Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2016., 07:37   #341
Mozda da napravis body butter pa dodas kakao maslac i npr etericno od slatke narance. Kakao ima jak miris i malo ga treba, a cesto prekrije druge mirise. I stavis naravno neko neutralno bazno ulje, tipa marelica, jer inace ce biti pretvrdo. Ja body buttere radim sa vodenom i masnom fazom i emulgatorom. Isto imam smrdljivi shea maslac i nikad se nista ne osjeti u konacnici.
satin doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 12:38   #342
Uh, sad si me zatekla, nisam vjesta toliko, najvise sto sam napravila je muckanje uljne mjesavine. To sa fazama nisam nikad, jel mi mozes molim te pojasnit malo recept (i ako ikako mogu izbjeci faze), koliko cega ide, na koji nacin se mijesa? Trenutno imam jojoba, ljesnjak, badem, suncokret i ricinus ulje, ne znam koje bi najbolje islo
__________________
Nema slobode bez odgovornosti.
V e n t u s is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 13:22   #343
Quote:
Satin Doll kaže: Pogledaj post
Mozda da napravis body butter pa dodas kakao maslac i npr etericno od slatke narance. Kakao ima jak miris i malo ga treba, a cesto prekrije druge mirise. I stavis naravno neko neutralno bazno ulje, tipa marelica, jer inace ce biti pretvrdo. Ja body buttere radim sa vodenom i masnom fazom i emulgatorom. Isto imam smrdljivi shea maslac i nikad se nista ne osjeti u konacnici.
Mene isto zanima što smijem pomješati sa tim shea maslacom. Može li ići s njim skupa kokosovo ulje? Ili bademovo?
Vitalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 17:19   #344
Jel bi se mogao pomiješati macerat vanilije u ulju sjemenki grožđa? To bi trebalo lijepo mirisati, ili?
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2016., 21:04   #345
Quote:
V e n t u s kaže: Pogledaj post
Uh, sad si me zatekla, nisam vjesta toliko, najvise sto sam napravila je muckanje uljne mjesavine. To sa fazama nisam nikad, jel mi mozes molim te pojasnit malo recept (i ako ikako mogu izbjeci faze), koliko cega ide, na koji nacin se mijesa? Trenutno imam jojoba, ljesnjak, badem, suncokret i ricinus ulje, ne znam koje bi najbolje islo
Mozes napraviti samo maslac, odnosno mjesavinu ulja i maslaca, bez vodene faze i emulgatora. Npr jednake udjele shea maslaca, kakao maslaca, kokosovog ulja i nekog baznog ulja. Sve se zajedno otopi na pari ili u parnoj kupelji. Kad je skroz tekuce, prelije se u posudicu. Kako se hladi, dobro je povremeno promijesati, radi ljepse teksture.

Ili npr mozes staviti 2:1 shea maslac i neko bazno ulje (npr jednake dijelove badema, suncokreta i jojobe, kad vec njih imas). Ili npr 1:2 shea maslac i kokosovo ulje. Kokos ima fini miris (barem meni), pa ce ti malo ublaziti miris shea maslaca. Postupak je isti kao i gore. Ali koju kod mjesavinu napravis, mozes dodati etericnog ulja za bolji miris.

Meni je osobno super ova zadnja mjesavina, samo sto umjesto obicnog kokosovog ulja stavim macerat vanilije u kokosu, pa jos bolje mirisi. Sto se tice njege, meni je to odlicno. Na mokru ili vlaznu kozu brzo mi se upije.

Quote:
Vitalina kaže: Pogledaj post
Mene isto zanima što smijem pomješati sa tim shea maslacom. Može li ići s njim skupa kokosovo ulje? Ili bademovo?
Mozes sto god hoces, i u kojim god omjerima, ovisno o namjeni.
satin doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2016., 21:07   #346
Quote:
Lady_D kaže: Pogledaj post
Jel bi se mogao pomiješati macerat vanilije u ulju sjemenki grožđa? To bi trebalo lijepo mirisati, ili?
Mislis sa shea maslacem? Ne znam kakvo ulje sjemenki grozda imas, ali nerafinirano smrdi po vinu i bacvama, pa u njemu osobno ne bi macerirala vaniliju jer ne bi imalo smisla. Ali ako je rafinirano i imas fini macerat koji mirisi po vaniliji, moze, trebalo bi poboljsati miris shea maslaca.
satin doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2016., 13:26   #347
Da, sa shea maslacem, ovo mu je tema, ne?

Nemam nikakvo ulje, kupila bi gotov macerat?
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 14:48   #348
Cure, pomješala sam shea maslac sa maslinovim uljem.
Imam dehidriranu kožu pa mi ova kombinacija odgovara.
Međutim miris je i dalje katastrofalan
Doslovno čepim nos kad si mažem lice.
Koje eterično ulje bi ovdje bilo dobro staviti?
Vitalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 16:02   #349
Quote:
Vitalina kaže: Pogledaj post
Cure, pomješala sam shea maslac sa maslinovim uljem.
Imam dehidriranu kožu pa mi ova kombinacija odgovara.
Međutim miris je i dalje katastrofalan
Doslovno čepim nos kad si mažem lice.
Koje eterično ulje bi ovdje bilo dobro staviti?
U toj kombinaciji, shea maslac i maslinovo ulje - oboje "smrduljci", koju koristiš za lice neće ti ništa pomoći zakamuflirati miris
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 08:42   #350
slažem se sa satin...toj kombinaciji nema pomoći. Čak dapače, imam dojam kad sam pokušavala dodati neka eu da zakamufliram jača ulja, mislim da je to sve na kraju smrdilo još i gore
Ako ti paše ta kombinacija, čepi nos i dalje
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 08:47   #351
elly misliš, slažeš se samnom
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 08:59   #352
da... joooooj Satin mi je na vrhu stranice kad se učitavala pa ostala zabilježena u memoriji
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 10:04   #353
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
da... joooooj Satin mi je na vrhu stranice kad se učitavala pa ostala zabilježena u memoriji
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2016., 20:56   #354
Curke pitanje, u web shopu "Planet Zdravlja" i u njihovom ducanu na tresnjevci u ZG navodno imaju ovaj Shea maslac od Nutrimedice.

http://planetzdravlja.com/webshop/index.php?route=product/product&product_id=701&search=shea+maslac


cijena 200g je 56kn. Puno povoljnije od drugih koji su na nasem trzistu a navedeno je da je iz Ghane, hladno tiješteni. Po opisu bi trebao biti ok... Jel netko mozda probao ili zna da li je taj maslac isto dobre kvalitete kao npr ovi od Primavere i Oshadia itd??
JackieWild is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2019., 13:54   #355
eto taman sam gledala isti na terra organica webshopu, link: https://www.terra-organica.hr/shea-m...trimedica.html

nisu recenzije baš najbolje


ja ovako ulijećem ko padobranac pitati za preporuku koji kupiti i s čime miješati kad sam živjela u splitu, u nekoj ljekarni sam kupila super "kremu" za lice od shea maslaca. to je bio čisti shea maslac s malo bademovog ulja i još jednim kojem nisam zapamtila ime. koristila sam je za apsolutno sve, lice, kosu, tijelo, ruke, nijedna kupovna krema mi nije blizu tome. probala sam u par ljekarni po zagrebu pitati za nešto takvo, ali nitko nije imao pojma o čem pričam.

našla sam popriličan broj recepata guglajući, ali čisto da pitam za neko iskustvo iz prve ruke - koja kombinacija vama paše za normalnu kožu?
__________________
I’m a carbie girl in a carbie world.
Danielle is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2019., 14:14   #356
Quote:
enedielle kaže: Pogledaj post
eto taman sam gledala isti na terra organica webshopu, link: https://www.terra-organica.hr/shea-m...trimedica.html

nisu recenzije baš najbolje

Pa samo je jedna recenzija da smrdi, onaj tko nije probao više vrsta she maslaca ne zna kakve sve mirise može imat. Vjerujem da ne smrdi, nego je to ljudima asocijacija na smrad jer nisu dugo u prirodnoj kozmetici, okruženi smo raznim sintetskim mirisima pa nam takve stvari smetaju. Vjerojatno ima jači miris, ali smrad teško, to bi onda značilo da je užeglo.
Baš ću ga probat jednom uzet.
anab789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2019., 09:45   #357
Shea karite maslac

Bok,
Kupila sam https://www.tvornicazdravehrane.com/...proizvod-7914/ za njegu suhe kože na preporuku dermatologice, ali kada ga nanosim ostavlja mi po koži neke sitne granule koje ne mogu razmazati.
Probala sam jedan dio otopiti u mikrovalnoj na maloj temp. ali i dalje su prisutne.
Zanima me da li je to ok? Da su prisutne te sitne granule ili se nekakomogu otopiti da ih nema?
Tnx.
M Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2020., 15:20   #358
Shea margarine is a grayish or ivory-shaded fat that has been separated from the nuts of the Shea Tree in Africa. Numerous ventures are utilizing it in the definition of makeup. It is likewise eatable cooking fat in Africa. It is essentially made out of Stearic Acid and Oleic Acids. It is likewise made out of bioactive substances that are for the most part utilized in restorative properties. Shea Butter is mostly used in the formation of cosmetics in the cosmetics industry for skin and hair. This is mainly used in products like lip gloss, moisturizers, creams, hair conditioners, and emulsions.
robinddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2020., 21:12   #359
Quote:
M Renata kaže: Pogledaj post
Bok,
Kupila sam https://www.tvornicazdravehrane.com/...proizvod-7914/ za njegu suhe kože na preporuku dermatologice, ali kada ga nanosim ostavlja mi po koži neke sitne granule koje ne mogu razmazati.
Probala sam jedan dio otopiti u mikrovalnoj na maloj temp. ali i dalje su prisutne.
Zanima me da li je to ok? Da su prisutne te sitne granule ili se nekakomogu otopiti da ih nema?
Tnx.
Ja sam ga zabun9m kupila kad je bila korona. Taj užas nema veze s karite maslacom!
Izgleda kao da je rafiniran pa prepakiran 100 puta. Stavit ću ga u recept za sapun da ga baš ne bacim.
Uglavnom kad kupuješ ne kupuj u staklenoj prozirnoj ambalaži.
anab789 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:35.