Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2016., 14:24   #1
Burgeri

Nakon višegodišnjeg diskutiranja po raznim temama i više prijedloga posljednjih tjedana vjerujem da je napokon vrijeme da imamo jednu temu o burgerima, cheesesteakovima i vezanoj hrani. Ideja za raspravu ima pregršt, a od najaktualnijih izdavajam:
  • Gdje je najbolji burger? Bistro Šalša, Burgeraj, Burger Bar, MekPers, Mundoaka, OXBO, Papa's, Rocket Burger, Rougemarin, Yellow Burger Submarine... ili negdje drugdje? Možda izvan Zagreba?
  • Koji burger je najbolji omjer kvalitete i cijene?
  • Treba li uz burgere jesti krumpiriće ili su dva izvora ugljikohidrata grijeh?
  • Koliko biste bili voljni platiti za burger?
  • Najbolje mjesto za burger i pivu?
  • Je li normalno raditi rezervaciju za burger?
...and the list goes on

Nadam se da će tema zaživjeti te da će se buduće rasprave s Preporuka i Gdje ste zadnji put vani jeli preseliti na ovu, konkretniju, temu.

Dobar tek svima.
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 14:44   #2
Ajde onda da probijem led (ako me netko ne pretekne). Otišao prije par dana u Submarine BBQ na jedan Juicy Lucy (duplo meso, dupli sir i karamelizirani luk) i jedne Beast krumpiriće (volim jesti krumpiriće uz burger, meni baš fino pašu). Burger jako jako dobar (čak sam se navikao na manjak soli u njihovim burgerima i ne smeta me više), a s obzirom da je cijenom (44 kn) tek nešto skuplji od burgera sa samo jednom pljeskom, isplati ga se uzeti. Krumpirići isto jako fini, jedino bih volio da su malo više pomiješali krumpir i luk.

Anyway, pozdravljam otvaranje ove teme jer jako volim jesti burgere. Što se zagrebačke ponude tiče, nisam pretjerano mjerodavan jer nisam još probao dosta mjesta (Rougemarin, OxBo, Šalša, MekPers...), ali s ovim koje jesam probao sam zadovoljan. Ajde, Burgeraj me nije pretjerano oduševio (prvenstveno veličinom), a nisam bogzna kako bio oduševljen ni Mundoakinim uratkom (prevelika očekivanja, I guess). Neloš burger bude povremeno u Pizza Cut Ducku za relativno pristojnu cijenu.

Mislim da najbolji value for money ima Burger Bar, barem je dosad tako bilo, vidjet ćemo što će novo otvorenje donijeti. Ipak onoliki burger za (dosadašnjih) 31 kn se teško može nadmašiti. Naravno da je kvalitetom ispod Submarinea ili Papa's, al' jebiga, kol'ko para tol'ko muzike.

Bit ću i blasfemičan i reći da meni i burgeri u Burger Kingu isto nisu loši, dapače, dok me McDonald's u večini slučajeva ipak ostavi ravnodušnim (što ne znači da neću otići probati neki novi burger u njihovoj posebnoj ponudi). Izuzetak je McCountry koji mi je baš dobar.

Eto toliko od mene za početak i nadam se (kao i kolega Spectre) da će tema zaživjeti.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 16:42   #3
Quote:
Spectre kaže: Pogledaj post
  • Treba li uz burgere jesti krumpiriće ili su dva izvora ugljikohidrata grijeh?
  • Je li normalno raditi rezervaciju za burger?
Ne znam treba li jest krumpiriće uz burger ali ja ih ne jedem
Samo mi kvare okus i prelako i prebrzo dođem do momenta prenatrpanosti.

A rezervacija...jbg, tržište diktira sve. Ako je potražnja veća od ponude, naravno da će doći i do stvaranja redače iliti rezervacija, bez obzira na to kaj se nudi.
S druge strane, isforsirana šema sa rezervacijama je otužna.
Blank Page is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 16:47   #4
Oprezno s medium/rare burgerima!
The Rare Burger Issue
This is why you shouldn't order a medium rare burger when eating out
BigDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 22:22   #5
Mundoaka i Submarine
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 00:42   #6
U Submarine nisam već dugo bio, premali su mi burgeri za tu cijenu. Ista stvar s Rocketom, iako su mi tamo bili jako fini.
Trenutno mi Bistro Šalša drži prvo mjesto jer se za 35 kn dobije stvarno odličan burger, s puno priloga i finim pecivom.
No i dalje žalim za burgerom iz zlatnih dana Rougemarina, tekstura mesa im je bila savršena...
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 01:22   #7
Eto, meni je taj Rocket bio onak...mislim, bilo je to dobro i to sve skupa al nisam se polomila od srece.
Meni je Zloburger 100x bolji od toga (dobro, ja cijenim kad si sama poslozim burger), pecivo neusporedivo sa Rocketovim.
Blank Page is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 09:06   #8
Zloburger iz MekPersa? Pa to meso je užas, kao iz bilo nekog usputnog fast fooda, samo se podriguješ poslije po tome. I princip narudžbe im je isti pa biraš tih 6 ili kolko već priloga
Zar ti nije bolje tamo uzeti Kralja ili Kraljicu Rudeša, ili bilo koji drugi grill sendvič s popisa?
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 16:37   #9
Quote:
Spectre kaže: Pogledaj post
Zloburger iz MekPersa? Pa to meso je užas, kao iz bilo nekog usputnog fast fooda, samo se podriguješ poslije po tome. I princip narudžbe im je isti pa biraš tih 6 ili kolko već priloga
Zar ti nije bolje tamo uzeti Kralja ili Kraljicu Rudeša, ili bilo koji drugi grill sendvič s popisa?
Kajaznam, meni je meso sasvim ok, nisam primjetila neke nuspojave

Za te druge stvarčice me strah da bum ostala gladna, Zloburger mi je zicer
Blank Page is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 11:45   #10
Quote:
Spectre kaže: Pogledaj post
Zloburger iz MekPersa? Pa to meso je užas, kao iz bilo nekog usputnog fast fooda, samo se podriguješ poslije po tome. I princip narudžbe im je isti pa biraš tih 6 ili kolko već priloga
Zar ti nije bolje tamo uzeti Kralja ili Kraljicu Rudeša, ili bilo koji drugi grill sendvič s popisa?
Meni je jedina iteracija MekPersa koja je valjala bila ona prva, nakon ekspanzije je pala kvaliteta.

Trenutno mi je Brutal Burger oke, RougeMarin se totalno pokvario. Velesajam mi je bil solidan.

Brewbites kod arheoloskog mi je solidan, iako zna biti mrvicu overpriced, no ukusni Porky Bites - pulled pork je cirka 45 kn, zajedno s krumpiricima i coleslaw salatom.

Od vasih preporucenih mjesta, koje primaju samo gotovinu, koje i kartice?
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 15:32   #11
Sutra bi se trebao opet otvoriti Burger bar na Velesajmu, pa ako neko ode neka javi kakva je sada situacija.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 14:50   #12
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
Sutra bi se trebao opet otvoriti Burger bar na Velesajmu, pa ako neko ode neka javi kakva je sada situacija.
A rezervacija?
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 15:32   #13
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
Sutra bi se trebao opet otvoriti Burger bar na Velesajmu, pa ako neko ode neka javi kakva je sada situacija.
Paklena

Počinje AutoShow.

Čekaj bar tjedan dana, inače ni rezervacija preporučena po kolegi Kumeku ne bu pomogla
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 13:20   #14
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Počinje AutoShow.

Čekaj bar tjedan dana, inače ni rezervacija preporučena po kolegi Kumeku ne bu pomogla
Vjerojatno su tempirali otvorenje baš za autoshow, e pa sigurno je bila masa ljudi pa je onda i više njih bilo na hamburgerima... zanima me kako je sada, sutra sam u blizini pa bi navratio
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 17:15   #15
Ja sam samo došla prijaviti da je Brewdogs promijenio ime u Brewbites. Netko je očito stao balkanštini na put. Burger je tamo osrednji.
__________________
Don't send me a winky face and then wonder why I show up at your house naked.
mpoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 21:26   #16
Nije dugo trebalo. Yellow Submarine je puno duže odolijevao.
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 21:34   #17
znam onoga tko je prijavio...brewdog mu se zahvalio
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 14:33   #18
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
znam onoga tko je prijavio...brewdog mu se zahvalio
Kako su mu zahvalili?

Krkimire, maloprije su na fejsu napisali da će se BB otvoriti danas popodne.
__________________
Don't send me a winky face and then wonder why I show up at your house naked.
mpoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 14:39   #19
nekim kuponom, s obzirom da su iz UK, pa su i skužili da ovdje nešto ne štima kad su bili u posjeti...

ali kako uopće nekima padne napamet pokrasti ime i predstavljati se za nešto što nisi...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 14:19   #20
Pa navrati i napiši kako je bilo. Nemoj druge čekati.
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:29.