Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2011., 12:26   #61
Quote:
emanuela55 kaže: Pogledaj post
hello, jel itko od vas bio u kineskom restoranu u zadru, te u bruschetti na poluotoku? dojmovi?
kineski je za mene preloš pogotovo ako si nedugo prije tog jeo u zg kod mr. chena, gdje su hrana i porcije
hrana je plivala u ulju, piletina i govedina jako lošeg okusa, umak od trešnje i sake razrijeđeni, usluga jako loša. meni više nikad neće past na pamet otići tamo jer smo ostali gladni od tolike hrane
calmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 15:46   #62
Jel itko zna dal radi sime? U 12 mj nisu radili, a sad imam priliku otici pa da provjerim.
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 15:29   #63
Radi
calmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 23:11   #64
Znam da su ukusi razliciti i da se o tome ne raspravlja, ali moram reci svoj sud o konobi Na po ure.
Upravo sam ponukan nekim solidnim kritikama ovdje odlucio danas tamo jesti.
Sam sam si kriv.
Misljenja sam da takav prostor treba pod hitno zatvoriti i zabraniti im rad, pocevsi od sanitarne inspekcije pa nadalje...vjerujem da za sve njih tamo ima posla.
Nikad u zivotu nisam vidio manje lokarde, takve dvije su cinile porciju uz sacicu pomfrita koji stane u ruku dvogodisnjeg djeteta.
Dagnje na buzaru su plivale u necemu sto bi trebao biti toč, ali je u stvari bila rijec o slanoj vodi prenatrpanoj persinom.
Niti okusa niti mirisa.
"Konobarica" prepuna pirseva na licu, kricave kose...bez pregace, jedva govori...a kamo li da je sposobna prezentirati ponudu.
Ono sto bi trebalo biti vrtna terasa je prostor prepun doslovno smeca u vrecicama koje netko ocigledno treba odnijeti do kontejnera, macjeg izmeta i opusaka po podu.
Mislim, postujem alternativnu furku kakvom valjda pokusavaju biti...neoptereceni i open mined, ali onda neka netko to radi u svoja cetiri zida, a ne da se takav koncept usudi prodavati i nazivati ga konobom.

Dakle u dobroj namjeri savjetujem : ne ići tamo ni u ludilu !
hedonist_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 09:05   #65
Vidiš, nisam nikad bio tamo, al sam isto bio dojma da je u pitanju ok konobica u koju se isplati otić.
__________________
Vratite nam krvopiju!!!
palj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 21:30   #66
STIPE I MAMMA MIA

Na temelju kritika na ovome forumu otišao sam u restoran "Stipe", gdje sam u žurbi naručio puretinu, pomfri i salatu (30+10+10= 50 kuna). Puretina je bila dobro pečena, pomfri obilan, kao i salat. S obzirom na kvalitetiu, cijenu i turističku sezonu, moram priznati da je jelo bilo jako dobro. Ocjena 4-5.
Drugu hranu nisam probao, ali ako su i ostala jela na toj razini, u Zadru imate odličan restoran.
--------------------------------------------------------------------------
Također bio sam u pizzeriji "Mamma mia", u Zadru, Put Dikla. Naručio sam pizzu, cijena 45 kuna. Tijesto je bilo dobro, količina nadjeva prosječna, dok je okus bio vrlo skroman, u kratko radilo se je o prosječnoj pizzi. S obzirom na cijenu očekivao sam za klasu bolju pizzu te sam otišao pomalo razočaran. Ocjena 2-3.
swen81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 16:24   #67
[QUOTE=swen81;34916746]Na temelju kritika na ovome forumu otišao sam u restoran "Stipe", gdje sam u žurbi naručio puretinu, pomfri i salatu (30+10+10= 50 kuna). Puretina je bila dobro pečena, pomfri obilan, kao i salat. S obzirom na kvalitetiu, cijenu i turističku sezonu, moram priznati da je jelo bilo jako dobro. Ocjena 4-5.
Drugu hranu nisam probao, ali ako su i ostala jela na toj razini, u Zadru imate odličan restoran.
--------------------------------------------------------------------------

Bio neki dan kod stipe (onaj u centru u prolazu) i katastrofa. Pod file lista podvaljuju oslice, pod maslinovo ulje - biljno ulje, u salati od hobotnice za 50 kn - sam krumpir i 5 kolutica hobotnice (salata na noci punog mjeseca na rivi je premija prema ovoj), itd.

U to ne rade slucajno nego s namjerom, misle da turistima mogu sve uvaliti, uzas.

Izbjegavajte!
Sputsk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 21:34   #68
gdje u ZD pojesti njoke sa škampima u bijelom umaku s vrhnjem osim u prenatrpanoj canzoni?
__________________
...
Maisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2011., 13:40   #69
joooj...moram pohvaliti lik i djelo kuhara u pizzeriji "gušti"...(ima ih dvije a mi smo bili na Višnjiku)
nekidan smo moja femili i ja bili na laganini večerici i jeli smo 2x tortilju punjenu pilećim fileom u umaku od vrhnja, brusketu i pizzu
Ja sam jela brusketu sa paštetom od tunjevine i mogu reći da davno nisam jela tako nešto jednostavno i ukusno a prekrasno servirano...ogromna je bila
malo sam ćopnula i tortilje ...jednostavno meka i ukusna
pizza je bila obična magarita, ali mi se svidjelo tijesto...
popili smo 6 sokova i još 2 kolača i platili cca 220 kn
ja sam prezadovoljna hranom i cijenama

edit: u pitanju je bistro "Gušti"
__________________
Neke pobjede su pobjede duha i duše.
Ponekad, čak i ako gubiš, dobivaš.
E. Wiesel

Zadnje uređivanje dalcosters : 21.09.2011. at 13:53.
dalcosters is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 14:44   #70
U subotu idem sa ekipom u Zadar i treba mi dobar i jeftin restoran ili picerija za večeru nakon utakmice za 15 ljudi. Ako tko zna nešto nek javi.
Hvala.
gusta magla is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 15:58   #71
šime, rafaelo, lungo mare, onako ne bi trebalo biti previse novaca. ili, narodski sabunjar...
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 14:06   #72
evo i mog obola

Foša: vrlo kvalitetan restoran s izvrsnim ribljim jelima, rižotima (rižot od tartufa i škampi ), posluga iznimno brza, stručna i uljudna, ambient prekrasan, kako unutra tako i na terasi, meni defintiivno vrh u zadarskoj ponudi restorana. Da, treba ući debljeg novčanika, al tako dobra hrana vrijedi svake kune

Bruschetta, u Varoši: u rangu trattoria i jeftinijih restorana pri vrhu, bar što se tiče menia i hrane, a i posluga je brza i dobra. Sve što sam tamo jela mi je bilo jako fino, posebno preporučam salatu s kozicama i mozarellom na rikoli, fini su i zeleni rezanci s škampima u umaku od vrhnja, mesna jela su isto ok Doduše, ljeti ih izbjegavam jer je gužva nesnosna, no kroz ostatak godine rado odem tamo.

Canzona, u Varoši: isti rang ko Bruschetta, ugodan ambient (i u novom i u starom dijelu), odlična hrana (rižot od škampi je super), ljubazna i brza posluga, cijene prihvatljive, jako puno puta sam tamo jela i svakako ću se uvijek vraćati dok god ostanu na ovom nivou

Stomorica, u Varoši: najbolji izbor ako vam se jedu "siromaška" riblja jela, dakle dobre srdele na žaru, lignje, girice, inćuni, školjke

Đardin, na Branimiru: opet mala trattoria, odlične pašte, imaju i dobra mesna jela, pizza je ok, posluga jako pristupačna i brza, cijene ok, u mojih top 5 svakako!

Šime na Boriku: ko što je neko već rekao, meni i dalje jedna od najboljih pizza u gradu. Kad mi se jede pizza, idemo tamo. Nisam imala iskustva s neljubaznom poslugom, uvijek nas dočekaju vrlo ljubazno, odmah nam nađu stol, usprkos gužvi pizza je uvijek brzo na stolu, nemam zamjerke.

Nikako ne preporučujem Mama Rina na Boriku kod Gagice, usluga očajna, a lošiji rižot od škampi nikad nisam jela: doslovno bijela riža bez soli s jednim škampomu ljusci na vrhu, odurno! Pizza isto katastrofa!

Sve u svemu, mislim da Zadar ima stvarno puno dobrih restorana di se može super pojesti za ne preveliku lovu. Fali mi, ipak, neki dobar meksički i kineski restoran. Kineski doduše postoji, no nisam bila jer nisam čula dobre kritike. Zanima me jel neko bio u ovom tajlandskom na Boriku? Čula sam da je ok, al nikako da odemo.
__________________
*.*.* Let's go to sleep in Paris, wake up in Tokyo... *.*.*

Zadnje uređivanje anything but angel : 11.12.2011. at 14:28.
anything but angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 20:34   #73
@anything but angel; moja je frendica bila u kineskom na Boriku, rekla je da joj je bilo super (žao mi je što ti više podataka od 'super' ne mogu dati ). Ona i momak su jeli pekinšku patku i još nešto, ceh je bio 700 i nešto kn. Kaže ona da su bili jedini gosti u restiću ali je kao, navodno, navečer dupkom pun
__________________
20
tina88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 21:41   #74
Quote:
tina88 kaže: Pogledaj post
Ona i momak su jeli pekinšku patku
nisu nazalost nikad imali pekinsku patku, previse im je to zajebancije valjda, steta jer bi je bas probao
karlovacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 21:48   #75
U kineskom kod Sfinge sam bila pred dvi-tri godine i bilo je skroz u redu.

Od ovog ljeta: Marco Polo - solidno, Zlatni vrtić - odličan crni rižot, Stomorica - isto jako dobro. Na po ure se u zadnjih godinu dana strašno pokvarila, pogotovo što se tiče higijene, šteta; prije toga je bilo baš zgodno, domaća spiza i u redu cijene. U Tu mi je lipo nisam bila ove godine, ali prije toga je svaki put bilo odlično.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 03:05   #76
Quote:
anything but angel kaže: Pogledaj post
evo i mog obola

Foša: vrlo kvalitetan restoran s izvrsnim ribljim jelima, rižotima (rižot od tartufa i škampi ), posluga iznimno brza, stručna i uljudna, ambient prekrasan, kako unutra tako i na terasi, meni defintiivno vrh u zadarskoj ponudi restorana. Da, treba ući debljeg novčanika, al tako dobra hrana vrijedi svake kune

Bruschetta, u Varoši: u rangu trattoria i jeftinijih restorana pri vrhu, bar što se tiče menia i hrane, a i posluga je brza i dobra. Sve što sam tamo jela mi je bilo jako fino, posebno preporučam salatu s kozicama i mozarellom na rikoli, fini su i zeleni rezanci s škampima u umaku od vrhnja, mesna jela su isto ok Doduše, ljeti ih izbjegavam jer je gužva nesnosna, no kroz ostatak godine rado odem tamo.

Canzona, u Varoši: isti rang ko Bruschetta, ugodan ambient (i u novom i u starom dijelu), odlična hrana (rižot od škampi je super), ljubazna i brza posluga, cijene prihvatljive, jako puno puta sam tamo jela i svakako ću se uvijek vraćati dok god ostanu na ovom nivou

Stomorica, u Varoši: najbolji izbor ako vam se jedu "siromaška" riblja jela, dakle dobre srdele na žaru, lignje, girice, inćuni, školjke

Đardin, na Branimiru: opet mala trattoria, odlične pašte, imaju i dobra mesna jela, pizza je ok, posluga jako pristupačna i brza, cijene ok, u mojih top 5 svakako!

Šime na Boriku: ko što je neko već rekao, meni i dalje jedna od najboljih pizza u gradu. Kad mi se jede pizza, idemo tamo. Nisam imala iskustva s neljubaznom poslugom, uvijek nas dočekaju vrlo ljubazno, odmah nam nađu stol, usprkos gužvi pizza je uvijek brzo na stolu, nemam zamjerke.

Nikako ne preporučujem Mama Rina na Boriku kod Gagice, usluga očajna, a lošiji rižot od škampi nikad nisam jela: doslovno bijela riža bez soli s jednim škampomu ljusci na vrhu, odurno! Pizza isto katastrofa!

Sve u svemu, mislim da Zadar ima stvarno puno dobrih restorana di se može super pojesti za ne preveliku lovu. Fali mi, ipak, neki dobar meksički i kineski restoran. Kineski doduše postoji, no nisam bila jer nisam čula dobre kritike. Zanima me jel neko bio u ovom tajlandskom na Boriku? Čula sam da je ok, al nikako da odemo.
Foša je ok,ali cijene pića koje oni tamo naplaćuju su stvarno pretjerane.....
kiksy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 11:38   #77
Quote:
karlovacko kaže: Pogledaj post
nisu nazalost nikad imali pekinsku patku, previse im je to zajebancije valjda, steta jer bi je bas probao
Onda je moja prija ili zabrijala ili lagala ili mi ne mislimo na isti kineski (ona je bila u onome u blizini ekonomske škole)
__________________
20
tina88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 16:17   #78
Ovo zadnje vrijeme sam cesto u Zadru i mogu vam reci da mi je sto se tice usluge, kvalitete i ulozenoig novca najbolje jesti u restoranu Dva Ribara.
Posluga vrhunska, ne ceka se dugo a o okusu da i ne pricam, sve u svemu ocjena 5.
topali is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 16:22   #79
Kod Šime pizza uvijek je dobra,posluga ok.
Takodjer sam bio u Tamarisu, na ulazu u Zadar kod dvi pumpe na janjetini , posluga ok i janjetina je odlicna.
__________________
Što ga više lome to ga volim jače..HŽV
acer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2012., 22:37   #80
Taverna, Krešimirova obala 49 (zadnja stanica busa), Diklo.
Odlični špageti s plodovima mora, malo gumene i preskupe frigane lignje. S pićem i salatom 220 kuna za dvije osobe - previše, iako je lokacija lijepa, terasa skroz uz more.

Roko, Put Dikla 74.
Možda sam ovo već napisala, ali svejedno: hobotnica s krumpirom ("na toplo") je vrijedna puta tamo, ma gdje bili. Lagana torta od sira isto vrlo pohvaljena. Hobotnice, piće i dva deserta (ukupno tri osobe) 290 kuna. Sigurno ćemo se opet vratiti jer je uvijek bilo super. Roko je klasika koja već desetljećima ne razočarava.

Edit: zaboravila sam.
Antonio, park Vruljica. Fine pohane kozice i prefini, izvana zapečeni a iznutra sočan odrezak od kaljske tune na žaru, s restanim krumpirom za prilog. Jako jako fino, pogotovo tuna. Ne znam koliko je koštalo, nije puno. Ispod restorana teče potočić pa je ugodno i nije vruće.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga

Zadnje uređivanje Cats : 23.07.2012. at 23:03.
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:35.