Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2006., 10:10   #1
Naknade štete kod prometnih nezgoda

mama mi doživjela gadnu prometnu nezgodu.
u biranju odvjetnika koji će je zastupati još je nesigurna. bilo je to prije kojih 2 mjeseca. neki dan joj stiglo doma (na kućnu adresu) pismo od neke
bonus grupe kojim se nude za utjerivanje i zastupanje na sudu.
vidio sam im sajt, no to mi je sve skupa li-la nakon što sam im vidio sajt:
http://www.bonus-grupa.hr
ovo kreditiranje mi dosta govori o njima...

ima li netko nekakvog iskustva sa njima?

hvala
Jethro is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 11:07   #2
I sama sam se prošle godine bila u takvoj situaciji - ni kriva ni dužna našla sam se u hrpi problema - tri mjeseca u bolnici, nekoliko operacija lica, auto u totalki itd. Croatia osiguranje ne želi platiti ni novčića za ozljede - NE POKRIVAJU ESTETSKE KOREKCIJE?!?!?!? ,
a za auto čekaju sud da donese presudu jesam li i ja u nekom postotku kriva za nesreću????
I tako uzmem ja odvjetnike - ODVJETNIČKI URED xxx-xxxxx-xxxxxx, dogovorimo postotak provizije, potpišemo punomoć i sve super. Zovu me prije nekoliko mjeseci (do tad ni traga ni glasa od njih) da me pitaju slažem li se da sklope nagodbu s osiguranjem u iznosu .... kn minus njihova provizija. Odgovorim da može, samo da se sve završi. I tako nakon mjesec dana otkrijem da su od osiguranja dobili DUPLO veću naknadu od koje su DVA PUTA odbili svoju PROVIZIJU i još naplatili troškove sudskog postupka, za koje sam neki dan dobila poštom opomenu da je nisu platili pa moram ja. A za auto još čekam......
Dakle iz iskustva ti savjetujem da budeš JAKO OPREZAN u odabiru odvjetnika te da se oboružaš strpljenjem jer cijeli postupak traje najmanje godinu dana.
BTW, raspitaj se, o drugom učesniku u toj nesreći - u mom slučaju je to bila utjecajna gospođa, koja je na kraju dobila novi auto (iako nije imala policu kasko osiguranja), nije dobila čak ni kaznu za izazivanje prometne nesreće, vozila je dijete od 6 godina na suvozačevom sjedalu itd. Danas ti STO € čuda radi!!!!

Zadnje uređivanje vaci : 31.08.2007. at 21:02. Reason: reklamiranje odvjetnika
roberta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 16:26   #3
...nadji odvjetnika po preporuci, raspitaj se kod prijatelja i rodbine, sigurno je netko imao odvjetnika...ako ne vjeruješ odvjetniku zamoli ga da ti pokaže odnosno da ti da kopije ponuda od osiguranja i nagodbe, tamo mora pisati iznos...jedno je iznos odštete od koje ti daješ odvjetniku ugovoreni postotak 10- 15 % u pravilu, a drugo su dve parnične radnje koje pripadaju odvjetniku...
ove nadripisare tipa bonus i druge svakako izbjegavati na široko...
dr. Szmola is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 23:59   #4
Croatia osiguranje prijedlog nagodbe osim odvjetnickom uredu redovito salje i osteceniku osobno.
Vespazijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 14:50   #5
naplata od osiguravatelja

Što se tiče Bonus-grupe, moj predmet riješen u roku 2,5 mjeseca, prvu ponudu osiguravatelja sam odbio na njihov nagovor, te ubrzo dobijam nagodbu na veći iznos. Prijatelj me preporučio, njegov predmet bio je riješen još brže, iznos koji je dobio bio je sličan onome koji mu je obećao njegov odvjetnik kojem je nakon 2 mjeseca otkazao punomoć. Mislim da ljudi znaju svoj posao..uredi su im po cijeloj Hrvatskoj.
 
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 18:41   #6
Daj prestani reklamirati Bonus grupu.
One & only is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 19:06   #7
Svaki ce ti odvjetnik ce ti reci da ces dobiti novac, ali postavlja se jedno pitanje KOLIKO!?

To su ciste gluposti da ti mogu rijesiti neku veliku lovu za 2 mjeseca, ako ozljede teške naravi, mogu sklopiti nagodbu,ali u svakoj nagodbi dobijes puno manje novaca, zapamti osiguravajuca društva ne sklapaju nagodbe, ako ne vide u njima svoju racunicu.

Nije isto dobio 100.000,00 kn ili 1.000.000,00 kuna, a na ovaj potonji iznos neces sigurno sklopiti nagodbu sa osiguravajućim kucama, ako ti oni nude 100.000,00 kn. znaci da mozes dobiti putem suda visestruko vise, jest da ce trajati duže.ali isplati se cekati. Osim toga ako ti je odvjetnik dobar u tom poslu, uvijek od njega mozes dobiti avansa koliko ti treba da rijesis trenutne probleme u zivotu, dok ti se ne rijesi slucaj, koji moze trajati i nekoliko godina, jer samo lijecenje traje najmanje godinu dana, ako su ozljede teške naravi .

Mene zanima kakave je ozljede imala tvoja mama, pa ti ja okvirno mogu reci sta mozes ocekivati.
vegeta1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 19:34   #8
Quote:
roberta kaže: Pogledaj post
I sama sam se prošle godine bila u takvoj situaciji - ni kriva ni dužna našla sam se u hrpi problema - tri mjeseca u bolnici, nekoliko operacija lica, auto u totalki itd. Croatia osiguranje ne želi platiti ni novčića za ozljede - NE POKRIVAJU ESTETSKE KOREKCIJE?!?!?!? ,
a za auto čekaju sud da donese presudu jesam li i ja u nekom postotku kriva za nesreću????
I tako uzmem ja odvjetnike - ODVJETNIČKI URED PAR-CERIĆ-GRADAC, dogovorimo postotak provizije, potpišemo punomoć i sve super. Zovu me prije nekoliko mjeseci (do tad ni traga ni glasa od njih) da me pitaju slažem li se da sklope nagodbu s osiguranjem u iznosu .... kn minus njihova provizija. Odgovorim da može, samo da se sve završi. I tako nakon mjesec dana otkrijem da su od osiguranja dobili DUPLO veću naknadu od koje su DVA PUTA odbili svoju PROVIZIJU i još naplatili troškove sudskog postupka, za koje sam neki dan dobila poštom opomenu da je nisu platili pa moram ja. A za auto još čekam......
Dakle iz iskustva ti savjetujem da budeš JAKO OPREZAN u odabiru odvjetnika te da se oboružaš strpljenjem jer cijeli postupak traje najmanje godinu dana.
BTW, raspitaj se, o drugom učesniku u toj nesreći - u mom slučaju je to bila utjecajna gospođa, koja je na kraju dobila novi auto (iako nije imala policu kasko osiguranja), nije dobila čak ni kaznu za izazivanje prometne nesreće, vozila je dijete od 6 godina na suvozačevom sjedalu itd. Danas ti STO € čuda radi!!!!
Prijavi ih odvjetničkoj komori i problem rijesen.
vegeta1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 16:07   #9
ja sam isto tako imao loših iskustava, spor se otegnuo 4 godine da bi se na kraju ispostavilo da je krivo napisana tužba (odvjetnik pisao) i vraćen postupak na početak,

meni dosta svega i reko da se nagodi, i on se nagodio...tako da nisam JA morao ništa platit, tj. niš od svega...4 godine čekanja uzalud...

ne treba ni govorit o tome da smo se čuli 2 puta u 4 godine i to sam ja njega zvao dok je on reko da će me zvat ako nešto bude...poludit...još se ljutio što ga zovem!!!

navodno je jedan od najboljih...

nakon toga što mi je rekao preko telefona (nagodba)nije mi ništa poslao doma, što znači da je možda dobio neku lovu od nagodbe???

a ma...neda mi se vucarat po sudu za nekih 8k koji su odavno plaćeni....
vukovarac69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 13:25   #10
Quote:
vukovarac69 kaže: Pogledaj post
ja sam isto tako imao loših iskustava, spor se otegnuo 4 godine da bi se na kraju ispostavilo da je krivo napisana tužba (odvjetnik pisao) i vraćen postupak na početak,

meni dosta svega i reko da se nagodi, i on se nagodio...tako da nisam JA morao ništa platit, tj. niš od svega...4 godine čekanja uzalud...

ne treba ni govorit o tome da smo se čuli 2 puta u 4 godine i to sam ja njega zvao dok je on reko da će me zvat ako nešto bude...poludit...još se ljutio što ga zovem!!!

navodno je jedan od najboljih...

nakon toga što mi je rekao preko telefona (nagodba)nije mi ništa poslao doma, što znači da je možda dobio neku lovu od nagodbe???

a ma...neda mi se vucarat po sudu za nekih 8k koji su odavno plaćeni....

Kod koga si to bio jer imam isto poznatog odvjetnika xxxxxxxx, ali mi je čudno što kaže da neće od nas uzet proviziju nego da će se naplatit od osiguranja.

Zadnje uređivanje vaci : 31.08.2007. at 21:01. Reason: reklamiranje odvjetnika
kplese is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 10:18   #11
Isplata totalne štete??

Auto je golf II diesel, trzisne vrijednosti u nasim krajevima 1500 - 2000 eura u jako dobrom stanju (bio).Imao sam sudar u kojemu nisam kriv - auto iza mene je udarilo u moje. Dosli smo u Croatia osiguranje (tamo je taj covjek osiguran, kasko) i on je priznao svu krivicu, poslikali procjenitelji, sve popisali i da dodem u utorak (jucer).
I jucer dodem, i taj procjenitelj kaze da je to totalna steta i da dodem u cetvrtak kada procjene koliko cu dobiti. Kaze mi da ga popravim u fusu a meni se digne tlak jer nista kriv a on se ponasa arogantno, zelim original djelove i popravak. Jos kaze da je auto maks. vrijedilo 1000 eura sto me dodatno raspizdilo jer toliko kosta najjadniji primjerak upitne ocuvanosti...
Mene zanima koji je najbolji nacin da mi auto racunaju pod trzisnu vrijednost a ne neku njihovu lihvarsku (kada su slikavali, rekli su da rade po trzisnim vrijednostima) i dali su oni duzni meni vratiti auto u stanje kakvo je bilo prije sudara? Nasao sam da po cl. 1085 st.1 zakona o obveznim odnosima su to duzni napraviti.

Sve u svemu me zivcira tzv. pravednost. Ne shvacam cemu ljudi placaju osiguranje osim sto po zakonu moraju a usto ovo ocito navodi covjeka da istrese dzep onoga koji je skrivio nesrecu jer divlji zapad se cini najboljim zakonom da bi covjek dobio sto treba.

Znam da mogu pisati primjedbu na njihovo rjesenje i eventualno dobiti jos nekih 10% vise... Usput koliki postotak vrijednosti od onih 1000eura moraju dati, znam da procjenjuju ostatak ali nema mi smisla da mi daju recimo 50% vrijednosti - jer kakva je to onda totalna steta kada bi mi isplatili pola auto vrijednosti...

hvala
Zjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 10:28   #12
Odi u poreznu upravu i vidi koliko ti auto košta po katalogu. I to ti je to, boli osiguranje kurac koliko ti misliš da ti auto vrijedi. Pa čak i da ga možeš prodat za 3000 eura to ti osiguranje ne zanima. Njih zanima koliko je po katalogu i onda gledaju stanje auta. Uglavnom smanje za 10% od tog iznosa koji piše u katalogu u poreznoj.
nemoralan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 11:56   #13
Po toj logici je svatko na gubitku tko ima sudar jer svakome procjene manju vrijednost. Jer obicno po katalogu je vrijednost 60-70% trzisne i oduzmi jos 10%. Ne znam, meni je to lihvarstvo prve vrste a sutra cu vidjeti sa nekim boljim majstorom predracun pa cu sa svim tim kod njih jer oni procjenjuju ljude i iskusavaju granice... Ako ista, barem cu dati sve od sebe iako se bojim da od toga ima pretjerane koristi...
Zjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 11:57   #14
Postoje tablice po kojima se izračunava vrijednost tvog automobila i sukladno tome se isplačuje naknada štete.One su točno propisane(prema godištu starosti automobila i modelu) i ti tu ne možeš ništa,to nije hir procjenitelja.

Možeš još nešto dobiti,ako prijaviš npr.trzajnu povredu vrata,ali za to moraš podastrti svu medicinsku dokumentaciju i isplata se dobije tek nakon završetka liječenja.
gven_s is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 12:03   #15
Quote:
Zjena kaže: Pogledaj post
Po toj logici je svatko na gubitku tko ima sudar jer svakome procjene manju vrijednost. Jer obicno po katalogu je vrijednost 60-70% trzisne i oduzmi jos 10%. Ne znam, meni je to lihvarstvo prve vrste a sutra cu vidjeti sa nekim boljim majstorom predracun pa cu sa svim tim kod njih jer oni procjenjuju ljude i iskusavaju granice... Ako ista, barem cu dati sve od sebe iako se bojim da od toga ima pretjerane koristi...
Gle pa nije cilj osiguranju da tebi isplate štetu nego da oni zarade, jebi ga oni su tvrtka i kao takva moraju ostvarivat profit.

I da svatko ko ima udes se zajebo bio kriv ili ne.
nemoralan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 12:43   #16
Quote:
Zjena kaže: Pogledaj post
Auto je golf II diesel, trzisne vrijednosti u nasim krajevima 1500 - 2000 eura u jako dobrom stanju (bio).Imao sam sudar u kojemu nisam kriv - auto iza mene je udarilo u moje. Dosli smo u Croatia osiguranje (tamo je taj covjek osiguran, kasko) i on je priznao svu krivicu, poslikali procjenitelji, sve popisali i da dodem u utorak (jucer).
I jucer dodem, i taj procjenitelj kaze da je to totalna steta i da dodem u cetvrtak kada procjene koliko cu dobiti. Kaze mi da ga popravim u fusu a meni se digne tlak jer nista kriv a on se ponasa arogantno, zelim original djelove i popravak. Jos kaze da je auto maks. vrijedilo 1000 eura sto me dodatno raspizdilo jer toliko kosta najjadniji primjerak upitne ocuvanosti...
Mene zanima koji je najbolji nacin da mi auto racunaju pod trzisnu vrijednost a ne neku njihovu lihvarsku (kada su slikavali, rekli su da rade po trzisnim vrijednostima) i dali su oni duzni meni vratiti auto u stanje kakvo je bilo prije sudara? Nasao sam da po cl. 1085 st.1 zakona o obveznim odnosima su to duzni napraviti.

Sve u svemu me zivcira tzv. pravednost. Ne shvacam cemu ljudi placaju osiguranje osim sto po zakonu moraju a usto ovo ocito navodi covjeka da istrese dzep onoga koji je skrivio nesrecu jer divlji zapad se cini najboljim zakonom da bi covjek dobio sto treba.

Znam da mogu pisati primjedbu na njihovo rjesenje i eventualno dobiti jos nekih 10% vise... Usput koliki postotak vrijednosti od onih 1000eura moraju dati, znam da procjenjuju ostatak ali nema mi smisla da mi daju recimo 50% vrijednosti - jer kakva je to onda totalna steta kada bi mi isplatili pola auto vrijednosti...

hvala
Postoje dva modela naknade štete:
1. Restitucija, ili povratak u prvobitno stanje, popravak.
2. Reparacija, naknada u novcu za ono što se ne može popraviti, napr. bol, strah, gubitak bliske osobe.
Kod tvojeg primjera radi se o reparaciji, iz razloga što bi popravak auta (u ovlaštenom servisu) bio skuplji od njegove vrijednosti (nadam se a ti je taj dio jasan). Radi se o ekonomskoj, a ne o fizičkoj totalnoj šteti. Dakle, auto nije uništeno već se ne isplati popravljati (opet naglašavam: u ovlaštenom servisu). Popravak ne možeš tražiti, niti inzistirati na tome. Ni ti sam ne bi uložio 5.000 € u auto koji vrijedi 1.000.

Totalna šteta se obračunava na način da se procjenjuje tržišna vrijednost vozila (prije sudara) i vrijednost spašenog dijela (vrijednost razbijenog vozila). Ti bi trebao dobiti razliku i auto. Narodskim jezikom: sa novcima od osiguranja i novcima koje dobiješ prodajom razbijenog auta trebao bi na tržištu kupiti takav automobil (tog tipa, tog godišta, u takvom stanju). Matematika je vrlo jednostavna, ne vidim što je tu nepravedno ili lihvarsko.
Ono što ljudi naprave je da uzmu lovu i u fušu poprave auto. nešto se poravna, neki dio se kupi polovni i čak i preostane novaca.

P.S. Što se tiče Golfa II i njegove vrijednosti od 1.500 - 2.000 €, mogu ti samo reći: daj probudi se. Imaš internet, pogledaj po oglasnicima koliko ti auto vrijedi.
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 13:08   #17
Gledam cijene i radi se o dobro ocuvanome golfu koji u Dalmaciji postize i vecu cijenu ali bez obzira na to u plavome oglasniku(najnize cijene) bez problema se radi o 1500eura - kada smo kupovali za jednoga kolegu nedavno dvicu, za 1000 eura je krs do krsa a ako ista vrijedi kosta 1500. Ali nebitno.
Bit je u tome da ne mogu s tim novcima i prodajom ostatka po njihovim procjenama kupiti auto u takvome stanju a to je ono sto je po meni lihvarsko. Jer ja gubim na vrijednosti necega sto sam imao, tudom krivicom a nitko mi ne nadoknaduje punu vrijednost nego za sve moras davati iz svoga dzepa...
Kazes, popraviti u fusu, ok, to znam i sam da mogu ali to je opet gubitak jer ja stavljam neoriginalne dijelove, s upitnim lakiranjem a da ne spominjemo gubitak vrijednosti zbog karambola...
Ne znam sto bi po tebi bilo lihvarsko ali smatram da bi covjek trebao dobiti auto u stanju kakvo mu je bilo prije sudara pa sada, dali ce to biti drugo auto u REALNO istome stanju ili ce se popraviti bez greske je manje bitno a sve ispod toga je gubitak za vlasnika i ja to nazivam lihvarstvom.
Inace cuo sam raznih prica o osiguranjima a rijetka su pozitivna....
Zjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 13:12   #18
Quote:
Zjena kaže: Pogledaj post
Gledam cijene i radi se o dobro ocuvanome golfu koji u Dalmaciji postize i vecu cijenu ali bez obzira na to u plavome oglasniku(najnize cijene) bez problema se radi o 1500eura - kada smo kupovali za jednoga kolegu nedavno dvicu, za 1000 eura je krs do krsa a ako ista vrijedi kosta 1500. Ali nebitno.
Bit je u tome da ne mogu s tim novcima i prodajom ostatka po njihovim procjenama kupiti auto u takvome stanju a to je ono sto je po meni lihvarsko. Jer ja gubim na vrijednosti necega sto sam imao, tudom krivicom a nitko mi ne nadoknaduje punu vrijednost nego za sve moras davati iz svoga dzepa...
Kazes, popraviti u fusu, ok, to znam i sam da mogu ali to je opet gubitak jer ja stavljam neoriginalne dijelove, s upitnim lakiranjem a da ne spominjemo gubitak vrijednosti zbog karambola...
Ne znam sto bi po tebi bilo lihvarsko ali smatram da bi covjek trebao dobiti auto u stanju kakvo mu je bilo prije sudara pa sada, dali ce to biti drugo auto u REALNO istome stanju ili ce se popraviti bez greske je manje bitno a sve ispod toga je gubitak za vlasnika i ja to nazivam lihvarstvom.
Inace cuo sam raznih prica o osiguranjima a rijetka su pozitivna....
Znači ako ti dobiješ dovoljno novaca da kupiš isto takvog golfa - to je lihvarsko?
Aj dobro, tupi ti onda i dalje po svom. Država u kurcu, jelda?
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 13:22   #19
Ocito sam nerazumnjiv. Evo zamisljenog primjera.
vrijednost prije 1000 eura - ostatak = 3000 kn koje dobijem. Prodam ostatak za 4000 kn i sve zbrojim i imam nekih 1000 eura. Podem kupiti drugoga ali nemam onih 500 eura koliko bi kostao neki u takvome stanju... Eto to je taj gubitak.
Zjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 13:25   #20
Quote:
Zjena kaže: Pogledaj post
Ocito sam nerazumnjiv.
Dobijem novaca 1000 eura - ostatak sto je recimo 3500 kn. Prodam ostatak za 3500 kn i sve zbrojim i imam nekih 1000 eura. Podem kupiti drugoga ali nemam onih 500 eura koliko bi kostao neki u takvome stanju... Eto to je taj gubitak.
Onda netko od vas dvojice (ti ili procijenitelj) nije u pravu. Što se lako da dokazati.
Lijepo isprintaj sa neta oglasnike, kupi neke časopise i dokaži mu da tvoj auto vijedi više.
A ako ne vrijedi više, lijepo se zahvali i uzmi novce.
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:01.