Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2012., 23:58   #21
Quote:
Keksić... kaže: Pogledaj post
čitam i ne vjerujem

pa što ako je to napravio, zanimalo ga je, nije napravio iz nekakve negativne pobude i slično. i za to dobiti ukor u školi?? užas

nama su isto na vjeronauku prije prve pričesti dali da probamo neblagoslovljeno, i svećenik je objasnio cijeli proces izrade hostije.

po meni tvoje dijete nije ništa krivo. uostalom, dijete je. ne kažem da može raditi što želi, ali meni je simpatično kako se usudio. a di ta časna živi ako ju to može dovesti u predinfarktno stanje
SLazem se.
Casna

To moze jedino biti simpaticno, ipak mu je 10-ak godina, sta on zna
__________________
twfm 05. July 2020 ✞
Martic • Dimitrov • Sharapova • Federer • Coric • Stephens • Sock • Gojo • Muchova • Seyboth Wild
Greco is offline  
Old 02.10.2012., 00:36   #22
Quote:
sama7 kaže: Pogledaj post
uletila sam u temu,ali neznam očete li mi znat pomoć,nisam čitala vaše dosadašnje postove,ako sam falila temu molim vas uputite me
naime imam dječaka koji je 3.razred i u 5 mj.mu je pričest,vrlo je svojeglav,radoznal...i tako je danas išao u crkvu sam prvi put ikada,na poslijepodnevnu misu u 18 sati,sjedio je do časne,sve je bilo ok dok nisu počele hostije,a on tako svojeglav i radoznal,nonšalantno se digne ,stane u red i uzme hostiju.Kad se vratio sjesti do časne,koja ga je mrko gledala od kad se digo dok nije svoje šta je naumio i ostvario obavio,pita ga pa zasto si to napravio,a on će da ga je eto zanimalo kako je to....časna skoro infarkt.Inače živimo u vrlo pobožnome susjetsvu,a crkva je bila dupkom puna.
Kad je sio u auto odmah mi je rekao,ja sam ostala paf,žena van sebe,izletila iz auta tamo našla časnu u predinfarktnom stanju,ponavljala je gospode pomozi i rekla sutra cemo u školi o tome...blago majci,odavde ta izreka.
Možete li mi reći da li znate koga čije je dijete isto to napravilo,da li će biti sankcioniran,od strane crkve,tipa izgon s prve pričesti,od strane škole radi discipline??? Iko ,išta,ja sam van sebe i uopće ne mogu trezveno razmišljat,a sutra me čeka woooow to je moj sin,šta da vam kažem.
hvala ako mi išta možete reć
Dite je napravilo grešku jer se išlo pričestiti bez ispovjedi, a časna nema šta dramatizirati jer ga je ona trebala zaustaviti na vrijeme a ne posli soliti pamet - ja bi im tako rekla na razgovoru bez problema (lako je svaliti krivnju na drugog ). Uostalom o tome se tek sada uči prije pričesti i ako dijete nije znalo, nije znalo. Samo zauzmite svoj stav i vjerujte u njega!
__________________
"Volim živjeti. Ponekad se osjećam divlje, očajnički, doista jadnom, izmučena tugom, ali usprkos svemu tome još uvijek prilično sigurno znam da je biti živ veličanstveno." -Agatha Christie :D
Posejdona is offline  
Old 02.10.2012., 08:25   #23
napravila je moja prijateljica prije puuuuno godina....i ništ. velečasni joj je rekel da zato ljudi i du na ispovjed da bi se pričestili, i nije puno dramil..opčenito, bil je poprilično cool za vrijeme u kojem je živjel.uglavnom, ona se normalno dalje ponašala i nitko joj više to nije ni spominjal, osim kaj smo ju na prvoj pričesti zezali da je to njoj druga pričest.ne daj da te zastrašuju, ni klinca. reci da je dijete bilo znatiželjno i da ako je časna to vidjela trebala ga je zaustavit.
lea321 is offline  
Old 02.10.2012., 12:36   #24
Kakvi apsurdi!
S tojim dječakom je sve u najboljem redu. Mali je možda poprilično radoznao, možda je i turbo živahan, možda pomiče granice....štogod....ali s njim je sve u redu. On je mali dječak.
Ako je škola radi ovoga dala djetetu ukor onda moraš shvatiti da su u toj školi još gori nego li u toj crkvi. Škola treba da pedagoški postupa s djecom, da ih upućuje i lijepo s njima razgovara. Čak ni to nisu trebali jer se situacija odnosi na crkvu. Ti moraš zaštititi svoje dijete, i od jednih, i od drugih.
Ako se u školi tako pristupa "probemima" - mijenjaj školu podhitno.
Nemoj dozvoliti da ti radi ovoga maltretiraju dijete, nabijaju mu osjećaj krivnje, i tebi, i njemu.

Što se tiče crkve - ni tamo ništa nije u redu. Časna sestra nema zašto padati u nesvijest. Ona je tamo da djecu voli, upućuje ih, razumije i općenito bi trebala znati kakva su djeca. Ponekad radoznala, ponekad nestašna, ponekad ... Očito da o tome nemaju pojma, mada se s djecom dosta druže.
Izmišlja se eksces tamo gdje ga nema.
Od normalnog djeteta se radi problem.
Ma kakvo svetogrđe...koje budalaštine, ma kakvo plaćanje kazne, pa tko je tu lud.
Nećeš valjda sebi i svojem djetetu priuštiti tako nešto.
Ako treba potegnuti i do Bozanića, pa neka ih on malo pouči.
Pitaj ih kako to da je Isus oprostio Mariji Magdaleni, kako to da je dao svoj život za sve ljudske grijehe....
Jesu li oni unutar te crkve, ili su neki ogranak koji se malo pogubio.

Poljubi dijete. Reci mu da je samo bio radoznao, a to je normalno za dijete njegove dobi. Reci mu da ćeš ga zaštititi od ovih gluposti i od odraslih koji su se očito izgubili u jednoj maloj situaciji.
Kakvo svetogrđe....
Hostija se daje kao hrana za dušu. Tvoje dijete je nahranilo svoju dušu malo ranije nego što to crkveni propisi dopuštaju. Pa što..?
Možda mu je to trebalo. Tko su oni da ga zbog toga sude, kažnjavaju, tlače i još traže novac.
Ako su tako postupili, oni su pogriješili, a ne tvoje dijete.
Obavezno uzmi muža sa sobom u crkvu, i ne daj na sebe ljepiti njihove nebuloze.
Pitaj ti njih: neka ti objasne što je Božanska ljubav, milosrđe, pravednost i opraštanje. Daj ti njima zadatak da razmisle razumom i srcem, a ne napadati dijete.
Isus je rekao: Pustite malene k meni, njihovo je carstvo nebesko.

Poljubi dijete, zaštiti ga, makni ga od svih tih ludost, ako treba i druga škola, i druga crkva.
dalekojemore is offline  
Old 02.10.2012., 17:36   #25
Kao što i naslov kaže - to je amo gaf.
Ukor? - Koja je to škola? Spanish inquisition?
Sve da živiš i u najzabitnijem selu HR, ne može.
Reagiraj, kao što netko reče, i do Bozanića. Ili pape.

To je ridikulozno. Što je radio vjeroučitelj koji ih priprema za pričest?
__________________
Nije pametno kritizirati nečije kuhanje ako želite ponovo jesti kod te osobe.
rosita22 is offline  
Old 03.10.2012., 07:36   #26
da ukor u školi??????? pa kakve veze ima škola sa tim?

i kazna do 5000 kn djetetu od 10 godina?

pa ko je ovdi lud?
lana74 is offline  
Old 03.10.2012., 13:15   #27
Ah, ni trolovi nisu što su nekad bili.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:36.