Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2017., 03:32   #1
Mali švicarski nožić legalan ili ne?

Znam da je nekad bilo da se smiju nositi takvi mali nožići na privjesku za ključeve ako je oštrica manja od 5cm (ovom jest).

Ali sad me prijatelj uvjerava da se ne smije ni to nositi.

To mi nije logično jer takva stvarčica ni u kojem realnom scenariju nije oružje (prije ću ubost nekoga sa kemijskom olovkom ako mi je baš frka)

Tko je u pravu?
Mostly_Harmless is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 06:21   #2
Quote:
Mostly_Harmless kaže: Pogledaj post
Znam da je nekad bilo da se smiju nositi takvi mali nožići na privjesku za ključeve ako je oštrica manja od 5cm (ovom jest).

Ali sad me prijatelj uvjerava da se ne smije ni to nositi.

To mi nije logično jer takva stvarčica ni u kojem realnom scenariju nije oružje (prije ću ubost nekoga sa kemijskom olovkom ako mi je baš frka)

Tko je u pravu?
Mislim da te nitko neće optuziti ako ga nosiš ali ako ga upotrijebiš u npr. tučnjavi smatrati će se da si upotrebio hladno oruzje tj. noz. Isto tako kod pretresa sa strane policije bi se moglo smatrati da nosiš hladno oruzje. Švicarski noz je kako sama riječ kaze noz. I meni je to nelogično ali mislim da tako stvari stoje. Činjenica da se radi o oštrici kraćoj od 5 cm moze pomoći vjerovatno u dokazivanju da ti to ne sluzi za borbu. Mislim da ti je, ako ti treba nešto za obranu, bolje nositi nešto što nije oruzje a moze biti jednako učinkovito,npr. dobra olovka, turpija za nokte i sl. Da, zakon je ponekad prilično nelogičan
renegadeZga is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 09:18   #3
Ma kakva borba, nisam se ni sa kim potukao već jedno 20 godina, niti imam namjeru. Ali korisno je imati tu stvarčicu. Čak ne koristim nožić skoro nikad ali ostale opcije (mini škare, mini pinceta) su vrlo korisne.
Mostly_Harmless is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 08:44   #4
Nikad nije bila spominjana dužina oštrice noža u zakonu.Možeš nosit i ona veći švicarac.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:03.