Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet

Nogomet O loptanju nogom u širem smislu.
Podforumi: Navijači

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2011., 01:48   #1
Arrow NK Varteks Varaždin

NAVIJAČI VRATILI IME NK VARTEKS

Grupa navijača, simpatizera i prijatelja NK Varteksa, školovani i poslovno uspješni mladi ljudi koji vole svoj Varaždin i poštuju tradiciju svoga grada, odlučila je primijeniti model jedan član-jedan glas pri osnivanju novog nogometnog kluba pod imenom koji je 53 godine bio sportski ponos grada Varaždina i svih Varaždinaca, ma gdje bili.

U nedjelju, 29. svibnja, NK Varteks je napokon postao vlasništvo navijača 60-ak osnivača prihvatilo je Statut kluba kojim će svaki punoljetni član kluba koji uplati godišnju članarinu u iznosu od 100 kuna imati pravo birati, biti biran i odlučivati o svemu što je vezano uz klub. Svatko tko postane član kluba će dakle moći birati predsjednika kluba, izvršni i nadzorni odbor i sva ostala tijela kluba te donositi sve strateške odluke vezane uz klub. Učlanjivanjem u NK Varteks dakle postajete vlasnik kluba sa istim pravima koja imaju svi ostali članovi!
U NK Varteksu koji su osnovali navijači jedina politička opcija koja je zastupljena zove se „NK Varteks“! U NK Varteksu nema ni politike ni političkih borbi ni frakcija ni kriminala ni menadžerskih utjecaja ni namještanja... Svi djelatnici i igrači u klubu će raditi i igrati besplatno zbog ljubavi prema NK Varteksu, prema Varaždinu i prema nogometu kao sportu.
Kako postati ponosni član i vlasnik NK Varteksa?
Dovoljno je da imate više od 18 godine te da ispunite prijavnicu koju možete pronaći na internetu i uplatite članarinu u iznosu od 100 kuna u bilo kojoj banci ili pošti na žiro račun kluba putem opće uplatnice.

http://www.nk-varteks.com/online-pristupnica.html

Mlađi od 18 godina mogu pak postati „Varteksova djeca“. To znači da neće imati pravo glasa, ali će moći prisustvovati skupštini i od članova kluba učiti kako voditi klub u budućnost. NK Varteks želi omogućiti svima, bez obzira na dob, da budu dio kluba.Svi članovi kluba također će ostvariti popust pri kupnji godišnje ulaznice i klupskih suvenira .
Cijena članarine za „Varteksovu djecu“ iznosi 30 kuna za mlađe od 12 godina te 50 kuna za djecu staru od 12 do 18 godina.

Vaš NK Varteks.
W.S. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 01:49   #2
Čestitke!

Pitanje:

Dali je cilj ulazak u prvu ligu?
Morales77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 02:18   #3
Nebi htel niš govorit prije ljudi koji su u tome 100%, ali imam osjećaj da cijeli Varaždin i županija najprije žele 'zdrav' i čist klub; bez ikakvih kriminalnih radnji i političkih ciljeva; igra za Nk Varteks sigurno neće biti manje bitna, ali iskreno rađe bi gledal 10 godina Nk Varteks u 2. županijskoj, 3. HNL ili 2. HNL nego još godinu dana gledati kaj ova banda radi klubu iz Zagrebačke 94. A onda s vremenom, s ljudima kojima Varteks nekaj znači, koji ulaze ovo s posebnim entuzijazmom i siguran sam da se jednog dana vidimo na travnjacima HNL-a.
Makar čini se da i ta priča (HNL) dolazi svojem kraju.
plemeniti konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 02:23   #4
Svaka čast

Neću se učlanit jer navijam za drugi klub, ali od srca vam želim puno sreće


Možda pitanje, što ćete učiniti ako uprava Varaždina vrati ime i da ostavku (ili što već treba da vam vrati klub kakav je bio i kakav želite)?
Jel ovo možda postane samo instrument u borbi za stari klub, ili ste tu stranicu zatvorili
Proud to be is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 03:08   #5
Quote:
Proud to be kaže: Pogledaj post
Svaka čast

Neću se učlanit jer navijam za drugi klub, ali od srca vam želim puno sreće


Možda pitanje, što ćete učiniti ako uprava Varaždina vrati ime i da ostavku (ili što već treba da vam vrati klub kakav je bio i kakav želite)?
Jel ovo možda postane samo instrument u borbi za stari klub, ili ste tu stranicu zatvorili
Neće vratiti ime jer time bi priznali poraz a pošto su političari u pitanje sve bi trebalo biti jasno
O ciljevima i razmišljanjima oko toga nećemo po forumima,svakome ko je pravi navijač i uz svoj klub 15-20 godina zna da ne možeš zatvoriti stranicu kao knjigu i zaboraviti sve kaj je bilo,tolko o tome.

Hvala svima na podršci,trebati će nam.
W.S. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 13:30   #6
Quote:
Proud to be kaže: Pogledaj post
Svaka čast

Neću se učlanit jer navijam za drugi klub, ali od srca vam želim puno sreće


Možda pitanje, što ćete učiniti ako uprava Varaždina vrati ime i da ostavku (ili što već treba da vam vrati klub kakav je bio i kakav želite)?
Jel ovo možda postane samo instrument u borbi za stari klub, ili ste tu stranicu zatvorili
Uprava ime sigurno nebude vratila, samo mažu oči javnosti
Ko slučaj kad bi se moglo vratiti ime navode privatizaciju, a s iste strane bude grad dobil prek 50% dionica radi dugova kluba prema istome. A dobro znamo koji ljudi su na čelu grada, i od kud je uopće potekla inicijativa da se promjeni ime
Plemeniti dabar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 14:02   #7
Ovakovih "Donkihotovskih" pokušaja je bilo i prije (npr. u bliskom susjedstvu SV Austria Salzburg, klub osnovan nakon što je "Red Bull" Mardešić ne samo preimenovao nego i brutalno prekinuo sve veze s originalnim SV Austria Salzburg, čak je i klupske boje promjenio).

Svi su ti ("Donkihotovski", kao što rekoh) pokušaji simpatični, ali limitirani. Npr. spomenuta "nova" Austria Salzburg brzo je iz 7. lige došla do 3. i tu - stala.

Logika kapitala koja je zavladala na svim razinama svjetskog nogometa, na žalost je neumoljiva.

(Jest da slučaj promjene Varteksova imena nije toliko drastičan kao ovaj austrijski, ali se svejedno svodi na isto: Na lovu, a ne na politiku kao što je netko prethodno pogrešno detektirao.)
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 23:40   #8
Quote:
plemeniti konj kaže: Pogledaj post
Nebi htel niš govorit prije ljudi koji su u tome 100%, ali imam osjećaj da cijeli Varaždin i županija najprije žele 'zdrav' i čist klub; bez ikakvih kriminalnih radnji i političkih ciljeva; igra za Nk Varteks sigurno neće biti manje bitna, ali iskreno rađe bi gledal 10 godina Nk Varteks u 2. županijskoj, 3. HNL ili 2. HNL nego još godinu dana gledati kaj ova banda radi klubu iz Zagrebačke 94. A onda s vremenom, s ljudima kojima Varteks nekaj znači, koji ulaze ovo s posebnim entuzijazmom i siguran sam da se jednog dana vidimo na travnjacima HNL-a.
Makar čini se da i ta priča (HNL) dolazi svojem kraju.
NK Varazdin je out sto se tice 1.HNL, mozda dodje vrijeme da se NK Varteks pocne lagano uspinjati prema gore...
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=egQJFnokk54
BAYRAKTAR - Official Song

Zadnje uređivanje Metuzalem : 30.03.2012. at 23:47.
Metuzalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 23:42   #9
Quote:
Metuzalem kaže: Pogledaj post
NK Varazdin je out sto se tice 1.HNL, mozda dodje vrijeme da se NK Varteks pocne lagano uspinjtai prema gore...
mislim da bi bio prvi navijački klub koji je "svoj" klub prestigo ... sretno ...
MikiMish is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 10:24   #10
Quote:
MikiMish kaže: Pogledaj post
mislim da bi bio prvi navijački klub koji je "svoj" klub prestigo ... sretno ...
ne, "da bi bio", nego je, odnosno bude.
jer varteks sigurno nebu ispal u 3. žnl u kojoj je od slijedeće sezone nk varaždin.
Quisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 18:54   #11
Svaka čast, mada nisam siguran da će to potrajati na duže vrijeme.
Imran is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 23:16   #12
Bravo za akciju i nadam se da će te uspit. Par pitanja...da li se uključujete od ove jeseni u ligu(koju) i gdi če te igrat?
renton99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 23:43   #13
Najvjerojatnije u 3. ŽNL, jer kak se do nedavno nije znalo tko ispada iz 1.HNL,tak se još uvijek sa sigurnošću nemre reći dal budu 2 (volja klubova)ili 3 ŽNL(volja ŽNS-a).
Igralo se bude na igralištu koje nam dodijeli grad.
Kapelnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 04:04   #14
Quote:
Kapelnik kaže: Pogledaj post
Najvjerojatnije u 3. ŽNL, jer kak se do nedavno nije znalo tko ispada iz 1.HNL,tak se još uvijek sa sigurnošću nemre reći dal budu 2 (volja klubova)ili 3 ŽNL(volja ŽNS-a).
Igralo se bude na igralištu koje nam dodijeli grad.
Ne postoji 3. ŽNL. Osim ak je Ž=ženska, a to ne znam.
Filippo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 07:53   #15
Quote:
Filippo kaže: Pogledaj post
Ne postoji 3. ŽNL. Osim ak je Ž=ženska, a to ne znam.
pa veli ti čovjek da se još ne zna dal se bude formirala i 3. županijska ili ne.
radi se o tome da međimurci neće međužupanijsku regionalnu ligu. pa je moguće da bude većina 4-ligaša igrala 1. županijsku.
Quisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 11:51   #16
Pa jedva klubovi u drugoj preživljavaju, kamoli da se sad treća ide osnivat.
Filippo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 13:02   #17
Bradati ide u čuzu...IMA BOGA
med.ved is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 12:41   #18
Iskreno, meni se sviđa ideja osnivanja takvog kluba, samo kaj se tiče nastupanja u županijskim ligama:

Znate da za nastup u 2. ŽNL (3. vjerojatno nebu) morate imati pionirsku i juniorsku ekipu koja bu redovito nastupala u natjecanju.
Znam da vam nebu problem napraviti ekipu za seniorsku konkurenciju, samo me malo strah za mlađe kategorije, šteta bi bila da vam se nastupanje u županijskoj ligi izjalovi radi toga
rexus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 13:35   #19
Quote:
rexus kaže: Pogledaj post
Znate da za nastup u 2. ŽNL (3. vjerojatno nebu) morate imati pionirsku i juniorsku ekipu koja bu redovito nastupala u natjecanju.
Znam da vam nebu problem napraviti ekipu za seniorsku konkurenciju, samo me malo strah za mlađe kategorije, šteta bi bila da vam se nastupanje u županijskoj ligi izjalovi radi toga
znamo.
među pokretačima projekta ima ljudi koji se bave godinama tim stvarima, bivših igrača varteksa i trenera (jedan je vrlo cijenjeno trenersko ime u mlađim kategorijama).
dobra stvar je da godinu dana ne moramo imati uopće nikakvu ekipu. tak da nam neke stvari omogućuju dovoljno vremena za dobru organizaciju i okupljanje ekipa.
još je jedna stvar dobra; u nekim ligama je situacija s klincima tak loša, da bi nam dozvolili nastup u ligi čak i u slučaju da npr. okupimo pionirsku ekipu tek za proljetni dio prvenstva. ne da je to službeno ili regularno, ali je meni osobno tak rečeno u jednoj prigodi.

a najjače bude valjda u veteranskoj kategoriji. mislim da bumo imali klub s najviše vetarana u povijesti nogometa. nema ko neće igrati za veterane
Quisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 13:48   #20
Quote:
dobra stvar je da godinu dana ne moramo imati uopće nikakvu ekipu.
Kaj to znači da naredne sezone još nebudete stupili u ligu ili sam krivo shvatil? Pošto sam videl već prije da je cilj početi s natjecanjem na jesen.

Quote:
još je jedna stvar dobra; u nekim ligama je situacija s klincima tak loša, da bi nam dozvolili nastup u ligi čak i u slučaju da npr. okupimo pionirsku ekipu tek za proljetni dio prvenstva. ne da je to službeno ili regularno, ali je meni osobno tak rečeno u jednoj prigodi.
E to je super, ak krenete već na jesen, al bi vam ipak preporučil da probate klince skupiti odma. Danas baš i nema puno klinaca zainteresiranih za nogomet (razmjerno sa brojem istih) tak bi to trebali čim prije rešavati. Znam kak je bilo dok su se u mojem klubu pioniri osnivali, našlo se 2-3 sigurna i onda su oni po školi išli i pitali ko hoće igrati nogomet

Quote:
a najjače bude valjda u veteranskoj kategoriji. mislim da bumo imali klub s najviše vetarana u povijesti nogometa. nema ko neće igrati za veterane
To bum došel barem na jednu utakmicu, to moram videti, pogotovo ak bu Riki igral
rexus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:37.