Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2017., 14:41   #721
Upadam opet kao padrobanac - kako se na hrvatskom zove emulsifying wax i di ima za kupit? Željela bih se okušati u izradi cleansing balma koji će se emulzificirati sa vodom, a baza bi mi bila kokosovo ulje jer ga obožavam
ElsaStarfire is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 19:35   #722
Cure, ima li na Aroma-zoneu za kupiti životinjski lanolin. Nailazim samo na biljnu zamjenu. Hvala :-)
anab789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 20:51   #723
Quote:
anab789 kaže: Pogledaj post
Cure, ima li na Aroma-zoneu za kupiti životinjski lanolin. Nailazim samo na biljnu zamjenu. Hvala :-)
Nema, samo biljni
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 17:14   #724
opet sam u problemu

- Čileanska malina, sjemenke (Rubus idaeus)
- Malina, sjemenke (Rubus idaeus)


Zar južno američka ne bi treala biti: Rubus geoides Sm.
a evropska Rubus idaeus

na Plantagea.hr uopće nema izdvojena Čileanska malina, isto tako na aroma zone imaju samo Malinu (Rubus idaeus), to je onda europska je l'.

Pitanje: U recepturama za pripravke za sunčanje - uvik ide baš čileanska malina? ne ova ob'čna?

Quote:
Plantagea.hr kaže:
Malinovo ulje slavu je steklo u prirodnim preparatima za zaštitu od sunca jer ima sposobnost apsorpcije UV zraka. Zaštitni faktor nije visok osim u epruveti i realno se više radi o smanjenu upalnog procesa izazvanog UV zrakama, prije svega zahvaljujući γ-tokoferolu. Ova opažena apsorpcija UV-A i UV-B spektra sigurno ima određeno značenje, no imajte na umu da ovo nije zaštita razine cink oksida ili titan dioksida. Još nema takvu reputaciju, ali je patentirano kao mogući lijek kod raznih upalnih tegoba kože.
I drugo pitanje:
i jel istina ili mit da za rast kose i trepavica nema do jamajčanskog crnog ricinusovog ulja
dragone is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 19:15   #725
Čileanksa je zato jer je iz Čilea :-), sjemenke su ti jednako dobre kao i čileanska malina. Maži se s čim god, sve je dobro i predobro :-).
Ide čileanska, a ide i ova "obična".
Stribor u jednom tekstu opisuje i čileanksu i malinu sjemenke (CO2), ali ne ističe da su u nečemu različite, oboje se koriste kao zaštita od sunca.


Quote:
dragone kaže: Pogledaj post
opet sam u problemu

- Čileanska malina, sjemenke (Rubus idaeus)
- Malina, sjemenke (Rubus idaeus)


Zar južno američka ne bi treala biti: Rubus geoides Sm.
a evropska Rubus idaeus

na Plantagea.hr uopće nema izdvojena Čileanska malina, isto tako na aroma zone imaju samo Malinu (Rubus idaeus), to je onda europska je l'.

Pitanje: U recepturama za pripravke za sunčanje - uvik ide baš čileanska malina? ne ova ob'čna?



I drugo pitanje:
i jel istina ili mit da za rast kose i trepavica nema do jamajčanskog crnog ricinusovog ulja
anab789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 15:57   #726
Quote:
anab789 kaže: Pogledaj post
Čileanksa je zato jer je iz Čilea :-)
i čileanski lješnjak je iz Čilea pa nije lješnjak pa ko pita ne skita... reko' ova malina liči na malinu

Quote:
anab789 kaže: Pogledaj post
sjemenke su ti jednako dobre kao i čileanska malina.
...
Ide čileanska, a ide i ova "obična".
Stribor u jednom tekstu opisuje i čileanksu i malinu sjemenke (CO2), ali ne ističe da su u nečemu različite, oboje se koriste kao zaštita od sunca.
Pa svo ulje maline se dobiva iz sjemenki (sori šta san cjepidlaka ) A dva su načina dobivana ulja - hladnim tješenjem a drugi je CO2 ekstrakcijom.

Promaklo mi je doduše da Stribor spominje Čileansku malinu (ima na Plantagei more stranica nisam sve ni pročitala) ali koliko sam shvatila ulja dobivena CO2 ekstrakcijom uvijek imaju kvalitetniji sastav pa su zato skuplja.

Quote:
Plantagea.hr kaže:
Treba objasniti da ovo ulje dolazi iz dva načina proizvodnje: kao hladno prešano, i kao CO2 biljno ulje. CO2 biljno ulje sadrži u prosjeku više tokoferola i ima naravno veću cijenu. Fini sastav masnih kiselina i tokoferola čini ga idealnim za sve one koji vole jednostavnost u kozmetici – probajte ga samog. Možda ćete ga malo obogatiti karotenoidima iz pulpe pasjeg trna ili još “pojačati” sadržaj masnih kiselina trpustastom lisičinom. Ili ćete upregnuti sinergiju γ-tokoferola i γ-tokotrienola, pa ćete dodati američku brusnicu? Ideja je bezbroj.
Quote:
anab789 kaže: Pogledaj post
Ide čileanska, a ide i ova "obična".
...
oboje se koriste kao zaštita od sunca.
tenkju!!!
fala anaib to je to! to me zanimalo, srce si

Quote:
anab789 kaže: Pogledaj post
Maži se s čim god, sve je dobro i predobro :-).
aiii jesam, baš svačim. Neovisno o malinama... Jučer sam napravila masažnu masku za stopala, ricinus+bučino ulje+med. Tako naime izgleda "rad od kuće" ...i svidila mi se masaža, pa sam nastavila masirati i listove sve do koljena.... A onda su ljudi počeli zvonit na vrata a ja zelena i medena sa zavrnutim nogavicama
džabe wellness kad si pod stresom drugi put vješam: do not disturb na kvaku
dragone is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 23:20   #727
hej, htijela bih si praviti kreme, deziće i balzam za usne kupila sam ambalaže na ebayu ( http://www.ebay.com/itm/15-30-60-100...d3dDvXgQqOd6JA) možete mi reći jel su ok? i trebam li ih sterilizirati prije? ili što već. Prvi put bi ih radila, pa mi je sve nepoznanica
leonalea is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 23:21   #728
hej, htijela bih si praviti kreme, deziće i balzam za usne kupila sam ambalaže na ebayu ( http://www.ebay.com/itm/15-30-60-100...d3dDvXgQqOd6JA) možete mi reći jel su ok? i trebam li ih sterilizirati prije? ili što već. Prvi put bi ih radila, pa mi je sve nepoznanica
Lijep pozdrav
leonalea is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 08:26   #729
Quote:
dragone kaže: Pogledaj post
opet sam u problemu

- Čileanska malina, sjemenke (Rubus idaeus)
- Malina, sjemenke (Rubus idaeus)


Zar južno američka ne bi treala biti: Rubus geoides Sm.
a evropska Rubus idaeus

na Plantagea.hr uopće nema izdvojena Čileanska malina, isto tako na aroma zone imaju samo Malinu (Rubus idaeus), to je onda europska je l'.

Pitanje: U recepturama za pripravke za sunčanje - uvik ide baš čileanska malina? ne ova ob'čna?



I drugo pitanje:
i jel istina ili mit da za rast kose i trepavica nema do jamajčanskog crnog ricinusovog ulja
Pitala sam Stribora, nema razlike u ta dva ulja.
anab789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 11:05   #730
Pozdrav, molim vas pomoć...gdje se može kupiti mala ručna električna miješalica za miješanje krema. Ona koja izgleda kao za kapučino ali ne smije imati dole onu mrežicu koja stvara zrak nego male lopatice. Što da upišem na ebayu da mi to izbaci. HVALA
Corney is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 16:05   #731
Quote:
Corney kaže: Pogledaj post
Pozdrav, molim vas pomoć...gdje se može kupiti mala ručna električna miješalica za miješanje krema. Ona koja izgleda kao za kapučino ali ne smije imati dole onu mrežicu koja stvara zrak nego male lopatice. Što da upišem na ebayu da mi to izbaci. HVALA
Upiši: Norpro Deluxe Mini Mixer
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 21:58   #732
Quote:
happines kaže: Pogledaj post
Upiši: Norpro Deluxe Mini Mixer
Na to sam nabasala ali mi se čini da su na radionicama imali drugačije dole te lopatice. Jel provjereno ne stvara zrak u kremi? Hvala od srca
Corney is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 20:55   #733
Kemig

Sent from my LG-K350 using Tapatalk
Duga111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 12:27   #734
Quote:
Duga111 kaže: Pogledaj post
Kemig

Sent from my LG-K350 using Tapatalk
To je isti kao na ebay, samo je viša cijena Isti je i kao na Aroma zone (naravno kod Kemiga i AZ još se doda i cijena poštarine ako se ne naruči dovoljno za besplatnu poštarinu )
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 16:52   #735
Da li je netko mozda zainteresiran naruciti nesto sa aroma-zone zajedno sa mnom, da izbjegnemo placanje shippinga? Ja imam par stvari za naruciti, ali taman sam negdje na pola od 59 eura i besplatne postarine.
UlanBator is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 23:24   #736
Znam da se spominjao polisorbat 60 za pravljenje onog nekog sredstva za čišćenje lica.Kako da ja dodjem do toga u Njemačkoj i pod kojim imenom?
Ili neka zamjena za to da mogu uzeti na Aroma Zone. Dakle treba mi nešto što bi sa dodatkom nečega pjenilo i slušilo za umivanje/skidanje šminke/čišćenje lica.
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 08:57   #737
Jeste li negdje drugdje osim u Kemigu kupovale plastičnu bočicu s dispenzerom?
Kao npr. ova od Kemiga? Ako da, zanima me negdje preko neta i jeste li gledale je li BPA free i bez onih drugih gluposti koje nebi smjele biti u plastici.
Hvala.
anab789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 11:01   #738
Htjela bih si kupiti skvalan u Hrvatskoj, no ne nalazim nigdje. Može pomoć?
choc is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 11:25   #739
Skvalan je davnih dana prodavao Kemig no više ga nema. Ako ti je do poboljšanja upijanja i razmazivosti onda ga je zamijenio cetiol c 5.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 12:30   #740
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Skvalan je davnih dana prodavao Kemig no više ga nema. Ako ti je do poboljšanja upijanja i razmazivosti onda ga je zamijenio cetiol c 5.
Zapravo sam ga htjela koristiti samog. Za kemig sam vidjela da nema, mislila sam ako netko zna gdje bi ga mogla još nabaviti
Hvala Merlina
choc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:34.