Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2010., 14:03   #41
Najluđe je sto zapravo nitko ne trai da se emisija ukine... samo da se makne iz znansvenog programa u koji ne spada (po zakonu, kojeg nisu radili znanstvenici, nego pravnici i politicari, btw), kako se nebi zauzimala satnica za znansvene emisije...
Isto, zanimljivo je kako sad hrpa ljudi vice na znansvenike i zasipa ih svakakvim uvredama i sl. zbog toga sto kao "ne dozvoljavaju drugacije misljenje", a evo par ljudi je reklo nesto protiv emisije koja je popularna, pa ih se napada. Jako dosljedno od ljudi koji na sva usta pricaju da treba bit otvorenog uma.
Ako ste toliko protiv znanosti, zasto koristite www? To su vam patentirali oni masoni sa CERN-a, a gadovi, cak ga i ne naplacuju... :P
crazyGauss is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 16:33   #42
Quote:
crazyGauss kaže: Pogledaj post
Najluđe je sto zapravo nitko ne trai da se emisija ukine... samo da se makne iz znansvenog programa u koji ne spada (po zakonu, kojeg nisu radili znanstvenici, nego pravnici i politicari, btw), kako se nebi zauzimala satnica za znansvene emisije...
Istina. Emisiju treba stavit i naslovit u skladu sa sadržajem, da ne obmanjuje naivne i neobrazovane. Koliko je "znanstvena i na rubu znanosti", najbolje govori Mišakovo pozivanje zadrtog kreacionista Miroljuba Petrovića iz Srbije. Iz toga sektaškog lakrdijaša upravo izbija mržnja prema Darwinovoj teoriji evolucije, koju bi, zajedno sa svim znanostima koje ju podupiru, zamijenio sa kreacionizmom - Biblija kao jedina istina, u smislu da su dinosauri hodali s ljudima, Bog stvorio muškarca odjednom (ženu iz rebra), kao i sve parove životinje, čarobnim štapićem, pa se one nisu bitno mijenjale sve do danas.

Što može biti više PROTIV znanosti od toga? A Mišak se redovito sastaje s tim kreacionistima i sudjeluje u njihovim "predavanjima". On je taj koji je tog kreacionističkog pajaca najviše promovirao na ovim prostorima.


Dakle emisija ima svoju vrijednost da vidimo kakvih sve čudaka ima oko nas, i što bi ti napravili da im se dade obrazovanje naše djece. Ali podvalu da se radi o nečemu imalo u doticaju sa znanošću, mora se nekako ukinuti.

Možda treba prebacit u vjerski program?
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 16:50   #43
Quote:
crazyGauss kaže: Pogledaj post
Najluđe je sto zapravo nitko ne trai da se emisija ukine... samo da se makne iz znansvenog programa u koji ne spada (po zakonu, kojeg nisu radili znanstvenici, nego pravnici i politicari, btw), kako se nebi zauzimala satnica za znansvene emisije...
Isto, zanimljivo je kako sad hrpa ljudi vice na znansvenike i zasipa ih svakakvim uvredama i sl. zbog toga sto kao "ne dozvoljavaju drugacije misljenje", a evo par ljudi je reklo nesto protiv emisije koja je popularna, pa ih se napada. Jako dosljedno od ljudi koji na sva usta pricaju da treba bit otvorenog uma.
Ako ste toliko protiv znanosti, zasto koristite www? To su vam patentirali oni masoni sa CERN-a, a gadovi, cak ga i ne naplacuju... :P
Emisija je znanstvena , samo neki "znanstvenici " se bune zato što praktički ništa ne rade (nema otkrića, inovacija...) a željeli bi da im lova kapa od putovanja , simpozija, kolegija i čega već ne... Razgovarao sam sa onim Dejanom Vinkovićem i odgovorno kažem da čovjek nema veze sa znanošću... običan jedan zatupljeni novopečeni profesor koji je ono što je naučio od drugih tvrdi da je sve tako i da ne može biti drugačije... Njegova diskusije sa Paarom je dokaz koliko je on znanstvenik ...

O internetu neću tu ni pisati , već ću reći da su i mene mnogi "znanstvenici " popljuvali doslovno kada sam 1995 godine objavio tekst o internetu (moj maturalni rad...) u kojem sam prorekao da će se za kojih 10 godina moći na internetu kupovati i prodavati sve , prenositi konferencije , reproducirati filmovi ... Kako sam bio popljuvan bilo je strašno , a danas ti " znanstvenici " svi odreda se koriste facebook-om, youtube-om i svim mogućim drugim glupostima... i da ih danas prozovem rekli bi nije to istina , ali šta ćeš takav je svijet... U biti oni svoje neznanje i želju za neradom skrivaju pljuvanjem po svima drugima i po drugačijem mišljenju kako bi se prikazali da oni nešto (sve...) znaju , a u biti ništa ne znaju...
Busolavk is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 18:56   #44
-

Zadnje uređivanje Busolavk : 26.05.2010. at 19:02.
Busolavk is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 19:08   #45
Quote:
Busolavk kaže: Pogledaj post
Emisija je znanstvena , samo neki "znanstvenici " se bune zato što praktički ništa ne rade (nema otkrića, inovacija...) a željeli bi da im lova kapa od putovanja , simpozija, kolegija i čega već ne... Razgovarao sam sa onim Dejanom Vinkovićem i odgovorno kažem da čovjek nema veze sa znanošću... običan jedan zatupljeni novopečeni profesor koji je ono što je naučio od drugih tvrdi da je sve tako i da ne može biti drugačije... Njegova diskusije sa Paarom je dokaz koliko je on znanstvenik ...

O internetu neću tu ni pisati , ...
hmmm... tu se ne mogu bas slozit... ja ga isto znam i mogu reci da je kao profesor i pedagog izvrstan, a sto se znanosti tice... pa covjek objavljuje radove i to iz vrlo razlicitih podrucja (astrofizika, biomehanika, racunalne simulacije, ...) i ima siroko znanje o fizici i povezanim podrucjima.
e, sad on svoje stavove moze izrazavat malo iskljucivo, ali barem ih covjek kaze, argumentira i stoji iza toga...
evo, sad se skupilo jos 150 ljudi da potpisu peticiju, znaci imali su isto misljenje, a 8 godina nisu nista govorili. to je jedna od stvari koje su u nas lose.
ista prica s Paarom...

ovo o interneru sam samo napisa jer sad tu izranjaju svakakvi tipovi koji bi samo nekontrolirano pljucali po znanosti i svemu sto je imalo povezano, pa samo da podsjeti ljude da zapravo svaki komad tehnologije koji svakodnevno koristimo, a da vise i ne razmisljamo o tome je powered by znanost
crazyGauss is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 21:10   #46
Ma neka Mišaka i njegove emisije, meni ne smeta. Jedino što mi smeta je da ga se producira pod kapom znanstvene emisije i servira tulavom puku koji vjeruje u sve što zvuči uzbudljivo. Da se mene pita, Mišak bi išao u 2 ujutro odmah iza one babe što čita Tarot na OTV-u, ali OK, nek ide u neki popularni termin zabavnog programa ako baš mora

Da se ne shvati krivo, ja mogu okrenuti program. Ali u mojoj je glavi već dovoljno vlastitih spoznaja o temama o kojima Mišak naklapa da ga mogu kritički slušati, a uostalom naučio sam da neprovjereno provjerim. Djeca kojoj predaju deprimirani i poniženi profesori u našim školama nemaju taj luksuz. Pa ih možda jednog dana neka "Šen Ći" šarlatanka nagovori da ne uzimaju lijekove za dijabetičare.

Mišakov odgovor je samo još jedan pokazatelj da je tip posvađan sa znanošću 100%. Ali ajmo konkretno. Gledao sam emisiju o famoznom orgonu. Pojam orgon je definiran u sklopu eksperimentalne psihoterapije i ima sasvim drugo značenje od ovoga o čemu Mišak govori - ne radi se ni o kakvoj nedefiniranoj energiji, niti zapravo o ičemu što realno postoji - orgon je model, konstrukcija. On postoji koliko i nacrtani trokut. Nakon toga, kreće interview sa Klausom Volkamerom. Molim vas, zaguglajte ovog čovjeka.

Da se ne mučite, evo njegove impresivne biografije:
http://www.subtlematerialrealm.com/

Znam da je to štreberski i da kvari zabavu, ali ja sam išao pročitati rad cijenjenog dr. Klausa da vidim o čemu se zapravo radi. Možete i vi:
http://www.subtlematerialrealm.com/w...xploration.pdf

ooookeeej. Fakat, bacite oko. Naravno, zaključci rada su neusporedivo konzervativniji od onih iznesenih u Mišakovoj emisiji (možda zato što za njih nema podloge u podacima?) i tu se nikakav orgon ni takve ludosti ne spominju. Lik je jednostavno ponovio neke stare eksperimente svojih prethodnika s preciznijim uređajima i pronašao odstupanja od (kemijskog) zakona o očuvanju mase koja objašnjava (bez ikakvog obrazloženja) prisutnošću tamne materije(!)

Dobro da nije reko da je nevidljivi Isus stao na vagu

Dr. Volkamer na svojoj stranici linka kopiju rada bez peer-review komentara iz žurnala u kojem je objavljen. Evo pravog linka pa da vidimo što njegovi kvalificirani kolege kažu na njegov rad:
http://www.scientificexploration.org...2_volkamer.pdf
(počinje na str. 251)
Naravno, rad mu je pokopan i to bez ijedne reference na to da je zaključak lud, kontroverzan ili bilo što takvo - pogledajte sami i uvjerite se da se radi o hladnoj kvalitativnoj analizi koju ovaj rad nema nikakve šanse proći.

I to Mišak predstavlja kao znanstvenika i njegov znanstveni rad kojim je znanstveno dokazao orgon

Kaj je ono, Mišak reko da mu kažemo konkretno što s njegovim pojedinačnim emisijama ne valja? Evo, ja sam počeo
stretch is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 21:24   #47
Quote:
stretch kaže: Pogledaj post
Ma neka Mišaka i njegove emisije, meni ne smeta. Jedino što mi smeta je da ga se producira pod kapom znanstvene emisije i servira tulavom puku koji vjeruje u sve što zvuči uzbudljivo. Da se mene pita, Mišak bi išao u 2 ujutro odmah iza one babe što čita Tarot na OTV-u, ali OK, nek ide u neki popularni termin zabavnog programa ako baš mora

Da se ne shvati krivo, ja mogu okrenuti program. Ali u mojoj je glavi već dovoljno vlastitih spoznaja o temama o kojima Mišak naklapa da ga mogu kritički slušati, a uostalom naučio sam da neprovjereno provjerim. Djeca kojoj predaju deprimirani i poniženi profesori u našim školama nemaju taj luksuz. Pa ih možda jednog dana neka "Šen Ći" šarlatanka nagovori da ne uzimaju lijekove za dijabetičare.

Mišakov odgovor je samo još jedan pokazatelj da je tip posvađan sa znanošću 100%. Ali ajmo konkretno. Gledao sam emisiju o famoznom orgonu. Pojam orgon je definiran u sklopu eksperimentalne psihoterapije i ima sasvim drugo značenje od ovoga o čemu Mišak govori - ne radi se ni o kakvoj nedefiniranoj energiji, niti zapravo o ičemu što realno postoji - orgon je model, konstrukcija. On postoji koliko i nacrtani trokut. Nakon toga, kreće interview sa Klausom Volkamerom. Molim vas, zaguglajte ovog čovjeka.

Da se ne mučite, evo njegove impresivne biografije:
http://www.subtlematerialrealm.com/

Znam da je to štreberski i da kvari zabavu, ali ja sam išao pročitati rad cijenjenog dr. Klausa da vidim o čemu se zapravo radi. Možete i vi:
http://www.subtlematerialrealm.com/w...xploration.pdf

ooookeeej. Fakat, bacite oko. Naravno, zaključci rada su neusporedivo konzervativniji od onih iznesenih u Mišakovoj emisiji (možda zato što za njih nema podloge u podacima?) i tu se nikakav orgon ni takve ludosti ne spominju. Lik je jednostavno ponovio neke stare eksperimente svojih prethodnika s preciznijim uređajima i pronašao odstupanja od (kemijskog) zakona o očuvanju mase koja objašnjava (bez ikakvog obrazloženja) prisutnošću tamne materije(!)

Dobro da nije reko da je nevidljivi Isus stao na vagu

Dr. Volkamer na svojoj stranici linka kopiju rada bez peer-review komentara iz žurnala u kojem je objavljen. Evo pravog linka pa da vidimo što njegovi kvalificirani kolege kažu na njegov rad:
http://www.scientificexploration.org...2_volkamer.pdf
(počinje na str. 251)
Naravno, rad mu je pokopan i to bez ijedne reference na to da je zaključak lud, kontroverzan ili bilo što takvo - pogledajte sami i uvjerite se da se radi o hladnoj kvalitativnoj analizi koju ovaj rad nema nikakve šanse proći.

I to Mišak predstavlja kao znanstvenika i njegov znanstveni rad kojim je znanstveno dokazao orgon

Kaj je ono, Mišak reko da mu kažemo konkretno što s njegovim pojedinačnim emisijama ne valja? Evo, ja sam počeo
Šefe na koga me podsjećaš na nogometnog kritičara i novinara koji nakon 100 dobrih utakmica Messija i jedne loše odigrane kaže Messi je loš nogometaš ... Ne ulazim u to da je bilo loših emisija , ali je bilo i predobrih o pravim znanstvenicima i znanosti...

Citiram sa pollitike gdje sam odgovarao "znanstveniku" Dejanu Vinkoviću...

O Bože ti si se pogubio ... već sam odavno ustanovio ti nemaš veze sa znanošću...

http://www.youtube.com/watch?v=6SnGQiCSQlw rasprava o seljaku iz Austrije. JEL?

http://www.youtube.com/watch?v=Yepxg_MG_08 - laži o svinjskoj gripi koja se pokazala kao turbo opaka bolest... JEL?

http://www.youtube.com/watch?v=iWA_q...eature=related - neistine o majanskoj kulturi...JEL?

http://www.youtube.com/watch?v=Cphap...eature=related - rasprava o konferencije NEXUS koja se u stranim zemljama ne svrstava u znanstvene konferencije JEL?

Šefe daj jedan tvoj znanstveni rad već tu napiši da ga ocijenimo , daj neki novi zaključak ili otkriće stavi , a ne baviti se gluposti i glupostima... Na rubu znanosti je emisija koja se bavi znanošću samo ono što smeta takvima ko ti je što malo drugačije mnogo puta gledaju na znanost...

Da si živio u ranije vrijeme vjerovatno bi bio u svjetini koja bi vikala spali ga spali (onoga ko npr. vjeruje da je Zemlja okrugla jer ima drugačiji pogled na znanost od tadašnjih "naučnika"...)

I za kraj nešta u rangu tebe

http://www.index.hr/vijesti/clanak/q...ke/493405.aspx

da ponovno nabaviš novu kolekciju lijekova i cijepiš se..., jer "znanstvenici" tvrde dolazi Q groznica...
Busolavk is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 21:31   #48
Čisto informativno Q groznica je već odavno kod nas. Mediji napuhuju kao i obično
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 21:38   #49
Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
Čisto informativno Q groznica je već odavno kod nas. Mediji napuhuju kao i obično
Da ali pitanje može zašto se Q groznica preimenuje u Q gripa...

i za kraj da ne gnjavim da li ljudi smatraju da znanstvenici svaki puta moraju biti u pravu i da imaju ispravne teorije , ako smatraju onda su ljudi stvarno tudumi...
Busolavk is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 21:40   #50
Astrologija,tarot,kreacionizam,teorije zavjere nije znanost.
Emisiju ne treba ukinuti ali je treba maknuti sa znanstveno obrazovnog programa jer tamo ne spada.

Znanost (grč. episteme - razumijevanje, spoznanje, studija; lat. scientia; eng. i fr. science; njem. Wissenschaft) je organizirani sustav sveukupnog ljudskog znanja stečenog opažanjem procesa i pojava u prirodi i društvu, a obrađenog racionalnim, znanstveno prihvatljivim metodama. Znanost je objektivno, sistematizirano i argumentirano znanje o zakonitostima, činjenicama, pojavama i njihovim vjerojatnim uzrocima. Stečeno je i provjereno egzaktnim promatranjem, organiziranim pokusom i pravilnim razmišljanjem. Također, znanost nije samo skup znanja, već i način razmišljanja i gledanja stvarnosti. Taj se pogled temelji na razumu, logici, kritici, sumnji te objektivnom, slobodnom i samostalnom razmišljanju.
mau123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 21:42   #51
Quote:
Busolavk kaže: Pogledaj post
Da ali pitanje može zašto se Q groznica preimenuje u Q gripa...

i za kraj da ne gnjavim da li ljudi smatraju da znanstvenici svaki puta moraju biti u pravu i da imaju ispravne teorije , ako smatraju onda su ljudi stvarno tudumi...
Veća je vjerojatnost da su znanstvenici u pravu nego Vidoviti Milan.
mau123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 21:42   #52
Quote:
Da ali pitanje može zašto se Q groznica preimenuje u Q gripa...
Mediji
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 21:44   #53
Quote:
domeori kaže: Pogledaj post
hola drustvo.

He he bas pratim novi pokusaj da se opet po ko zna koji put ukine emisije na rubu znanosti. kolko sam skuzio ima 2,3 profesora sto vec par godina pokusavaju dobit uho na prisavlju ali im bas ne polazi za rukom

naso par linkova nesto starih nesto novih

http://groups.google.hr/group/hr.fid...ee2b53ef?hl=hr
http://pollitika.com/sveucilisni-oz-...-rubu-znanosti

a ovo misakov odgovor
http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...a-emisija.html

jesmo li za zamjensku emisiju hrvatska znanstvena dalekovidnica u kojoj se snimaju studenti dok polazu ispite (lol reality) ili da misak ostane sto mislite
Da si pročitao ono što piše u pismu iz kojeg je sve krenulo vidio bi da nitko ne želi da se emisija ukine nego da se prebaci iz Znanstvenog i obrazovnog programa u neki drugi. To ide i sve ostale.
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 21:45   #54
Quote:
Busolavk kaže: Pogledaj post
i za kraj da ne gnjavim da li ljudi smatraju da znanstvenici svaki puta moraju biti u pravu i da imaju ispravne teorije , ako smatraju onda su ljudi stvarno tudumi...
Pa ne moraju. Mogu se i pobiti njihove teorije.
Ali se onda dogodi da se oni urote, kao sto je bilo s tobom gdje su te pljuvali kada si prorekao buducnost interneta jos 1995 u maturalnoj radnji
za znanstvenike
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 22:02   #55
Quote:
Busolavk kaže: Pogledaj post
Šefe na koga me podsjećaš na nogometnog kritičara i novinara koji nakon 100 dobrih utakmica Messija i jedne loše odigrane kaže Messi je loš nogometaš ...
Komentirao sam jednu epizodu i ta je pseudoznanstvena po bilo kakvoj definiciji. Kako smo se oko toga očito složili, idemo dalje.

S obzirom da Mišaka ne pratim redovito, mogu komentirati samo emisije koje sam gledao, kojih nije velik broj no čine 100% uzorak pseudoznanosti.

Mišak je radio i emisiju o izvanzemaljskoj prisutnosti na Mjesecu. Prvih 20 minuta je prepuno priča o interesantnim fenomenima na Mjesecu, naravno bez ijedne reference koju bismo nedajbože mogli provjeriti. Također naravno, iako je broj očiju na nebu sa sve boljim teleskopima sve veći i zempljopisno rasprostranjeniji, prijava ovakvih fenomena je sve manje, a objašnjenja starih sve više - naime nekada se nije znalo u kolikoj mjeri atmosfera utječe na pojavnost oblika na Mjesecu niti kako bi ti oblici zapravo trebali izgledati. Je li to znanstveno?

Da ne pričam o tome kako se u toj emisiji govori da su astronauti sreli NLO-ove na Mjesecu. Istom onom Mjesecu na kojem, po Mišaku, nikada nismo bili

Hoću reći, sve da je Mišak napravio 200 znanstvenih i 50 pseudoznanstvenih emisija, to već čini njegovu emisiju neznanstvenom: zaključivanje iz subjektivnih opservacija, glasina, akademskih članaka koji su dokazano neispravni i slične stvari ne mogu se uopće tolerirati u kontekstu znanosti - Mišaku bi jedini izgovor da to pojedino napravi mogao biti da se redovito korigira nakon takvog gafa i da tih gafova ima zanemarivo malo. Umjesto toga, upravo sam nabrojao dvije emisije koje se sastoje isključivo od takvog materijala.

Što se tiče svinjske gripe, priča o tome da je opasnost prenapuhana je u ovom slučaju krenula upravo iz etabliranih znanstvenih krugova. Mišakovu emisiju na tu temu nisam gledao pa ne mogu komentirati, no ova se zavjera definitivno razlikuje po početnoj reakciji akademske zajednice i to one prave, kvalificirane, a ne doktora koji osim nastupa u emisiji NRZ nema niti jedne pozitivne reference u karijeri.

Svinjska gripa je moj primjer da nikome i ničemu ne vjerujem apsolutno, no to što "službena" verzija zna biti kriva ne znači da su paranoici kojima je sve što je službeno automatski laž u pravu.

Zadnje uređivanje stretch : 26.05.2010. at 22:23.
stretch is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 22:36   #56
Quote:
Matach kaže: Pogledaj post
Kolko sam ja shvatio problem je u tome da emisija "Na rubu znanosti" spada pod znanstveno obrazovni program.

Ja sam mišljenja da ta emisija nikako ne može biti dio znanstveno obrazovnog programa nego recimo zabavnog programa jer sa znanošću baš i nema veze. Za ukidanje nisam jer ima dosta ljudi koji vole gledati tu emisiju.
Ma da, u tome je problem. Neće nitko ukinuti emidiju nego se predlaže da se emisija makne iz ZOP.

Samo to, puno buke oko ničeg.
Mr.Monden is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 22:40   #57
Ajme majko... Baš gledam na Jubitou NRZ o kreacionizmu.

"Bjelančevine su nastale slučajno". Kaj je ovaj u srednjoj školi sjedio na ušima?

Oujea. Znanost at its finest.
stretch is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 22:58   #58
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Da si pročitao ono što piše u pismu iz kojeg je sve krenulo vidio bi da nitko ne želi da se emisija ukine nego da se prebaci iz Znanstvenog i obrazovnog programa u neki drugi. To ide i sve ostale.
Preambula ponudjene zamjenske emisija nakon ukidanja temelji se na snimanju studenata FERa pri polaganju ispita. Svejedno potpisao sam peticiju da se NRZ ukine, ali samo zato što nije bilo ponuđena međuopcija. Moj je prijedlog da se proba sa smjenama. Možda jednu godinu da ide ta znanstvena sa snimanjem studenata, pa onda na smjenu da opet dođe NRZ. Ili možda nekakva posebna rubrika u NRZ tipa "Znanost demantira!" gdje bi Vinkovic u 5 minuta svaku temu ukratko komentirao i svojim argumentima sugerirao javnosti da je riječ o besmislicama iznešenima u prethodnih 60-ak minuta.

Ako su se mogli dogovoriti 1 protiv 100 i Milijunas (idu na smjene sada) možda je to dobro kompromisno rjesenje, a i manje bi ljudi možda bilo u tom slučaju protiv pisma, ovako je ispao debakl u očima javnosti što je šteta. Ali dobro smatram ipak da nije još uvijek sve izgubljeno.
domeori is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 23:48   #59
Quote:
stretch kaže: Pogledaj post
Ajme majko... Baš gledam na Jubitou NRZ o kreacionizmu.

"Bjelančevine su nastale slučajno". Kaj je ovaj u srednjoj školi sjedio na ušima?

Oujea. Znanost at its finest.
Išo baš i ja pogledat sada. Docent veterinarskog fakulteta u Zagrebu ?????????????????????????????????????????????????? ?????????????? Možda neko na youtube premontirava i spaja izjave iz različitih emisija?
domeori is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 07:40   #60
Quote:
mau123 kaže: Pogledaj post
Astrologija,tarot,kreacionizam,teorije zavjere nije znanost.
.
Nije bila ni psihologija, odnosno prije 100 godina su istu svrstavali među gore navedene i tvrdili da je to šarlatanstvo.

Danas jest znanost.

Isti ovakvi znanstvenici koji danas pljuju po alternativnim znanostima su prioje 100 godina pljuvali po psihologiji.

Dakle i nakon 100 godina isto imamo i vještice, i lomače i "znanstvenike" koji drže šibicu. Samo je danas svijet malo drugačiji pa nesmiju tom šibicom potpaliti lomaču, iako bi oni to vrlo rado.

Ajmo sada o o definiciji znanosti koju si naveo:
Što znanstvenici kažu o vulkanu na islandu?
Kažu doslovno - možda će opet puknuti a možda i neće. Možda će i Katla puknuti a možda i neće. Nemožemo biti sigurni.

Gjde je u toj znanstvenoj izjavi dičnih znanstvenika sve ono što si naveo kao definiciju znanosti?

Mislit svojom glavom treba a ne glavom seoske budale IMHO.
DiogenBalkanski is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:23.