjedna izgubio 10 kila (on je dvostruko veći od mene).
Ovo sve pišem zato jer sam na ovom topicu pročitala svašta.
Dr Car nije posebno simpatična osoba, nit će vas maziti i uljuljkivati u vaše fantazije. On i njegova metoda služe za to da vas brzo i efikasno dovedu od točke A do točke B.
Frau Druschki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 19:01   #113
dr Car i njegova dijeta

Još da dodam nešto i o zdravstvenoj komponenti. Otišla sam danas na laboratorijsku pretragu. U usporedbi s vrijednostima, naročito masnoća, otprije godinu dana kad sam bila na uobičajenoj prosječnoj hrvatskoj prehrani (sistematski pregled) imala sve lagano povišeno, sad mi se sve vratilo u okvire idealnih vrijednosti. Tlak mi je nizak (oduvijek mi je takav) i hemoglobin malo niži, ali cijelo vrijeme se osjećam jako dobro.
U početku sam puno i vježbala, onda kad su zavladale vrućine sam prestala. Za par dana se spremam na more i namjeravam plivati do 2 km dnevno.
Car ne inzistira na tjelesnoj aktivnosti, ali sigurno će vam bolje doći šetnja nego da sjedite pred televizorom ili kompom.
Frau Druschki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 10:43   #114
Sve više nutricionista dolazi do spoznaja da ključ gubljenja kilogram uopće nije smanjivanje unosa kalorija i brojenje kalorija, već pravilan odabir i kombinacija namirnica. I ako si gladan, nema šanse da izdržiš na nekom režimu prehrane. Isto tako dijeta koja se drži jedno vrijeme, a onda se počinje natrag sa starim navikama nikad ne funkcionira, treba iz temelja promijeniti način prehrane.
Svatko mora pronaći svoj vlastiti način prehrane, na kojem prvo nije gladan, a drugo držati se principa zdrave prehrane i odabira zdravih namirnica.

Ova dijeta tog dr. Cara mi se čini kao čisto izgladnjivanje.
Govorim iz iskustva, jer se borim s viškom kg cijeli život.
Tek kad sam iz temelja promijenila način prehrane i počela vježbati otišlo je 15 kg dolje, a da nisam ni trenutka bila gladna. Držim se principa Montignacijevog načina prehrane i zaista toplo preporučam svima.
meliJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 21:15   #115
Jel ima netko jelovnik dr. Cara, zimski , pliz?
funnygirl33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 21:17   #116
Jel ima netko jelovnik dr. Cara, zimski? pliz?
funnygirl33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 21:38   #117
Prije dvije godine sam sam kod dr. cara i skinula željenih 8 kg bez ikakvih zdrastvenih posljedica. Bio je strog,ali to mu je u opisu posla jer radi s ljudima bez karaktera.
Ni jedna dijeta nije bila učinkovita kao njegova.

Hard core,ali djelotvorno.
Tanjanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 11:51   #118
ove godine sam bila 3 mjeseca na dijeti dr cara. izgubila sam 20 kg, ali i menstruaciju. trebalo mi je pola godine da mi se menstrualni ciklus normalizira. takav režim izgladnjivanja ne može proći bez nuspojava. po meni, to nije ni zdravo ni normalno.
ludabluna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 21:13   #119
Ima li tko s pozitivnim iskustvima, da mu se kile nisu vratile?
Sto Car preporucuje za odrzavanje tjelesne tezine, koliko vjezbanja, kojeg, plivanja ili aerobica? Kako predlaze nastavak prehrane nakon skidanja s dijete? Bila bih zahvlana za svaku uputu buduci da nikako ne mogu na njegova predavanja a ovo mi je bas jako bitno.
Hvala
Anirul is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 09:56   #120
Thumbs up

Quote:
Anirul kaže: Pogledaj post
Ima li tko s pozitivnim iskustvima, da mu se kile nisu vratile?
Sto Car preporucuje za odrzavanje tjelesne tezine, koliko vjezbanja, kojeg, plivanja ili aerobica? Kako predlaze nastavak prehrane nakon skidanja s dijete? Bila bih zahvlana za svaku uputu buduci da nikako ne mogu na njegova predavanja a ovo mi je bas jako bitno.
Hvala
Još uvijek sam na dijeti nakon dva mjeseca. Smršavio sam 18kg.
Nisam gladan jer me za sada akupunktura drži u formi, vidjet ćemo kasnije.
Ono što sam shvatio je da su mi više oči gladne nego tijelo, nu, da je lako, nije.
Tretman dijete za mene traje 8 mjeseci i za to vrijeme cilj mi je skinuti 40kg. To je 1/5 vremena koje čovjeku treba da se prilagodi i zadrži kilažu. Znači, proces uravnotežavanja traje kod mene 4 godine.
Naravno da te 4 godine ne ukljućuju ovu sadašnja dijeta ali da će se trebati jako paziti i biti svjestan, to svakakako.
Plivanje je obavezan sport jer time cijelo tijelo radi i zateže kožu. Mišljenja sam da je i najzdraviji sport (osim ako bazen u kojem plivate nije u banani i poberete neku šugu). Aerobic je svakako dobar kao i ostali aerobni sportovi.
Osobno sam igrao i tenis, i skijao i veslao i za sve se ima snage i može se izdržati normalan tempo.
indigogidni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:56.