Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Pogledaj rezultate ankete: Što dolazi nakon smrti?
Raj/Pakao 26 21.85%
Reinkarnacija 60 50.42%
Ništa 33 27.73%
Glasovatelji: 119. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2011., 01:12   #321
Quote:
studentica Ri kaže: Pogledaj post
hello..htjela bih da mi netko odgovori na nekoliko pitanja... kada umremo, dolazimo na sud i onda On pred svima objavljuje nase grijehe? neke stvari me muce, pa sam htjela tu upitati jer ne nalazim odgovori..hvala.
sam si svoj sudac.nitko bolje od tebe ne zna što si radila,nitko nebi strožije i milosrdnije sudio od tebe same.samokritično ćeš sagledati svaku svoju pogrešku,odlučiti koja je važna a koja nije.ponavljat ćeš razred dok jednom ne položiš sve ispite pozitivno,možda će ti dosaditi,ali dok sve ne bude savršeno odigrano nema povratka kući,tj. k bogu.a što se tiče svih ostalih,mi smo svi jedno,kad odeš k bogu sve ćeš saznati,nitko i ništa ti neće biti nepoznato,e tek onda ti neće biti dosadno.
galeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 08:18   #322
Quote:
studentica Ri kaže: Pogledaj post
hello..htjela bih da mi netko odgovori na nekoliko pitanja... kada umremo, dolazimo na sud i onda On pred svima objavljuje nase grijehe? neke stvari me muce, pa sam htjela tu upitati jer ne nalazim odgovori..hvala.
Kada umreš prvo što vidiš to je tvoje tijelo, primjećuješ da ništa okolo tebe nije čvrsto, nekakva sila te vuče prema "gore", premda još nisi ušla u "onaj svijet" vidjet češ da ti se netko približava, zovu to "vodičem" koji ti zatim sudi po tvojim "lošim djelima", sramu, osjećaju krivnje, pa veli "jbg posao nije obavljen - moraš se vratiti u drugom tijelu! : )" ja ću ga u tom trenutku udarit po njegovim svetim jajima i poslat ga u pm. To je običan trik kojim te pokušava čim duže zadržavat na ovoj planeti da bi te sile mraka oslabile i napravile jednim od njih, vrate te ponovno na ovaj planet, u novo tijelo koje nema aktiviranu tu DNK pa se lijepo nečeš sjećati ništa, niti samu sebe, niti tvoju "misiju" koju si došla obavit, a kamoli toga što si došla "naućit" (i btw ti to več sve znaš) kaotiga.

Kreator, odnosno ova kreacija (cijeli svemir, sve dimenzije) ne sudi, "on" ne kažnjava, on veli "dao sam ti život, odi, živi, raduj se, sve sam ti dao, dat ću ti još ako treba, cijeli svemir je tvoj" Sve je savršeno, da nebi bilo sve bi se odavno raspalo.

Quote:
galeni kaže: Pogledaj post
sam si svoj sudac.nitko bolje od tebe ne zna što si radila,nitko nebi strožije i milosrdnije sudio od tebe same.samokritično ćeš sagledati svaku svoju pogrešku,odlučiti koja je važna a koja nije.ponavljat ćeš razred dok jednom ne položiš sve ispite pozitivno,možda će ti dosaditi,ali dok sve ne bude savršeno odigrano nema povratka kući,tj. k bogu.a što se tiče svih ostalih,mi smo svi jedno,kad odeš k bogu sve ćeš saznati,nitko i ništa ti neće biti nepoznato,e tek onda ti neće biti dosadno.
Ne postoje nikakve greške, samo iskustvo, život. I kakav razred?? šta to mi učimo? šta je patnja? čemu to kad to nije znano onome tko stvara život? Niti mi želimo patiti, niti to želi sam Kreator. Da nebi bilo "vodića" mi bismo odavno bili jedno s "njim". Svaka ptica se vraća svojem jatu (kući) pa tako i mi kad naše trenutno tijelo umre. Ono svijetlo koje ljudi vide na kraju "tunela" je ta točka kojoj se duša pridružuje, to je mjesto koje se nalazi izvan prostora i vremena koje je nama ograničenim 3 dimenzionalnim umovima ne vidljiv i ne shvatljiv, kad uđeš tamo, imaš pristup bilo kojem vremenu, mjestu, u tom smislu postaješ "sve" te možeš ponovno iskusit bilo koji oblik života AKO to želiš.

Eto vidim da ljudi pišu svoja mišljenja pa sam se odlućio pridružit.

Zadnje uređivanje Ironrage : 11.12.2011. at 09:36.
Ironrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 22:48   #323
...možda je raj prevara za kraj....
reinkarnacija...hm...to mi ima smisla..
Ironrage, poprilično se slažem s tvojim duhovitim pogledom na ono "poslije" ;-)
..mistika.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 02:59   #324
Donio mi je prijatelj knjigu - koju sam u tri skoka počela čitati - par stranica na početku, zatim u sredini nekoliko listova mudrosti, a onda na kraju dvadesetak stranica pojašnjenja kako ljudi mogu vježbati hipnozu i zapravo sve znanje izneseno u knjizi ima funkciju da od pažljivog čitača i učenika napravi regresoterapeuta. Vratila sam mu je drugo jutro kad je došao na kavu.

Slušajuči one koji su sasvim u tim pričama i istinama pa se sječaju svojih života iz 5 ili iz 17-tog stoljeća, sve te detalja i analize razloga zašto danas žive kako žive moram - stvarno ???????????????? ne vjerovati!

Dragi Bože kako je danas lako biti i postati sve što poželiš! Ako su sve te priče istinite - pa kako ću onda znati kad sam živa, a kad nastupa smrt. Ispada da je sve život u bezbroj oblika kako vele pjesnici. U tom mnoštvu života kako nači smisao i sve potrebno za sad i ovdje?

Zadnje uređivanje komar : 16.12.2011. at 03:15.
komar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 03:09   #325
Kako u stvarnom životu ne postoje čuda, tako ona ne postoje ni poslije života.

A čudo bi bilo da stanemo pred Boga.
Marian Oden is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 03:23   #326
Quote:
Marian Oden kaže: Pogledaj post
Kako u stvarnom životu ne postoje čuda, tako ona ne postoje ni poslije života.

A čudo bi bilo da stanemo pred Boga.
Mislim da ima čuda - kad u teškoj bezizlaznoj situaciji sve sretno završi to je za mene čudo.

Kako da stanemo pred Boga kad je on sveprisutan u svakom vremenu i prostoru... a mi smo tako ograničeni?
komar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 03:54   #327
Quote:
Bob Dean kaže: Pogledaj post


Odlazi u drugo prostor-vrijeme.Ne govorimo ovdje samo o toplinskoj energiji čovjeka.
Slažem se s ovim iz vlastitog iskustva. Veoma često mi se dešavalo da se ulična rasvjeta isključi baš u trenutku mog prolaska kada o nečemu vrlo intenzivno razmišljam. Znači nije se meni ništa priviđalo jer je to primjetilo još nekoliko frendova sa mnom. I nije do žarulja, jer su se isključivale sasvim različite žarulje na sasvim različitim lokacijama u različito vrijeme.


I kako nazvati energiju koja snagom misli gasi (a ponekad i upali žarulje), kuda ode ta energija poslije smrti?

Zbilja bih bio zahvalan na nekom znanstvenom odgovoru, jer me to stalno muči.
Marian Oden is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 06:51   #328
Quote:
Marian Oden kaže: Pogledaj post
Zbilja bih bio zahvalan na nekom znanstvenom odgovoru, jer me to stalno muči.
...nisi mogao bolji podforum odabrat... evo, sabu jedan od znanstvenika došel i sve ti objasnil u grafovima... samo kad tam na nibiruu završi izlaganje...
...pričekaj malo...

Quote:
komar kaže: Pogledaj post
Donio mi je prijatelj knjigu - koju sam u tri skoka počela čitati - par stranica na početku, zatim u sredini nekoliko listova mudrosti, a onda na kraju dvadesetak stranica pojašnjenja kako ljudi mogu vježbati hipnozu i zapravo sve znanje izneseno u knjizi ima funkciju da od pažljivog čitača i učenika napravi regresoterapeuta. Vratila sam mu je drugo jutro kad je došao na kavu.
...odličan sistem...

...jedan moj frend radi sličnu stvar s filmovima... kad ga društvo pozove u kino on veli: ''hvala, pročitao sam radnju i kritiku u novinama, pogledao foršpan i znam o čem se radi tak da nemam potrebe ići sad u kino''...

Zadnje uređivanje Bat Kol : 17.12.2011. at 23:50.
little_blue_dot is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 12:37   #329
Quote:
Marian Oden kaže: Pogledaj post
Slažem se s ovim iz vlastitog iskustva. Veoma često mi se dešavalo da se ulična rasvjeta isključi baš u trenutku mog prolaska kada o nečemu vrlo intenzivno razmišljam. Znači nije se meni ništa priviđalo jer je to primjetilo još nekoliko frendova sa mnom. I nije do žarulja, jer su se isključivale sasvim različite žarulje na sasvim različitim lokacijama u različito vrijeme.


I kako nazvati energiju koja snagom misli gasi (a ponekad i upali žarulje), kuda ode ta energija poslije smrti?

Zbilja bih bio zahvalan na nekom znanstvenom odgovoru, jer me to stalno muči.
... dotrajale (mislim živine) žarulje povremeno gube kontakt i pale/gase se bez nekog vidljivog uzroka, i ja ih "gasim" svaku noć tu gdje radim i prolazim -ali samo kad to primijetim ...

evo i tema :
https://www.forum.hr/archive/index.php/t-451415.html

Quote:
little_blue_dot kaže: Pogledaj post
...nisi mogao bolji podforum odabrat... evo, sabu jedan od znanstvenika došel i sve ti objasnil u grafovima... samo kad tam na nibiruu završi izlaganje...
...pričekaj malo...
...
... pa hajdmo umjesto toga ubit i ovih zadnjih nekoliko sivih moždanih stanica i pisati totalne besmislice...
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 18:54   #330
Quote:
Marian Oden kaže: Pogledaj post
I kako nazvati energiju koja snagom misli gasi (a ponekad i upali žarulje), kuda ode ta energija poslije smrti?

Zbilja bih bio zahvalan na nekom znanstvenom odgovoru, jer me to stalno muči.
Vjerujem da ima jako puno ljudi, visoke stručne spreme ili velike duhovne snage koji ubiru novce u ovom svijetu na znanstvenom nivou, a da za to ipak nisu dali konačni i stvarni odgovor na bilo koje jednostavno pitanje koje svatko od nas nosi u sebi. U početku mog razmišljanja o tome: zašto kad sam nesretna i ljuta, a idem upaliti svjetlo u boravku - eksplodiraju žarulje u lusteru ili sklopka od struje se izbaci (ili neko drugo svjetlo u stanu) i skoro sam prolupala i otišla pitati doktora kako da zaštitim svoj đep od sebe pošto uništavam toliko puno žarulja.... Ovo sa uličnim žaruljama se nekima događa stalno, a nekima nikada, uvijek će biti onih koji vjeruju da je sve to samo slučajnost. U našim životima ima toliko stvarnih stvari i istinu ćeš nači samo ako tražiš.

Znanost daje odgovore, ali pitanje je koliko su oni točni. Npr. ona voda Bistra u Zagorju izvire iz pravog prirodnog izvora. Gledala sam analizu Instituta Ruđer Boškovića u kojoj stoji da je taj izvor star 3000 godina. Nakon 10 godina došla sam opet slučajno do nekih papira. Isti taj Institut došao je do nove aparature i sada su najnovijim istraživanjima utvrdili da je taj isti izvor star 5500 godina. Znanost je samo znanost. Vjeruj sebi, postavljaj pitanja i nekad će ti netko dati odgovor koji će umitiri tvoju znatiželju. Jedino što ne vjerujem da čovjek u svom kratkom životu može pronači sve odgovore.

Psihotronika - je područje kroz koje možda možeš vidjeti da se cijeli život mi zapravo ili prilagođavamo tuđim ciljevima ili svoje ciljeve namećemo drugima. Reci kroz koji dio znanosti ti je želja naći odgovor.

Zadnje uređivanje komar : 18.12.2011. at 19:00.
komar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2011., 22:22   #331
Quote:
komar kaže: Pogledaj post
U početku mog razmišljanja o tome: zašto kad sam nesretna i ljuta, a idem upaliti svjetlo u boravku - eksplodiraju žarulje u lusteru ili sklopka od struje se izbaci (ili neko drugo svjetlo u stanu) i skoro sam prolupala i otišla pitati doktora kako da zaštitim svoj đep od sebe pošto uništavam toliko puno žarulja....
zašto si nesretna i ljuta ?
po razbijenim žaruljama vidim da si jako često ljuta, nezadovoljna, bijesna ?
možda si sama razbila nekim predmetom te žarulje a to si potisnula ?!

što je rekao doktor ?
jesi li dobila uputnicu psihijatru ?

Quote:
Znanost daje odgovore, ali pitanje je koliko su oni točni. Npr. ona voda Bistra u Zagorju izvire iz pravog prirodnog izvora. Gledala sam analizu Instituta Ruđer Boškovića u kojoj stoji da je taj izvor star 3000 godina. Nakon 10 godina došla sam opet slučajno do nekih papira. Isti taj Institut došao je do nove aparature i sada su najnovijim istraživanjima utvrdili da je taj isti izvor star 5500 godina. Znanost je samo znanost. Vjeruj sebi, postavljaj pitanja i nekad će ti netko dati odgovor koji će umitiri tvoju znatiželju. Jedino što ne vjerujem da čovjek u svom kratkom životu može pronači sve odgovore.
slažem se da znanost ne daje "konačne" odgovore, no najbliža je njima.

recimo kad bi se bioenergetičari, reikisti, i ti razni psihotroničari udružili i postavili nekakve parametre za procjenu vlastitih sposobnosti onda bi lako našli zajednički jezik sa znanošću jer znanost funkcionira na temelju znanstvenih parametara, koji ne moraju uvijek biti točni, no najčešće jesu, dostupni su svima i zato oko znanosti nema nikakve mistifikacije kad se nešto proučava.

alternativa se 5 tisuća godina nije pomakla od objašnjavanja je li energija koju netko ima božanska ili je demonska.

pa onda, bijela magija, crna magija !?

ništa mi tu nije jasno i kad nekoga nešto pitam o tome svatko govori drukčije, u tome je problem.
__________________
Volim sve moderatore, supermoderatore i administratore.
FojumRvacka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:53.