Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2017., 08:09   #1641
Quote:
TeenHunter kaže: Pogledaj post
Jeli dozvoljeno šetati psa bez povodca? Svaki dan viđam puno opasnih pasa koje vlasnici puštaju po parkovima sa malom djecom.Da budemo realni,jedan pitbull može ozbiljno ozljediti i osakatiti i odraslog čovjeka.Nemam ništa protiv da netko ima psa kakvog god oće,ali ne trebaju se zato drugi ljudi ugrožavati i uznemirivati. Tako sam ja odlučio sa još 10-ak poznanika i prijatelja koji se samnom slažu zvati policiju svaki puta kada uočimo ovakvu situaciju nadajući se da će se nešto pokrenuti i da će se zakoni počet poštivati.

Da se nadovežem na post. Kome se obratiti ako vlasnik našetava rotvajlera na biciklističkoj stazi? Nakon što je upozoren da pas nema što raditi na biciklističkoj stazi, a pogotovo bez povodca, ''gospodin'' vlasnik je krenuo psovati i pokušao nasrnuti na mene.
Komunalni redar ili policija? Jer vjerujem da će me već sutra odalamiti ako se sretnemo.
__________________
Boga mi oca Jokinog!
Geia sou is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 09:17   #1642
Jednima ili drugima ili obojima.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 14:53   #1643
Našao sam na njuškalu jedan bicikl koji mi se sviđa i nazovem čovjeka i pitam jel ima papire od bicikla i kaže da nema i da uvozi bicikle iz Njemačke. Čovjek nema trgovinu nego drži bicikle u garaži i prodaje ih preko njuškala. Mene sad zanima ako ja kupim taj bicikl, on može za par dana doći sa policijom i reći da sam ja ukrao bicikl jel nemam nikakve papire kao dokaz da sam ga kupio. Druga opcija je otići kod javnog bilježnika i napraviti kpu. Sad me zanima jel postoji kpu za bicikle i šta će taj čovjek napisati na taj kpu kad nema papire od toga bicikla. Sve mi je jasno kad se kupuje i prodaje auto ili motor itd. ali me zanima što se tiče bicikla.
REGGAE 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 08:32   #1644
Quote:
REGGAE 1 kaže: Pogledaj post
Našao sam na njuškalu jedan bicikl koji mi se sviđa i nazovem čovjeka i pitam jel ima papire od bicikla i kaže da nema i da uvozi bicikle iz Njemačke. Čovjek nema trgovinu nego drži bicikle u garaži i prodaje ih preko njuškala. Mene sad zanima ako ja kupim taj bicikl, on može za par dana doći sa policijom i reći da sam ja ukrao bicikl jel nemam nikakve papire kao dokaz da sam ga kupio. Druga opcija je otići kod javnog bilježnika i napraviti kpu. Sad me zanima jel postoji kpu za bicikle i šta će taj čovjek napisati na taj kpu kad nema papire od toga bicikla. Sve mi je jasno kad se kupuje i prodaje auto ili motor itd. ali me zanima što se tiče bicikla.
pa napišete sami ugovor, samo staviš u neki članak opis bicikla i da prodavatelj tvrdi da je bicikl njegovo isključivo vlasništvo te da nitko treći ne polaže nikakve prava na taj bicikl. eventualno i odredbu da ti se obvezuje vratiti kupovninu u slučaju da se utvrdi suprotno.
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 02:28   #1645
Pozdrav, zanima me jedna stvar, dobio sam 3,300 dolara na pokeru na stranici PokerStars. Isplata ide na moj devizni racun. Mene sad zanima, jel moram ja kakav porez platit poreznoj ili nisam obavezan, hoce li me ganjat?
reason2die is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 11:25   #1646
PIZDARIJA!
Državno odvjetništvo u Zg (preko puta Lidinskog) ne radi:
ZBOG VRUČINA!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 12:34   #1647
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
PIZDARIJA!
Državno odvjetništvo u Zg (preko puta Lidinskog) ne radi:
ZBOG VRUČINA!
pa što je tu čudno?
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 06:54   #1648
Pozdrav svima!

Student sam pred diplomom i s invaliditetom. Živim u studentskom domu te primam stipendiju na temelju uspjesnosti.

To spominjem iz razloga sto me zanima smijem li kao student otvoriti vlastiti biznis - firmu?

Naime, kao student s invaliditetom imam pravo na dom tako da ništa od navedenog nije ostvareno prema soc. statusu.

Čuo sam i da se može i ne može pa evo da pitam ovdje kako je to pravno regulirano?

Hvala vam na odgovoru unaprijed!

Živjeli!
poglavicatu-tu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 06:54   #1649
Pozdrav svima!

Student sam pred diplomom i s invaliditetom. Živim u studentskom domu te primam stipendiju na temelju uspjesnosti.

To spominjem iz razloga sto me zanima smijem li kao student otvoriti vlastiti biznis - firmu?

Naime, kao student s invaliditetom imam pravo na dom tako da ništa od navedenog nije ostvareno prema soc. statusu.

Čuo sam i da se može i ne može pa evo da pitam ovdje kako je to pravno regulirano?

Hvala vam na odgovoru unaprijed!

Živjeli!
poglavicatu-tu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 11:45   #1650
Quote:
poglavicatu-tu kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Student sam pred diplomom i s invaliditetom. Živim u studentskom domu te primam stipendiju na temelju uspjesnosti.

To spominjem iz razloga sto me zanima smijem li kao student otvoriti vlastiti biznis - firmu?

Naime, kao student s invaliditetom imam pravo na dom tako da ništa od navedenog nije ostvareno prema soc. statusu.

Čuo sam i da se može i ne može pa evo da pitam ovdje kako je to pravno regulirano?

Hvala vam na odgovoru unaprijed!

Živjeli!
mislim da nema zapreka, jedino ne smiješ biti zaposlen dok si student (ako si redovan student).
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 18:45   #1651
Zna li netko da li se može poništiti podnesena prijava inspekciji?
crnobijela is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 20:26   #1652
Pozdrav!

Imam nekoliko problema. Prvo da objasnim ukratko - potpisala sam prije više od 10 godina punomoć ocu, a da nisam znala što potpisujem jer sam bila glupa očito. Ta punomoć, kako sam saznala godinama kasnije, bila za posredovanje pri kupovini zemljišta nekog, apsolutno u potpunosti nemam pojma kojeg. Kupoprodajni ugovor nikada u životu nisam vidjela niti imam apsolutno ikakvih saznanja gdje je to zemljište.

Sad imam dva pitanja:

Kako saznati da li sam upisana kao vlasnik na to zemljište? On mi ne da kupoprodajni ugovor, ne želi mi reći adresu zemljišta, ne želi mi reći apsolutno ništa. Da li je on uopće mogao mene otići upisati kao vlasnika samo s kupoprodajnim ugovor? Ili sam ja osobno morala ići tamo u nekom trenutku? Jer to sam sigurna da nisam, a opet nemam pojma šta je sve pisalo na punomoći.

Ukoliko nisam upisana kao vlasnik zemljišta, postoji li ikakav način da ja prekinem taj kupoprodajni ugovor? Razvrgnem ga? Javno se odreknem? Bilo šta? Odem u gruntovnicu i kažem ako se ikada pojavi netko s punomoći da me upiše kao vlasnika nemojte mu dati i zovite me?

Ja ne želim imati apsolutno ništa na svoje ime, nikakvo zemljište niti nekretninu. I jako me sad stresira ova situacija i nije prva u koju me doveo u posljednjih par godina od kad ne razgovaramo zbog grešaka koje sam počinila još u srednjoj školi jer sam mu vjerovala...
msimba is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 10:25   #1653
Quote:
msimba kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Imam nekoliko problema. Prvo da objasnim ukratko - potpisala sam prije više od 10 godina punomoć ocu, a da nisam znala što potpisujem jer sam bila glupa očito. Ta punomoć, kako sam saznala godinama kasnije, bila za posredovanje pri kupovini zemljišta nekog, apsolutno u potpunosti nemam pojma kojeg. Kupoprodajni ugovor nikada u životu nisam vidjela niti imam apsolutno ikakvih saznanja gdje je to zemljište.

Sad imam dva pitanja:

Kako saznati da li sam upisana kao vlasnik na to zemljište? On mi ne da kupoprodajni ugovor, ne želi mi reći adresu zemljišta, ne želi mi reći apsolutno ništa. Da li je on uopće mogao mene otići upisati kao vlasnika samo s kupoprodajnim ugovor? Ili sam ja osobno morala ići tamo u nekom trenutku? Jer to sam sigurna da nisam, a opet nemam pojma šta je sve pisalo na punomoći.

Ukoliko nisam upisana kao vlasnik zemljišta, postoji li ikakav način da ja prekinem taj kupoprodajni ugovor? Razvrgnem ga? Javno se odreknem? Bilo šta? Odem u gruntovnicu i kažem ako se ikada pojavi netko s punomoći da me upiše kao vlasnika nemojte mu dati i zovite me?

Ja ne želim imati apsolutno ništa na svoje ime, nikakvo zemljište niti nekretninu. I jako me sad stresira ova situacija i nije prva u koju me doveo u posljednjih par godina od kad ne razgovaramo zbog grešaka koje sam počinila još u srednjoj školi jer sam mu vjerovala...
Pitaj u gruntovnici.
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 15:15   #1654
pitanje u vezi knjigovodstva udruge...

kroz koji dan namjeravam odnijeti papire u ured državne uprave, znam da to traje mjesec dana da izdaju rješenje, pa priča s pečatima itd itd., sve savršeno jasno. jedino što me muči je knjigovodstvo. nalazim po internetu oprečne informacije, pa čisto da provjerim ovdje.
jel vrijedi da prve tri godine moram imati dvojno knjigovodstvo, dakle da baš mora kod nekog knjigovođe/računovođe, pa iza tog tek mogu sama voditi te knjige, ili postoji način da odmah u startu sama krenem s jednostavnim ili čak dvojnim knjigovodstvom?
__________________
I’m a carbie girl in a carbie world.
Danielle is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 12:12   #1655
Zanima me da li postoji koji limit do kojega se ne placa porez na darovani novac. Jel tocno teoretski da se mora platit porez na bilo koji iznos darovanog novca? Recimo darujes prijatelju 200kuna i da li bi trebao on na to platiti porez?
Sto je u slucaju kada se posudi novac? Recimo 1000 kuna, usmeno bez papira. Jel se drzavi mora sto platiti?
__________________
A u puku zapadne cerkve, gde potiče štogod dobra i poštena, to prečesto dolazi samo odtuda, što on ne sluša i ne sledi popa. Da ovaj puk nebi bio poživinčen, on bi uz redke iznimke, u popu smatrao najpervoga svojega neprijatelja. U istinu, NAROD HERVATSKI IMA SVU SVOJU NESREĆU NAJVEĆMA POPOM PRIPISAT. - Dr. Ante Starčević - Otac Domovine
Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 20:56   #1656
https://gov.hr/moja-uprava/financije...a-i-darove/426
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 22:40   #1657
Zahvaljujem.
Koliko sam shvatio porez bi trebalo platiti i ako se 100kn daruje prijatelju npr.
__________________
A u puku zapadne cerkve, gde potiče štogod dobra i poštena, to prečesto dolazi samo odtuda, što on ne sluša i ne sledi popa. Da ovaj puk nebi bio poživinčen, on bi uz redke iznimke, u popu smatrao najpervoga svojega neprijatelja. U istinu, NAROD HERVATSKI IMA SVU SVOJU NESREĆU NAJVEĆMA POPOM PRIPISAT. - Dr. Ante Starčević - Otac Domovine
Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 07:10   #1658
I tko može znat tko je kome kakvu lovu darovao osim one koja je morala bit provučena kroz papire.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 10:50   #1659
Ma pitam teoretski. Ne zanima me ko sto zna i kako izbjeci porez.
A teoretski svaka lova je kroz papire provucena.
__________________
A u puku zapadne cerkve, gde potiče štogod dobra i poštena, to prečesto dolazi samo odtuda, što on ne sluša i ne sledi popa. Da ovaj puk nebi bio poživinčen, on bi uz redke iznimke, u popu smatrao najpervoga svojega neprijatelja. U istinu, NAROD HERVATSKI IMA SVU SVOJU NESREĆU NAJVEĆMA POPOM PRIPISAT. - Dr. Ante Starčević - Otac Domovine
Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 16:58   #1660
2010. zatvorim racun u banci, dobijem papir "Likvidacija, zatvaranje tekucih i ziro racuna".
2017. dodje mi obavjest da se uvjeti poslovanja mijenjaju i da ce se vodjenje racuna od sada naplacivati. Zovnem ih, emailiram, kazem nemam racun kod vas, kazu dodjite kod nas u poslovnicu da vidimo. Preko emaila ne zele raspravljati dok im ne dam svoje osobne podatke (ime oca, datum rodjenja, etc.). Odem u banku, kazu greska kad smo prebacivali podatke itd., opet zatvorim i opet dobijem potrdu o likvidaciji.

Recimo da, hipotetski, banka ne zatvori moj racun i nakon par godina mi dodje racun od parsto eura za neplacene troskove, kamate, zatezne kamate, etc. Pretpostavimo da bih se na sudu mogao lako odbraniti, posto imam dva pismena dokaza o zatvaranju racuna. Medjutim, zanima me postoji li u ovom slucaju ikakva mogucnost tuzbe s moje strane, zbog pokusaja prijevare ili nesto slicno?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.
Trupina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:59.