Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2024., 08:52   #1641
Raskid usred police (to možeš samo u određenim slučajevima) ili ne želiš da ti se obnovi na sljedećih godinu dana?
Za ovo drugo, obrazac je ovdje.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2024., 10:34   #1642
Auf, nisam očekivao komplikacije. Ma cura je na poslu dobila besplatno dopunsko osiguranje, a istovremeno ima i svoje dopunsko preko hzzo koje bi ukinula, da ne plaća bezveze i to pošto ima preko osiguravajuće kuće... Nemam dopunsko pa nisam ni znao da to ide tako, oni znači svakih godinu dana rade novi ugovor na godinu dana?
Tiki is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2024., 10:45   #1643
Da, automatski produžuju dok ne otkažeš. Može otkazati i prije isteka godine, s otkaznim rokom 3 mjeseca (obrazac). U tom slučaju, ako je koristila dopunsko, morat će podmiriti razliku u odnosu na plaćenu premiju.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2024., 12:26   #1644
Odlicno, hvala na info. Valjda nece biti problema.
Tiki is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2024., 13:29   #1645
Ostvario pravo da mi država plaća dopunsko. Imao sam ugovoreno privatno dopunsko.
Na šalteru mi rekli da se moja postojeća polica automatski raskida i da nema brige. Za 2 mjeseca dolazi mi pismo da nisam platio ratu privatnog osiguranja.

Zovem privatno osiguranje, a oni vele "kako da mi znamo da ste ostvarili pravo da vam država plaća? Morate raditi raskid, popunite formular".

Ispunio formular, popunio, oni su odobrili, ali raskid je s današnjim danom. Naravno trebam platiti ovo privatno osiguranje i dug do danas.
marek45 is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2024., 22:26   #1646
Quote:
marek45 kaže: Pogledaj post
Ostvario pravo da mi država plaća dopunsko. Imao sam ugovoreno privatno dopunsko.

Na šalteru mi rekli da se moja postojeća polica automatski raskida i da nema brige. Za 2 mjeseca dolazi mi pismo da nisam platio ratu privatnog osiguranja.



Zovem privatno osiguranje, a oni vele "kako da mi znamo da ste ostvarili pravo da vam država plaća? Morate raditi raskid, popunite formular".



Ispunio formular, popunio, oni su odobrili, ali raskid je s današnjim danom. Naravno trebam platiti ovo privatno osiguranje i dug do danas.
Da, automatski se raskida polica DZO od HZZO-a a ne privatnog osiguravatelja.

Inače otkazni rok je 3 mjeseca. To znači da bez obzira na besplatnu policu treba platiti i rate za vrijeme otkaznog roka. To piše u svakim općim uvjetima osiguranja.

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 10:36   #1647
Imam Allianz dopunsko osiguranje i dodje mi obavjest da ističe za tjedan dana i da je trošak 68eur..Nakon toga pošaljem mail da nisam dobio uplatnicu i oni mi pošalju uplatnicu na 81 eur i kažu da vj nisam dobio obavjest o povećanju.. Mislim koji ... Pa dobio sam sve napismeno i cifru od 68eur kakvih sad 81eur..
leli35 is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 10:54   #1648
pogledaj na webu cijene i u koji razred cijena potpadaš a konto godina starosti.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 19:23   #1649
Nigdje ne piše taj podatak samo nude akcijsku ponudu od 55tak eur a redovno kriju..
Mogu tj imam pravo zbog povećanja usluga prekinuti ugovor i onda novi ugovoriti po akcijskoj cijeni
leli35 is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 19:27   #1650
LINK
oko sredine stranice ti je cjenik po godinama.

akcijske cijene imaju svi povremeno. ništa čudno. uniqa ti je (mislim) ovog časa najjeftinija. pogledaj koliko bi plaćao kod njih. merkur je nešto skuplji, hzzo standardne cijene već godinama, bez obzira na godine. a onda sve ostale kuće, i čak mislim da je ovog časa wiener najskuplji.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 22:11   #1651
Uniqa mi ispada 74.10eur što je oko 7eur manje skoro zanemarivo..Ali opet po ovoj logici kod Allianza 12*7.5 ispada 90eur za osnovni paket otkud im onda 81 a akcijska cjena je 12*5,5 =66
leli35 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:21.