Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2009., 21:39   #21
Ja sam srećom prije deset godina nakupovao salame i cedevite i imam još za 35 godina zalihe, tako da pojma nemam o čemu pričate...
__________________
I Labavi zna da zabavi...
Labavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 21:52   #22
Quote:
spyker22 kaže: Pogledaj post
Actros, oživljavaš teme?
Kod nas tzv. sumpreš

Ni meni nije meko pod nogama
Ma ne, nego sam lutal internetom da usporedim svoju recepturu za kolinje, tj bolje rečeno za domaći prezvuršt jer od kad mi je hmrl moj mesar zvan "CB Biškup" nisam delal prezvuršt a sad se spremam opet i podimit ga....i naravno moral sam u googlu naletit i na ovaj dio foruma a inaće lutam samo po brodima i nautici....

Quote:
mauna kaže: Pogledaj post
A špekerica?
A kuhana šunka u trokutastoj limenoj kutiji?
A pašteta u crijevu koju su rezali i vagali?

Jedino, tu se ne radi o zadnjih 10 godina, radi se o vremenu prije 25 godina......
Joj mauna, ta trokusta je zapravo danska prešana kuhana šunka i to još u aspiku u kojem se kuhala! ( najpoznatija od firme TULIP)

a pečene kobase u mesnici na čošku Ilice i Frankopanske????? naručival si po dkg..10 -20 -30dkg i tak bi ti odrzal pečeno ! Ja sam onda delal u Dežmanovoj i dolje po kobasice ili piceka!
A ta u crevu pašteta je i bila Sljeme....i mesnica na Kvatriću a do nje i "mliječni restoran" ....
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 22:09   #23
ponuda veca nego prije par dekada, ali kvaliteta voca i povrca losiji zbog gmo i ostalog umjetnog ¤¤¤¤¤¤¤...
Yvancheen is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 22:36   #24
Quote:
Labavi kaže: Pogledaj post
Ja sam srećom prije deset godina nakupovao salame i cedevite i imam još za 35 godina zalihe, tako da pojma nemam o čemu pričate...
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 22:43   #25
Danas je najveća katastrofa što se tiče suhomesnatih proizvoda.
U velikim dućanima više ne postoje normalno sušeni i dimljeni proizvodi, sve je isključivo rađeno sa aromom dima i sušeno samo jedan dan u brzoj sušionici za dehidraciju.

Ovo vrijedi za sve kobasice i većinu suhog mesa, jedino se još pršuti i poneka
panceta suši relativno klasično.

U privatnim malim mesnicama, još se uvijek nešto malo suši klasično, ali uglavnom nemaju pojma kako napraviti dobru smjesu za kobasice, često previše dime stvari ili prebrzo stavljaju proizvode u prodaju.

Mesnu industriju treba doslovno zabraniti, tipa Gavrilovića, Podravke, PIK-a, itd, itd. A malim mesnicama održati tečajeve za raditi suhomesnate proizvode.

Nekad se na Dolcu u nekim malim mesnicama moglo pronaći kvalitetnih proizvoda, sad je većina stvari loša. Prošli vikend kupio dosta toga, totalno razočarenje.

Ponuda povrća i voća je postala isto katastrofalna, identično kao da živimo u Nizozemskoj. Sve je kao od papira, totalno bez ikakvog okusa.
Martinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 00:33   #26
Quote:
mauna kaže: Pogledaj post
A kuhana šunka u trokutastoj limenoj kutiji?
......
mmmmmmmmmm,još si mogu u mislima dozvati taj miris i okus
__________________
Kako mi je sladak.Presladak.
mujsapujsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 17:31   #27
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
I meni se čini da su se mnogi proizvodi promijenili

Za početak, peciva po pekarama su sva bljakasta, ne rade ih više s maslacem. To sam skužila prije dva mjeseca kad sam prvi put kupila nekakvu "puter štangicu" te me jedan zalogaj vratio u djetinjstvo

Također, imam feeling da Cedevite moram stavit trećinu više nego prije da bi bio nekakav konkretni okus.

Jedino se Zdenka sir nije promijenio.
Zdenka sir i dan danas je vrlo kvalitetan (i devet godina poslije tvojeg pisanja). Slučajno sam našao temu kako sam pisao u svojoj temu o Staniću (uvozniku). On je dobar primjer opadanja kvalitete, kako su svi sokovi koje on "proizvodi" itekako lošiji no pred 5 godina.
BramaFix is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2022., 12:23   #28
evo da ozivim ovu temu...jeste primjetili da je nakon ove corone hrana u ducanima uzasne kvaliettee? npr banane- nemasanse da nađem lipe žute , sve neke zelene i trule...a meso da ne pričam, kvaliteta piletine je uzas(kupujem u Cekinu i tu je ok, ali i ona nekad zna bit tvrda i nikakva)...
ibilic1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2022., 12:26   #29
Quote:
ibilic1 kaže: Pogledaj post
evo da ozivim ovu temu...jeste primjetili da je nakon ove corone hrana u ducanima uzasne kvaliettee? npr banane- nemasanse da nađem lipe žute , sve neke zelene i trule...a meso da ne pričam, kvaliteta piletine je uzas(kupujem u Cekinu i tu je ok, ali i ona nekad zna bit tvrda i nikakva)...
kako to misliš NAKON? epidemija još traje
i ne, ne čini mi se da je tako
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2022., 12:27   #30
Quote:
bug_lady kaže: Pogledaj post
kako to misliš NAKON? epidemija još traje
i ne, ne čini mi se da je tako
mislila sam da je tako od početka epidemije..krivo sam se izrazila
ibilic1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2022., 17:13   #31
Nisam primijetila nikakvu razliku, iskreno
__________________
~fairytales of yesterday will grow, but never die~
Blue Dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2022., 07:48   #32
Quote:
Blue Dreams kaže: Pogledaj post
Nisam primijetila nikakvu razliku, iskreno
također
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2022., 07:56   #33
Meni je zanimljivo kako se teško nađe kvalitetni kruh. Sve su to zapravo peciva tolko mekana da možeš zgrabiti cijelu unutrašnjost velikog kruha i pojesti je sam u jednom obroku
_filo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2022., 09:08   #34
Quote:
_filo kaže: Pogledaj post
Meni je zanimljivo kako se teško nađe kvalitetni kruh. Sve su to zapravo peciva tolko mekana da možeš zgrabiti cijelu unutrašnjost velikog kruha i pojesti je sam u jednom obroku
Što bi bio točno "kvalitetan kruh"?
MarkoMh is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2022., 09:43   #35
Quote:
ibilic1 kaže: Pogledaj post
evo da ozivim ovu temu...jeste primjetili da je nakon ove corone hrana u ducanima uzasne kvaliettee? npr banane- nemasanse da nađem lipe žute , sve neke zelene i trule...a meso da ne pričam, kvaliteta piletine je uzas(kupujem u Cekinu i tu je ok, ali i ona nekad zna bit tvrda i nikakva)...
Nisam primijetila. Primjećujem da nema lijepih banana po trgovinama, ali tako je zadnjih nekoliko godina. Sve banane budu zelenkaste (ali sa smeđim flekama) i mokre. Zelene a trule, užas.
Tu i tamo naletim na lijepe, žute banane.
__________________
Njegovi udovi su godišnja doba, njegovi zglobovi mjeseci i polumjeseci, njegova stopala dani i noći, njegove kosti su zvijezde, njegovo meso su oblaci.

BBast is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2022., 09:59   #36
Quote:
MarkoMh kaže: Pogledaj post
Što bi bio točno "kvalitetan kruh"?
To bi bio onaj kruh kojeg više nema ni u jednom dućanu ili pekari.
Još je najbolji kruh u Lidlu koji valjda dolazi iz Bugarske gdje je rađen od GMO brašna iz Španjolske a peku ga u Virovitici.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2022., 17:29   #37
Baš sam htio pohvaliti kukuruzni kruh bez kvasca iz Lidla, meni je odličan, iako je bio malo sirov jedanput u nekim dijelovima...inače jedem malo kruha i nisam nešto lud za njime, ali ovaj kruh je meni fantazija.

Poslano sa mog M2010J19CG koristeći Tapatalk
thepajser is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2022., 17:52   #38
Ja mislim da je kvaliteta hrane, a posebno kruha, pala, ali to je trend zadnjih godina, ne bih rekla da ima veze s koronom.

Doduše, za banane sam i ja nekidan pomislila slično. Mislim da je stvar samo u tome da nema "pripreme" tj. da ih iz ledenice odmah šibaju na policu, a prije su ih ipak osušili i uljudili negdje u skladištu prije nego su ih šibnuli na policu. Ne paze na detalje, nema radne snage za to.
regresija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2022., 17:58   #39
Imate Trajkovica koji se hvali da pece kruh na isti nacin kao i kad ga je posluzivao na posljednjoj veceri pa mozete otic po taj dasak starih dobrih vremena. Ne zelim vam spoilat rezultat.
bLah. is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2022., 18:26   #40
Quote:
ibilic1 kaže: Pogledaj post
evo da ozivim ovu temu...jeste primjetili da je nakon ove corone hrana u ducanima uzasne kvaliettee? npr banane- nemasanse da nađem lipe žute , sve neke zelene i trule...a meso da ne pričam, kvaliteta piletine je uzas(kupujem u Cekinu i tu je ok, ali i ona nekad zna bit tvrda i nikakva)...
Ne bih to vezivao na coronu niti se radi o 10 godina. U okusu razliku nikakvu nisam primjetio ali se voće i povrće kvari ranije nego prije 5-6 godina, pogotovo banane. Ako su zelenkaste ne kupujem ih, a žutih, zdravih, bez i jedne flekice ima na placu koliko hoćeš. Kora im potamni već za 48 sati, lisnato povrće traje kraće dok se ono u glavicama kvari nekako drugačije, prvo počne trunuti iznutra. To pripisujem tome da se neko zaštitno sredstvo više ne primjenjuje.
Krumpir često izvana izgleda posve zdravo, a kada ga se prereže iznutra neke tamno smeđe do crne mrlje bez mirisa. Ovo sam primjetio samo kod žutog krumpira, nikada kod crvenog, najviše kod kiflice.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:04.