Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2017., 12:51   #5481
Quote:
psywhatdo kaže: Pogledaj post
Zašto ne bi mogli, ionako su učinci individualni kao što si i napisao, mislio sam ako ima da ga pacijenti dosta hvale, jer takvi nisu nužno ti koji se i najčešće propisuju od strane psihijatara.
https://s21.postimg.org/ssnar6ogn/guglaj.jpg

https://s21.postimg.org/h4t8wmzbr/strong.jpg
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 18:02   #5482
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post

Nda, osim što je izrazito toksičan i lako se predoziraš ako nemaš pojma što radiš. Dobro, pretpostavljam da ga ne ubireš po poljima pa da sam spremaš pripravke : D Uostalom, šafran je zaštićen
Bog s tobom di bi našao šafran možda si zamijenio s makom
Kupujem na iherbu ko i sve drugo :klap: poput :ginka , ginsenga , mace, restervatrola, q10, rhodolie, arginina, fermentirano ulje bakalara i sve i svašta probavam :klap:
E da , i kefir ( mliječni i vodeni ) je super , a gotovo je zabadav :klap:
Zakaj svi sve počinjete s podozrenjem , nepovjerenjem , rezervom -općom negativom
Kakvo predoziranje svagdje piše dnevna količina za unos
martin007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 18:51   #5483
Danas mi doletila ova stranica, tko želi kopati po alternativi samo naprijed http://www.tvernonlac.com/copper-toxicity.html
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 01:49   #5484
Depresija

Bojim se da sam ja preglup da se trgnem u životu. Kada nakon nekoliko godina psihijatrijskog tretmana i hrpetine dobivenih savjeta i dalje stojim na mjestu onda valjda bolje nisam ni zaslužio.
Ili sam jebeno glup ili se ne znam izraziti ili me nitko ni ne shvaća.
U poodmaklim dvadesetima trunem u depresiji i bmk realno. Izgubio sam dodir sa stvarnošću.
A leži ta tužna priča potisnuta u meni već predugo i stoga je logično da nikoga nije briga.
ocajnik543210 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 03:16   #5485
Quote:
ocajnik543210 kaže: Pogledaj post
Bojim se da sam ja preglup da se trgnem u životu. Kada nakon nekoliko godina psihijatrijskog tretmana i hrpetine dobivenih savjeta i dalje stojim na mjestu onda valjda bolje nisam ni zaslužio.
Ili sam jebeno glup ili se ne znam izraziti ili me nitko ni ne shvaća.
U poodmaklim dvadesetima trunem u depresiji i bmk realno. Izgubio sam dodir sa stvarnošću.
A leži ta tužna priča potisnuta u meni već predugo i stoga je logično da nikoga nije briga.
Koja tuzna prica?

Sta te sve muci?
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 08:49   #5486
Quote:
ocajnik543210 kaže: Pogledaj post
...i stoga je logično da nikoga nije briga.
A koga to treba brinuti točno?
Tko bi se po tebi trebao pozabaviti rješavanjem tih problema?
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 09:09   #5487
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
A koga to treba brinuti točno?
Tko bi se po tebi trebao pozabaviti rješavanjem tih problema?
@8742, u potpunosti se slažem s ovim tvojim pitanjjima gore. Naravno da se sam treba pozabaviti svojim problemima i brinuti se o njima

@ocajnik543210, kao što kaže Splićankaa, prvo moraš opisati svoju "priču" i sve ono što te muči.

Trebaš biti svjestan da te nitko sa foruma ne može izlijećiti, već ti možda može pomoći nekim savjetom, moralnom podrškom, saslušati te (jer iz iskustva znam koliko je teško kad nemaš s kim popričati o tim bolestima).
Ali to je sve nemoguće ako ti ne opišeš svoju situaciju.
__________________
Sve će to, o mila moja prekriti snijegovi ružmarin i šaš.
jedan-od is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 10:02   #5488
Quote:
ocajnik543210 kaže: Pogledaj post
Bojim se da sam ja preglup da se trgnem u životu. Kada nakon nekoliko godina psihijatrijskog tretmana i hrpetine dobivenih savjeta i dalje stojim na mjestu onda valjda bolje nisam ni zaslužio.
Ili sam jebeno glup ili se ne znam izraziti ili me nitko ni ne shvaća.
U poodmaklim dvadesetima trunem u depresiji i bmk realno. Izgubio sam dodir sa stvarnošću.
A leži ta tužna priča potisnuta u meni već predugo i stoga je logično da nikoga nije briga.
Svatko od nas zaslužuje bolje. A koja je tvoja priča? Što te najviše smeta?
Tobynho is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 14:36   #5489
Zakržljao sam u životu jer godinama sve potiskujem i zadržavam u sebi.
Moj život kao da je stao kada sam prije 12 godina odlučivao o svojoj budućnosti.
I nije problematična činjenica što tada sa 14 godina nisam znao što želim od života već što to ne znam ni dan danas, skoro duplo godina poslije kada bih trebao biti zrelija i stabilnija osoba. Imam dojam kao da sam ostao ukopan na toj prekretnici.
A u međuvremenu sam hibernirao.
Dolaskom u srednju koju upisujem reda radi, nesiguran, krhak, s manjkom samopouzdanja, anksiozan, prestajem se baviti fizičkom aktivnošću, počinjem izbjegavati druženja, izlaske i povlačim se u sebe te postajem neprimjetan.

Postajem zatvorena i autodestruktivna osoba koju nitko ne primjećuje i to postaje moj način života sve do danas.
Odlazim psihijatru, ali ne uspijevam iz toga izvući išta pozitivno i korisno jer sam preglup, prenesvjestan sebe i okoline.

Uopće mi nije namjera da nekoga bude briga, ja mogu nastaviti mlatiti praznu slamu ili ću jednostavno puknuti, a onda će se pitati kako to da je puknuo tako miran dečko.
Za trgnuti se u životu sam ili preglup ili premrtav. Zbogom
ocajnik543210 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 14:48   #5490
ne oftopičarite. hvala.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 23:55   #5491
Mogu li ikako pomoc staroj, uzevsi u obzir da ona ne zeli pomoc? Prihvatila je depresiju kao konacno stanje i iz dana u dan samo tone. Kaze da je umorna od svega, a tako se i ponasa, vjerujem uistinu da je. Pokusala je s terapijama, izvukle su je donekle ali onda je se malo pomalo pocela skidat s njih jer je kao htjela sama to pobijedit, svjesna cinjenice da to samo zamaskira pravi problem, sad samo jednu terapiju uzima i vidim da joj je sve losije.
Postala je opsjednuta teorijama zavjera i time kao da skida odgovornost sa sebe i opravdava svoje nedjelovanje, u smislu jbg nemocni smo na ovom svijetu shvatite da je zivot sranje i da nama upravljaju neki losi ljudi kojima ne mozemo stat na kraj.

Ne zivim vise sa njom, pa ne znam kako tocno bi moj angazman trebao izgledat, stari i brat su vise manje zaokupljeni sobom, a i oni su se obeshrabrili vec jer uglavnom sta god pokusaju nailaze na zid. Ali ipak bi probala ne zelim je gledat kako samo bleji u neke gluposti na netu i propada, ni unuci ni kucni ljubimci joj ne mogu izmamit osmijeh, ma nista.
__________________
Jizz it
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 00:51   #5492
Uzrok depresije loša životna situacija ili obrnuto?

Kod mene je sve krenulo sa depresijom, zbog čega mi se zakomplicirao život, ušao sam u začarani krug depresije i neuspjeha koji se međusobno 'hrane'. No, ipak znam da je depresija došla prva.
Kod nekog je možda obrnuto, desilo mu se se nešto loše zbog čega je pao u depresiju i opet je u začaranom krugu.
No, isto tako smatram da ako bih se riješio depresije da bi se i moja životna situacija poboljšala. Pijem nekih 3 tjedna Welbutrin, i primjećujem razliku. Ne razmišljam više tako crno o sebi i svom životu, a i više energije imam.
Ako bude bilo potrebno povisit ću dozu, naravno u dogovoru sa shrinkicom.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 20:57   #5493
Začarani krug opet iznova. Jedan određeni razlog me tjera da tonem sve dublje. Bojim se da ću prošvikati baš do kraja i da neće ništa normalno ostati od mene.

Neke određene situacije kroz nekoliko dana su me samo još više skršile. Toliko mi je tupo sve da ne mogu ni ispoljit emocije bar kroz suze i plač. Sve mi je usrano.
tirkizno is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 21:12   #5494
Quote:
dr. diego kaže: Pogledaj post
Kod mene je sve krenulo sa depresijom, zbog čega mi se zakomplicirao život, ušao sam u začarani krug depresije i neuspjeha koji se međusobno 'hrane'. No, ipak znam da je depresija došla prva.
Kod nekog je možda obrnuto, desilo mu se se nešto loše zbog čega je pao u depresiju i opet je u začaranom krugu.
No, isto tako smatram da ako bih se riješio depresije da bi se i moja životna situacija poboljšala. Pijem nekih 3 tjedna Welbutrin, i primjećujem razliku. Ne razmišljam više tako crno o sebi i svom životu, a i više energije imam.
Ako bude bilo potrebno povisit ću dozu, naravno u dogovoru sa shrinkicom.
Jel se psihijatri ljute ako im sugeriraš koju bi terapiju pio? Dosta čitam o welbutrinu i smatram da bi mi odgovaralo.
Bugsy93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 21:24   #5495
Quote:
Bugsy93 kaže: Pogledaj post
Jel se psihijatri ljute ako im sugeriraš koju bi terapiju pio? Dosta čitam o welbutrinu i smatram da bi mi odgovaralo.
Vjerojatno većinom da jer oni "znaju bolje" (makar isto nabadaju metodom pokušaja i pogrešaka, slabo su informirani o nuspojavama), silne su se godine školovali za to i sl. Ja sam sa svojima imala dosta sreće, sve se dalo dogovoriti, čak i to hoću li ili neću uopće išta piti.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 22:43   #5496
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Vjerojatno većinom da jer oni "znaju bolje" (makar isto nabadaju metodom pokušaja i pogrešaka, slabo su informirani o nuspojavama), silne su se godine školovali za to i sl. Ja sam sa svojima imala dosta sreće, sve se dalo dogovoriti, čak i to hoću li ili neću uopće išta piti.
Hvala na odgovoru.
Bugsy93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 13:13   #5497
terapija

Pozdrav,

terapija koju mi je supruga dobila je:
prazine 100 mg,
amyzol 25 mg,
citram 10 mg,
hlex 0,5 mg

Pitanje, ima li neki antidepresiv koji djeluje na tjeskobu, da ja na Vasu prepruku?

I drugo pitanje, da li je to za nu prejako, jer stalno spava, a kaze da joj to naravno nije cilj, umrtvljena je, nekako sumnjamo da je ovaj prazin sam po sebi od 100 mg prejak, jer vec nakon prve tablete, a to je on, pocinje joj se spavati?

Hvala
Chuky is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 16:02   #5498
Ne igrajte se liječnika na ovom pdf-u. Iznositi svoje iskustvo je jedno, a predlagati prestanak uzimanja terapije je sasvim druga stvar, koja je, usput govoreci, protivna pravilima ovog ppdf-a.

(Moderatorski upis)
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 17:03   #5499
Quote:
Chuky kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

terapija koju mi je supruga dobila je:
prazine 100 mg,
amyzol 25 mg,
citram 10 mg,
hlex 0,5 mg

Pitanje, ima li neki antidepresiv koji djeluje na tjeskobu, da ja na Vasu prepruku?

I drugo pitanje, da li je to za nu prejako, jer stalno spava, a kaze da joj to naravno nije cilj, umrtvljena je, nekako sumnjamo da je ovaj prazin sam po sebi od 100 mg prejak, jer vec nakon prve tablete, a to je on, pocinje joj se spavati?

Hvala
Lijekovi se ne uzimaju na preporuku ljudi s foruma i uopće, ukoliko isti nisu liječnici. A ovdje nisu (vecinom) i zbog toga nisu kompetentni savjetovati što je ili nije za tvoju suprugu. Pregledi i razgovori s liječnikom i postoje zato da bi oni na osnovu svega iznesenog donijeli odluku što bi za nju moglo biti dobro.

Što se mog iskustva tiče, SSRI ad su meni pomogli u rješavanju tjeskobe (Prozac, Zoloft, Portal), a vezano za Prazine, i ja sam na njih reagirala spavanjem. No, nakon malo vremena i to se promijenilo. Ukoliko je to jedna od nuspojava koju ne može/ne zeli trpjeti, trebala bi se posavjetovati s dr koji joj je iste propisao. Na isti nacin se se rješavaju i sve druge moguće nuspojava (dobitak/gubitak kilaze, problemi s libidom i sl.)
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 23:49   #5500
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
Ne igrajte se liječnika na ovom pdf-u. Iznositi svoje iskustvo je jedno, a predlagati prestanak uzimanja terapije je sasvim druga stvar, koja je, usput govoreci, protivna pravilima ovog ppdf-a.

(Moderatorski upis)
__________________
La familia es todo para mì ...
Andreasas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:20.