Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2017., 07:49   #281
Koje djelove ne mogu nabaviti? Jel za renaulta koji su kompletni u nutra?

Poslano sa mog kineza
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 08:08   #282
Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post
A kao u Austriji nema mita i korupcije te namještenih natječaja. Njima policija ni ne treba
Ja samo kazem da non-stop pljujete po Daciji na bilo kojoj temi koja se spominje. A ovdje se Logan MCV hvali vec danima kao logicno rjesenje jer eto dovoljno je velik a i dovoljno je jeftin jer drzava nema para.

A kada prosjecni Hrvat koji ima jos manje para od drzave i ne moze se dodatno kreditno zaduziti u milijardama EUR-a ide kupiti auto onda je Dacia govno, sranje, drek od auta; ja to ne bih nikad, jeftina plastika - bla bla bla...
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 09:48   #283
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Punto 55S iz '96 nema servo, ali ima podešavanje volana po visini i podešavanje visine vozačkog sjedala. Hod sjedala u visinu omogućuje pronalaženje optimalnijeg položaja.
To ima i navedena Dacija, u višem paketu opreme ili kao doplata.

To što I wonder, zato što je vidio dvije takve u cammeu, tvrdi da nema, može se objesit mačku o rep.
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 09:54   #284
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Ja samo kazem da non-stop pljujete po Daciji na bilo kojoj temi koja se spominje. A ovdje se Logan MCV hvali vec danima kao logicno rjesenje jer eto dovoljno je velik a i dovoljno je jeftin jer drzava nema para.

A kada prosjecni Hrvat koji ima jos manje para od drzave i ne moze se dodatno kreditno zaduziti u milijardama EUR-a ide kupiti auto onda je Dacia govno, sranje, drek od auta; ja to ne bih nikad, jeftina plastika - bla bla bla...
Evo, ja na ovoj temi gurma Daciju kao rješenje za MUP u većini slučajeva.

Sad te lijepo molim da nađeš jedan post, na bilo kojoj temi, u kojem sam pljuvao po daciji.
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 09:55   #285
Quote:
Troskot kaže: Pogledaj post
To ima i navedena Dacija, u višem paketu opreme ili kao doplata.

To što I wonder, zato što je vidio dvije takve u cammeu, tvrdi da nema, može se objesit mačku o rep.
Ono sto se meni zna u autima dogoditi je da kada se maknem dovoljno iza radi nogu da mi je onda volan relativno daleko - mozes voziti ravno po AC ali ako si na zavojima moras se sagnuti naprijed malo da normalno okreces volan sto je lose radi kicme. Onda ako se priblizis sjedalom da je OK za volan, onda su mi noge jace savinute pa me nakon 1-2 sata pocne boliti koljeno. Idealno bi bilo kada bi sve vise automobila imalo volan podesiv i po dubini.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 10:01   #286
Quote:
VW BUG kaže: Pogledaj post
pa maj... mu sto se Dacija ili njihova leasing kuca, banka ne jave na natjecaj. Imate sve na portalu sredisnje javne nabave (citajte) koje leasing kuce su dobile natjecaj. Ima kuca koje rade sa Daciom, sto je ne ponude?

Nece jer ne ispunjavaju uvjete izmedu ostalog servisa u svakom gradu, auto mora biti popravljen u roku 24/36 sata oni ne mogu nabaviti djelove za RH...slozeno je to ii leasing kuca placa penale na sutima koje se precesto kvare, nema djelova, servisa, kako kaze Henri samo najaci mogu isporucit 700 vozila..
A moj VW bug, vau vau grupacija ti je mozak popila.

Ajde prouči RNA servisnu mrežu i usporedi je s VAG- pa javi te ogromne razlike između istih, odnosno taj velik broj gradova/mjesta u kojem RNA nema servis a VAG ima.

Usporedba - vw servisi vs renault servisi

https://www.renault.hr/koncesionari.html

http://www.volkswagen4plus.com.hr/in...map&Itemid=198

Hoćeš reći da samo VAG servisi mogu popraviti auto u roku 24/36 sata? Nijedan drugi servis to ne može?

Nadalje, mislim da se svi slazu kako je za policijska auta bitna i pouzdanost, a dacie ako išta mogu ponudit je robusnost i pouzdanost.


Za ovo o javljanju i pobjeđivanju na takvim javnim natječajima - neloš tekst da dobiješ malo konteksta:

https://www.express.hr/ekonomix/tudm...-autobuse-4719

A za kraj citat iz gornjeg linka:

"Kruži anegdota da je jedna službenica jednom priupitala državnog dužnosnika hoće li raspisivati natječaj, a on je odgovorio: ‘A što će Pavo reći?’, kaže nam osoba koja je upućena u način poslovanja tada.
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 11:16   #287
Quote:
oss kaže: Pogledaj post
A i neki rebrending bi imao dobro došao ove naljepnice su iz 90'tih. Ne bi bilo loše da se Prometna policija označi više sa reflektirajućom zelenom-žutom bojom (kao u Engleskoj i sad i Njemačkoj). Da se interventna na neki drugi način oznaći kao i presretaći.
Kakva reflektirajuća boja, to bi im otežalo skrivanje iza zbunja dok lovaju prebrze vozace

Inače se apsolutno slažem da bi im za dobar dio poslova bili dovoljni i jeftiniji auti od Octavia, zašto ne imati i jedne i druge?
Opteron is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 11:22   #288
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Ja samo kazem da non-stop pljujete po Daciji na bilo kojoj temi koja se spominje. A ovdje se Logan MCV hvali vec danima kao logicno rjesenje jer eto dovoljno je velik a i dovoljno je jeftin jer drzava nema para.

A kada prosjecni Hrvat koji ima jos manje para od drzave i ne moze se dodatno kreditno zaduziti u milijardama EUR-a ide kupiti auto onda je Dacia govno, sranje, drek od auta; ja to ne bih nikad, jeftina plastika - bla bla bla...
A ti si murijak pa znaš njihove potrebe? Ima li su jedno vrijeme i punte. Tak da sve ovisi o natječaju s kim se kako pogode a ne o tome kakav je koji auto.
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 11:39   #289
Quote:
Troskot kaže: Pogledaj post
A moj VW bug, vau vau grupacija ti je mozak popila.

Ajde prouči RNA servisnu mrežu i usporedi je s VAG- pa javi te ogromne razlike između istih, odnosno taj velik broj gradova/mjesta u kojem RNA nema servis a VAG ima.

Usporedba - vw servisi vs renault servisi

https://www.renault.hr/koncesionari.html

http://www.volkswagen4plus.com.hr/in...map&Itemid=198

Hoćeš reći da samo VAG servisi mogu popraviti auto u roku 24/36 sata? Nijedan drugi servis to ne može?

Nadalje, mislim da se svi slazu kako je za policijska auta bitna i pouzdanost, a dacie ako išta mogu ponudit je robusnost i pouzdanost.


Za ovo o javljanju i pobjeđivanju na takvim javnim natječajima - neloš tekst da dobiješ malo konteksta:

https://www.express.hr/ekonomix/tudm...-autobuse-4719

A za kraj citat iz gornjeg linka:

"Kruži anegdota da je jedna službenica jednom priupitala državnog dužnosnika hoće li raspisivati natječaj, a on je odgovorio: ‘A što će Pavo reći?’, kaže nam osoba koja je upućena u način poslovanja tada.
pita se PZ AUTO, a ne Pavu već 3 dobre godine

imate sve na Središnjem državnom uredu za javnu nabavu pa ČITAJTE i ne trkeljajte tu bez veze.

Prema ponudi, najeftiniji je VB Leasing i karavani PBZ Leasing - nagađajte što će ponuditi, za tu smješnu cifru. Tu ide i 3 godine besplatnog održavanja i koješta drugo ...

Vidi ugovorenu, vidi ponuđenu, ne brinite dobit će oni Citroën C-Elysee kao limuzinu i nekog karavan ??? Pogađajte sami kojega za tu lovu.
VW BUG is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 11:46   #290
Bit je u svemu da država nije smjela dozvoliti da se preskoče 2 Leasinga, (ministri MUP-a) - otud ušteda zadnje 2 godine.

Najbolje da političari ništa ne rade tada BDP raste i to je to 2 godine se preslaguju i paze jedni na druge i sad afera za aferom zato što se međusobno kontroliraju.

Ali sve će stajati 4 godine, jer se oko ničega neće moći dogovoriti.
VW BUG is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 12:48   #291
Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post
A ti si murijak pa znaš njihove potrebe? Ima li su jedno vrijeme i punte. Tak da sve ovisi o natječaju s kim se kako pogode a ne o tome kakav je koji auto.
Ja ne znam sto ti ovdje pises i koji kamp zastupas - Octavia ili neki jeftiniji auto kao Logan MCV.

No ono sto se moze vidjeti na forum.hr-u je da osim na ovoj temi se Dacia non-stop pljuje a ovdje je najedanput postala super logican izbor. Pa neka se dezurni forumasi odluce hocemo pljuvat Daciu i biti dosljedni i na ovoj temi, ili je necemo pljuvati.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 13:15   #292
Dacia je krampina ... i ne znam šta ju stalno spominješ. Ako svoj odabir voznog parka smatraš najboljim zovi orepića pa mu to reci. Ja nema ništa protiv toga da imaju neki prosječan auto kao što i građani voze. Ne moraju imat najveći krš samo zato kaj je jeftino, jer to jeftino u poslovima sa državom je isto skupo. Kaj misliš da bu radni sat za daciu jeftinij od renola. Moš mislit. Još 20% gore jer ide za muriju.

Too kaj je kosta uzeo dacije za cammeo da sreže troškove i njemu više ostane na uštrb usluge to je njegova stvar, ipak je ovo murija.
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 13:18   #293
Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post
Dacia je krampina ... i ne znam šta ju stalno spominješ. Ako svoj odabir voznog parka smatraš najboljim zovi orepića pa mu to reci. Ja nema ništa protiv toga da imaju neki prosječan auto kao što i građani voze. Ne moraju imat najveći krš samo zato kaj je jeftino, jer to jeftino u poslovima sa državom je isto skupo. Kaj misliš da bu radni sat za daciu jeftinij od renola. Moš mislit. Još 20% gore jer ide za muriju.

Too kaj je kosta uzeo dacije za cammeo da sreže troškove i njemu više ostane na uštrb usluge to je njegova stvar.
Kakvi radni sati?
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 13:18   #294
Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post
...i ne znam šta ju stalno spominješ.
Ja ju ne spominjem. Jer nisam nista pisao na ovoj temi danima. Spominju je drugi. A meni je bas zanimljivo citati upise - gdje se uvijek Dacia pljuje a sada odjedanput na ovoj temi je Dacia pravi izbor za muriju.

Inace kaj ti vozis i koliko zaradjujes?
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 13:23   #295
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Kakvi radni sati?
Hellou? Si ti ikad servisirao auto?

Pa kada otpeljas auto u servis onda platis dijelove koji ti ugrade kao i radne sate radnika koji to radi. S time da je proizvodjac normirao koliko neki zahvat zahtjeva radnih sati da se napravi. To naravno moze biti i manje od 1 sat (npr 0.5 sati, 0.3 sata). A radni sat ima neku svoju cijenu.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 13:23   #296
Nit je super izbor niti je sranje. Dacija je jeftin automobil koji koristi provjerenu,iako lagano staru, Renault tehnologiju bez puno đinđi. Iskušani i provjereni motori starije generacije i malo elektronskih đinđi daju to da je automobil jeftin,ali i relativno pouzdan radni konj za nezahtjevne kupce. No minimalno što bi trebali policijski automobili imati su udobna sjedala sa kvalitetnom lumbalnom potporom. Kad provedeš sate i sate u automobilu,dan za danom,dupe i kralježnica su zahvalni na dobrim sjedalima.
Grimko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 13:29   #297
Quote:
oss kaže: Pogledaj post
Em ne moraju svugdje imati ista vozila. Za određena manja mjesta, posluže i jeftiniji manji kompakti.
bilo je barem 5 postova gdje se pametnjakovići isčuđavaju i preporučuju nabavku istih auta u većem broju da bi se dobila bolja cijena.
Quote:
VW BUG kaže: Pogledaj post
pa maj... mu sto se Dacija ili njihova leasing kuca, banka ne jave na natjecaj. Imate sve na portalu sredisnje javne nabave (citajte) koje leasing kuce su dobile natjecaj. Ima kuca koje rade sa Daciom, sto je ne ponude?

Nece jer ne ispunjavaju uvjete izmedu ostalog servisa u svakom gradu, auto mora biti popravljen u roku 24/36 sata oni ne mogu nabaviti djelove za RH...slozeno je to ii leasing kuca placa penale na sutima koje se precesto kvare, nema djelova, servisa, kako kaze Henri samo najaci mogu isporucit 700 vozila..
badava pišeš, isto kao i ja.

kad netko smatra da je njegovo rješenje bolje, onda nikakvi argumenti ne dolaze u obzir.
Quote:
Troskot kaže: Pogledaj post
Hoćeš reći da samo VAG servisi mogu popraviti auto u roku 24/36 sata? Nijedan drugi servis to ne može?
hoće reći da je to MOŽDA bio razlog zašto neki nisu prošli na natječaju.

zašto MOŽDA?
zato jer ti ne znaš ni uvjete natječaja niti bitne stavke. što znači da svo tvoje pisanje više sliči drkanju nego raspravi baziranoj na činjenicama.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 13:31   #298
Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post
Nit je super izbor niti je sranje. Dacija je jeftin automobil koji koristi provjerenu,iako lagano staru, Renault tehnologiju bez puno đinđi. Iskušani i provjereni motori starije generacije i malo elektronskih đinđi daju to da je automobil jeftin,ali i relativno pouzdan radni konj za nezahtjevne kupce. No minimalno što bi trebali policijski automobili imati su udobna sjedala sa kvalitetnom lumbalnom potporom. Kad provedeš sate i sate u automobilu,dan za danom,dupe i kralježnica su zahvalni na dobrim sjedalima.
Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post
Nit je super izbor niti je sranje. Dacija je jeftin automobil koji koristi provjerenu,iako lagano staru, Renault tehnologiju bez puno đinđi. Iskušani i provjereni motori starije generacije i malo elektronskih đinđi daju to da je automobil jeftin,ali i relativno pouzdan radni konj za nezahtjevne kupce. No minimalno što bi trebali policijski automobili imati su udobna sjedala sa kvalitetnom lumbalnom potporom. Kad provedeš sate i sate u automobilu,dan za danom,dupe i kralježnica su zahvalni na dobrim sjedalima.
Sto se Dacie tice - bar oko motora nekad bilo sad se spominjalo da se ugradjivala generaciju stara tehnologija motora. Odnosno imaju moderne/aktualne Renault motore sto benzince sto diesele. Znaci dci, tce.

Sto se sjedala tice to stoji i vrijedi za bilo koji auto bilo koje marke za duza koristenja. Sada, trebalo bi usporediti osnovnu Octaviju sa osnovnim bilo kojim drugim automobila i izabrati najbolje, pogotovo ako je razlika neka mala u cijeni. Doduse tako javni natjecaj ne radi - tamo se bira najniza cijena - 100kn manje je 100kn manje. Nazalost.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 13:33   #299
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Ono sto se meni zna u autima dogoditi je da kada se maknem dovoljno iza radi nogu da mi je onda volan relativno daleko - mozes voziti ravno po AC ali ako si na zavojima moras se sagnuti naprijed malo da normalno okreces volan sto je lose radi kicme. Onda ako se priblizis sjedalom da je OK za volan, onda su mi noge jace savinute pa me nakon 1-2 sata pocne boliti koljeno. Idealno bi bilo kada bi sve vise automobila imalo volan podesiv i po dubini.
Eto Octavia sve to ima. Možeš voziti dulje bez da bole koljena i leđa.

Pa ne uzimaju ih đabe već godinama se pokazala kao naj bolja!
__________________
Sorry for typos.
oss is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 13:34   #300
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Hellou? Si ti ikad servisirao auto?

Pa kada otpeljas auto u servis onda platis dijelove koji ti ugrade kao i radne sate radnika koji to radi. S time da je proizvodjac normirao koliko neki zahvat zahtjeva radnih sati da se napravi. To naravno moze biti i manje od 1 sat (npr 0.5 sati, 0.3 sata). A radni sat ima neku svoju cijenu.
No shit Sherlock!

Ako smo još uvijek i temi nabave vozila u aMUP i trkeljamo o tome, onda nam nikakav radni sat nije bitan. Kao niti službene cijene vozila na web stranicama i njihovi konfiguratori. MUP ne plaća servise i nije ih briga koliko košta radni sat i jel skuplji u Renaultu, Daciji ili Škodi. MUP ima obvezu samo točiti gorivo i po potrebi nadoliti ulje i tekućinu za stakla. I naravno, odvesti auto u dogovoreni servis na dogovorenoj kilometraži. I odvesti na promjenu guma ljeto-zima koju isto oni pokrivaju i MUP s tim nema nikakve veze. I to je to.

E sada, jel u toj priči za MUP jeftinije voziti Škodu ili Daciju, može se znati samo kada se konkretna ponuda uzme u ruke i detaljno razmotri.

Dakle, niti autokuće prodaju aute MUP-u niti MUP plaća servise. Sve je na leasing kompaniji.

Ovdje se trkelja o toliko gluposti da sve oči bole kada se to čita.
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:02.