Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2008., 10:56   #21
Quote:
murtela kaže: Pogledaj post
Konoba u Vinjercu, ubi me sad kako se zove al nema ih valjda puno tamo. Idealno mjesto za nekovencionalni pir + super klopa, isprobano

Zove se "Pece" i prejebeno je dobra... Al za pir????
__________________
I Labavi zna da zabavi...
Labavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 17:38   #22
Quote:
Labavi kaže: Pogledaj post
Zove se "Pece" i prejebeno je dobra... Al za pir????
Moji frendovi su bili tamo na jednom piru i bili su oduševljeni, a flori traži mjesto za nekonvecionalni pir
murtela is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 09:52   #23
Upravo se vratila iz Zadra

Razočarani Šimom i Tamarisom, ovaj put smo htjeli probati nešto drugo i nakon malo lunjanja po gradu, odlučili smo se za konobu Na po ure, u jednoj od uličica na poluotoku.
Konoba je svojim izgledom upravo ono što smo tražili - mala i skromno uređena, posluga je vrlo susretljiva i ljubazna (i teta nam je odmah rekla što je svježe, a nije nam gurala sve da biramo ).
JEli smo bakalar na žlicu za predjelo i jadranske lignje s prilogom + 1/2 l vina i kavica poslije = 216,00 kn.
Hrana je bila ukusna, posluga divna i ambijent kakav smo tražili
__________________
Dan u kojem se nisi nasmijao, izgubljen je dan!
Najvažnija stvar koju imam na sebi je izraz mog lica
tirsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 14:51   #24
Najbolji RESTORAN

Definitvno Restoran Kastel u centru grada u sklpu hotela Bastion,nema greske...fantasticno meso i jos bolja riba,cijena ok!!!!
patriot2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 12:00   #25
mi trazimo restoran ili konobu u Zadru za pir od 40tak ljudi. ne bi tila da nas uguraju u jedan dio restorana sa ljudima sa strane, bilo bi lipo da mozemo uzeti neku konobu ili neko misto di cemo biti samo mi. jedini je problem sto nisam u Zadru pa mi nije bas tako jednostavno traziti. kopam po netu, al ne uspjevam naci nista pametno... Ima li neko prijedlog?
malam07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 16:00   #26
Evo par dojmova:
- Šime, ponekad pizza ok, ponekad koma, meso jestivo, usluga loša
- Tamaris - janjetina jako loša, predrsko skupe salate, izbjegavati
- Dva ribara - uglavnom odlično, malo preskupo
- Na po ure - uvijek jako korektno, neka jela vrhunska, jeftino, usluga vrhunska ako nije gužva
- Rafaelo - nekad bio najbolji biftek i janjetina sa roštilja, ali odkad žena počela vodit brigu o restoranu, porcije minijaturne, poskupilo, konobari nezadovoljni i živčani, šteta, jer je stvarno biftek bio genijalan prije 3-4 godine
- Mama Rina - pizza nekad ok i nekad plava riba ok, ali ovisno kak im se da spremati, kocka
nick78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 13:35   #27
Evo da ja nabacim jednu preporuku za piceriju/restoran. Trattoria Canzona, u Varosi na poluotoku, bio sam dosta puta tamo i uvik mi je bilo dobro. Osim pice imaju i neka mesna jela, tjesteninu i slicno. Ne znam sto bih napisao za unutrasnjost, drugacije dosta od drugih restorana ali nece se svima svidjeti, djeluje malo oronulo, neodrzavano
Ali hrana je dobra i cijene su sasvim korektne, osoblje solidno.

Preporucam
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 14:43   #28
2 ribara - u par navrata sam tamo jela, fino i cijene ok
foša - predivan pogled, fina hrana, skuplje
__________________
Amoureuse
Andjelcic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 14:53   #29
Meni je super u Šimi i nije mi jasno odkud vam te kritike

vidim da su postovi pisani prije koju godinu. ja sam bila prosle usred ljeta i kad je najveca guzva i prezadovoljna sam.

konobari su bili pristojni, nenametljivi, posluga brza. jela sam najbolju tjesteninu ikad

jos smo dobili i kruh raden od tijesta za pizzu koji je fenomenalan

u svakom slučaju namjeravam tamo ici opet
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 02:04   #30
ajme kad se samo sjetim one kvazi fensi "fose" i skoljki koje su imale miris i okus na fekalije... bas u skladu s okolinom...
steta, restoran je super uredjen i ima zgodnu terasu, ali pogled ti puca na polu smetliste, a zadah ustajalog mora je takodjer nezaboravan...
__________________
A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
Laa Laa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 07:27   #31
Quote:
Laa Laa kaže: Pogledaj post
ajme kad se samo sjetim one kvazi fensi "fose" i skoljki koje su imale miris i okus na fekalije... bas u skladu s okolinom...
steta, restoran je super uredjen i ima zgodnu terasu, ali pogled ti puca na polu smetliste, a zadah ustajalog mora je takodjer nezaboravan...
E da, na to treba paziti. U malo vecim gradovima(dobro, nije Zadar neki velegrad ali ipak) nikad ne bih jeo u nekom restoranu uz more osim ako nije na nekim rubnim djelovima, nikako negdje u centru. Meni recimo nikad nije bilo jasno kako ekipa moze jesti u Splitu na rivi, kad god sam tamo prosao(a prosao sam masu puta) jako je smrdilo, pogotovo u onima u blizini Marmontove.

U Fosi nisam bio, preskupo je a i vecinom je kao riblji restoran a posto zivim na otoku ne pada mi na pamet jesti ribu u restoranu. Inace, za Fosu kazu da je odlican restoran
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2010., 19:41   #32
Meni je u Bruschette bilo odlično!
Nemojte zaboraviti na gastronomski raj u blizini Zadra:
U Sukošanu (11 km južno) postoje divne konobe i veliki izbor prave mediteranske hrane. To su Griblja, Guste, Kaleta.
A super restorani: Osteria Piazza, Sopranos, Veseljak, Bonaca.
sjajna07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2010., 06:39   #33
Quote:
nick78 kaže: Pogledaj post
Evo par dojmova:
- Rafaelo - nekad bio najbolji biftek i janjetina sa roštilja, ali odkad žena počela vodit brigu o restoranu, porcije minijaturne, poskupilo, konobari nezadovoljni i živčani, šteta, jer je stvarno biftek bio genijalan prije 3-4 godine
Tuzno je to procitati, uzivao sam u bifteku kod Rafaela zadnji put u ljeto 2008 i bilo je odlicno. Steta sto se eto zbog zene promjenilo.

Isto tada kod Sime picerija krcata gostima, pica mene zadesila odlicna kako je danas ne znam.

Ima jos neka konoba u predgradju Zadra ne znam joj ime gdje je hobotnica ispod peke za prste polizati.
Wogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2010., 14:22   #34
Nekada što je bila dobra kuhinja u restoranu "Dalmacija" sad više neradi taj restoran,ali bio sam kod novog vlasnika,hrana dosta loša,cijene ubitačno skupe,a vidim da ni prometa nemaju nikako......i dobra je kuhinja kod stipe,bio nekoliko puta i zadovoljan sam....
Šeik_90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 12:25   #35
Quote:
petric kaže: Pogledaj post
Šime je katastrofa

Posluga je neljubazna i nekulturna
slažem se,doka sam bio nekoliko puta tamo na ručku vjerujem da je posluga katastrofa,sve nešto nadrkano i razjebano do kraja.....a i hrana im nije niš posebno...
Šeik_90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 11:09   #36
Quote:
sjajna07 kaže: Pogledaj post
Meni je u Bruschette bilo odlično!
Nemojte zaboraviti na gastronomski raj u blizini Zadra:
U Sukošanu (11 km južno) postoje divne konobe i veliki izbor prave mediteranske hrane. To su Griblja, Guste, Kaleta.
A super restorani: Osteria Piazza, Sopranos, Veseljak, Bonaca.
U bruschette meni bila katastrofa. Nas 4, 4 različita jela, od toga 1 prosječno, 2 ispodprosječna, a rižot nešto najgore što sam ikad probao. Imao sam osjećaj da jedem presoljenu rižu skuhanu u vodi iz bazena (strava, što je po kloru davalo).
I brusketa im je jadna i socijalna. Ni okusa ni mirisa. Mogli su se barem potruditi da brusketa u bruskete bude ukusna, bogata, zanimljiva...

Edit: zaboravih dodati, potpis na ovo o konobama u Sukošanu

Quote:
Šeik_90 kaže: Pogledaj post
slažem se,doka sam bio nekoliko puta tamo na ručku vjerujem da je posluga katastrofa,sve nešto nadrkano i razjebano do kraja.....a i hrana im nije niš posebno...
Ja se ne slažem. Svaki put tamo apsolutno svi konobari kraj kojih prođem uredno pozdrave kad ulazim i kad izlazim. Posluga sasvim pristojna i nenametljiva, provjere koji put treba li što...

Istina, hrana je prosječna. Pica pak, sasvim ok, a oduševljava brzina od narudžbe do serviranja na stol. Pogtovo je dojmljivo ljeti, kad bude valjda 200-tinjak i više ljudi.
__________________
Vratite nam krvopiju!!!

Zadnje uređivanje palj : 29.12.2010. at 11:50.
palj is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 12:40   #37
Meni je jedan od najdražih restorana Marco Polo,hrana odlična,cijene ok,jako su ljubazni,posluga je odlična.
Šime mi se ne sviđa,slučajno sam tamo završila na pizzi koja je bila katastrofa a k tome i skupa,posluga nikakva.
smijuljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 13:12   #38
Evo htio bih pohvaliti jos dva restorana u Zadru. Pizzerija ali imaju i svega ostaloga, Mamma Mia na Boriku i restoran Bruschetta na donjoj rivi. Link: http://www.bruschetta.hr/


U Mamma Mia sam do sad par puta bio na pici i svaki put mi je bila odlicna tako da toplo preporucam. Konobari su super, vecinom mladja ekipa, jednog sam vidio i kad se razbio pri izlasku iz kuhinje Sto se tice ponude osim pica imaju i mesnih jela i rizota, tjestenine i ostalog. Jeo sam svinjski lungic i dobro sam se najeo, cura je jela pohani sir sa neznam ni ja cime i to je bilo dobro. Porcije su obilne i ne ceka se puno. Za ljubitelje sporta ima par stolova kod sanka di se uvik na TV-u prikazuje neki nogomet tako da je i to plus za mene Cijene su vise nego povoljne i toplo preporucam



Bruscetta je lijepo uredjen restoran, imaju solidnu ponudu raznih jela, pice, tjestenine, ribe, meso.. Bio sam jucer sa curom, svidja mi se kako je uredjen, u toplijim danima ima i terasu tako da stane dosta ljudi, unutra nije previse mjesta ali je dovoljno. Jeo sam ramstek sa umakom od tartufa, peceno povrce i zeleni njoki, dok je cura jela zeleni njoki sa 4 vrste sira. Jelo korektno, konobar pristojan, na usluzi. Jako je cisto i uredno. Cijene su ok, jela dobra i zadovoljan sam.


Eto toliko.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 10:43   #39
Šime ima najbolju lazanju na svitu....ne znam kako taj šug radi ali ga radi za pozdipiti....
Također pohvaljujem i rižot od škampa...za prste polizat.

Sukošan - konoba Griblja- bili smo na malom piru uz riblji meni ...riblja juha fenomenalna...hobotnica također a riba s gradela.....ajme....gladna sam odma kad se toga sitin....sve u svemu čista 5 za spizu i ambijent
__________________
Neke pobjede su pobjede duha i duše.
Ponekad, čak i ako gubiš, dobivaš.
E. Wiesel
dalcosters is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 19:16   #40
zanima me gdje je dobar kebab ili sendivići ili tako nešto fast food ako ima nešto zanimljivo,

a i imate li kakav najnoviji update i s pizzeriom ili grill restoranom, koje je najbolje mjesto takvog tipa, da nije nešto preskupo a da je zanimljivo i kvalitetno jer imam nastup u zadru sljedeći petak pa da nešto gricnem, a da pripremim, tj da ne idem na slijepo.
lovačkagozba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:02.