Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2006., 13:28   #41
S obzirom da sam totalni laik na ovom području a volio bih pogledati film i povremeno poslušati CD,MP3 ili radio na istom uređaju,pitao bih svakog tko se razumije za malu pomoć.Spreman sam izdvojiti do 6000 kn,ali želio bih kupiti nešto gotovo.Niti imam volje niti znanja sam kombinirati komponente.Za oko su mi zapeli Samsung HT P1200 i komplet HARMAN/KARDON CINEVISION 7BK (AVR135 + DVD27 + HKTS7) koji se prodaje u HG spotu.Cijena je podjednaka pa je prvo pitanje da li tko zna što je od ovoga bolje te da li za ove novce netko ima neki bolji prijedlog?Hvala unaprijed.
 
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 13:36   #42
daj linkove
ali za te pare se fino ozvučenje može složiti
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 15:45   #43
Quote:
Thurgood kaže:
daj linkove
ali za te pare se fino ozvučenje može složiti
Pa evo...Na Samsung sam prvo naletio na ovom linku http://www.cnet.com.au/hometheatre/h...0057862,00.htm
i to mi se jako svidjelo jer koliko sam shvatio,ovo je primarno audio sistem a ionako će ga pretežno koristiti moja bolja polovica za slušanje glazbe.Ja sam uglavnom filmofil no iz ovdje napisanog čini mi se da je sustav dobar i za gledanje filmova.Kod nas sam ga našao kod Ve-mila http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?sifra...92590248519331
i još negdje nešto jeftinije ali se ne mogu točno sjetiti gdje.
Harman/Kardon sam našao u HG Spotu http://www.hgspot.hr/komponente.aspx?grupa=30
To je ovaj pod "kućna kina" broj 24179.Hvala za pomoć jer se pomalo gubim u svim ovim specifikacijama.
 
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 16:05   #44
ovi u Samsungu popizdili sa cijenama
al kad ima stylish ili life-style etikete to je vlajda odmah ok...

od ove 2 ponude bolje H/K. iako, ja osobno ne bih išao na sat/sub sistem ali to je individualno
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 16:13   #45
Zahvaljujem.Znači misliš da Samsung ne vrijedi tih nofci?Jel možda postoji negdje nešto bolje u tom razredu cijena?
 
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 13:51   #46
...

Mislim da je najbolja opcija ovaj model Pioneer kućnog kina:

DVD RECORDER, 160 GB HDD, HDMI i ostale stvari...

http://www.ronis.hr/default.asp?sifr...ER%20RCS-656HX


Molio bih Vas da mi netko odgovori šta vi mislite o ovom proizvodu.
kresimir973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 17:42   #47
Quote:
kresimir973 kaže:
Mislim da je najbolja opcija ovaj model Pioneer kućnog kina:

DVD RECORDER, 160 GB HDD, HDMI i ostale stvari...

http://www.ronis.hr/default.asp?sifr...ER%20RCS-656HX


Molio bih Vas da mi netko odgovori šta vi mislite o ovom proizvodu.
Jel itko ima neki prijedlog šta da uzmem umjesto gore navedenog kućnog kina? Napominjem da mi je bitno da su prednji zvučnici samostojeći, da ima dvd recorder i HDMI.
kresimir973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 16:05   #48
Je li mi može tko pomoći oko firmwarea?
Imam kućno kino PHILIPS LX 3900sa i nigdje ne mogu pronaći firmware za titlove... :-(
Emperor.011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 21:02   #49
molim za pomoć
imam samsung kučno kino ht-xq 100 pa ako netko zna o čemu se radi i na koji način mogu spojiti dotični uređaj sa tv-om molio bih da mi obijasni i pojasni
hvala vam puno
__________________
DonLeone
leonardo0701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 12:08   #50
Može li se nabaviti solidno kućno kino sa samo prednjim zvučnicima - 2 + woofer, a da ne košta više od 3000 kuna? I da ima HDMI ulaz
Vidio sam odličan sony model ( ne znam koji čini mi se D1 nešto), ali košta 5000
palj is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 16:46   #51
Pozdrav,kupio sam kućno kino sony surround sistem,dakle subwoofer i 5 satelita,do prije sam mislio da woofer ima ulogu pojačala tj. nekog konektora,baš kao što je i na PC zvučnicima,ali sam upravo skužio da se i woofer i zvučnici moraju prikopčat na nešto(dvd player il pojačalo,ispravite me ako griješim)...e i sad tu nastaje problem jer sam ja mislio samo zvućnike kućnog kina spojit na komp,dal je to moguće i koja mi je najjeftinija opcija sada da mogu spojit komp i te zvučnike

woffer ima kabal za struju i još jedan da se spoji za nešto,dok sateliti imaju samo one male dvostruke žićice...što mi je činiti?

evo ih

__________________
sijulejtaeligejta
Hell is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 09:06   #52
to "kućno kino" ima DVD player i pojačalo integrirano u jedan uređaj. kod nekih modela je i pojačalo za subwoofer u svemu tome, kod nekih je izdvojeno u sam woofer i to se onda zove aktivni subwoofer. valjda je tako i kod tebe, po opisu... satelite ne možeš spojiti direktno na komp jer je pojačalo za njih u "kućnom kinu", a to sve možeš spojiti na komp ako iza postoji nekakav AUX, TV ili neki drugi činč ulaz. koji je točno model?
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 14:02   #53
ovak,model je 5.1 sony sa-ve155...kao što sam rekao brinu me ti činčevi,tj. te male dvostruke žićice s kojima se inače spajaju zvučnici na hi-fi liniju,e takvi su mi sateliti,i zanima me na kaj da to spojim???

dal za to trebam receiver,pojačalo ili kaj...ili bi bilo dosta i dvd player s tim analognim audio outputevima(za činčeve,valjda)?----kolko bi me to došlo?

kolko bi me najjeftinija varijante koštala?za zvučnike sam dao 200 kn pa mi nije ni na kraj pameti uzet tu "drugu" komponentu sistema za više para...

spomenuo si da se ti činčevi mogu uštekat i u komp???..kako?,dali za to treba zvučna???...to bi mi bila najbolja varijanta jer mi dvd player sigurno pored kompa ne treba,jer komp isto sve filmove bez pol frke pokreće,pa ak je ta opcija moguća,molim te mi objasni kako?

subwoofer je aktivni,da,...

hvala
__________________
sijulejtaeligejta
Hell is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 14:45   #54
ahm. slika mi se nije loadala prije

to nije kućno kino, to je komplet zvučnika. subwoofer je aktivan, ali da bi to sve proradilo treba neki receiver. i DVD, komp, na receiver se svašta može priključiti. e a ti bi htio proći što jeftinije? a evo da ostane sve u Sony tonu: http://www.svijet-medija.hr/sony_str...13806,154.aspx

ili gledaj polovne, ima odličnih komponenti za male pare
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 21:27   #55
da,sub je aktivni ali nema utore za satelite,odnosno on je pojačalo za što...sebe?...ako ne za satelite???

baš sam sad gledao te ht sisteme i neki se sa satelitima povezuju činčem s jedne a nekim utorom s druge strane satelita,a neki opet imaju činč utore,ali to čini se ne ovisi o aktivnom odnosno pasivnom zvučniku...

nego reci,jel se to da ikako povezat na komp,ako recimo podržava
5.1 zvuk.Postoji li neki nastavak da se štojaznam stavi na činč pa utakne u komp,može li ikako komp bit povezan sa kućnim kinom bez nekog "posrednika",kako to uspjeva sa komp 5.1 zvučnicima???

dali taj posrednik,recimo fm receiver dolazi u neki sukob s kompom ili to sve glat ide???
__________________
sijulejtaeligejta
Hell is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 08:58   #56
pa da, taj nastavak-posrednik je višekanalno pojačalo oliti A/V receiver i bez njega ništa. 5.1 zvučnici za PC imaju u subwooferu pojačala i za satelite, tako da oni idu direktno

u tvojem slučaju sub je aktivni za sebe ali se isto spaja preko receivera
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 13:44   #57
ok,a za što još služi pojačalo osim za provod 5.1 zvuka,jesu li to ona pojačala sa fm tunerom i kojekakvim raznima funkcijama

pretpostavljam da i dvd player za kućno kino ima ulogu pojačala

dobro,kaj je tu je,samo me još zanima dali se ti aparati šoraju sa kompom kad su na njemu prikopčani,odnosno dali se može normalno služiti zvučnicima sa kompa koji su povezani na receiver koji je pak povezan na računalo,dali to ide sve glat ili je to malo kompliciranije...kad se operira na računalu???
__________________
sijulejtaeligejta
Hell is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 14:52   #58
je, obično ima FM/AM tuner, pojačalo za 5 ili više kanala i dosta elektronike, dekodere, digitaliju i analogiju, svašta ima

kod "kućnog kina" su integrirali sve to i DVD player u jednu kutijicu

ništa se ne šora, to je i napravljeno da se barem 4-5 uređaja može spojiti na receiver, pa to može biti i komp, DVD, CD, VHS, mp3 player, kamera, negdje i gramofon. kompliciranije je utoliko što ima više mogućnosti a da li ćeš koristiti ovisi o tebi.

ali ako želiš što jednostavnije (i hrpe mogućnosti ti ne znače puno) bolje da si pribaviš neki PC komplet, ako zbog ničeg drugog onda zbog cijene. imaš onaj Genius SW-HF5.1 5000 , spojiš to na nekakvu 5.1 zvučnu karticu i to je sve. a možeš spojiti i TV i još ponešto. čak i daljinski ima
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 15:46   #59
Imam jedno pitanje za vas znalce!
Ovako u fazi sam traženja nekih sistema zvučnika za kučno kino, pa su mi za oko zapela dva: C 405 HCS3 (5500kn) ; Jamo S 606 HCS3 (3500kn).
Pitanje glasi dali su ovi prvi toliko bolji da se za njih isplati dati 2000kn više i koje su značajke prvih a koje drugih?
I zanima me preporuka za neki risiver za kučno kino u cjenovnom rangu od 2500kn i da ima HDMI.
Hvala!
mfcc is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 16:12   #60
Quote:
Thurgood kaže: Pogledaj post
je, obično ima FM/AM tuner, pojačalo za 5 ili više kanala i dosta elektronike, dekodere, digitaliju i analogiju, svašta ima

kod "kućnog kina" su integrirali sve to i DVD player u jednu kutijicu

ništa se ne šora, to je i napravljeno da se barem 4-5 uređaja može spojiti na receiver, pa to može biti i komp, DVD, CD, VHS, mp3 player, kamera, negdje i gramofon. kompliciranije je utoliko što ima više mogućnosti a da li ćeš koristiti ovisi o tebi.

ali ako želiš što jednostavnije (i hrpe mogućnosti ti ne znače puno) bolje da si pribaviš neki PC komplet, ako zbog ničeg drugog onda zbog cijene. imaš onaj Genius SW-HF5.1 5000 , spojiš to na nekakvu 5.1 zvučnu karticu i to je sve. a možeš spojiti i TV i još ponešto. čak i daljinski ima
da zvučnici su bomba,nema što!

međutim mene zanima druga stvar,u međuvremenu sam saznao da postoji adapter chinch to 3.5mm stereo out...koji navodno spaja činčeve satelita i recimo dvd player s 5.1 podrškom, i sad me zanimaju 2 stvari

-ako bi nabavio neki šrot dvd player i sve to pretpostavimo spojio,dali bi mogao taj dvd player(obični,ne onaj od kućnog kina) spojiti na računalo i onda fino puštati zvuk kroz taj dvd plejer,ili bi trebao taj dvd spojit na monitor kad bih recimo htio pogledati film???

-dali bi mogao s tim adapterima direktno spojit satelite na komp(koji btw podržava 5.1 zvuk)?????...caka je u tome što ne znam dal bi to funkcioniralo jer tad sateliti nebi imali volume control pa bi tu očito neka karika falila,al opet možda bi preko drajvera zvuka mogao naštelavati glasnoću???

pardon na podužem postu,ali totalni sam tudum što se ovog tiče
__________________
sijulejtaeligejta
Hell is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:38.