Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2023., 17:48   #361
Što priložiš kao potvrdu da je porez plaćen, PDF od brokera? CSV pretpostavljam ne prolazi.
roomko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2023., 15:50   #362
Priloži šta god imaš,i čuvaj dokumentaciju.
__________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2023., 16:30   #363
Tnx, priložio sam statement brokera, javim ak dobim ikakav zanimljiv odgovor od njih.
roomko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2023., 22:56   #364
Kako ide ako npr kupis Tesla dionicu preko eToro i prodas.
10% porez na dobit?
tigerija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2023., 13:49   #365
Quote:
tigerija kaže: Pogledaj post
Kako ide ako npr kupis Tesla dionicu preko eToro i prodas.
10% porez na dobit?
Ako je kupiš za 100, prodaš za 150 u razdoblju od dvije godine (računajući datum), plaćaš 10%+prirez na 50 dolara.

Jasno, ako si imao više trgovina onda sve računaš na istom principu i platiš ovisno da li si u plusu ili ne. Ako si trgovao više puta istom dionicom, računaš fifo, first in first out, npr. kupio si jednu dionicu tsla za 100, zatim još jednu za 130 te nakon toga još jednu za 160 i sad imaš tri dionice. Nakon godinu dana si prodao jednu za 140, računa se da si prodao ovu prvu i na njoj ostvario dobit 40 dolara.
Frank Knight is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2024., 14:42   #366
Do kad je rok za predaju poreznog obrazca za kapitalnu dobit u 2023?

Predajem JJPD obrazac?
__________________
Stara panjina.
Drob is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2024., 16:33   #367
Zadnji dan u veljači tekuće godine, odnosno ove.

Da, predaješ JOPDD obrazac, možeš i online, te im uplatiš iznos poreza na kapitalnu dobit koju si ostvario.
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2024., 20:35   #368
Quote:
feenian kaže: Pogledaj post
Zadnji dan u veljači tekuće godine, odnosno ove.

Da, predaješ JOPDD obrazac, možeš i online, te im uplatiš iznos poreza na kapitalnu dobit koju si ostvario.
Zahvaljujem.
__________________
Stara panjina.
Drob is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2024., 11:11   #369
Prvi put sam dobio neki iznos dividende, i taj je iznos smijesan. Manji je od 1$. Dobio sam ga u prosincu prosle godine. Je li potrebno prijavljivati tako smijesne iznose Poreznoj? Nisam do sada ispunjavao ni onaj Ino-doh obrazac do sada jer mi naprosto nije trebao. Drzava je SAD.
gigra is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2024., 17:53   #370
RL_AIII15_4 Obrazac s oznakom podnositelja 4 mogu podnositi fizičke osobe koje ne obavljaju samostalnu djelatnost

Ovo mi se javlja kao greška kod kontrole JOPPD,ne obavljam samostalnu djelatnost,ima netko isti problem?Ili da zna o čemu se radi?
__________________
"Lockdown protiv korone je kao da muhu pokušavate ubiti maljem."
blabla41 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2024., 22:55   #371
Ove godine je porez 12%? Prirez se isto treba uračunati jer se radi o primicima iz 2023?
roomko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2024., 09:44   #372
Quote:
blabla41 kaže: Pogledaj post
RL_AIII15_4 Obrazac s oznakom podnositelja 4 mogu podnositi fizičke osobe koje ne obavljaju samostalnu djelatnost

Ovo mi se javlja kao greška kod kontrole JOPPD,ne obavljam samostalnu djelatnost,ima netko isti problem?Ili da zna o čemu se radi?
Isto, al imam obrt. Svejedno ne vidim zašto ne bih smio predati JOPPD vezan za kapitalne dobitke, mislim da je greška kod njih.
roomko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2024., 10:24   #373
Možda bude od pomoći nekom ubuduće, ovako su mi odgovorili iz porezne: "joppd obrazac veže se za registar poreznih obveznika pa bez obzira što kapitalni dobitak nema veze sa Vašom djelatnošću trebate poslati obrazac sa oznakom 2."
roomko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2024., 21:42   #374
Pozdrav, 2021. sam uložio u indeksni fond, u međuvremenu nisam dokupljivao niti prodavao. Kupio sam novcem od prodaje naslijeđene nekretnine (350 tisuća eur) i to je u međuvremenu naraslo na 484 tisuće. Sad bih prodao 80 tisuća. Znam da ne plaćam porez na kapitalnu dobit za dionice/fondove koje držim duže od dvije godine (posljednju kupnju sam obavio prije 3 godine), ali ne znam kako se taj prihod računa, da li ga trebam navesti prilikom traženja dječjeg doplatka, itd?
Wary is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:23.