Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2009., 23:08   #101
ima li netko knigu o meditaciji ali da je na hr po mogučnosti
__________________
Ništa nije komično, sve je tragično. Ništa nije tragično, sve je komično, sve je stvarno, nestvarno, nemoguće, pojmljivo, nepojmljivo. Sve je tegobno, sve je lako.-Eugene Ionesco
Groinx is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 13:33   #102
Quote:
Groinx kaže: Pogledaj post
ima li netko knigu o meditaciji ali da je na hr po mogučnosti
vidim google bas i nije tvoj frend

Nemam o meditaciji,al vidim da te zanima i astralna projekcija,imam ja jednu knjigu o tome na hrvatskom,a takodjer uskoro cu nabaviti jednu skriptu o AP..od jednog strucnjaka..koji je vec godinamaa u tome..
Alex84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 13:50   #103
Quote:
Alex84 kaže: Pogledaj post
vidim google bas i nije tvoj frend

Nemam o meditaciji,al vidim da te zanima i astralna projekcija,imam ja jednu knjigu o tome na hrvatskom,a takodjer uskoro cu nabaviti jednu skriptu o AP..od jednog strucnjaka..koji je vec godinamaa u tome..
ma guglao sam samo problem mi je što su na engleskom ali ope nije problem engleski već kako ću ja to razumit
aj kada mi dobieš skripte i jeli ti knjiga u pdf formatu
imam ja jednu tehniku za ap probat ću je pretvoriti u pdf format pa ti pošaljem
__________________
Ništa nije komično, sve je tragično. Ništa nije tragično, sve je komično, sve je stvarno, nestvarno, nemoguće, pojmljivo, nepojmljivo. Sve je tegobno, sve je lako.-Eugene Ionesco
Groinx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 23:25   #104
Quote:
Groinx kaže: Pogledaj post
ma guglao sam samo problem mi je što su na engleskom ali ope nije problem engleski već kako ću ja to razumit

ovdje ima svasta, al se treba prvo registrirati, pa kliknuti na elektronske knjige..

http://www.baneprevoz.com/
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 23:34   #105
http://www.archive.org/details/texts



http://www.alternativnahistorija.com/index.htm
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 13:44   #106
Quote:
Groinx kaže: Pogledaj post
evo još linkova
http://www.magicus.info/hr/magicus/index.php
dobar alternativni magazin

http://azazielovblog.blog.hr/
moj blog imam 10 postova jako zanimljiv pročitajte
oo da.Magicus je jako zanimljiv...samo su ljudi tamo malo u banani..ali sve u svemu zakon magazin
Alex84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 19:17   #107
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
ovdje ima svasta, al se treba prvo registrirati, pa kliknuti na elektronske knjige..

http://www.baneprevoz.com/
čovječe di je ovaj link bio čitav moj život
__________________
Ništa nije komično, sve je tragično. Ništa nije tragično, sve je komično, sve je stvarno, nestvarno, nemoguće, pojmljivo, nepojmljivo. Sve je tegobno, sve je lako.-Eugene Ionesco
Groinx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 19:23   #108
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
ovdje ima svasta, al se treba prvo registrirati, pa kliknuti na elektronske knjige..

http://www.baneprevoz.com/
di se registrira na forum ili ...
__________________
Ništa nije komično, sve je tragično. Ništa nije tragično, sve je komično, sve je stvarno, nestvarno, nemoguće, pojmljivo, nepojmljivo. Sve je tegobno, sve je lako.-Eugene Ionesco
Groinx is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 05:08   #109
Quote:
Groinx kaže: Pogledaj post
di se registrira na forum ili ...
probaj odmah na tom linku ostaviti svoj email, vjerujem posalju emailom pass...
ovo su tek nedavno uveli. do sad je bio slobodan pristup.
tamo sam skinula desetak crowleyevih knjigica. zaista ima brdo toga tamo.
javi ako uspijes.
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 22:18   #110
neznam ima nekoliko sati da sam to napravio i još mi nisu ništa poslali
__________________
Ništa nije komično, sve je tragično. Ništa nije tragično, sve je komično, sve je stvarno, nestvarno, nemoguće, pojmljivo, nepojmljivo. Sve je tegobno, sve je lako.-Eugene Ionesco
Groinx is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 04:39   #111
Najbolja duhovna iliti knjiga za alternativce koju ste pročitali?

Pitanje stoji, koja vam je i zašto? Meni tajna Neznam zašto, jer je fora
Pali_andjeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 23:32   #112
Jeremy Narby - "Kozmička zmija" (DNK i podrijetlo znanja)

Ne znam zašto ali mi je bila zbog nečega najzanimljivija. Možda zato što se ne radi o alienima, teorijama urote ili parapsihologiji već zbog toga što opisuje ovako nešto:
»Čovjek se pita kako su narodi u primitivnim društvima, bez poznavanja kemije ili fiziologije, došli na mogućnost da aktiviraju jedan alkaloid putem inhibitora monoamin oksidaze. Isključivo eksperimentiranjem? Vjerojatno ne. Primjeri su suviše brojni, a s budućim istraživanjima mogli bi postati i brojniji«.
(Richard Evans Schultes)
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 00:00   #113
Quote:
Pali_andjeo kaže: Pogledaj post
Pitanje stoji, koja vam je i zašto? Meni tajna Neznam zašto, jer je fora
Ja gledala film,a imam ga i na DVD-u sam ne znam di je trenutno nestao.U sobi mi rusvaj. Meni "Galeb J.Lingvinston"-R. Bacha. al meni je to duhovna knjiga
Meri Poppinsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 00:30   #114
Quote:
Pali_andjeo kaže: Pogledaj post
Pitanje stoji, koja vam je i zašto? Meni tajna Neznam zašto, jer je fora
Definitivno sve knjige od Carlosa Catanede...zbog njega sam i poceo da se bavim snovima..ne na taj nacin na koji on pise ali on me podstrekao da se pocnem baviti snovima...izuzetno mi je bilo zanimljivo citati njegove knjige,jer su zbilja predobre...svaki put kad sam citao njegovu knjigu vizualizirao sam sve sto citam...bolje knjige u zivotu nisam procitao...Mislim da svi koji bi se htjeli bavit snovima,trebali bi prvo procitati njegovu literaturu...koja nije ni malo zamorna..a jako je zanimljiva i lako citljiva..
Alex84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 00:35   #115
Quote:
Meri Poppinsica kaže: Pogledaj post
Ja gledala film,a imam ga i na DVD-u sam ne znam di je trenutno nestao.U sobi mi rusvaj. Meni "Galeb J.Lingvinston"-R. Bacha. al meni je to duhovna knjiga
da i ja sam to gledao...i mogu reci..Tajna je jedna obicna glupost...koje su se eto Ameri dosjetili i zgrnuli veliku lovu..
Alex84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 14:58   #116
slazem se s alexom, carlos castaneda i njegove knjige.

do tada sam vec puno puta naisao na hrpu materijala koje su me u ono vrijeme jednostavno odusevile i za to vrijeme bila su to najbolja djela. danas pak na vecinu toga sto sam nekad smatrao dobrim, sada smatram cak upravo suprotno, losim.

trenutni vrhunac mi je castaneda, no oko njega sam jako oprezan iz vise razloga.

kada bi ta njegova informacija uistinu bila navodenje na `pravi` put, informacije bi bile zabranjene. ipak te informacije nisu zabranjene i svima lako dostupne zato sam sumljicav. poznato je da se istina skriva.

drugi pak razlog je informacije koje govore o njemu u losem svjetlu, sektasu, maltene psihopatu. potrebno je izvagati obje strane i jednostavno svaku mogucnost uzeti u obzir, i nakon sto se to sve napravi, ostaje dojam kako su njegova djela ipak korisna.

(heh kad smo vec kod castanede, upravo mi se nocas prije spavanja desilo jedno zanimljivo, novo iskustvo, recimo da je to bio samo osjecaj na djelic sekunde dovoljno snazan da ga zapamtim. prije spavanja, zagledam se u neku sliku u mislima i u tom polusnu gledao sam neko lice. nakon nekoliko trenutaka usao sam u dublji san, skroz druge teme, i onda mi dode misao kako opet gledam u ono lice. u tom trenutku, taj osjecaj me preplavio jer sam nekako postao svjestan da sam zapravo jednim dijelom cijelo ono vrijeme gledao to lice, nesto kao moje drugo ja, druga pozornost. znat ces na sto mislim zaprepastio sam se kad sam skuzio da jedan dio mene, mojih misli, i dalje gleda u ono lice, a ja i moja svijest tonemo u san koji nije toliko bitan za pricu. osjetio sam to kao dvije paralelne pozornosti, 2 svijesti usmjerene na razlicita mjesta istovremeno, ne znam kako bolje opisat)

ps slazem se da je Tajna jedan od laznih puteva. To je wishful thinking, i tome nema kraja. Moje misljenje je ovakvo: Potreba nema granica, koliko god da imamo i sto god da imamo, potreba ce zeljeti vise i nesto novo. Prema tome nije cilj nauciti kako zadovoljiti svaku potrebu, nego upravo suprotno, cilj ju je savladati.

Wishful thinking je zapravo robovanje vlastitim potrebama.

Zadnje uređivanje gocat : 31.03.2009. at 15:16.
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 15:52   #117
Quote:
Meri Poppinsica kaže: Pogledaj post
Meni "Galeb J.Lingvinston"-R. Bacha. al meni je to duhovna knjiga
I meni je recimo Bach jako dobar, a kad smo kod njega, poceo sam bas s Galebom. Onda, ima tu jako puno knjiga, tesko je sve nabrojati, pa bih svakako ukljucio Hessea http://en.wikipedia.org/wiki/Hermann_Hesse, ima i Orwell svoje prstice. Carlos Castaneda je takoder interesantan, a najbolji je bio komentar moje tetke, koja ga je izbjegavala citati, jer je mislila da se radi o ljubavno/erotskoj literaturi (Ucenja Don Juana).

Zatim ima tu i Redfielda http://en.wikipedia.org/wiki/The_Celestine_Prophecy, pa mnogo toga nadalje ide u raznim smjerovima, ukljucujuci svima nama dragog vodoinstalatera http://en.wikipedia.org/wiki/Lobsang_Rampa, koji je bio isto vrlo interesantan.

Ima tu i Zlatne Zore (Golden Dawn), koja takoder ima utjecaja.

No, da se osvrnem i na klasike, Heraklit je isto izuzetno zanimljiv... Znate onu o kupanju u istoj rijeci, koje je nemoguce i mnogo drugih stvari.

Da sad ne duzim, odlicnih knjiga ima koliko hoces, stvarno se moze naci prepuno literature koja je jako zanimljiva i korisna. Evo, u zadnje vrijeme mi je bila odlicna od Plecka "Moji susreti s jogijima". Domaci autor, a mudrost svjetskog ranga.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 21:52   #118
Quote:
gocat kaže: Pogledaj post
slazem se s alexom, carlos castaneda i njegove knjige.

do tada sam vec puno puta naisao na hrpu materijala koje su me u ono vrijeme jednostavno odusevile i za to vrijeme bila su to najbolja djela. danas pak na vecinu toga sto sam nekad smatrao dobrim, sada smatram cak upravo suprotno, losim.

trenutni vrhunac mi je castaneda, no oko njega sam jako oprezan iz vise razloga.

kada bi ta njegova informacija uistinu bila navodenje na `pravi` put, informacije bi bile zabranjene. ipak te informacije nisu zabranjene i svima lako dostupne zato sam sumljicav. poznato je da se istina skriva.

drugi pak razlog je informacije koje govore o njemu u losem svjetlu, sektasu, maltene psihopatu. potrebno je izvagati obje strane i jednostavno svaku mogucnost uzeti u obzir, i nakon sto se to sve napravi, ostaje dojam kako su njegova djela ipak korisna.

(heh kad smo vec kod castanede, upravo mi se nocas prije spavanja desilo jedno zanimljivo, novo iskustvo, recimo da je to bio samo osjecaj na djelic sekunde dovoljno snazan da ga zapamtim. prije spavanja, zagledam se u neku sliku u mislima i u tom polusnu gledao sam neko lice. nakon nekoliko trenutaka usao sam u dublji san, skroz druge teme, i onda mi dode misao kako opet gledam u ono lice. u tom trenutku, taj osjecaj me preplavio jer sam nekako postao svjestan da sam zapravo jednim dijelom cijelo ono vrijeme gledao to lice, nesto kao moje drugo ja, druga pozornost. znat ces na sto mislim zaprepastio sam se kad sam skuzio da jedan dio mene, mojih misli, i dalje gleda u ono lice, a ja i moja svijest tonemo u san koji nije toliko bitan za pricu. osjetio sam to kao dvije paralelne pozornosti, 2 svijesti usmjerene na razlicita mjesta istovremeno, ne znam kako bolje opisat)

ps slazem se da je Tajna jedan od laznih puteva. To je wishful thinking, i tome nema kraja. Moje misljenje je ovakvo: Potreba nema granica, koliko god da imamo i sto god da imamo, potreba ce zeljeti vise i nesto novo. Prema tome nije cilj nauciti kako zadovoljiti svaku potrebu, nego upravo suprotno, cilj ju je savladati.

Wishful thinking je zapravo robovanje vlastitim potrebama.
Da zanimljiva je to prica...njegova zena Amy Wallace(ako se nevaram)je iznila zbilja grozne svari na njegov racun..najzesce mi je ono sto je izjavljivala da je on govorio da je njegova sperma kao posebna,i nije za svaku zenu te da je ona izabrana..

E sad..neki kazu da ona samo zeli zaraditi,neki kazu da govori istinu..ali kad razmislis logicno...ona je u toj knjizi najvise ispala glupaca jer je opisivala sve gadosti i kako je padala na njega...a takodjer,njen otac joj je ostavio veliko najsljedstvo...tako da mislim da joj bas i nije do love bilo..

Takodjer koliko se sjecam,negdje sam procitao da je rekla,da je u biti Juan,bilo neko jeftino Spanjolsko vino,koje je on kupovao...te da je odatle potekla prica o Don Juanu...Ali slazem se..sta god da je istina njegova djela su fantasticna..e sad imas ti ljudi koji su radili njegove tehnike..i kazu da je fakat sljakalo...mislim da pricu o njemu nikad necemo razjasniti do kraja...ali koliko god nezelim vjerovati u to,ipak mislim da je sve bilo fake...kako objasniti,da biljke i zivotinje koje je on navodio u knjigama uopce nepostoje u tim krajevima di je on bio...

Evo intervju sa njegovom zenom koji je na engleskom...imao sam i prevedeno na Hrv negdje ali neznam di sam to naso..

http://sustainedaction.org/Wallace_Book/Ellis%20FAQ.htm

A evo i jedan podforum posvecem njemu.. http://galaksija.info/forum/viewforum.php?f=16

Kao i citav sajt u njegovo ime..(forum iz meni nepoznatih razloga neradi)..
hMM..Evo vidim ni sajta vise nema....jbga..
Alex84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 23:29   #119
Thiaoouba prophecy- nova biblija,definitivno,nažalost nije još na Hrvatskom,pa ja sad to prevodim,uglavnom, za one koji znaju english, evo link pa je skinite, besplatna je http://thiaoouba.com/index.html,jer dok ja to prevedem proći će vremena. Možda negdje oko Božića
dambul is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 23:34   #120
Quote:
Alex84 kaže: Pogledaj post
Definitivno sve knjige od Carlosa Catanede...zbog njega sam i poceo da se bavim snovima..ne na taj nacin na koji on pise ali on me podstrekao da se pocnem baviti snovima...izuzetno mi je bilo zanimljivo citati njegove knjige,jer su zbilja predobre...svaki put kad sam citao njegovu knjigu vizualizirao sam sve sto citam...bolje knjige u zivotu nisam procitao...Mislim da svi koji bi se htjeli bavit snovima,trebali bi prvo procitati njegovu literaturu...koja nije ni malo zamorna..a jako je zanimljiva i lako citljiva..
Hmm...sveprožimajuči orao, svjetlosne točke, mudrosti Tolteka..
Dexter nije lud is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:02.