Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2013., 14:47   #1
D.H. Lawrence" Ljubavnik Lady Chatterley"

Što mislite o ovom romanu? Je li možda netko pogledao francuski film iz 2006. s Marinom Hands u glavnoj ulozi?

http://www.youtube.com/watch?feature...&v=Mmym0sbR8O8
Veronikaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2013., 11:59   #2
prije nekoliko godina sam pročitala ovaj roman i svidio mi se, film nisam pogledala...
__________________
Ono što je iza nas i ono što je ispred nas, sitnica je u odnosu prema onome što je unutar nas.
memory keeper is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2013., 14:25   #3
I, što ti se svidjelo u romanu? Kako ti se čini Connie?

Film je odličan, preporučujem pogledati.
Veronikaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2013., 12:28   #4
Meni ova knjiga nije ostavila neki dojam, film nisam gledala.
__________________
Если бы Вы сейчас вошли и сказали: “Я уезжаю надолго, навсегда”, — или: “Мне кажется, я Вас больше не люблю”, — я бы, кажется, не почувствовала ничего нового: каждый раз, когда Вы уезжаете, каждый час, когда Вас нет — Вас нет навсегда и Вы меня не любите.
ever dreamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2013., 20:48   #5
S obzirom da sam temu postavila u vrijeme godišnjih odmora, želim je vratiti. Možda će sada imati veći odjek.

Dakle, što mislite o ovom romanu? Meni se jako svidio,a super mi je i film. Čak bih rekla da je Marina Hands bolje odigrala Lady Chatterley, nego Keira Knightley Anu Karenjinu.
Veronikaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2013., 19:23   #6
čitala sam roman prošlog ljeta i moram priznati da mi je bio malo naporan na početku ali kasnije postaje puno tečniji. Likovi su dobro isprofilirani, kako glavni tako i sporedni, posebno me iznenadio lik Conniena oca. Nije mi baš bilo jasno zašto je roman bio cenzuriran toliko dugo vremena, alidobro, to pišem iz perspektive 2013.g. Film nisam gledala, nadam se skoro.

Zanimljiv i dobar roman, iako ga ne bi stavila u Lawrenceov vrh.
__________________
Unbowed, Unbent, Unbroken
Garfieldica 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2013., 19:41   #7
uf, taj lawrence mora da je bio jako neobičan čovjek. znam da mu je huxley bio prijatelj i jako mu se divio. čak je jedan lik u kontrapunktu, a zove se mark rampion, pisan baš po lawrenceu i sjajan je!
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 22:02   #8
Opet vraćam ovu temu. Što mislite o ovom romanu? O Connie? Je li netko pogledao film s francuskom glumicom Marinom Hands?

http://www.youtube.com/watch?feature...&v=Mmym0sbR8O8
Veronikaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 21:48   #9
Meni je roman sasvim dobar,a tu verziju filma nisam pogledala.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 22:06   #10
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
Meni je roman sasvim dobar,a tu verziju filma nisam pogledala.
Pogledaj, vrijedno je gledanja. Marina Hands je bila maestralna, to valjda može odglumiti samo glumica rođena u Parizu! Uvijek je književni predložak bolji od filma, no u ovom je slučaju film dostojan književnog klasika.
Veronikaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:50.