Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2017., 17:14   #1
Neutralni ljudi

Što mislite o ljudima koji se nikad ne bi šteli mešat i koji rijetko ili nikad ne zauzimaju strane u životu? Ne žele se pačat u tuđe probleme, ne žele ometati druge u njihovom poslu i slične isprike su uvijek njihova spike. Zašto su došli na svijet ako neće odigrat svoje uloge?

Ja osobno mislim da je bolje odigrat krivo, pa se onda prosvijetlit nego biti, nazovimo to tako, nitko i ništa, faktor nula bodova koji ne utječe na ništa.

Svemir stalno ekspandira i širi svoju svjesnost, a ljudi namjerno prije rađanja odabiru uloge u predstavi koju će odigrati u cilju nadogradnje Svijeta
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 15.05.2017., 12:10   #2
Ne čini mi se da je baš najbolji pdf za ovu temu...
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:23.