Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2016., 19:51   #3181
Tnx
pročitala sam, sad ostaje samo još probati.
iako.. zaista mrzim ribat kupaonu..
CyphreMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 06:19   #3182
I meni su prirodni šamponi teško razočarenje. Probala sam Tinkturin tvrdi, sve vrste, Olival sensitive i čičkov od Male od lavande. Pjene skroz dobro, iznenađujuće obzirom koliko svi upozoravaju da prirodni sapuni ne pjene kao industrijski. Ali meni užasno isušuju kosu. Bude kao slama i spetlja se.

Jel neko probao prati kosu tvrdim castille sapunom?
Ay Carmela is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 16:58   #3183
Pisala sam ranije o nekim metodama pa da malo osvježim
Uglavnom, već godinu i pol ne perem kosu šamponom.

Moja omiljena metoda dugo vremena bila je raženo brašno zamućeno u pastu no u zadnje vrijeme primjećujem da mi ostaju ljuskice od zrna nakon pranja tako da polako prelazim uglavnom na žumanjak razmućen vodom.

Paše mi protein (jaje ili raž) koji mi dobro opere kosu, plus adekvatna hidracija (gel od lana, kava i med). Ne podnosim ocat, pogotovo jabučni, a ulja ni pod razno - moja kosa je neporozna i ulje se jednostavno ne upija.
Za osvježenje/lagano pranje unutar tjedan dana znam koristiti zeleni/crni čaj (to je uz kavu jedina kiselina koju podnosim), nakon kojeg obavezno ide gel od lana, a ok je i sam gel od lana.
Četku od veprove dlake koristim uglavnom prije pranja da rasporedim sebum.
Probala sam još i saponin od brezinog lišća (dobar ali ove godine nisam stigla brstiti breze), vodu od konzerviranog slanutka i bijelog graha (isto dobro iako opere cca 80%) i shikakai (tak tak - u kombinaciji s neemom kao da bolje pere ali nisam baš oduševljena). U planu su mi slanutkovo brašno i sapunski oraščići. Glina - možda; živcira me što je lužnata pa se mora balansirati s kiselinom. No nekako sam najsretnija kada koristim sastojke iz kuhinje.
Kosa mi je gušća, zdravija i puno manje pada. Uspjela sam doći do tog da kosu perem jednom tjedno i da ne izgledam odvratno.

Imala sam dva relapsa, oba ljeti - pretprošlo sam se malo prebacila na babylove i Hipp šampone a ovo ljeto, nakon dugotrajnog raženog brašna i malo "pranja" samo s vodom (tvrdom) imala sam kao naslage na tjemenu pa sam to riješila Lushovim krutim. Ali iako je SLS super kao clarifying sredstvo nije za dugoročnu upotrebu - kosa mi je odmah počela padati duplo jače.
Puno i tzv. prirodnih šampona ima SLS ili sodium coco sulfate od čeg mi je kosa sada slamasta a oni blaži šamponi (kao babylove) sa coco-betaine i slično jednostavno ne očiste dobro. Dakle, šampone više ne podnosim.
__________________
neukusu treba reći NE
veruschka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 13:08   #3184
Za opadnja kose ,ricinusovo ulje ili ispiranje čajem od kadulje?
Imam domaću kadulju,posađena mi je u vrtu pa me zanima šta je bolje?
Mislila sam prvo pakung od ricinusovo ulja,pa isprati sa šamponom od koprive io nda završno staviti kadulju?Ili je to previše?
I koje je ulje dobro uzimati oralno za kosu?
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 19:33   #3185
Pozdrav! Zanima me koje bi ulje bilo najbolje za suhu kovrčavu kosu, da daje kosi vlagu?
Čitam po internetu već dva sata i ne znam ni sama više ništa. Najčešće kovrčave cure koriste kokosovo ulje ali meni nije baš odgovaralo. Možda zato što je moja kosa srednje kovrčava, i vlasi su jako tanke, a ima je puno.
Naišla sam negdje da je makadamijino ulje dobro za to?
MaJole is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 19:43   #3186
Quote:
MaJole kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Zanima me koje bi ulje bilo najbolje za suhu kovrčavu kosu, da daje kosi vlagu?
Čitam po internetu već dva sata i ne znam ni sama više ništa. Najčešće kovrčave cure koriste kokosovo ulje ali meni nije baš odgovaralo. Možda zato što je moja kosa srednje kovrčava, i vlasi su jako tanke, a ima je puno.
Naišla sam negdje da je makadamijino ulje dobro za to?
Probaj dodati cajnu zlicicu-dvije na bocu regeneratora koju inace koristis, dooobro promuckati...pa normalno koristiti taj regenerator. Bit ce jaci i dati konkretniju njegu
maryah1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 19:13   #3187
Jel koristi ko marula ulje za kosu? Iskustva, komentari? Kaj bi to ulje u biti trebalo raditi, kojem ulju je slično (ako se može usporediti s kojim drugim)?
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 21:23   #3188
Quote:
Lady_D kaže: Pogledaj post
Jel koristi ko marula ulje za kosu? Iskustva, komentari? Kaj bi to ulje u biti trebalo raditi, kojem ulju je slično (ako se može usporediti s kojim drugim)?
ovo sam i ja jednom pitala mislim
htjela bih ga isprobati, po internetu a najviše pinteresu sve najbolje o tom ulju

http://www.marieclaire.com/beauty/a1...auty-benefits/


ali ko će sad znat što je istina

mislim da sam čitala da ga uspoređuju s arganovim

edit: evo ga
marula vs argan

Zadnje uređivanje la rosana : 15.12.2016. at 21:40.
la rosana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 08:08   #3189
ovo je možda već bilo, pa 'plostite ako je

Ove Striborove savjete sam taman stavila u pdf ricinus, no više paše ovdje pa ću copy/paste:

Striborovi savjeti:

važno je da su ulja što prirodnija, dakle hladno prešana

Podsticanje rasta kose:
- ricinus: umasirati u vlasište i držati cca sat vremena prije pranja kose.


Njega kose:
- kokos+argan (pola-pola)
Izmiješati i držati kao pakung 30-60 minuta prije pranja kose.

argan se može zamijeniti sa:
- makadamijom
- uljem sjemenki maline


Poticaj rasta kose:
opranu kosu isprati čajem korjena koprive
- 1 jušnu žlicu korijena koprive kuhati 10 minuta u 3 dcl vode, ohladiti, ocijediti te isprati vlasište kose
dragone is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 20:41   #3190
Bok curke i dečki ako vas ima, dižem malo temu da vidim ako ima šta novo po pitanju prirodnih šampona. Ja isto muku mučim sa njima i nikako naći neki koji mi odgovara. Inače imam kosu koja se dosta masti pa je moram prati svaka sva dana a rado bi to izbjegla. Još je uz to i duga i tanka, bez volumena...

Vidim da su neke cure spominjale Nature's Gate od čajevca, da li je to ovaj šampon:
http://hr.iherb.com/nature-s-gate-te...oz-532-ml/6192

Imate li još koju preporuku, možda nešto što je dostupno i kod nas?
__________________
Valkyrie
philemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 15:48   #3191
Quote:
philemon kaže: Pogledaj post
Bok curke i dečki ako vas ima, dižem malo temu da vidim ako ima šta novo po pitanju prirodnih šampona. Ja isto muku mučim sa njima i nikako naći neki koji mi odgovara. Inače imam kosu koja se dosta masti pa je moram prati svaka sva dana a rado bi to izbjegla. Još je uz to i duga i tanka, bez volumena...

Vidim da su neke cure spominjale Nature's Gate od čajevca, da li je to ovaj šampon:
http://hr.iherb.com/nature-s-gate-te...oz-532-ml/6192

Imate li još koju preporuku, možda nešto što je dostupno i kod nas?
Imas u Palmoticevoj indijsku trgovinu (mislim da se zove Spice up) i tamo prah/sampon Meera. Odlican je.
TSun is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 22:39   #3192
Bok ljudi.

Jel netko koristio uljne pakunge sa biljnim i etericnim uljima, onako prije pranja samponom? Ili prirodne sampone, regeneratore, maske.. a da mu je pomoglo, da ima ljepsu, zivlju, ciscu kosu?

Ja tu ne vidim nikakvu razliku. Mislim koristim prirodne rucno radjene krute sampone i regenerator od jedne zene koja radi pa prodane na fejsu, i vidim pomak jedino od sampona da izdrzim koji dan dulje bez pranja, tj mrvicu sporije mi se zamasti, ali nikakvu drugu promjenu ne vidim. I dalje mi je kosa sva jadna i bezivotna, puno ispada kao i prije, jdino je na dan pranja lijepa sjajna, ali tako je bila i prije sa kupovnim samponima.

Ovi sto to izradjuju i prodaju se kunu da je kosa ljepsa sjajnija, puno se manje masti, sve super, ali ja to ne vidim na svojoj, a koristim ih vec mjesecima.
little gypsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 00:30   #3193
Uljne pakunge koristim. Od njih mi je kosa ljepsa, oporave se neka ostecenja, ali nisam radila mikseve za manje mascenje. Za manje mascenje nista mi nije puno pomoglo.

Sto se tice prirodnih sapuna njih nisam koristila pa nisam puno od pomoci. Ali i prirodni proizvodi nece puno pomoci ako nisu prilagodeni tvojoj kosi.
Little lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 16:18   #3194
Quote:
little gypsy kaže: Pogledaj post
Bok ljudi.

Jel netko koristio uljne pakunge sa biljnim i etericnim uljima, onako prije pranja samponom? Ili prirodne sampone, regeneratore, maske.. a da mu je pomoglo, da ima ljepsu, zivlju, ciscu kosu?

Ja tu ne vidim nikakvu razliku. Mislim koristim prirodne rucno radjene krute sampone i regenerator od jedne zene koja radi pa prodane na fejsu, i vidim pomak jedino od sampona da izdrzim koji dan dulje bez pranja, tj mrvicu sporije mi se zamasti, ali nikakvu drugu promjenu ne vidim. I dalje mi je kosa sva jadna i bezivotna, puno ispada kao i prije, jdino je na dan pranja lijepa sjajna, ali tako je bila i prije sa kupovnim samponima.

Ovi sto to izradjuju i prodaju se kunu da je kosa ljepsa sjajnija, puno se manje masti, sve super, ali ja to ne vidim na svojoj, a koristim ih vec mjesecima.
koji su to šamponi? meni se kosa strašno masti, a sve to prirodno mi za ostatak kose baš i ne paše. Mojoj kosi treba malo kemije i silikona ako hoću da bude sjajna zaglađena, normalna
__________________
Osmijeh je jeftin način da popraviš svoj izgled :))
Sofia Victoria is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 20:55   #3195
Dragi ljudi,da li pramenovi koje imam od neke 23 god..a sada imam 38 .mogu biti uzrok jakog opadanja kose? Jako sam preplasena jer ovo je već dugotrajno opadanje ali zadnjih nekoliko mjeseci i neizdrzivo.i frizerka me upozorila i ne znam sto mi je ciniti.Da li znate,da li ako budem ponovno smeđa,ako mi nanese neke smeđe nijanse to UOPĆE ne ostećuje kosu ili ipak ostecuje..Ne mogu svoju prirodnu jer je bas neka misje siva a sad već sigurno ima i sijede.. NA cudu sam,,svako pranje kose zahtijeva psih.pripreme na kolicinu ispadnute kose...a kosa mi je inače po svuda, po odjeći,na radnom stolu.svuda mi ostaje...
__________________
sutra je novi dan...misliti cu o tome sutra!
Tintinila79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 10:41   #3196
Nije do farbanja. Razmisli kaj ti se općenito promijenilo u životu u zadnje vrijeme - ako pak nije do vanjskog faktora, trebala bi na krvnu pretragu. :/
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 09:36   #3197
Krv je dobra kompletno..,osim neutrofilnih granulocita..Bit će ipak nesanica uzela maha...Na to pak ne mogu utjecati.. jednostavno ne spavam..Svejedno,probati ću neke vitamine...Prije mi je samo pucala i lomila se a sada ispada cijela u komadu..Neizdrzivo..HVala ti na mišljenju LadyD!
__________________
sutra je novi dan...misliti cu o tome sutra!
Tintinila79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 09:05   #3198
Quote:
Tintinila79 kaže: Pogledaj post
Krv je dobra kompletno..,osim neutrofilnih granulocita..Bit će ipak nesanica uzela maha...Na to pak ne mogu utjecati.. jednostavno ne spavam..Svejedno,probati ću neke vitamine...Prije mi je samo pucala i lomila se a sada ispada cijela u komadu..Neizdrzivo..HVala ti na mišljenju LadyD!
Možda da uzmeš Kapsule za kosu, frendica pije od Dr. Forstera, otkrile smo brend Royal Life with Nature koji ima njihove proizvode i namijenjene su baš za ispadanje kose, sadrže proso i preslicu koje jačaju kosu i daju sjaj kosi...s tim dodacima prehrani ne bi smjela pogriješiti..
sunceizora is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 17:56   #3199
Quote:
sunceizora kaže: Pogledaj post
Možda da uzmeš Kapsule za kosu, frendica pije od Dr. Forstera, otkrile smo brend Royal Life with Nature koji ima njihove proizvode i namijenjene su baš za ispadanje kose, sadrže proso i preslicu koje jačaju kosu i daju sjaj kosi...s tim dodacima prehrani ne bi smjela pogriješiti..
kako su vam se pokazale te kapsule, jesu li smanjile opadanje kose, raste li nova?
to su ove:
http://zivjetisprirodom.com/shop/dod...italnost-kose/
vozač is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 09:23   #3200
sunceizora,hvala ti na odogvoru..pogledati ću malo i za to..pijem već svašta,,Beta glukan (ok znam da nema veze za kosu ali imunitet mi je nigdje),Jake B vitamine B1,B6 B12(neurobion se zovu),folnu kiselinu,Sikapur tablete neke njemačke za kozu kosu i nokte sa cinkom biotinom,bakar,mangan ,silicij,selen..Onda tinkturu koprive,čaj koprive pijem i na kosu stavim,,,bojim se da i ne pretjerujem..(nadam se de se neki od ovih vitamina ne pobijaju međusobno .Ali kad vidim kako ispada popila bih bilo sta jer je ovo (( !
Nekako sumnjam da samponi skupi mogu pomoći,više vjerujem da iznutra se mora djelovati..
Probati ću po uputnicu za hormone..ali krv i štitnajča su mi skroz ok...Osim ako postoji neka detaljnija analiza štitnjače za koju ne znam,meni je vadila samo onaj TSH...
Hvala vam zenske na odgovorima!
__________________
sutra je novi dan...misliti cu o tome sutra!
Tintinila79 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:55.