Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android aplikacije

Android aplikacije Google Play

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2017., 19:05   #1
Prebacivanje kontakt br. sa razbijenog mobitela

Pozdrav,

razbio mi se displej na Samsungu A3 2016, mobitel radi ali se na ekranu ništa ne vidi.
Zanima me jel postoji način da ja sam prebacim brojeve s njega na komp?
Kada ga spojim preko kebela laptop ga prepozna i mogu vidjeti slike i razno razne stvari, ali ne znam kako bih našao kontakte. Jel postoji neka aplikacija pomoću koje bih to mogao prebaciti?
tomek01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 22:19   #2
A kontakti nisu na Googleu sinkronizirani?
https://contacts.google.com/
Ili Samsung cloudu, ili Dropboxu ili OneDriveu ili Megi ili...
Stvarno​ ne shvaćam ljude koji 2017. još uvijek kontakte i podatke spremaju na internetu memoriju...
Pokušaj se spojiti na Kies ili Smartphone Swich Ili AirDroid ako si imao instaliran...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 22:33   #3
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
A kontakti nisu na Googleu sinkronizirani?
https://contacts.google.com/
Ili Samsung cloudu, ili Dropboxu ili OneDriveu ili Megi ili...
Stvarno​ ne shvaćam ljude koji 2017. još uvijek kontakte i podatke spremaju na internetu memoriju...
Pokušaj se spojiti na Kies ili Smartphone Swich Ili AirDroid ako si imao instaliran...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Znam, stvarno me sram što nisam imao kontakte sinkronizirane sa Googlom ili nešto od spomenutog, vjeruj mi ovo će mi biti škola. Ne bih ništa rekao da nisam znao za sve te mogućnosti, ali eto sada mi tako i treba :-(

Vjeruj mi da sam imao nešto od toga ne bih sada ovdje tražio pomoć...
tomek01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 22:35   #4
Pogledaj ipak na računalu na Google, možda ti se nekad sinkroniziralo pa imaš barem neke...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 22:39   #5
Možeš probati s ovim, iako ne znam možeš li mijenjati build.prop bez roota.
No, proguglaj postoji li drugi način za paljenje USB debugginga preko ADB-a, ako već nije upaljen.
Ako Kies nema neku mogućnost backupa bez potrebe za ekranom...

Ako niti jedno ne uspije, bojim se da nema druge nego novi ekran pa onda prebaciti sve.
Ne znam baš da ćeš naći servis koji će ti privremeno staviti ekran pošto je dosta komplicirano maknuti ga.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 22:41   #6
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Pogledaj ipak na računalu na Google, možda ti se nekad sinkroniziralo pa imaš barem neke...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Jesam, ali na žalost ništa :-(
tomek01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 22:47   #7
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Možeš probati s ovim, iako ne znam možeš li mijenjati build.prop bez roota.
No, proguglaj postoji li drugi način za paljenje USB debugginga preko ADB-a, ako već nije upaljen.
Ako Kies nema neku mogućnost backupa bez potrebe za ekranom...

Ako niti jedno ne uspije, bojim se da nema druge nego novi ekran pa onda prebaciti sve.
Ne znam baš da ćeš naći servis koji će ti privremeno staviti ekran pošto je dosta komplicirano maknuti ga.
budem pokušao, tnx
U servisu za promjenu ekrana traže 650kn što mi na žalost nikako nije isplativo, jer već imam drugi mobitel, problem su mi kontakti. Ova varijanta da stave pa da opet skidaju ekran bojim se da ne bi prošla, ali dobra zamisao :-)
tomek01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 11:37   #8
Prebacivanje kontakt br. sa razbijenog mobitela

Na žalost nisam uspio. Svugdje traži da se potvrdi pristup, a ja to ne mogu jer mi displej nije u funkciji i ništa ne vidim.
tomek01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 12:13   #9
Da, više manje sve aplikacije zahtijevaju da imaš instalirane već i da si bar jednom koristio i stavio da zapamti pristup... S novim mobitelom pametnije...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 23:28   #10
... i obavezno ubuduće koristiti Google kontakte
__________________
Kom opanci, tom i jerry
Vortex1970 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 11:28   #11
ne znam može li ovo pomoći

Quote:
Kako otključati mobitel kada je razbijen ekran na mobitelu

Na svu sreću postoji i nekoliko rješenja za ovaj dosta nezgodan problem. No imajte na umu da iako recimo da postoje rješenja za ovaj problem, stvar je u tome da ćete prije ili kasnije ipak trebati popraviti vaš display, tako da se radi samo o privremenom rješenju.

Najjednostavniji način je opet korištenje računala. Idite na internetsku stranicu ”Android Device Manager” i ondje se ulogirajte koristeći vaš Google račun. Ako vaš uređaj ima omogućen i uključen GPS, vaš uređaj će biti detektiran na mreži.

U velikoj većini slučajeva uređaj će već biti registriran, no ako nije uvijek ga možete upariti sa svojim Google računom. Nakon toga kliknite na ”Lock” i odaberite ”Unlock”. Unatoč tomu što vam je display razbijen opet ćete imati pristup svom uređaju.

Nakon što ste svoj uređaj spojili sa računalom, moći ćete nesmetano prebacivati sve ono što želite prebaciti sa Androida na računalo.
izvor
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 21:37   #12
Na žalost, kod novijih Androida, mobitel pita za dopuštanje spajanja na kompjuter kad spojiš kabel.
Tako da ovo rješenje otpada.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:02.