Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2016., 13:38   #1
CERN - slučaj ljudskog žrtvovanja?

Zadnjih dana po medijima se povlači interesantan filmić.
Navodno, lik je u krugu CERN kompleksa snimio ljudsko žrtvovanje božici Šivi.
Link na filmić i jedan od bezbrojnih članaka po portalima:
https://www.theguardian.com/science/...ists-suspected

Naravno, svi mediji su filmić odmah "označili" kao fake tj. foru tamo nekih šaljivaca. Ono što je meni čudno i smiješno jest da je vijest prenesena na zaista puno portala i odmah okarakterizirana kao hoax bez ikakvog analiziranja. Postaviti ću par pitanja koja mene muče:
1. Ako je to grupa šaljivaca koja je izvodila nedopuštenu šalu onda kako to da su cijelu ceremoniju uspjeli izvesti u krug CERN-a i to nekoliko ljudi očito sa pripremljenim rekvizitima plus još jedan unutar zgrade koji snima? CERN je jako čuvana institucija (tu nema nikakve sumnje i tamo se ne ulazi bez propusnica) i nema šanse da grupa ljudi luta trgom izvodeći ritual bez da bude primječena od strane osiguranja i nadzornih kamera koje sigurno postoje i pokrivaju taj prostor.
2. Zašto svi mediji odmah (trenutno nakon objavljivanja filmića), bez ama baš ikakve službene istrage to opisuju kao namještaljku?!? Gdje je službeno policijsko izvješće? Gdje su konkretni argumenti da je to namještaljka? Mislim, to su osnove osnova, ne mogu se izvoditi zaključci bez istrage. A svi medii bez rezerve odmah dijele epitete "namješteno", "režirano", "šaljivo" itd...
3. Na youtube-u već imamo gomilu "objašnjenja" kako je to prijevara i stručnih "analiza" o posve nebitnim detaljima. Čemu tolika navala odmah nakon objave?

I četvrto, ono najvažnije a koje nitko ne spominje a bode me u oči da nemože više....

4. ZAŠTO pobogu u kršćanskoj zemlji u srcu Europe, u jednom od najvećih znanstvenih centara uopće u svijetu na sred trga stoji kip božici ŠIVI ?!?!? Indijskoj božici destrukcije? Mislim, zašto baš božica destrukcije? Zašto ne bog stvaranja Brahma ako se već furaju na hinduizam? I zašto uopće božanstvo !?! Zašto znanstvenici ATEISTI na trg stavljaju kip BOŽANSTVA !?! I zašto hinduističkog? Zar je Šiva prihvatljiva ateistima a Isus nije? Dakle, što su onda ti ljudi tamo? Ateisti ili vjernici? Jer ako su vjernici onda ne vjeruju u dobro nego štuju destrukciju jer je Šiva nekakva analogija Sotone u kršćanstvu. Ako su ateisti onda tu nešto gadno ne štima.
U sovjetskom savezu, znanstvenici su u znanstvene centre stavljali simbole i statue atoma, raketa, ljudi u raznim položajima, planeta i slično... dakle čisto zemaljske ateističke stvari jer su bili ateisti. Nema nikakve logike stavljati kip božanstva ako ne vjeruješ u niti jednu religiju. A tamo u CERN-u žive znanstvenici a ne religijska sekta. ILI?

I 5. Što su uopće htjeli postići tim filmićem? Ne kužim cilj tako dobro orkestrirane predstve ako to je? Jer to nije hrpa pijane mladeži koja je napravila neku sprdačinu. To je dobro režiran i pripremljen čin. Nema tu ad hoc stvari, svi su znali svoja mjesta, gdje trebaju ići, kako stati i što raditi.
Uz to, to nisu obični derani iz kvarta. U kampusu CERN-a žive top svjetski znanstvenici u tom području. Dakle relativno ozbiljni ljudi koji su život posvetili teorijskoj fizici a tu ima zaista puno posla a ne zajebancije poput ove.

Dakle iz svega ovoga ja izvodim samo dva zaključka:

1. Događaj je stvaran i žrtvovanje se zaista dogodilo. CERN vode štovatelji Šive i cijeli kompleks je zapravo posvećen ezoteriji i štovanju porpilično mračnih sila koje zahtijevaju ljudska žrtvovanja. Na internetu već imamo tisuće alternativnih članaka na tu temu.
2. Događaj je namjerno izrežiran u svrhu smanjivanja kredilibiteta svim drugim ljudima koji govore da se u CERNU događaju zaista čudne stvari i da ga vode nimalo ateistički znanstvenici. Znači, napravljen je namjerno izrežirano ljudsko žrtvovanje u svrhu da se sve buduće moguće snimke ili podaci koji procure mogu okarakterizirati kao djelo šaljivaca, namještaljaka i općenito bilo koga tko želi nešto dokazati odmah u startu okarakterizirati kao ridikula.
U prilog toga ide zaista šlampavo osiguranje koje "nema pojma" što se tamo događa i sama komplekstnost predstave za koju je bilo potrebno i do par dana pripreme. Trebalo je napraviti koreografiju i izvježbati ju (ljudi nisu bezveze stajali okolo), trebalo je nabaviti par istovjetnih ogrtača s kapuljačama osim ako ne mislite da su desetak istovjetnih takvih ogrtača našli u ormaru domara. Trebao je dodatni čovjek koji to snima i koji može komuncirati sa ljudima u ogrtačima (znači ako nešto pođe krivo, ako ne uhvati dobar kadar i slično). Uglavnom, to nije dijelo pijane mladeži koja je na pijanci odlučila da napravi spačku.
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 14:13   #2
Samo bi htio reci kako je Shiva Bog, a ne bozica i nikada nisam cuo da se njemu prinosi ili su se prinosile ljudske zrtve. Takoder to uopce nije mracno bozanstvo, ako izuzmemo stav po kojem je sve nekrscansko mracno.
Dogadaj je fake, a osiguranje ce po svemu sudeci nahebati.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 14:43   #3
Gledala sam bas danas, mislim da je izaslo u 24 sata. Cudno mi je to sto je lik koji snima takoder "zakukuljen" olitiga obucen poput ovih na snimci, kao snima potajno, a u prostoriji u kojoj se nalazi je upaljeno svjetlo, a on na prozoru, po noci. Onak, istices se ko govno u puncu.
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 15:46   #4
Ma ovo je čista sprdačina, ljudi su pomješali Šivu (muško božanstvo) s božicom Kali...
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 19:03   #5
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Samo bi htio reci kako je Shiva Bog, a ne bozica i nikada nisam cuo da se njemu prinosi ili su se prinosile ljudske zrtve. Takoder to uopce nije mracno bozanstvo, ako izuzmemo stav po kojem je sve nekrscansko mracno.
Dogadaj je fake, a osiguranje ce po svemu sudeci nahebati.
Lakonskim odgovorima ništa nisi objasnio....

Činjenica je sljedeća....
Na sred trga u CERN kampusu stoji kip bog Šive i to da preciziramo u Natraja položaju:
https://en.wikipedia.org/wiki/Nataraja
Dakle Šiva je prezentiran u plesnom položaju koji simbolizira uništenje dotrajalog svemira da bi Brahma mogao stvoriti novi.
Zanči, znanstvenici u CERN-u imaju na sred trga hinduističkog boga u položaju koji simbolizira uništenje svemira.

Zato ponavljam pitanja.....

1. Zašto znanstveni centar koji se diči time da objašnjava tajne svemira na posve znanstveni nereligijski način ima na svom trgu hinduističko božanstvo a sve to u sred kršćanske Europe?
2. Da li su znanstvenici tamo vjernici ili ne?
3. Zašto bi netko riskirao karijeru priređujući predstave kojima ne postiže ama baš ništa za sebe? Jer svi prisutni na tom ritualu moraju imati propusnice za kampus da bi uopće mogli biti tamo.

Znam da će se sad javiti gomila likova koji će se početi sprdati iz situacije, relativizirati stvari, skretati teme na nešto deseto, davati lakonske odgovore u stilu to je sve bezveze i lažno, i pokušavati naći uvurnute razloge zašto je to sve normalno. Ali oni koje tema zanima pokušajte dati konstruktivne odgovore.

Jer meni je sama činjenica da je taj kip tamo jako jako jaaako čudna stvar čak i bez tog događaja.
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 19:09   #6
Imaju taj kip jer je poklon Indijske vlade koja sudjeluje u projektu.

Nista drugo ovdje navedeno nema veze sa hinduizmom i kultevima Sive (niti odjeca niti rituali..) ili zdravim razumom, ocita sprdacina koja glumi neu neodredjenu crnomagijsku mistiku sa iz filmova preuzetim idejama/vizualijom, vjerojatno igrajuci upravo na zavjeraske fantazije oko tog kipa.

Vidi se da je glupost na prvi kadar. Ili neki zapadni "crnomagijski" mulci u najgoru ruku koji su sami neku svoju pricicu slozili.

A na internetu ima vise idiotskih teorija nego kalorija u McDonaldsu.


Kako izgledaju stvari rituali:

https://www.youtube.com/watch?v=W_63E75Xadw

https://www.youtube.com/watch?v=Iiin63uYlj4

https://www.youtube.com/watch?v=yP6DSnP2Qdk

Zadnje uređivanje Beljki : 18.08.2016. at 19:22.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 23:12   #7
Da ne izgleda sve beznačajno i smiješno pokazuje i ovaj film objavljen prije godinu dana:
https://www.youtube.com/watch?v=29t-p0YIhCc

Film je napravljen povodom ponovnog pokretanja ubrzivača u CERN-u i objavio ga je sam CERN službeno. Znači službeni filmić povodom pokretanja ubrzivača.
Filmić se zove "Dance of destruction" (ples uništenja) i u njemu se također pojavljuju osobe obučene u crno i u bijelo .
Dakle ovo više nisu nikakve slučajnosti ili neke bezvezne igrice.
Znači službeni film od prije godinu dana nosi ime Ples uništenja, u dvorištu CERN-a imamo boga Šivu u položaju plesa uništenja (samo mi nemojte brijati da je sve slučajno) a u oba filmića (onom službenom i ovom zadnjem izrežiranom) pojavljuju se osobe u bijelom i crnom u nekom simboličnom obredu/plesu.

Ne znam da li ste vi slijepi ali ja vidim nedvosmisleni simbolizam iza svih tih događaja u CERN-u. Ovo je očito i nedvosmisleno štovanje sila uništenja, Sotone ili kojih god drugih ekvivalentnih božanstava uništenja u ovom slučaju Šive.
Ovo nema veze sa znanošću i svatko tko tvrdi drugačije je ili glup i nezainteresiran ili namjerno tvrdi drugačije.
Kad povežemo to sa maltene sotonističkom ceremonijom otvaranja tunela u Švicarskoj (gdje se pak štuje Baphomet) pokazuje se zaista, najblaže rečeno, čudan smisao za estetiku i predstavljanje stvari u Švicarskoj.

Simbolizam nikad nije slučajan a pogotovo ne u ovom obimu. Nitko ne postavlja ogromne statue samo zato što su lijepe, nego se njima uvijek želi nešto reći na simbolički način. Nitko ne radi ni predstave samo zato što su lijepe nego se simbolikom uvijek nešto želi reći.
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 00:10   #8
Kuku lele.
Sin mi je, pre mesec dana bio u CERN-u i odusevio se.
Gledajuci ove nove informacije, naravno da sam se zabrinuo i da sam srecan da je izvukao zivu glavu
(sigurno ga je spasio kriz od javora, koji sam mu sakrio u torbi).
Ima da mu zabranim da ponovo ide, pre nego sto ga ta sekta zavrbuje.

Nasao sam jos par interesantnih filmova na youtubu
(WARNING) CERN HAS OPENED A PORTAL TO HELL 2016
Stewart Swerdlow - CERN, Blue Beam and the Portal to Hell
CERN UNLEASHED! Gotthard Tunnel Ritual Reveals The PORTAL To The Underworld

Zadnje uređivanje Dragan : 19.08.2016. at 00:26.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 01:33   #9
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post

cut

Simbolizam nikad nije slučajan a pogotovo ne u ovom obimu. Nitko ne postavlja ogromne statue samo zato što su lijepe, nego se njima uvijek želi nešto reći na simbolički način. Nitko ne radi ni predstave samo zato što su lijepe nego se simbolikom uvijek nešto želi reći.

U svijetu ignorancije,
bit će možda shvaćeno tek na kraju.

Nedavno sam čula jednog nijemca,u diskusiji glede mogućeg upada rusa u Njemačku.
Rekao je,mi jednostavno ne želimo znati hoće li se dogoditi,pa ćemo se jednog jutra probuditi,otvoriti kućna vrata i biti neizmjerno iznenađeni,što gledamo u ruski tenk..
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 05:36   #10
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Da ne izgleda sve beznačajno i smiješno pokazuje i ovaj film objavljen prije godinu dana:
https://www.youtube.com/watch?v=29t-p0YIhCc

Film je napravljen povodom ponovnog pokretanja ubrzivača u CERN-u i objavio ga je sam CERN službeno. Znači službeni filmić povodom pokretanja ubrzivača.
Filmić se zove "Dance of destruction" (ples uništenja) i u njemu se također pojavljuju osobe obučene u crno i u bijelo .
Dakle ovo više nisu nikakve slučajnosti ili neke bezvezne igrice.
Znači službeni film od prije godinu dana nosi ime Ples uništenja, u dvorištu CERN-a imamo boga Šivu u položaju plesa uništenja (samo mi nemojte brijati da je sve slučajno) a u oba filmića (onom službenom i ovom zadnjem izrežiranom) pojavljuju se osobe u bijelom i crnom u nekom simboličnom obredu/plesu.

Ne znam da li ste vi slijepi ali ja vidim nedvosmisleni simbolizam iza svih tih događaja u CERN-u. Ovo je očito i nedvosmisleno štovanje sila uništenja, Sotone ili kojih god drugih ekvivalentnih božanstava uništenja u ovom slučaju Šive.
Ovo nema veze sa znanošću i svatko tko tvrdi drugačije je ili glup i nezainteresiran ili namjerno tvrdi drugačije.
Kad povežemo to sa maltene sotonističkom ceremonijom otvaranja tunela u Švicarskoj (gdje se pak štuje Baphomet) pokazuje se zaista, najblaže rečeno, čudan smisao za estetiku i predstavljanje stvari u Švicarskoj.

Simbolizam nikad nije slučajan a pogotovo ne u ovom obimu. Nitko ne postavlja ogromne statue samo zato što su lijepe, nego se njima uvijek želi nešto reći na simbolički način. Nitko ne radi ni predstave samo zato što su lijepe nego se simbolikom uvijek nešto želi reći.
Ja sam za ovaj konkretan primjer rekao da je sprdačina, a Beljki je pokazao kako zapravo izgleda ritual Šive i tu nema nikakvih ljudskih žrtva.

Inače sam ja pogledao nekoliko i na ovaj forum stavio video uradaka vezanih za novi svjetski poredak, čisto da vidimo što se sve priča, a onda možemo vidjeti, da li je tu nešto ritualno, simbolički ili obična sprdnja.


Dakle, svijet ide prema novom svjetskom poretku, globalizaciji, povećanju profita, smanjenju ljudskih i radničkih prava, i sad mogu iscuriti nekoliko videa:

a) nešto što gospodari svijete ne žele da mi doznamo, sastanci trilaterale i bilderberga su supertajni, dok oni rapsravljaju o "miru u svijetu i iskorjenjivanju siromaštva"

b) određene interpretacije planova za novi svjetski poredak

c) videa u kojima su dodani i ritualni elementi

d) nešto što žele akteri novog svijetskog poretka, nešto što bi trebalo kompromitirati ove koji upozoravaju na problem

e) spradačine šaljivđija


Tu sam još primjetio sljedeće stvari:

a) Razinu koja je itekako ovozrmaljska, dakle, najbogatiji postavljaju političare koji donose zakone u skladu s interesima moćnika, a na štetu vlastitog naroda

b) neki tu dodaju kršćanske elemente pa iza svih zavjera stoji sam Lucifer

c) neki dodaju novodobni koncept, pa imamo reptile i križance, odnosno genetske modifikacije ljudi, a iza same zavjere stoje neljudske vrste

d) kombinacija b) i c)


I još nešto, često se vide hindu simboli i proglašava ih se sotonističkim, dakle, nije hinduizam uzeo nacistima svastiku, nego obrnuto, tako i ako određene grupacije koje rade za novi svjetski poredak, uzimaju neke tradicionalne simbole, oni ih inda zlorabe, kao nacisti svastiku, odnosno ilumiunati božje oko.


Da zaključim, globalizaciju, odnosno novi svjetski poredak gledamo on je više nego evidentan. Međutim svaku stvar treba kritički promišljati, meni nije baš najvjerojatnije da nas pokušavaju tisućama godina pokoriti... ali nikad ne reci nikad
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 05:56   #11
Posteni, radni narod Svajcarske (SVP - Svajcarska Narodna Partija), je od samog pocetka bio protiv CERNA, jer je intuitivno (a svi znamo prednosti intuitivnog nad racionalnim) osecao, da sa tim projektom nesto nije u redu, ali su ga internacionalni mangupi (SP - Socijalisticka Partija) prevarili.

Prvo, projekat je bio jako skup (a svi znamo kakve su Svajcarci cicije), drugo bilo je jasno da se povredjuje teritorijalni integritet Svajcarske (CERN je delimicno i u Francuskoj, cime se omogucuje nekontrolisano i neocarinjeno krijumcarenje materije iz jedne zemlje u drugu), trece na projektu ucestvuju 22 drzave, ~3000 saradnika i ~10000 gostujucih znanstvenika iz 85 zemalja ( poznato je koliko Svajcarci mrze strance, a osim toga je ocigledno da NWO i NA imaju svoje prste umesane u to; mia14 ih je odavno raskrinkala, upucujuci na to da kvantna fizika koketira sa duhovnoscu ) i na kraju i pored velike rasprave da se ubrzivac cestica napravi u obliku krsta, ipak su pobedile sile mraka i kaosa i on je napravljen u obliku kruga ( jasno je da su time hteli da stave do znanja kome se klanjaju, jer je krug stari, paganski simbol Sunca, a uz to predstavlja i Uroborusa, paganski, staroegipatski simbol zmije, koja se ujeda za vlastiti rep).

Ovim, poslednjim cinom (zrtvovanjem mladih devica), konacno su pokazane prave namere i lice CERNA i ja se iskreno nadam da ce se podici kuka i motika i konacno uciniti kraj tim prizivacima NA (Novog Doba) i imperijalisticko-liberalisticko-globalisticko-izrabljivacko-tajno-masonsko-trilateralno-supertajno-bildbersko-iluminatskoj diktaturi!
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 06:00   #12
Znamo da tehnologija ne služi radi boljeg života, nego da bi se ljudi kontrolirali.

Da li se baš ide ovako daleko:

http://webtribune.rs/bivsi-politicar...logije-video/#

http://www.inquisitr.com/2519553/i-s...-simon-parkes/

malo mi pretjerano, ali...
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 06:04   #13
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
U svijetu ignorancije,
bit će možda shvaćeno tek na kraju.

Nedavno sam čula jednog nijemca,u diskusiji glede mogućeg upada rusa u Njemačku.
Rekao je,mi jednostavno ne želimo znati hoće li se dogoditi,pa ćemo se jednog jutra probuditi,otvoriti kućna vrata i biti neizmjerno iznenađeni,što gledamo u ruski tenk..
Ne samo to. Rusi imaju tajne planove pokoravanja cele Evrope, jer se sigurno nece zaustaviti samo na Nemackoj.
Oni si kazu "kad su Napoleon i Hitler mogli do nas, zasto ne bi i mi mogli do Nemacke, Francuske, a i sire?".
A ovi masonski mediji nas samo za-maja-vaju da je sve u redu i sigurno.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 06:04   #14
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Posteni, radni narod Svajcarske (SVP - Svajcarska Narodna Partija), je od samog pocetka bio protiv CERNA, jer je intuitivno (a svi znamo prednosti intuitivnog nad racionalnim) osecao, da sa tim projektom nesto nije u redu, ali su ga internacionalni mangupi (SP - Socijalisticka Partija) prevarili.

Prvo, projekat je bio jako skup (a svi znamo kakve su Svajcarci cicije), drugo bilo je jasno da se povredjuje teritorijalni integritet Svajcarske (CERN je delimicno i u Francuskoj, cime se omogucuje nekontrolisano i neocarinjeno krijumcarenje materije iz jedne zemlje u drugu), trece na projektu ucestvuju 22 drzave, ~3000 saradnika i ~10000 gostujucih znanstvenika iz 85 zemalja ( poznato je koliko Svajcarci mrze strance, a osim toga je ocigledno da NWO i NA imaju svoje prste umesane u to; mia14 ih je odavno raskrinkala, upucujuci na to da kvantna fizika koketira sa duhovnoscu ) i na kraju i pored velike rasprave da se ubrzivac cestica napravi u obliku krsta, ipak su pobedile sile mraka i kaosa i on je napravljen u obliku kruga ( jasno je da su time hteli da stave do znanja kome se klanjaju, jer je krug stari, paganski simbol Sunca, a uz to predstavlja i Uroborusa, paganski, staroegipatski simbol zmije, koja se ujeda za vlastiti rep).

Ovim, poslednjim cinom (zrtvovanjem mladih devica), konacno su pokazane prave namere i lice CERNA i ja se iskreno nadam da ce se podici kuka i motika i konacno uciniti kraj tim prizivacima NA (Novog Doba) i imperijalisticko-liberalisticko-globalisticko-izrabljivacoe-tajno-masonsko-trilateralno-supertajno-bildbersko-iluminatskoj diktaturi!
Dali kvantna mehanika koketira sa duhovnošću.... ne znam

Ali uvjeravam te da je veći broj ljudi u svijetu koji ima nekakvih duhovnih iskustava ,nego broj ljudi koji poznaje matematički aparat da bi mogao spoznati neke kvantne zakone (koji se ne smiju ni vizualizirati ako ćeš kvantnu fiziku razumjeti, tako kažu autoriteti).

Ja ponavljam teško je naći osobu koja zna toliko matematiku da može formulama dokazati kako se to zemlja vrti oko sunca ili da netko ima znanja iz matematike objasniti najobičniji zvrk, koji je uravnotežen kad se vrti oko osi.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 06:09   #15
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Dali kvantna mehanika koketira sa duhovnošću.... ne znam

Ali uvjeravam te da je veći broj ljudi u svijetu koji ima nekakvih duhovnih iskustava ,nego broj ljudi koji poznaje matematički aparat da bi mogao spoznati neke kvantne zakone (koji se ne smiju ni vizualizirati ako ćeš kvantnu fiziku razumjeti, tako kažu autoriteti).
...
I meni je veoma sumnjiva ta zabrana autoriteta da se kvantni zakoni vizualiziraju.
Verovatno bi vizualizacijom svima postalo jasno o kakvim simbolima i marifetlucima se tu radi.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 06:12   #16
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
I meni je veoma sumnjiva ta zabrana autoriteta da se kvantni zakoni vizualiziraju.
Verovatno bi vizualizacijom svima postalo jasno o kakvim simbolima i marifetlucima se tu radi.
Htio sam reć o kompliciranosti kvantne fizike, ako je pokušaš vizualizirati ne bi ih mogao shvatiti, doveli bi te na krivi trag.

Kao što se brani klaviristima da vježbaju na sintu ,ako žele biti majstori klavira
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 14:15   #17
Film pogleda, ocito je da je dobra zahebancija u pitanju, a u cilju zahebavanja terorije urota fanatika...dobro su nasjeli
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 14:29   #18
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Simbolizam nikad nije slučajan a pogotovo ne u ovom obimu. Nitko ne postavlja ogromne statue samo zato što su lijepe, nego se njima uvijek želi nešto reći na simbolički način. Nitko ne radi ni predstave samo zato što su lijepe nego se simbolikom uvijek nešto želi reći.
To se zove umjetnicko izrazavanje. Zasto od toga stvarati bauk?
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 15:01   #19
Quote:
RayBan kaže: Pogledaj post
Film pogleda, ocito je da je dobra zahebancija u pitanju, a u cilju zahebavanja terorije urota fanatika...dobro su nasjeli
Ja ne znam gdje ti radiš ali ja radim u jednoj korporaciji i ne pada mi napamet izvoditi bilo kakve spačke takvog razmjera unutar firminih prostora.
1. Jer radim u toj firmi i ne želim dobiti otkaz.
2. Ne želim da me kolege gledaju kao ridikula koji radi gluposti
3. Jer ne želim upropastiti karijeru nekakvim suludim ispadima i spačkama.

Ovo je CERN
Jedna od top znanstvenih institucija u svijetu. Tu se ne dolazi preko nekog rođe sa vezom kao u Hrvatske institucije. Tu dolaze top znanstvenici iz cijelog svijeta i to im bi trebao biti vrhunac karijere jer trenutno na planeti nema ničeg složenijeg i naprednijeg od CERN-a (možda samo u vojnoj industriji ali to je druga priča). CERN ze zatvorena institucija. Prolaze se sigurnosne provjere (jer su moguća meta terorista) i nakon toga se dobije propusnica. U svakom trenutku osiguranje zna tko je unutar kruga CERN-a i sve pokrivaju kamere. To nije hala tvornice za proizvodnju plastičnih tanjura pa da imaju samo jednog starog portira na minimalcu koji obilazi zahrđalu ogradu svakih 3 sata.
Ljudi koji su unutra nisu došli natječajem iz plavog oglasnika nego ulazak u CERN trebaju zaslužiti svojim znanstvenim radovima i znanjem. Imaju oni vjerojatno i pripravnike studente ali to su studenti u možda top 1% svoje generacije. Nisu to naši vječni studenti koji vrijeme provode zbijajući pošalice u bircu pokraj faksa. Budite sigurni da je čak i onaj najniži pripravnik vrlo vrlo sretan što mu je dana prilika da bude tamo jer rad u CERNU itekako dobro stoji u CV- i otvara mnoga vrata kasnije u životu.

I sad mi hoćete reći da bi grupa ljudi riskirala cijelu svoju karijeru za takvu spačku u krugu institucije gdje će se vrlo brzo doznti tko je bio prisutan te noći? I to ne jedan mulac što je možda i moguće nego desetak njih !?!? Da li bi vi riskirali posao i karijeru u top firmi iz vaše struke takvom spačkom? I to ne nešto impulzivno smišljeno u sekundi gdje uvijek možeš reći da ne znaš što si mislio, da si imao žutu minutu i slično. Nego spačku koja je pripremana očito najmanje 24 prije snimanja?

Je, obred je najvjerojatnije namješten i režiran kao što sam rekao i na početku (mada nikad ne isključujem i druge mogućnosti ma kako god nevjerojatne bile) ali to je napravljeno ne iz puke zabave nego iz sasvim drugih razloga. A jedan od razloga je da sve glasine o radu CERN-a okarakteriziraju kao sprdačine, tlapnje ridkula i loše šale. Ovo je jedan odlično isplaniran i proveden medijski event koji je kad gledam i vaše reakcije na forumu (a i drugdje na netu) polučio uspjeh jer to 99% ljudi smatra loše izvedenom šalom provedeno od strane šaljive mladeži.

Sljedeći put kad u krugu svoje firme idete iz puke zabave klati piliće obučeni zajedno sa svojim kolegama u recimo ljubičaste plahte možete šefu kasnije objašnjavati : Pa gledajte! Ako se mogu tako zajebavati u CERN-u zašto ne bi i mi?
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 15:11   #20
Quote:
RayBan kaže: Pogledaj post
To se zove umjetnicko izrazavanje. Zasto od toga stvarati bauk?
Svaki oblik umjetničkog izražavanja ima svoju simboliku i poruku.
Pisac piše knjige jer želi nešto reći. Slikar slika sliku koja održava neko određeno duševno stanje ili želi nešto reći slikom. Skladatelj sklada jer također želi nešto pokazati muzikom. Čak i neki perfomas lik koji se gol vozi biciklom posred grada želi nešto reći svojim performansom.
Nitko ništa ne radi bezveze pa ni ti pretpostavljam.
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:27.