Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2004., 09:06   #21
na mjestu pokretachice topika bila bih ponosna.


to znachi da mi sise tak dobro izgledaju da naprosto dete nemre verovat da su prave


ontopik...

sve ce vishe biti takvih pitanja i takve djece. Mnogi roditelji su 'progledali' i odgajaju djecu na nachin da bespotrebno ne strahuju od autoriteta.


za takve roditelje
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2004., 09:07   #22
Ma cijela prica me podsjetila na onu opaticu koju je klinac jednog forumasa pitao jel vozi i batmobil kad vec zgleda ko sismis, pa je pozvala i roditelje i direktora i bogtepitaj jer da mali nema postovanja prema njenoj casnoj odori.
Bio topic na Religiji.

Jadan je hrvatski nastavnicki kadar ako ih djecja pitanja i primjedbe toliko izbacuju iz takta.
Ja bih se ubila da me klinac od 7 godina icim moze sjebati da ne znam sto bih mu rekla, pa cu svoju nesposobnost i nemoc skrivati iza nastavnickog autoriteta.
Jebote kaj smo jaki kad nam trebaju roditelji i direktori da nas od djece obrane.

Svasta.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2004., 09:12   #23
ja sam imala problem kad je Junior bio neshto stariji, ne sjecam se tochno, ali mislim da je imao nekih 10 godina.

Rekao je svojoj uchiteljici da ne smije vikat na njega jer nju placa njegova mama.

Ona me pozvala na razgovor, a ja sam joj ledenim glasom objasnila kako funkcionira izdvajanje iz nashih placa i chitav put do njene platne liste. I napomenula sam joj da to moj sin zna.


Vishe nije vikala na njega
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2004., 09:14   #24
sigurna sam da je otvaracica topika sva sretna sto se dosla nama potuziti sto joj se dogodilo... nitko, ali bas nitko nije stao na njenu stranu!!!



Mislim da je to dovoljno da shvati da je u krivu i da malo razmisli...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2004., 09:19   #25
Quote:
magic kaže:
ja sam imala problem kad je Junior bio neshto stariji, ne sjecam se tochno, ali mislim da je imao nekih 10 godina.

Rekao je svojoj uchiteljici da ne smije vikat na njega jer nju placa njegova mama.

Ona me pozvala na razgovor, a ja sam joj ledenim glasom objasnila kako funkcionira izdvajanje iz nashih placa i chitav put do njene platne liste. I napomenula sam joj da to moj sin zna.


Vishe nije vikala na njega
Jadni njegovi ucitelji s njim i s tobom.

Znas kaj si mislim? Kako god ne volim djecu, ja bih zapravo bila super nastavnik.
Popusili bi mi bez da vicem ili se zgrazam na nesto sto naprave.

Ponekad me zbilja cudi da ja, koja od djece bjezi ko vrag od tamjana, male vragove bolje kuzi od onih koji ih vole.
Kaj to ne bi trebalo nekak obratno funkcionirati?
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2004., 09:23   #26
Quote:
Gospon Pes kaže:
Jadni njegovi ucitelji s njim i s tobom.


ma gle, cijeli jebeni zhivot se moramo nekoga bojati.


ma necu da moje dijete tako odrasta!

Jebote, ja ih placam a oni da mi ga traumatiziraju. e - ne dam.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2004., 09:35   #27
I onda se pitaju sta ne valja sa nasim obrazovnim sustavom...em djeca "ne bi trebala" postavljat (ne)zgodna pitanja , em bi se trebala stalno nekoga ili necega bojati, em im nitko ne govori"da oni to mogu i da je cijeli svijet njihov", dapace sustavno im se podmecu da su nesposobi idioti i kreteni i debili, barem je to bila terminologija pojedinih uvazenih ucitelja i uciteljica,odnosno profesora i profesoricau obrazovnom sustavu koji sam ja pohadjala......a najinteresantnije oni kadrovi koji ne koriste tu terminologiju i metodu bas i ne cujes da protestiraju protiv svojih kolega.Osim kad roditelji dignu halabuku, onda se svi ogradjuju.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2004., 09:36   #28
magic

Pa slazem se s tobom.

Dokle se djetetu objasni da ne-bojanje nije propusnica za radjenje sranja.
Ne ide Juniora, padaju mi na pamet ovdasnji... Posto im je receno da se ne moraju nastavnika bojati, a ne i ovo drugo, neki to koriste kao izgovor za ne ucenje, ne pisanje zadaca, zaista nepristojno ponasanje, nepaznju na satu itd.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2004., 09:44   #29
pes, slazhem se u potpunosti s ovime shto si napisala - mjera mora postojati.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2004., 09:47   #30
mene svaki put natjera na ludilo kad dodjem na 'informacije' a njegova mi razrednica kazhe - znate, on je nemiran, smije se, brblja i tako neke gluposti....


Ja nju pitam jel bezobrazan, drzak, da li ne radi na satu...ona me gleda ko da sam luda


mislim, imaju 16 godina!!!!

Zar nitko vishe ne zna shto znachi imati 16 godina?


Jebote, ja sa svojih 40 i kusur u guzici ne mogu sjediti i shutiti 45 minuta, pa kako ce oni?


Osim toga, ima profesora na chijim su satovima ko bubice...ne zbog straha, nego zbog kvalitete izlaganja.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2004., 09:56   #31
ovo me podsjetilo na zgodu s mojom sestricnom i njenim sinovima koji postavljaju "nezgodna" - u biti normalna - pitanja. imali su tada 2.5 i 4 godine, igrali su se s curicom iz susjedstva koja je imala lutku. skinuli su lutku i zakljucili da "ona nema pimpek, kak sad to?!" ja sam im rekla da curice nemaju pimpek, samo decki, a ovaj stariji je mrtav-ozbiljan rekao "lazes, idem pitat mamu". otisao je mami, kojoj je bilo neugodno odgovoriti na takva pitanja , pa ga je uputila sinu od prijateljice, decku koji je tad imao 12 godina. nakon temeljite poduke , dosli su mi i rekli slavodobitno: "sad znamo, z. nam je sve objasnio, curice imaju PICKU, a decki KURRAC!"
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2004., 10:00   #32
Quote:
violent_femmes9 kaže:
otisao je mami, kojoj je bilo neugodno odgovoriti na takva pitanja
A ista ta mama ce se sablaznjavati ako joj dijete ulove u skoli sa 11 godina kako se seksa s klincem (prica iz jednog drugog topika) i za takav "razvrat" svog djeteta okrivaljavati TV program...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2004., 10:04   #33
Quote:
magic kaže:
Osim toga, ima profesora na chijim su satovima ko bubice...ne zbog straha, nego zbog kvalitete izlaganja.
Tocno. Ima i takvih, ali takvi nisu svi, niti mogu biti. Bilo bi nebulozno ocekivati.
Mi smo u osnovnoj imali jednu koja se nije znala braniti i dobila je napadaj vristanja kad smo bili zlocesti, a to je bilo tak piskavo i bezveze, da mislim da smo je i namjerno zajebavali samo da sizi.
Uglavnom, nastavnici bi ipak trebali znati u sto se upustaju kad su se za taj posao odlucili, pa ako mu nisu dorasli...jebiga.
Tu im nisu djeca kriva.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2004., 10:08   #34
Quote:
kemik kaže:
A ista ta mama ce se sablaznjavati ako joj dijete ulove u skoli sa 11 godina kako se seksa s klincem (prica iz jednog drugog topika) i za takav "razvrat" svog djeteta okrivaljavati TV program...
istoj toj mami bilo je nezamislivo da ja njenoj djeci pricam pricu tako sto ubacujem pjesmice, imitiram razlicite likove itd. mudro je zakljucila da nisam sva svoja.

a za izbor studija me pitala: "a stash ti onda bit kad to zavrsis? laborantica? bolje ti je da si farmaciju upisala pa da budes fino aptekar'ca"
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2004., 10:09   #35
Quote:
violent_femmes9 kaže:
a za izbor studija me pitala: "a stash ti onda bit kad to zavrsis? laborantica? bolje ti je da si farmaciju upisala pa da budes fino aptekar'ca"
joj, mislis da ja to nisam cula bezbroj puta...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2004., 14:41   #36
kod mene na godini ima 107 cura i 1 tip...
dans sam rekla curama šta me je mali pitao... sve su ostale paf!!!
ja sam klinca pitala.. da mi precizira dio tijela za kojeg me pita da li je u njemu silikon!!!
Mene nije to ni raspizilo , niti izbacilo iz takat niti diglo tlak.. ma ništa...
Ne bi htjela da se mene djeca boje...
Ja s njima imam prijateljski odnos!!!
mislim da se je ovo krivo protumačilo.. s ttopićem sam htjela reći kako se spušta dobna granica.... kako su klinci otvoreniji... kako je sve drugačije od doba kada smo mi išli u školu ( e tada se nije smjelo pisnuti)...
Meni je klinac koji je prošle godine došao na testiranje za upis u 1 razred reko da on neče crtati... da njega to ne zanima.. da on meni neće raći koje je to slovo.. jer šta to mene briga??!!!
Znači...
Ja sam došao u školu jer moram .. i ja ću tu biti... prvooditit svoju politiku!!!
U današnje vrijeme djeca su u pravu...
ako nije po njihovom oni zovu roditelje.. roditelje su spremni ići do ministarstva...
eto ova posjeljdnja rećenica je citat moje kolegice koja ima 60 godina... baš smo o tome razgovarale prije sat vremena u zbornici!!!
Nadam se da smo se sada razumjeli!!
__________________
Ne voli se nekoga zbog onoga što predstavlja ili se čini da jest!
Nekoga voliš zbog pojedinosti, zbog njegovih istinskih karakteristika!
_malac_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2004., 15:28   #37
nismo se razumjeli !!
ti mislis ako nisi otvoreno razgoracila oci i zacrvenila se , da klinac nije skuzio ?
da , vi ste sve , svih 107 cvijece , a djeca su nesnosna ?
TEBI , neko dijete nesto kaze ?????
ma, mars !!
boga vam vasega babskog i primitivnog
zamislile ste si da cete biti neki ***** , jer ste imale uciteljicu koja je bila autoritet i sada ste gladne moci i jebale bi se s medvjedima da ju dobijete
nemate pojma o pojmu i nemate osnove za raditi svoj posao i jedino je steta kaj u ovoj nasoj karikaturi od drzave dobivate zvanje kad zavrsite skolu , umjesto da jos 2 godine stazirate i naucite nekog vraga o stvarnom radu s djecom i kako da upotrijebite ono sto su vas ucili , a sto ste vi samo nastrebale da prodete na ispitima
cura mi je uciteljica i imao sam prilike vidjeti toga i vise nego dovoljno da mogu reci da je sva sreca da nisam roditelj ili ravnatelj
to kako bi letilo perje , to bi bilo nesto
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2004., 15:43   #38
i u vrijeme kad sam ja isla na testiranje za skolu (tamo negdje 70-ih) bilo je slucajeva da su djeca odbijala napraviti trazeno od pedagoga. razlozi su bili razliciti, ali nijedno dijete nije na kraju odbijeno, niti su iciji roditelji zvali ministarstvo.

ne razumijem zasto ocekujes da te dijete dozivljava kao neupitni autoritet samo zato sto sjedis s druge strane stola?
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2004., 15:48   #39
Quote:
_malac_23 kaže:
kod mene na godini ima 107 cura i 1 tip...
dans sam rekla curama šta me je mali pitao... sve su ostale paf!!!
ja sam klinca pitala.. da mi precizira dio tijela za kojeg me pita da li je u njemu silikon!!!
Mene nije to ni raspizilo , niti izbacilo iz takat niti diglo tlak.. ma ništa...
Ne bi htjela da se mene djeca boje...
Ja s njima imam prijateljski odnos!!!
mislim da se je ovo krivo protumačilo.. s ttopićem sam htjela reći kako se spušta dobna granica.... kako su klinci otvoreniji... kako je sve drugačije od doba kada smo mi išli u školu ( e tada se nije smjelo pisnuti)...
Meni je klinac koji je prošle godine došao na testiranje za upis u 1 razred reko da on neče crtati... da njega to ne zanima.. da on meni neće raći koje je to slovo.. jer šta to mene briga??!!!
Znači...
Ja sam došao u školu jer moram .. i ja ću tu biti... prvooditit svoju politiku!!!
U današnje vrijeme djeca su u pravu...
ako nije po njihovom oni zovu roditelje.. roditelje su spremni ići do ministarstva...
eto ova posjeljdnja rećenica je citat moje kolegice koja ima 60 godina... baš smo o tome razgovarale prije sat vremena u zbornici!!!
Nadam se da smo se sada razumjeli!!


Upravo je nenadjebiva ova tvoja misterija..u kojoj uspijes povezati nepostojece silikone u svojim sisama, sa ministarstvom skolstva i roditeljima..
Ti stvarno imas dara stvarati teorije zavjere na racun malca od sedam, ej zeno nedojebena, sedam godina, koji te pita (ne)zgodno pitanje .Jadna tvoja povrjedjena sujeta i nepostojeci silikoni.
Ne nije te taklo, samo si otvorila cijeli topic o tome kako te balavi klinac od sedam godina izbacio iz takta.I tvoje kolegice, jadne one, ostale paf...sve neko mamino cvijece...u pm..

Ajd odrasti, i kupi si veci broj cipela.

Moja mati je uvjek govorila, "kurca ima na svakom cosku" a ja cu ti samo jos dodati, od nadji jedan i napravi nam svima uslugu.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2004., 15:58   #40
Quote:
_malac_23 kaže:


Ne bi htjela da se mene djeca boje...
Ja s njima imam prijateljski odnos!!!

Meni je klinac koji je prošle godine došao na testiranje za upis u 1 razred reko da on neče crtati... da njega to ne zanima.. da on meni neće raći koje je to slovo.. jer šta to mene briga??!!!
Znači...
Ja sam došao u školu jer moram .. i ja ću tu biti... prvooditit svoju politiku!!!

U današnje vrijeme djeca su u pravu...
ako nije po njihovom oni zovu roditelje.. roditelje su spremni ići do ministarstva...
eto ova posjeljdnja rećenica je citat moje kolegice koja ima 60 godina... baš smo o tome razgovarale prije sat vremena u zbornici!!!
Nadam se da smo se sada razumjeli!!

Bormeč, fakat smo se razumjeli...baš si lijepo prikazala kako imaš sa klincima prijateljski odnos.
Naročito prema djetetu od 6 godina koje je došlo na testiranje za 1. razred. I jao, zamisli, ne želi komunicirati sa tobom, preuzvišenom kraljicom univerzuma.
Naravno da neće, ne želi, frka ga je, došao je iz svijeta igre u neku veliku, hladnu zgradu gdje ne pozna nikoga. Sa malom ručicom u velikoj znojnoj ruci mame koja je izjurila sa posla, kako bi dijete stigla upisati u 1. razred, ispuniti sve formulare...
Da, nije ga zanimalo crtanje u tom trenutku. Ježiti ga, što ga nisi stimulirala. Zašto nisi sa njime sjela i ti počela crtati? Kaj, to se ne radi, to rade samo tete u vrtiću?

Znaš, plaćena si da PRONAĐEŠ MODUS KAKO ĆEŠ DO SVAKOG DJETETA DOĆI, kako ćeš ga motivirati, kako ćeš mu zadržati pažnju, kako ćeš mu uliti znanje. To je tvoj POZIV.
Biti učitelj/profesor, nije posao. To je poziv kojem se vakodnevno, imala taj dan nastavu ili ne, posvećuješ. I jedino tako stvarno i jesi prava osoba na pravom mjestu.

Kao što vidiš, i ja sam jedna od oštrokonđi koja lupa šakom po stolu i zahtjeva od tebe/učiteljica/profesora najviše i najbolje. Zato jer tako treba i zato jer na to imam pravo i zato što će tako i biti.
I tako oštra ću uvijek biti kad naiđem na lažne autoritete poput tebe.

S ljudima toplim, normalnim, koji pronađu put do djeteta, koji shvaćaju koju veliku ulogu imaju u odgoju/učenju svakog učenika ponaosob - njima skidam kapu. Samo, rijetki su. Očito.
deatwin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:47.