Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2017., 23:55   #1381
Koji je po vama best buy Pentax trenutačno ?
__________________
Da se ovdje radi samo o nogometu, ne bi se ni javio. Javljam se jer znam - ako padne lopovluk, nerad i nemar u Hajduku, na jednom čvoru kao što je taj - onda pada u državi." Pavao Grubišić Čabo
ersteone is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 07:37   #1382
Quote:
ersteone kaže: Pogledaj post
Koji je po vama best buy Pentax trenutačno ?

Ovaj koji ja ja prodajem
http://www.njuskalo.hr/dslr-fotoapar...oglas-21539252

K-S2 ako ces novi
Trickortreat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 11:09   #1383
a za kaj to bi tebi bil naj bolji,neki konkretni primjer korištelja,novci limit....ak oćeš naj bolje za start up od pentaxa onda:
K1+HD Pentax-D FA 24-70mm F2.8 ED SDM WR ako ti fali novaca za ovaj start up set onda K1+HD Pentax-D FA 28-105mm F3.5-5.6 ED DC WR
mbukal is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 11:48   #1384
imam ja za prodati setove od pentaxa, početne-napredne-sve u jednom, kak ti paše,dakle:

Pentax K30 (sve što ide u originalu uz novi fotoaparat) + SMC PENTAX-DA 18-55mm F3.5-5.6 AL WR + SMC PENTAX-DA 17-70mm F4 AL [IF] SDM + original D-BH109 + 4 zamjenske D-LI109 baterije sa punjaćem+ 16gb sandisc,prodaje se kao cjelina = 4800,00 Kn

+ moguće kombinacije sa objektivima:
Pentax SMC -DA 55-300mm F4-5.8 ED = 1800,00 Kn
Pentax SMC -DA 12-24mm F4 ED AL [IF] = 2900,00 Kn

u kompletu sve zajedno uključeno je: popust + povečalo tražila OME53 + neopren pentax strap= 9300,00 Kn ,može keš - može kartica-može kombinacija

objektive bez fotoaparata ne prodajem, samo ozbiljne ponude, bez zajebancija, mogućnost probe-pregleda opreme na području Zagreba ,kontaktirati na pp ili email ili telefon (098/745-020)

Zadnje uređivanje mbukal : 10.03.2017. at 12:03.
mbukal is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 16:01   #1385
Trebam savjet. Trenutno imam fotoaparat DMC-FZ72 (Panasonic) i dosta sam zadovoljna s njim. No zeljela bih nesto bolje. Ne bavim se profesionalno fotografijom. Ali volim imati nesto posteno. Cesto fotografiram u zatvorenom (crkva, koncerti...) i tu imam problema. Slike bez blica su odlicne, ali svaki pokret (osobe koju slikam...) budu mutne. Dok sa blicom budu tamne. Ono sto trebam kod fotoaparata je veliki zoom (volim sitne detalje slikati, na ovom sto imam zoom je zadovoljavajuci, dosta sam slikala mjesec, i slike bude nevjerojatn) i da ne moram previse bljeskati (odnosno da ne koristim blic previse). Da su video snimke odlicne. Baterija punjiva (ne AA ili AAA; imala sam takav fotoaparat i sto sam skuplje baterije uzimala, to su krace trajale, a nezgodno je kad negdje ides, nositi hrpu baterija). Te da nije prevelika cijena. Znam da u danasnje vrijeme, koliko para toliko muzike. Ovaj sto trenutno imam je bio oko 2500 kuna prije jedno tri godine. Bilo bi idealno nesto po toj cijeni naci, no moze i tisucu vise.
__________________
Save the cheerleader! Save the world!
osjecanka is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 16:55   #1386
evo u postu iznad nudi se sve-cijeli set da odmah počneš fotkati ,aparat radi i na original liionske bateriji i na aa baterije ,u paketu su zamjenske liionske baterije sa punjačem kao i original litiionska baterija i još adapter za aa baterije- eneloop kao i lidlove tronic energy aa 2400mAh su mi se pokazale besprijekorne (možeš staviti i bilo koje druge aa baterije ali sa lošijim rezultatom) ne možeš ostati bez struje i da hoćeš,možeš fotkati i po kiši i nešto daleko i nešto jako blizu a široko,ima svakakvih kombinacija,ima velika većina od onoga za što pitaš,progruntaj
mbukal is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 12:21   #1387
Quote:
osjecanka kaže: Pogledaj post
Trebam savjet. Trenutno imam fotoaparat DMC-FZ72 (Panasonic) i dosta sam zadovoljna s njim. No zeljela bih nesto bolje. Ne bavim se profesionalno fotografijom. Ali volim imati nesto posteno. Cesto fotografiram u zatvorenom (crkva, koncerti...) i tu imam problema. Slike bez blica su odlicne, ali svaki pokret (osobe koju slikam...) budu mutne. Dok sa blicom budu tamne. Ono sto trebam kod fotoaparata je veliki zoom (volim sitne detalje slikati, na ovom sto imam zoom je zadovoljavajuci, dosta sam slikala mjesec, i slike bude nevjerojatn) i da ne moram previse bljeskati (odnosno da ne koristim blic previse). Da su video snimke odlicne. Baterija punjiva (ne AA ili AAA; imala sam takav fotoaparat i sto sam skuplje baterije uzimala, to su krace trajale, a nezgodno je kad negdje ides, nositi hrpu baterija). Te da nije prevelika cijena. Znam da u danasnje vrijeme, koliko para toliko muzike. Ovaj sto trenutno imam je bio oko 2500 kuna prije jedno tri godine. Bilo bi idealno nesto po toj cijeni naci, no moze i tisucu vise.
Ako želiš "veliki zum" onda def nećeš imati dobre fotke po mraku, u budzetu za 2500kn. Možeš imati samo 1 od tri stvari: dobar dohvat, dobre fotke po mraku, niska cijena.
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 14:13   #1388
Quote:
CrniDjuro kaže: Pogledaj post
Možeš imati samo 1 od tri stvari: dobar dohvat, dobre fotke po mraku, niska cijena.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 15:15   #1389
To sa niskom cijenom jos i ide, pod uvjetom da se odluci na jedno od ostala dva uvjeta.
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 15:52   #1390
Quote:
amadeus65 kaže: Pogledaj post
To sa niskom cijenom jos i ide, pod uvjetom da se odluci na jedno od ostala dva uvjeta.
Tehnički, da, izvedivo je imati nisku cijenu i dobru kvalitetu slike po mraku - neki stariji DSLR s f/1.4 objektivom bi trebao moći odraditi posao bolje od bilokojeg kompakta u tom cjenovnom rangu. Ili možda još bolje, Panasonic GF1 i 25/1.7. Izvedivo je, al je na knap. I definitivno nema dometa.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 17:49   #1391
Trebam savjet, preporuku...
Kupujem prvi DSLR aparat i u najužem izboru su mi Canon EOS 700d i Nikon Coolpix B700.

U fokusu će najviše biti hrana Bitno mi i da ima kvalitetne video snimke, planiram snimati kratke sadržaje za YouTube.
wilcoZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 19:15   #1392
Coolpix nije dslr. Nemoj ga ni uzimati u obzir.
Trickortreat is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 19:40   #1393
Sad mu se je lakse odlucit
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 20:34   #1394
Quote:
Trickortreat kaže: Pogledaj post
Coolpix nije dslr. Nemoj ga ni uzimati u obzir.

Hvala ti!
wilcoZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 12:05   #1395
Fotić do cca 5000kn

Trebao bih preporuku fotoaparata (dslr, mirrorless) do nekih cca 5000kn.
Svrha bi bila snimanje videa i to u situacijama slabijeg osvijetljenja tipa plesni nastupi, sportska događanja.
Ono što sam više gledao su mirrorless aparati i to konkretno Sony a6000, a5100 i Panasonic G7 koji su tu negdje, u tom cjenovnom rangu +/-.
(All aorund mi se G7 čini kao super izbor, ali u slučaju striktno low light videa tu mi je nekako a6000 bolji - možda se varam?)
Dslr nisam gledao već duže vrijeme tako da ne znam koja je situacija s njima u ovom rangu.

Može neka preporuka, lista par modela sa neki prednostima i nedostacima?

Hvala unaprijed
buby021 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 15:30   #1396
Nadam se da znaš da si s bilokakvih fotoaparatom korištenim u vide svrhe ograničen na video do 30 minuta trajanja ili mogućeg scenarija da se aparat prije tog sam ugasi zbog grijanja senzora (pa onda čekaj dok se ohladi, da bi mogao snimati dalje).
1v@n is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 15:52   #1397
Quote:
1v@n kaže: Pogledaj post
Nadam se da znaš da si s bilokakvih fotoaparatom korištenim u vide svrhe ograničen na video do 30 minuta trajanja ili mogućeg scenarija da se aparat prije tog sam ugasi zbog grijanja senzora (pa onda čekaj dok se ohladi, da bi mogao snimati dalje).
Znam, sve mi je to jasno. Ali tak i tak bi snimao u sekvencama od cca5 - 10min max.
Znam da je to boljka Sony-a da se pregrijavaju. Ali sad se više ne sjećam da li je to samo kod snimanja 4k ili i u FHD
buby021 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 16:10   #1398
Quote:
1v@n kaže: Pogledaj post
Nadam se da znaš da si s bilokakvih fotoaparatom korištenim u vide svrhe ograničen na video do 30 minuta trajanja ili mogućeg scenarija da se aparat prije tog sam ugasi zbog grijanja senzora (pa onda čekaj dok se ohladi, da bi mogao snimati dalje).
Ovo je preopćenita i k tome netočna izjava.

Npr. moj Panasonic GH2 može snimati koliko stane na karticu i ne pregrijava se, a radi se o fotoaparatu starom preko pet godina.

Ta tvoja priča se odnosi na Sonyevu alfa seriju.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 17:16   #1399
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Ovo je preopćenita i k tome netočna izjava.

Npr. moj Panasonic GH2 može snimati koliko stane na karticu i ne pregrijava se, a radi se o fotoaparatu starom preko pet godina.

Ta tvoja priča se odnosi na Sonyevu alfa seriju.
GH2 je iznimka jer postoji hack, ne i pravilo...i ne odnosi se samo na Sony, nego na apsolutno sve fotoaparate za EU tržište.

Dakle, ili imaš hack ili imaš aparat koji nije za EU tržište. Nema trećeg

Do informacija se bar lako dođe prije nego počneš optuživati za netočne izjave...
Quote:
For whatever reason, Eurocrats decided that significant tariffs should be charged for video cameras, but first they needed to define what is a video camera and what is not.

During that quest, Eurocrats set an arbitrary time limit for continuous video. They created law stating that cameras capable of shooting 30 minutes or more of continuous video would be considered video cameras, and thus subject to significant tariffs that could cost hundreds of dollars more per camera, or for top end models, even thousands more per camera.

From 2007: “The EU trade experts decided last Friday that to be classified as a digital camera, equipment must not be able to record at least 30 minutes of a single sequence of video in a quality of 800 x 600 pixels or higher at 23 frames per second or higher.”
1v@n is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 20:17   #1400
Quote:
1v@n kaže: Pogledaj post
GH2 je iznimka jer postoji hack, ne i pravilo...
Nema to veze s hackom. Originalni je, za američko tržište.

Quote:
i ne odnosi se samo na Sony, nego na apsolutno sve fotoaparate za EU tržište.
Onda to više nije:

Quote:
1v@n kaže: Pogledaj post
Nadam se da znaš da si s bilokakvih fotoaparatom korištenim u vide svrhe ograničen na video do 30 minuta trajanja ili mogućeg scenarija da se aparat prije tog sam ugasi zbog grijanja senzora (pa onda čekaj dok se ohladi, da bi mogao snimati dalje).
Jer je to, kao što sam rekao, preopćenita izjava.

Quote:
Dakle, ili imaš hack ili imaš aparat koji nije za EU tržište. Nema trećeg
Naravno da ima. Novi Panasonic GH5 nema ograničenje, čak ni na EU tržištu:

http://www.imaging-resource.com/PROD...sonic-gh5A.HTM

Quote:
Do informacija se bar lako dođe prije nego počneš optuživati za netočne izjave...
Rekao sam preopćenita i netočna. I nisam pogriješio.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:06.