Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2016., 17:12   #1
Ovrha nakon kuproprodaje - molim pravni savijet

Bok ljudi,

Desila nam se neugodna situacija nekih 6 mjeseci nakon kupnje stana. Bivsi vlasnik je dobio racun od HEP-a koji nije platio, zbog kojeg mu je na kraju napravljena ovrha i sada od nas trazi da mu vratimo taj iznos.

Mi smo kupoprodajni ugovor potpisali 1.3. i u zapisniku stoje stanja svih brojila, ukljucujuci i ono za struju. Sa tim smo otisli u HEP 8.3. i predali ugovor, stanje broila itd.

Sve racune koje smo primili smo uredno platili.

Bivsi vlasnik sad nama prijeti ovrhom, jer mu na racunu od HEP-a pise da je za period od 1.3. do 25.3.

25.3. je HEP zamijenio njegovo staro brojilo sa novim, i razlika u stanju brojila od kupoprodaje 1.3. do 25.3. je bila 37 kWh. To je nasa potrosnja za koju smatram da bismo trebali platiti, ali nam nitko nije poslao racun.

Racun koji su bivsem vlasniku poslali 30.3. je za 322 kWh, dakle ukljucuje 89% njegove potrosnje.

Brine me datum na HEP-ovom racunu na kojem izricito pise da je za period od 1.3. do 25.3. iako se ne poklapa po kWh.

Zanima me samo gdje stojimo pred zakonom i da li smo ista duzni platiti?
Da li nam moze napraviti ovrhu zbog ovoga?


Hvala!
crótach is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 15:52   #2
MOže ići u postupak, pa ćete vi prigovoriti rješenju o ovrsi, i u postupku dokazivati koliki je vaš dug, a koliki njegov.

Ako ste precizno izračunali iznos, ja bih mu čak platila ovo koliko vi mislite da je vaše, 11% mjeseca.
Ivana335 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:40.